Karol Bączkowski zaorał filmik Sumlińskiego

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Niestety, proszę państwa – coraz więcej tzw. dziennikarzy robi wszystko, by tylko zwiększyć swoją klikalność. A to oznacza, że prawda musi ustępować przed spodziewaną sensacją.

Nie inaczej jest także z red. Wojciechem Sumlińskim. Jego ostatnie dokonania (vide: Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego) wytworzyły obraz raczej niezbyt udanego autora tanich thrillerów niż dziennikarza śledczego. Faktem bowiem bezspornym jest, że z Niebezpiecznych związków Bronisława Komorowskiego sensacyjny jest jedynie... tytuł. Cała reszta, niestety, to stek komunałów wygłaszanych przez utajnionych informatorów, co wskazuje wyraźnie na metodę twórczą.

Za Wojciechem Orlińskim przypominam osoby, które udzieliły rzekomo informacji Sumlińskiemu:

"kapitan służb tajnych" (s. 163), "Były Premier" (s. 197), "Marek, który wszystko wiedział i o wszystkim słyszał" (s. 202 i 269), "oficer Wojskowej Akademii Technicznej" (s. 207), "starszy aspirant" (s. 311), na koniec ktoś opisany po prostu jako "mój rozmówca" (s. 377).

Oczywiście paginacja dotyczy wspomnianej książki.

W 2021 r. Sumliński znowu błysnął. Tym razem „dziennikarz śledczy” opublikował filmik, na którym to zamaskowany osobnik miał zdemaskować matrix szczepiuonkowy, jaki rzekomo niszczy społeczeństwo.

Nie powinno dziwić nikogo, że ktoś nie wytrzymał. Ten ktoś, to mgr rat. med. Karol Bączkowski, polski ratownik medyczny, czynny w zawodzie od ponad 12 lat (w myśl ustawy). Pracuje w Systemie Ratownictwa Medycznego w Gdańskiej Stacji Pogotowie Ratunkowego. Od 2008 r. cykliczne prowadzi szkolenia pierwszej pomocy dla firm prywatnych i instytucji publicznych – liczba szkolonych osób rocznie ok. 1500. Współinicjator Gdańskiego programu urządzeń AED, „Bezpieczny Gdańsk” – 33 urządzenia AED w dostępie publicznym, koszt 1 000 000 zł, finansowany przez miasto Gdańsk. Honorowy dawca krwi.

Wykształcenie:
– Studia podyplomowe/Wyższa Szkoła Morska w Gdyni/Studium Wojskowe-Zarządzanie I Bezpieczeństwo -Sytuacjach Kryzysowych

– Kurs ochrony informacji niejawnych/Wyższa Szkoła Morska w Gdyni/Studium Wojskowe
- Kurs z zakresu sporządzania i przetwarzania danych osobowych/Wyższa Szkoła Morska w Gdyni/Studium Wojskowe
– Studia I stopnia Wydział Nauk o Zdrowiu Akademia Medyczna w Gdańsku kier. Ratownictwo Medyczne/studia stacjonarne

– Studia II stopnia Wydział Nauk o Zdrowiu Gdański Uniwersytet Medyczny kier Zdrowie Publiczne/ studia niestacjonarne

– Liczne kursy zawodowe, obowiązkowe i nieobowiązkowe zgodnie z obowiązkiem kształcenia nałożonym przez ustawodawcę

– Kurs doskonalący dla ratowników medycznych, medycyna katastrof masowych, zaawansowane zabiegi resuscytacyjne u dzieci, postępowanie w udarach mózgu, kardiologia ratunkowa, farmakologia ratunkowa, hipotermia, Ekg w praktyce

– Uprawnienie do prowadzenia pojazdu uprzywilejowanego również w kategoria prawa jazdy C.

Ten człowiek nie ma żadnych oporów, by zarzucić kłamstwa zamaskowanemu „bohaterowi” Sumlińskiego.

Fragmenty:

Jestem ratownikiem medycznym z 13 letnim stażem. Nie zakrywam twarzy. Zawsze mówię prawdę. Wirus istnieje. Czy u mnie jest strach? Już nie. Czy w TV mówią bzdury? Często tak. Ilość łóżek zajętych to prawda. Nie ma pustych szpitali. Chyba, że trwa akurat dezynfekcja a personel choruje. Zachorowania są wszędzie niedoszacowane.

