Sara Egwu-James - objawienie polskiej IV Edycji "The Voice Kids!"

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Nie tylko polityką żyjemy. Jest tak wiele innych dziedzin życia, którymi możemy się zajmować i pasjonować. Ja na ten przykład lubię literaturę, sztukę, taniec i muzykę. Jeżeli chodzi o taniec to już przeszłość, bo już nie te lata. Tej ostatniej słucham codziennie i to od muzyki klasycznej do muzyki pop. No może hip-hop do mnie nie przemawia, ale szanuję jej artystów i fanów, bo jednak jest ona wyrazem jakiejś wrażliwości artystycznej. 

 

Oglądam zatem programy, gdzie prezentują się ludzie, którzy mają naprawdę talent, w tym muzyczny. Ja takowego nie mam i zawsze im zazdrościłem, ale bez złości. Każdy został obdarzony przez Boga jakimiś talentami i tylko od nas zależy czy je wykorzystamy, czy nie. Ale podziwiam tych, którzy pokazują, iż potrafią z tego talentu korzystać. "Najgorszą rzeczą dla Boga jest niewykorzystywanie danych przez niego talentów" - o tym winniśmy pamiętać. 

 

I z tego też względu przyznaję się: jestem wiernym oglądaczem programów, w których prezentują się wybitne jednostki muzyczne, posiadające talent i potrafiące go przekazywać dla innych. To jak śpiewają nieraz stroszy włosy na rękach. Zdarzyło mi się to już wiele razy, ale to, co zrobiła ostatnio niespełna trzynastolatka Sara Egwu-James było niesamowite i nieporównywalne z żadnym do tej pory przeze mnie odczuwanym artystycznym wrażeniem. Jurorzy programu byli zachwyceni i ten zachwyt został potwierdzony przez widzów. Wygrała IV Edycję "The Voice Kids!". 

 

Artystka Cleo (Joanna Klepko) porównała ją do Whitney Houston i chyba miała rację. Nasza Sara jest do niej podobna i z wyglądu, i z głosu. Nigeryjskie pochodzenie jej ojca nadaje jej talentowi soulowe brzmienie a polska mama dodaje jej słowiańskiego brzmienia. 

 

Sara Egwu-James urodziła się 10 czerwca 2008 roku w Słubicach. Obecnie uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Ośnie (woj. lubuskie) oraz do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Słubicach, gdzie uczy się m.in. gry na pianinie. Dodatkowo, umiejętności wokalne ćwiczy w słubickim Miejskim Ośrodku Kultury SMOK.

 

Sara od co najmniej dwóch lat umieszcza swoje covery na YouTube, choć stroni od obnażania swojej prywatności. I bardzo dobrze! Jest jeszcze bardzo młodą osobą i musi jako tako znosić popularność, a ona nie zawsze jest dobra w rozwoju artystycznym tak młodego człowieka. Ważne jest, aby pozostała sobą i wzięła sobie do serca wskazówki jej trenerów: Tomsona i Barona - "bądź tak dobrą osobą jak jesteś teraz", tak można streścić ich zalecenia. Wierzę, że ona i jej rodzice dobrze pokierują rozwojem osobistym artystki. 

 

Moim zdaniem mamy do czynienia z przyszłą gwiazdą i to nie tylko na arenie polskiej, ale międzynarodowej. Taki głos zdarza się raz na kilka tysięcy i szkoda byłoby go zmarnować. mam nadzieję, że znajdzie się odpowiedni manager, który sprawi, iż stanie się gwiazdą światową. Oby!

 

Na koniec próbka jej możliwości: 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Szanowny Panie Krzysztofie,

dziękuję za wartościowy wpis(y),

" ...Każdy został obdarzony przez Boga jakimiś talentami i tylko od nas zależy czy je wykorzystamy, czy nie. Ale podziwiam tych, którzy pokazują, iż potrafią z tego talentu korzystać. "Najgorszą rzeczą dla Boga jest niewykorzystywanie danych przez niego talentów" - o tym winniśmy pamiętać. ..."

De facto ,tacy ludzie tracą wolność.

Przy okazji, napisał Pan::

"...Oglądam zatem programy, gdzie prezentują się ludzie, którzy mają naprawdę talent, w tym muzyczny. Ja takowego nie mam i zawsze im zazdrościłem, ale bez złości..."

