Gdy "nie sąd" okazał się niezależny...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Sędzia Tuleya nie zostanie doprowadzony do prokuratury. Nieuznawana przez niego Izba Dyscyplinarna SN odmówiła zgody na siłowe doprowadzenie zawieszonego sędziego. Cóż biedaczek teraz zrobi? Tu już pewnie zaprzyjaźnione stacje TV poustawiały swoje kamery, żeby pokazać skutego męczennika walki o "niezawisłość" sądów... A teraz nic. Ani zostać bohaterem, ani wrócić do orzekania. 

A może to akurat sedno PiS-owskiego spisku? W końcu jako pozbawiony immunitetu, sędzia Igor jest też zawieszony w obowiązkach służbowych. I będzie, aż prokuratura wycofa zarzuty albo też skieruje je do sądu i ten go ewentualnie uniewinni. A to ostatnie, biorąc pod uwagę kondycję sądów i możliwość, że wylosują mu kompana z Justitii, jest całkiem prawdopodobne. 

A teraz? Prokuratura nie może mu postawić zarzutów, bo unika stawiennictwa. Nie może go siłą doprowadzić, bo złośliwie Izba Dyscyplinarna na to się nie zgadza. Czyli w ostateczności nie można skierować jego sprawy do sądu i sprawa jest w zawieszeniu. I tak pan sędzia stoi sobie w rozkroku. Ani wrócić do sądzenia, ani zostać osądzonym... A już na pewno nie można zostać męczennikiem wrażego reżimu. I na dodatek pensji zaledwie 3/4...

I może PiS-owi o to chodzi. W końcu facet zneutralizowany.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:18)

Komentarze

Sytuacja podobna do Bolka.Niby bohater i byly prezydent a zarazem podly kapus i sprzedawczy lecz mimo to dalej o nim sie pisze i prowadzi dyskusje.Tak samo z tuleja,w zasadzie byly a jednak dalej taki sam i wszystkiemu zaprzecza.Jak dlugo jeszzcze bedziemy mieszkac w cyrku prawnym zwanym RP?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1669472

Decyzja Sądu wygląda tak samo beznadziejnie jak Tuleja.Najgorsze, że komuchy i ich pomioty czuja się zupełnie bezkarne. Wiedzą, ze nic im nie grozi, bo żaden sędzia ich nie skaże.
Sitwa jest silna i to widać. Ale cały czas trwa próba sił. Wspomagajmy Ziobrę w tym co robi bo to rzecz niesłychanie trudna. On potrzebuje naszego wsparcia po to aby reformę sądownictwa zrobić.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1669473

"Ale cały czas trwa próba sił" to co płaczemy? Czy kredki? PiS stracił mój głos. Chyba ze.........

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1669484

- tak jak nie będzie dekomunizacji, rozliczenia afer - to ma być taki długotrwały proces przemian gdzie cały czas każdy wynik wyborczy będzie możliwy (Senat już straciliśmy a Prezydentem o mały włos nie został Trzaskowski)

PiS cały czas idzie na "ostrzu noża" - gdzie dużym ośrodkiem negatywnym są ludzie od ministra J.Sasina - teraz obsadził swoimi wszystkie spółki paliwowe i TOTO - lotek (był w Smoleńsku i jest człowiekiem który tam po katastrofie zachował się najdziwniej ze wszystkich tam obecnych - poszedł w miasto jak powiada i jak wrócił to prosto do samolotu i nie wychodził do odlotu).

Co do działań PiS-u znam realia o których nie mogę tu szczegółowo napisać bo się natychmiast zdemaskuję. Jeśli ktoś ma pod ręką przycisk ALARM i go nie naciska podczas pożaru to ja wiem że to podpalacz albo jego wspólnik - tu mam na myśli wołomiński PiS który podejrzewam jest tam komunistyczną agenturą bo doskonale w pow. wołomińskim współpracują ze sobą z PeO i dzielą łupy (teraz idą place i nieruchomości jak "świerze bułeczki") i podejrzewam że to minister J.Sasin zablokował dochodzenie CBA w Starostwie w sprawie afery gruntowej która jeśli ruszy to możliwe że skalą przebije wszystkie razem wzięte.