Stosowałem różne testy, różnych firm. Nie widzę fałszerstwa. Robiliśmy porównania całych paczek różnych producentów. Jeden pacjent, dwa różne testy i nie ma różnicy w wynikach.

Stosowanie soli fiz. to przestępstwo. Zawsze mam bufor. Nie wolno fałszować wyników i zawozić pacjenta zdrowego do chorych.

Test zawsze przeprowadza się używając bufora, który jest w zestawie. Nigdy nie zabrakło mi płynu buforowego, leje się po 5 kropli do każdej probówki. Jeśli by mi się zdarzyło, że skończył się płyn to otwieram nową paczkę testów i mam nowy płyn, do tej pory nigdy nam go nie zabrakło.

Mieliśmy różne rodzaje testów i nie zauważyłem jakiś patologicznych sytuacji. Co do soli fizjologicznej to nie wpadłbym na to, że można jej używać jako zamiennika. Nie wolno czegoś takiego robić to nie zostało stworzone do soli fizjologicznej. Nie wiemy jak sól fizjologiczna działa na test, może to jest normalne działanie, że wychodzą dwa paski. Sól nie służy do wykonania badania tak jak każdy inny płyn.

Nie miałem pacjenta bez objawów z dodatnim testem na Covid-19. Nigdy.

Nie chorowałem i wielu innych medyków również. Na ekipie mamy 12 osób, chorowały 4.

Nigdy nie zawiozę zdrowego pacjenta do chorych. Bez jaj.

Materiał genetyczny to nie to samo co materiał biologiczny.

Czy zarabiamy x2?

TAK. To normalne zachowanie rynkowe. Namów ludzi do niewolniczej pracy za podstawowe wynagrodzenie. Tak działa wolny rynek.

Czy zabijamy ludzi?

JA NIE. A Pan ratownik [z filmu Sumlińskiego – przyp. HD], jak tak pracuje to pewnie tak.

Dezynfekcja trwa 2 h?

Tak po każdym dodatnim pacjencie.

Czy rozszczelniam kombinezon?

Nigdy.

Czy jest gorąco?

Jak cholera!

Czy jest ciężko.

Jak cholera!

Czy widziałem niewyjaśnione zgony?

Tak, widzę je od 13 lat.

Po szczepieniu nie widzę zdenerwowania, stresu ani innych patologicznych objawów. Objawy poszczepienne to norma. Jestem zaszczepiony i cała moja ekipa też. Nie znam sytuacji zgonu po szczepieniu.

Nie widziałem pustych szpitali.

Nie chorowałem.

To, że gdzieś jest patologia nie znaczy, że tak jest wszędzie.

Pokazuje twarz i nazwisko. Jestem z Gdańska. Zapraszam pokaże jak jest.

Resumując, to nie jest normalna praca. Normalna była przed wirusem.

Ludzie odchodzą i nie chcą pracować, to nie ma innego sposobu jak zapłacić więcej, tak się dzieje w sektorze prywatnym, a więc nie jest dla mnie niczym dziwnym, że dzieje się to w państwowym teraz pierwszy raz.

Dyspozytorzy medyczni również otrzymują dodatek.

Zgoda w tym zawodzie trzeba mieć kręgosłup moralny. Osobiście wolę zarabiać o połowę mniej i pracować w normalnych warunkach. Nie słyszałem takiego hasła przewodniego epidemio trwaj.

 

Taka jest prawda. Sam należę do ludzi zaszczepionych, podobnie jak moja rodzina i krąg najbliższych znajomych. I nikt z nas nawet nie słyszał nie tylko o przypadkach śmierci, ale nawet cięższych powikłań wywołanych szczepieniem.

Opowieści antyszczepów, tak rozpowszechnione w necie, nie są tylko bajkami o żelaznym wilku. Niosą bowiem za sobą wyraźne zagrożenie nie tylko życia, ale i zdrowia tych, którzy nieopatrznie uwierzą w bajania zamaskowanych informatorów bojących się ujawnienia swoich danych.

To, niestety, obciąża konto różnych takich Sumlińskich czy Michalkiewiczów. Swoim szczątkowym wprawdzie, ale jednak istniejącym w niektórych bańkach autorytetem, uwiarygadniają foliarstwo.

