Czy? To pytanie jest na przestrzeni lat zaiste trafne wobec ludzi PO

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Nie wiem co teraz się się mąci w głowach polityków i zwolenników dawnej partii rządzącej. Platforma Obywatelska z biegiem lat obnaża swoje proniemieckie nastawienie a tym samym od zarania była antypolska, ale oprócz proniemieckości była i jest prorosyjska. To smutne, bo nie takiej opozycji oczekiwaliśmy. Rolą opozycji winno być dbanie o narodowe i polskie interesy, i wszystkie działania winny być skierowane na dobro Polaków i Polski. W Polsce nie może rządzić partia, która sprzyja kondominium niemiecko-rosyjskim. To jest nasza racja stanu i wszyscy, którzy mówią inaczej są współczesnymi Targowiczanami. 

 

A z czym mamy do czynienia? 

 

PO ma jeden cel: pozbawić PiS władzy. I to jest ich jedyny program dla Polski, po którym to Polska stanie się krajem i miodem płynącą. Zapominają, że Polacy pamiętają rządy ich i wcześniejsze, które doprowadziły do biedy, masowego bezrobocia i 30% ubóstwa wśród dzieci i rodziców. Teraz - za sprawą chociażby programu 500+ - polskie rodziny mogą życiowo oddychać. 

 

Ja wiem, że do dobrego można się przyzwyczaić i traktować to jako rzecz oczywistą. I tak jest. Większość naszych rodaków zaczęła traktować socjalne rozwiązania rządów PiS jako normalne i się im należące. Tyle tylko, że przez 30 lat niby wolnej Polski nikt takich programów dla zwykłych ludzi nie stworzył. Mało tego! Nie miał zamiaru, bo - jak onegdaj to zagaworzył V. Rostowski - "piniędzy nie miało być i nie będzie". A jednak te pieniądze się znalazły i dziś Polakom żyje się lepiej. Temu nie można zaprzeczyć i o tym winni pamiętać wyborcy. 

 

Czy PO wyciągnęło z tego wnioski? Ależ nie. Dalej są antypolscy i robią wszystko, żeby zaszkodzić obecnym rządom. I niestety sięgają po targowicką oręż zniszczenia i ubezwłasnowolnienia nas wszystkich, Polaków. To nie jest tak, że ich opozycyjna - skądinąd słuszna - postawa antyrządowa jest z gruntu niesłuszna. Może i w wielu przypadkach tak jest, ale, oni chcą li tylko przejąć władzę za wszelką cenę, bez zwracania uwagi na dobro Ojczyzny. Przecież i ja mam wiele zastrzeżeń do obecnych władz, ale nie mam zamiaru przeszkadzać im w realizacji rozwiązań, które są dla nas dobre, jak w przypadku Krajowego Funduszy Odbudowy czyli zaciągnięcia przez Unię Europejską wielomiliardowego długu na potrzeby krajów członkowskich z których Polska miałaby otrzymać ok. 75 mld euro w ciągu 10 kat.

 

Jest to oczywiście ryzykowne i może w dłuższej perspektywie wpłynąć na naszą zdolność do zachowania płynności finansowej państwa. Ale czy mamy się tego zrzec, skoro państwa całej UE chcą takiego rozwiązania? Byłoby to nie mądre, bo jestem pewien, że w przypadku problemów ze spłatą zobowiązań bylibyśmy w grupie państw o takim samym statucie i UE musiałaby wobec takich państw być uległa. 

 

Niestety EBC został zobowiązany do dodruku pieniędzy, co w przyszłości może skutkować zwiększoną inflacją w krajach UE, z tym, że Polska jako jedna z nielicznych zachowała polska walutę i to jest nasz atut i z tego możemy się cieszyć, bo polityka NBP na szczęście jest dla naszego kraju pozytywna. Oby tak było dalej. 

 

Ale dalej pozostają pytania: Czy nasza targowicka opozycja naprawdę jest antypolska? Czy nawet za cenę upadku Rzeczpospolitej są w stanie zdradzić nasz kraj? Czy w imię swojego dążenia do władzy są zdolni do poddaństwa wobec kondominium rosyjsko-niemieckiemu? Niestety, uważam, że tak. Są gorsi niż faktycznie Targowiczanie wieki temu. Onegdaj jednak nawet zdrajcy zdawali sobie sprawę, że działają wbrew interesom naszej Ojczyzny a dzisiejsi Targowiczanie są jeszcze gorsi: robią to bardzo świadomie i się tego wypierają udając, iż są przyjaciółmi!. "Strzeż się fałszywych przyjaciół…bo są gorsi od wrogów", to powiedzenie jest jak najbardziej adekwatne do działań przeszłej (tragedia smoleńska) i obecnej PO!