Panie Krzysztofie, ja także nie mam talentu muzycznego a na pewno malarskiego ;)

Pociesza mnie jednak fakt, że Piękna, pochodząca od Boga, Sztuka to mistyczny pocałunek twórcy i odbiorcy., 

Nie ma Miłości bez wolności a jednak "samotny" spotyka "samotnego"  Obaj wybrali własną drogę wolności.

Ci "samotni" to ludzie idący pod prąd, to ludzie wolni w niewolniczym świecie, gdzie" mieć" znaczy więcej niż" być".

Pozdrawiam serdecznie,

z uszanowaniem,

MM

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1669395

Ma Pani rację i dziękuję za komentarz. Sztuka to coś mistycznego. Tacy ludzie jak Sara też wydobywają z nas pokłady serca, o których nieraz zapomnieliśmy. Ja niegdyś pisałem dużo wierszy. Niby to minęło w czasach dorosłych, ale wrażliwość na sztukę pozostała. Stąd te ciary na rękach i docenienie talentów innych. A jeżeli jeszcze swój talent okazują w bardzo młodym wieku, to jest dla mnie fascynujące. Oby tylko nie została stłamszona przez niby artystyczne hieny, bo w tym środowisku walka jest ogromna. 

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1669403

Geny ..., ach te geny.

Ostatnio miałam okazję spotkać się z dalszą rodziną, ciotecznym rodzeństwem, które widziałam kilkanaście lat temu jako dzieci. Jeden z kuzynów odziedziczył urodę po rodzinie matki i struny głosowe po ojcu, jego głos jest identyczny z ojcem. Kiedy mówił każdy przeżywał coś w rodzaju deja vu, że oto mówi młody mężczyzna, a słychać przemowę jego nieobecnego dużo starszego ojca, z charakterystyczną chrypką.

Może więc podobieństwo młodej Sary Egwu-James do Whitney Houston ma swoje źródło właśnie gdzieś w Afryce, Może miały jakichś wspólnych przodków, po których obie odziedziczyły taką samą budowę strun głosowych i oczu?

Podobne zjawisko "genowe" to nieżyjąca już Anna German, w rodzinie której ktoś wcześniej też miał taki nieziemski głos. To częste zjawisko, że dzieci mają głos podobny do rodzica tak bardzo, że przez telefon nie można ich rozróżnić.

Życzę dziewczynie podobnych sukcesów artystycznych, ale też innego, szczęśliwego życia poza sceną.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1669397

Szanowna Pani Alino,

pięknie to Pani napisała, pod czym się od serca podpisuję,

"...Życzę dziewczynie podobnych sukcesów artystycznych, ale też innego, szczęśliwego życia poza sceną...."

Pozdrawiam serdecznie,

MM

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1669400

Zawsze mnie fascynują ludzie posiadający talent dany od Boga. Obcowanie z nimi, choćby tylko przez TV jest inspirujące. A ta Sara zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Naprawdę jej głos to jak głos W.H. Ona skończyła bardzo źle uległszy uzależnieniom. Ale nic dwa razy się nie zdarza i wierzę, że kiedyś będzie świeciła swoim talentem na międzynarodowym firmamencie. Ale też życzę jej też normalnego życia. Oby pozostała taka jaka jest, skromna i zdająca sobie sprawę z własnych umiejętności. Życzę jej wszystkiego, co najlepsze. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1669404

...i dziewczyna istotnie ma talent.

Ja też za rapem nie przepadam, ale mogę podesłać ci kilka linków z muzyką na pozór rapową, która jest całkiem niezła :)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1669424

No faktycznie ma talent. I to naprawdę unikalny na skalę światową. Modlę się tylko o to, żeby nasze rodzime środowisko artystyczne go nie stłamsiły. Ale sądzę, że w sumie nie, bo to byłoby na wskroś nieodpowiedzialne. Jest i w Polsce wielu przychylnych artystom managerów, którzy mogą ją wypromować. A jak nie nie, to są i zagraniczni. Wróżę tej dziewczynce karierę i sądzę, że rodzice dobrze ją pokierują. Jej tata też śpiewa i widać, że robi to z pasją. A przecież pasja jest po drodze z talentem. Oby tak było!

Pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1669471

jak zwykle pełne cytatów:

Wax Tailor - Until Heaven Stops the Rain (feat. Mattic)

WAX TAILOR - Misery (ft. Rosemary Standley)

PS. już pałersi działąją... chyba znudziło się bicie konia :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1669546