Nie wykluczone że tak budują klasę średnią ale wychodzi na to że złodziei. Jak narazie wybudowali klikę o strukturach mafijnych w pełnym znaczeniu tego słowa. W Wołominie tak jak w Trójmieście polskie prawo i uczciwość nie działa.

Przed zamknięciem konta napiszę coś Adminowi - (nie mam żalu o karę tylko poczucie spełnionej misji bo ostrzegałem - może trochę za mocno napisałem o Kaczyńskim ale było bez przekleństw) i Leopoldowi i wskażę mu jego błąd myślowy i dlaczego nie może być przyzwolenia na złodziejstwo - to się wszystko na PiS-ie zemści postokroć.

Realne koszty będą gigantyczne !!!!

Ja wiem i rozumiem wielu - bo w tym gąszczu prawd, półprawd i kłamstw trudno się ludziom odnaleźć bo trzeba mieć dostęp do prawdziwych danych - tak się składa że trochę mam i wiem co niektórzy w PiS robią za plecami Prezesa.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1669496

   O czym ty Sowiiecki cynglu bredzisz. Dawno mnie taki chryj antypolski nie poruszył. Chciałeś podeptać i skłócić. Nie rozumiem takich ludzi....Natomiast rozumiem w czasie wojny, ale to inny temat...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

ronin

#1669565

- z głupcami ciężko się dyskutuje - to fakt.

Jak nic nie rozumiesz to zamilicz. Część osób wie o czym tu napisałem.

W latach 90-tch jak mówiono o Bolku i jego agenturalnej przeszłości to też znaleźli sie jego obrońcy "po grób" a dziś powinni sami sobie napluć w twarz.
PiS wymaga przeglądu struktur i odnowienia (przypominam że poseł Uściński z ziemii wołomińskiej był jednym z ostatnio zawieszonych w prawach posłów w PiS - to nie przypadek) a z mediów prawie zniknął.

Nie odpisuj mi tu bo nawet nic z tego nie zrozumiałeś - w zasadzie to opisałem teraźniejszość którą podają w mediach tylko nie potrafisz nawet w tym swoim ptasim módżku złożyć tego w całość.

PS - jak byś chciał leniu cokolwiek sprawdzić np. o aferze gruntowej (sprawa ucichła ale tu ludzie widzą i wiedzą dużo tylko togowa mafia wszystko blokuje) - to wystarczy wpisać w gogle i sprawdzić czy było takie zdarzenie ale ty wolisz innych opluć niż cokolwiek sprawdzić.

To przez takich jak Ty któtkowzrocznych politycznie ludzi traciliśmy niepodległość.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1669572

z.p.

co za brednie.

PiS to komunistyczna agentura, wspólpracująca z PO, wcześniej pisałeś że to jeszcze WSi, Mosad, wszędzie żydy a do tego przekupieni przez obce służby oraz agenci. Jak na regionalne struktury partyjne- POWIATOWE- które mają g... do gadania w omawianej ogólnopolskiej sprawie, to musi być tam bardzo tłoczno. Już nie wspominajac, że starostwo powiatowe to organ administracji a nie żaden PiS. Skoro sPiSkowo zablokowano dochodzenie, to czy sam poszedłeś do prokuratury, ABW, CBA? Twierdziłeś, że masz dowody, bo widziałeś prorosyjskie filmiki na yt. No to dalej, nie wierzysz w to, co sam mówisz? Czy to tylko preteksty, by wypisywac absurdalne pomówienia w necie i rozwalać portale

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1669630

... są konsekwencją nie realizowania z determinacją przez PiS, a właściwie przez rządzącą od 2015 roku Zjednoczoną Prawicę - programu dot. kompleksowej reorganizacji sektora wymiaru sprawiedliwości. Kogo się obawia ZP???

Co powinni zrobić rządzący w przyszłości, by obywatele Rzeczpospolitej mogli liczyć na sprawiedliwość i skuteczność działania sądów, pisałem na Niepoprawnych ponad 7 lat temu, tj. 21 lipca 2013 roku (tutaj).