Oczywiście ich zachowanie łatwo wytłumaczyć – obaj publikują książki, z którymi raczej na pewno nie przebiją się do bardziej świadomego czytelnika. Muszą więc pozostawać w kręgu wyobrażeń tej bańki, jaką świadomie sobie wybrali.

 

To jednak powoduje, że moralnie nie są lepsi od Michnika, Lisa czy jak się obecnie zowie aktualne guru z Wiertniczej.

 

I to by było na tyle, jak lata temu powiadał prof. Jan Tadeusz Stanisławski.

 

19.04 2021

 

Materiał udostępniony dzięki uprzejmości portalu pressmania.pl

fot. screen z youtube

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:18)

Komentarze

To straszne i w ciul żałosne, że Polakom trzeba tłumaczyć takie rzeczy. Ale zawsze warto- jeśli informacja choć pomoże jednej osobie... A zawsze jest też formą polemiczną czy i sprzeciwem moralnym. Jeśli ktoś od lat nie widzi, jak działa michalkiewicz, kim jest sumliński, to zwyczajnie jest ten teges, co najmniej ograniczony i naiwny. Oczywiście jak od lat wspominam coś przy okazji, to jestem za to bohatersko sekowany, bo bohaterzy pitolący do kamerki to nowi święci czy idole. Łykajcie bzdety dalej i twierdźcie, że to patriotyczne działanie a celowo unikajcie prawdy, tylko czym to jest i co spowoduje.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1669061

Twój tekst uważam za wartościowy i dla mnie, jako popierającego szczepienia i rząd, przydatny. Coś wyjaśniający. Michalkiewicz  czy Sumliński piszą i występują  dla określonego "targetu" / tu-docelowa grupa klientów która daje sie im utrzymanie, daje jakies wpływy/, ot, życie. Jako klienci dający kliknięcia to  może być potencjalne np. 500-700 tys, a do tego samego klienta uderza i Gadowski i Cejrowski, ci ostatni mają sklepiki i księgarnie, ale wszyscy "musza się starać", potencjalny klient ma takie a nie inne zapotrzebowanie. Takie "prawa rynku". To wszystko "zawodowcy" z tego żyją,  Każdy z nich zresztą, oprócz wad ma jakieś zalety. Jak dla mnie Michalkiewicz dość dowcipnie cygani i ściemnia,  dowcipne komentarze to rzadkość.  Doceniam to, choć dawno nie zaglądałem. Sumliński, choć w pewnym momencie kompletnie się pogubił i zafiksował, ma swoje zasługi. Ja bym ich nie dezawuował, raczej doceniam za przeszłość,    bo książka o Komorowskim, w mojej ocenie dobrze się Polsce przysłużyła na tamten czas.Wybory, róznica minimalna,   pamiętaj, że ciut ponad 1 % w drugą stronę, i wygrał by Komorowski. Książka wtedy była bardzo znana, komentowana,  uważam że Komorowskiemu zaszkodziła. Może ten 1 %? Nie pisał nieprawdy, a na kogo się powoływał, cóż... Mam kiedyś  przeczytane kilka jego książek, dobrze i szybko się czytało.

Piszę tutaj, pod Kontrikiem, bo na dole takie kłótnie, przepychanki i docinki że mnie to toche razi. Umiem coś tam naubliżać, każdy umie,  tylko po co? To trzeba umieć ale  nie stosować, no, może raz do roku. Cierpliwość i poczucie humoru sa chyba lepsze. Nie daj się w to  wciągać, w złe slowa, nie zapalaj się, próbuj żartem. Pozdrawiam. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

janksero

#1669427

Po co Pan uprawia taką nierzetelną agitację?

Przecież dyskusja pod tą notką jasno unaocznia, kto inicjuje kłótnie i stosuje "złe słowa".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1669440

https://www.youtube.com/watch?v=GVeLTD4tgnI

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

eni

#1669464

Ciekawy materiał, odsłuchałem wstępnie 15 min bo długi, trzeba się wpatrywać w tłumaczenie, to zajmuje czas, odsłucham później ale już wiem, że ściągnę go do "bazy". Ale potwierdza to co myślę, że Niemcy jako państwo  są dla Polski i świata skrajnie niebzpieczni, wywołali 2 wojny światowe, mogą razem z ruskimi sprowokować trzecią. A na UE pod dyktatem   niemieckim, jak teraz, na dłuższą metę można tylko stracić. Ale na pewno żaden publicysta nas przed tym nie uchroni :).