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:12)

Komentarze

Już kiedyś na NP ten wątek poruszałem, to moja amatorska hipoteza niczym nie poparta od strony żródłowej..
Po powstaniu "S", wprowadzeniu stanu wojennego Kiszczak dogadał się z Honeckerem i pozwolił stasi na penetrację tzw ziem zachodnich i służba enerdowska ( sowiecka) zaczęła budować agenturę od Opola przez Wrocław po Gdańsk.
Stasi w swej strefie skupiło się głównie na ośrodkach uniwersyteckich.
Po zburzeniu muru, zachodnioniemiecka bnd przejęła archiwa, a kopie jak wiadomo już były w Moskwie.
Jeszcze początkowo cos tam można było uzyskać od Gaucka na tematy polskie, ale niedługo bnd wyczyściła skrupulatnie niemal do końca "ślady polskie" zgromadzone przez stasi.

Potem przyszło ..."pojednanie", skandaliczna Krzyżowa i niekonstytucyjne fory-mandaty dla mniejszości niemieckiej w Polsce czyli dla rzw volkswagen deutschów, torby z milionami DM dla tzw liberałów gdańskich.
Poszło im Niemcom gładko i mamy to co mamy!

pzdr

p.s.
Wczoraj Skończyłem- niemal pożarłem kolejną książkę Lee Child'a (z jego bohaterem Jack'iem Reacher'em) pt "Strażnik"
Dzisiaj zaś dotarło do mnie coś takiego, że kto wie, czy aby rodzice Donalda Tuska nie zaplanowali czasem, że miał się on urodzić w dzień urodzin Adolfa?

Skąd ta zbitka "Strażnik" Lee Child'a, Adolf i Tusk?

Otóż bohater "Strażnika", włamywał się do siedziby Niemca z pochodzenia, niejakiego Klostermanna i nie znając kodu na bramie, zaryzykował datą urodzenia Hitlera 0420.
I było bingo!

A Tusek dzisiaj ma swój fest, geburstag.

I tak mi się to kołacze pod czupryną ( co prawda mocno przerzedzoną, ale zawsze ...czupryną!), czy aby Tuski; jego mutter und fater nie zaplanowali dziecku narodzin na dzień urodzin adolfa?

I o dwa dni się im Donaldzik zuspaet'tnął! tzn. ...zsunął! ( to może? z adolfa na sicher trzeba było choć kilka literek zostawić i wyszło donald, dżwiękowo jakby mocno blisko?)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1669491

Partia PO i ich politycy są finansowani przez Niemcy. Wszystko w Warszawie Trzaskowskiego jest niemieckie- autobusy miejskie- firma niemiecka, wypożyczalnia rowerów też niemiecka. Dla polskich firm w stolicy nie ma miejsca.
Czy Polska też ma być niemiecka, a my mamy jechać do Niemiec na szparagi?

W miastach rządzonych przez polityków PO wszystkie przetargi wygrywa niemiecka Ariva. Nie można pozwolić, aby te sprzedawczyki znowu wrócili do władzy!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Dodaj własny artykuł do naszego bloga http://bazafirmy.pl/blog/ . Wejdź do wybranej kategorii i kliknij "dodaj tekst"

#1669579

w targowicy. Przeciez targowica nie wziela sie z niczego - juz w XVII w. na wybor krolow Polski ( a tym samym na ich rzady) mieli wplyw obcy poslowie - i nie tylko chodzi tu p Niemcow i Rosje - ale tez Szwecje, Danie a nawet... Turcje.

Zadziwiajace jest, ze   w tamtych czasach (przed targowica) rzady sprawowala (teoretycznie) szlachta, a 90% spoleczenstwa (chlopi, mieszczanie) nie mieli nic do gadania - dzisiaj natomiast 100 % spoleczenstwa ma prawo uczestnictwa w rzadach - a mimo to okolo 50% - to zwolennicy (swiadomi lub nie) obcych rzadow w Polsce.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1669633

Piszę o tym teraz, ale tymczasem: Nie ma jak w Plat-formie

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1669661