Pozdrawiam
Satyr
 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1669475

     Witam! Prorocze Twoje wypowiedzi z przed 7-miu lat. Wtedy też były różne postrzeganie przyszłej Polski, ale można było zauważyć prawie w każdej wypowiedzi troskę o przyszłości, jakie by to nie było różne postrzeganie. To obecnie trochę się zdewaluowało wściekłymi atakami podróżnych po portalach trollów. A może i dobrze, bo ranga NP urosła i mocno przeszkadza agenturze. Wracając do meritum szybkiej naprawy Wymiaru Niesprawiedliwości warto jednak zauważyć, że zawsze w czasie PIS musiał walczyć z nowymi zaskakującymi wyzwaniami. A, to Rzepliński, Gersdorf, ciamajdan, 500+, KRS, ataki TSUE, Waltz, Amber Gold,  wiele by wymieniać. Walec po wybojach, ale jedzie dalej do przodu. Z sądami też poradzi. Mam mocne przekonanie, że ta antypolska zbieranina antypolskiej hołoty, nie zawłaszczy przyszłych wyborów Polaków. Polityka, to nie zawsze chcieć, by zaraz móc. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1669478

Zgadzam się z panem, ale trzeba dodać do tego jeszcze weta co do sądów prezydenta Dudy, co uniemożliwiło ukaranie tych towarzyszy w togach.

I teraz sami siebie ochraniają wraz z UE i PiS nie jest w stanie nic z tym faktem zrobić.

W państwie prawa, taki towarzysz Tuleja już by siedział i był dożywotnio pozbawiony wykonywania zawodu sędziego.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1669481

 Zwracam uwagę na słowa .Obarczasz PiS, to znaczy służysz.obcym.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1669548

 Zwracam uwagę na słowa .Obarczasz PiS, to znaczy służysz.ocym. A kiiedy to idziemy...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1669550

Nie zgłębiłeś tego tematu na tyle, by określić powód, dla którego Prezydent Andrzej Duda zawetował projekty ustaw dot. sektora wymiaru sprawiedliwości.
Jesteś na Niepoprawnych dopiero 4 miesiące i nie wiesz, że na przedmiotowy temat była tu gorąca dyskusja w lipcu 2017 roku pod moim artykułem 
(tutaj). Proponuję, byś go przeczytał wraz z komentarzami. Wiele Ci się "rozjaśni".
 

Pozdrawiam
Satyr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1669558

Że mam dopiero 30 lat i jestem na portalu NP krótko, to nie znaczy że nie czytam i analizuje tego aspektu z wetami prezydenta Dudy.

I optuje za wersją, że weta pana prezydenta Dudy co do sądów, więcej złego zrobiły jak dobrego.

PiS i pan prezydent dali słowo w przedwyborczych spotkaniach że nie będzie żadnego kroku w tył, z walką z korumpowanym wymiarem sprawiedliwości, czyli prokuraturą i sądami. I co panie Satyr?

A pamięta pan jak pan prezydent Duda, nazwał naprawę w wojsku polskim, przez pana ministra Macierewicza, bolszewickimi metodami i wymusił na panu Kaczyńskim, by zdymisjonować pana ministra Macierewicza. Tak jak panią premier Szydło.

Bo naprawa Państwa Polskiego za szybko postępowała, a to zachodowi i nie tylko, przeszkadzało w robieniu swoich interesów na Polsce. Dzisiaj już wiemy, jaką w tedy presje na pana prezydenta Dudę stosowały Niemcy i Izrael, by pan prezydent zawetował weta co do sądów.

A dzisiaj wylewane są krokodyle łzy, jakie te sądy złe. A jakie mają być? Skoro pan prezydent Duda rozstawił parasol ochronny nad mafią w togach.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1669574

Dlaczego?
Igorek ma już status transa, Tuleya znalazł się w tęczowym klubie Margołcia oraz babci kasi spod szmaty trans bi i coś tam jeszcze zliterkowanego.

Teraz przed nim nowe zadanie, Igorek będzie się szlajać, szwendać po ulicach nie tylko stołecznych i wieszać tabliczki o wolnych strefach.

W jego przypadku to strefa śmieszności, wolna od powagi.

Może też dorabiać jako przewodnik w muzeum guzików, :
"oto gablota z guzikami oficerów wyrzuconych z lwp, którym gen. Jaruzel zaglądał do rozporków przed i po marcu 68 i stwierdził u nich koszerność".