Ale Pani "uzbierała" minusików :), jakoś skrajnie dużo, niedługo tu jestem, to się nie znamy, ale zapewne będziemy spornie "dyskutować" :). Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1669470

Ten ratownik Karol Bączkowski na zdjęciu w Newsweeku z 17 marca 2020 r. wygląda "nieco inaczej". Czyżby teraz  krył się za obfitą brodą?

https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/karol-baczkowski-ratownik-medyczny-z-gdanska-blaga-o-pomoc/7dmq2q3

Nieco inaczej też przedstawiał sytuację ratowników z Gdańska. Najkrócej mówiąc, że "brakuje wszystkiego" i że jest "brudny od strachu". Może się już poprawiło, tym bardziej, że coraz więcej zarażonych i chorych. Wbrew zasadom logiki, ale ...

Poza tym, na tym filmiku przedstawia się jak jakiś troglodyta. Mnóstwo słów na "k" i wulgarnych epitetów. Bałabym się takiego człowieka, gdyby miał mi udzielać pomocy.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-9

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1669063

Komentarz na FB z 9 listopada:

Karol Bączkowski

Potwornie ważny temat.

Nerwica, panika.

To spotyka masę ludzi.

https://www.facebook.com/karol.baczkowski.31

Komentarz z 5 listopada:

Niestety nie samym covidem żyje system zdrowia.

To niedopuszczalne

Co mamy robić......?

Co robią decydenci:

- kupują sobie nowe limuzyny

- zabierają łóżka z oddziałów geriatrii i psychiatrii dla covid

- wysyłają wojsko do poszukiwania schowanych łóżek do szpitali

- wyprowadzają swoimi decyzjami protesty na ulice

- opowiadają bajki i kłamstwa w codziennych konferencjach

- latają państwowymi samolotami w prywatnych sprawach w procedurze HEAD

- wysyłają medyków z kwarantanny do pracy

Należy się jedno.....

***********

Warto przejrzeć całą stronę.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1669066

To je prowda! Najprawdziwso prowda: "Nie widziałem pustych szpitali....."

Bo czy jakiś "ratownik medyczny" jest wpuszczany na teren szpitala? Szczególnie w czasach pandemii? Pacjenci są dowożeni do izby przyjęć, a od tamtego miejsca zajmuje się nimi personel szpitalny, a nie ratownicy z karetek! Ratownicy mają w szpitalach wydzielone własne miejsca socjalne, łazienki, nie stykają się z personelem pracującym  w szpitalu. 

O tym jak wyglądają szpitale wewnątrz pokazał filmik Suwerena, który wtargnął do szpitala toruńskiego - filmik jest dowodem. Przeciwko pandemicznym propagandystom i przeciwko autorowi (niestety).

 

W tym wpisie najbardziej zaorany jest znowu H-D.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

Alina

#1669067

Niestety, zgodnie z ujawnioną wreszcie polityką admina osoby jawnie prorosyjskie mają na portalu więcej do powiedzenia, niż patrioci. Zatem bierzcie poprawkę na propagandę rodem z Kremla.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-7
#1669071

Ruskie trole tak bardzo się zapędziły w swojej pracy, że im samym rozum zaczyna odbierać. Własną paranoję (albo wytyczne wierchuszki) biorą już za coś co każdy Polak kupi. I niech tak zostanie. Dzięki temu wiekszość ludzi jasno zaczyna widzieć z kim ma do czynienia.

Pod innym artykułem niejaka Verita, (czy może raczej Vieruszka?), straszy nas 847 zgonami wśród zaszczepionych Anglików. Durna baba nie zdaje sobie sprawy że jedynie idiotkę z siebie robi. Na 33 miliony już zaszczepionych Angoli, taka ilość zaszczepionych powinna umierać każdego dnia a nie od początku szczepień!

Biorąc pod uwagę że najpierw zaszczepiono ludzi najstarszych, wsród których nawet w normalnych czasach umieralność to 2/3 wszystkich zgonów - dzienna liczba zgonów wśród 33 milionów osób zaszczepionych powinna wynosić ponad 1000. Dziennie! Taka właśnie byłaby umieralność gdyby wstrzykiwano i placebo. A durak straszy nas 847 zgonami w sumie? Znaczy zaszczepili Anglików eliksirem życia? A ja durny wziąłem Pfizera... Było o Astrę poprosić...

Kreml albo traci kontrolę nad własną swołoczą albo zaczynają wpadać w panikę że coś im się z rąk wymyka. Teraz wystarczy tylko duraków punktować i nie odpuszczać. 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6
#1669178

...- żenujący efekt. Człowiek nie widział pustych szpitali. Bo do nich nie wchodził? Ja nie widziałeś nigdy mumii faraona. Faraonów nigdy nie było? Nie byłeś nigdy w Szczecinie. Szczecin nie istnieje? itd itp.

Jeden taki w naszym portalu udowodnił nawet, że pandemia istnieje. Jak? W sposób cudownie prosty. Jego kolega z pracy w nią nie wierzył. Ale zachorował i wylądował w szpitalu. I teraz już wierzy, że pandemia istnieje. Matemetyka i logika mogą się schować w kąt.

Dlatego jedyną sensowną odpowiedzią jest taka: Ojciec sąsiada zaorał Sumlińskiego

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1669221

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

widać już wyraźnie, że nawet pod innym nickiem dalej jesteś tym samym żenującym niebiesiutkim łgarzem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7
#1669226

Co chcesz wymagać od Scierwoneonowki Niebieskiego agenta soviet.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1669231

bunga-bunga-oczyźniany pseudo-patrioto.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1669236

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Niebieski plagiatorze?

Ps. Słowo "oczyźniany" to w jakim języku? Kałmuckim?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1669237

Może to być lekarz niebieski - nawet byłby wskazany :)

PS. "oczyźniany" to w języku oczadzonego nienawiścią Faryzeusza. Zapytaj Go, to Ci wyjaśni.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1669239

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zżynałeś z wiki, że hej. Nawet interpunkcji nie zmieniłeś, "pisarzu". A tak a propos - podobno masz nieaktualną kasę fiskalną.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1669243

Może zgłoś się po pomoc do Chucka Norrisa. On przeczytał już dwa razy. Razem rozszyfrowalibyście szybciej zagadkę, które przecinki z Wiki zżynałem. Byłby z waz niezły duet Chuck i HumDoom. Powodzenia. U lekarza też :) 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1669350

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

i za pomocą wujka google'a znaleźć oryginał "twoich" zdań. Nie wiedziałeś, że to najprostszy sposób demaskowania plagiatora?

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1669364

Kiedy je ujawnisz, o wielki Herlaku-Holmsie? Nie trzymaj nas w niepewności. Tyle obietnic, tyle słów... bla, bla, bla...

Udał Ci się nawiązać kontakt z Chuckiem Norrisem? Coś się ruszyło w sprawie przecinków?

PS. To moja ostatnia odpowiedź w tym watku. Dokarmiam koty i ptaki, nie trolli.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1669375

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Lcz bcny.... l jż węcj n psz, b tylk plgtjsz n ptęgę. wstyd dl prtl.

Ps. pmętj, dzck nstrdy, ż cchą chrktrystyczną trlk jst prwkwn wntr wyzywn nnych, n mówąc jż przkręcn ncków.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1669383

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Znowu zaczynasz prowokacje i kłótnie. Uważaj bo nie będę dalej taki miły i wyrozumiały dla trolla.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Tezeusz

#1669238

j.w.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1669376

Ale jakie ma znaczenie - puste nie puste? Kałmuki każdego gówna się chwycą żeby sprowadzić merytoryczną dyskusję na boczny tor. Oni chcą wciągać ludzi w kopanie się z koniem. Najlepiej pokazywać fakty i olewać dziadów. 

A faktem jest że w Polsce jest najwyższa umieralność na coronę na 100 tys mieszkańców. Choćby się zesrali to nie są w stanie tego kota odwrócić do góry ogonem. To są zgony pozytywnie zdiagnozowane zarażeniem koroną. Jeszcze gorsza sytuacja jest jeśli chodzi o śmiertelność na ilość osób pozytywnie zdiagnozowanych. Tutaj jest tragedia. Temu należy jakoś przeciwdziałać, to pokazywać społeczeństwu i z tym próbować walczyć. Jeśli kałmuki znają lepszy sposób niż szczepienie niech go przedstawią i poprą danymi. Jeśli nie znają to WON!

PS. Powyższe dane nie uwzględniają Rosji. Tam może być gorzej ale przecież ichnie dane muszą przejść wstępną obróbkę. Tak jak czarne skrzynki...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1669258