W tej sytuacji, który to prezes sądu zdecyduje się na dopuszczenie go do pracy, do orzekania?

Nawet ci iusttio kastowcy muszą zachować choć odrobinę powagi.
Już sam fakt, gdy Tuleja robi na słupach reklamowych za Marksa czy Lenina, a Morawiec za Różę Luksemburg, a ich togi mają pourywane guziki jest wystarczająco kompromitujący.

I najpodlejszy obszczymurek, alimenciarz może sobie zakpić z nich, tak samo jak kieszonkowiec z sędziego, który podIwanił 50 zł kobiecie na stacji benzynowej.

pzdr

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1669490

Witaj! Życzeniowo, Kiedyś dostaniemy za to, Oskara i Litwina  W co nie wątpię, bo sciągają spece z USA.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1669552

    Kilka tysięcy w czarnych sukienkach, paraliżuje duży Europejski kraj, Polskę. Niedługo maseczki znikną, bo szczepienia sprawne i za chwilę cała populacja będzie zaszczepiona. Więc czas zorganizować w Warszawie wielotysięczny narodowy pochód w proteście przeciw dalszemu trwaniu obecnego Wymiaru Niesprawiedliwości. To ważne również, aby głos społeczeństwa uciskanego przez obecne sądy, wybrzmiał również w Brukseli, ale również w Świecie. Bez widocznego krzyku społecznego, samo się nie zrobi. Coś za długo się przyzwyczajaliśmy do licznych antypolskich protestów "piorunów", więc zbliża się czas na Polskę ulicą. To ważne wsparcie dla rządu. To również chwila, aby odkłamać prawdę szerzonego kłamstwa kundli z polskimi nazwiskami na unijnym garnuszku w Brukseli.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1669503

Ten manewr przejdzie do historii sądownictwa. Tuleja zasługuje na "proces pokazowy" z wyrokiem odstraszającym dla innych "niesprawiedliwych sędziów"..

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

RAK

#1669561

Kasta ma ważniejsze dziś sprawy na głowie.Właśnie wysłali "list gończy" za gościem co ma .....124 lata

"Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim wzywa Józefa Dybałę, aby zgłosił się do Sądu w terminie trzech miesięcy, gdyż w przeciwnym razie może być uznany za zmarłego"

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1669581

Mam rocznik gazet z 1933 roku. Jest tam artykuł o obywatelu, któremu ówczesny Urząd Skarbowy naliczył podatek w wysokości 1 grosza i nakazał go zapłacić w ... dwu miesięcznych ratach! Ale oczywiście sędzia poszukujący 124 latka jest albo debilem, albo pozostało mu takie doświadczenie z wyznaczania kuratorów dla właścicieli kamienic do złodziejskiej prywatyzacji...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1669586

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1669625

Tuleja złamał prawo. Czyżby kastę prawo nie obowiązywało?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Dodaj własny artykuł do naszego bloga http://bazafirmy.pl/blog/ . Wejdź do wybranej kategorii i kliknij "dodaj tekst"

#1669577

W polecance i komentarzach do niej:

https://niepoprawni.pl/polecanka/sn-uzasadnia-uchwale-o-odmowie-zezwolenia-na-zatrzymanie-i-przymusowe-doprowadzenie

Czyli jeden skład sądu uznał w dniu 18 listopada 2020 r., że istnieją podstawy do wyrażenia zgody na pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności karnej, ponieważ istnieje dostatecznie uzasadnione podejrzenie zaistnienia przesłanek określonych w art. 313 § 1 k.p.k., czyli uzasadnione przypuszczenie popełnienia czynu zabronionego przez osobę podejrzaną (sędziego). Natomiast drugi skład sądu w dniu 22 kwietnia 2021 r. uznał, że nie zachodzi dostatecznie uzasadnione podejrzenie popełnienia przez sędziego przestępstwa z art. 241 § 1 k.k.

Jak ustalił drugi skład (sędzia Adam Roch),  nie można naruszyć wolności sędziego, gdy nie zachodzi dostatecznie uzasadnione podejrzenie popełnienia przez niego przestępstwa.

Można tylko zauważyć, że w stosunku do zwykłych obywateli sądy się tak nie "certolą".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1669622