Pospieszalski dołączył do „protestów” Brauna ?

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

Na to by wskazywał wyreżyserowany i frontalny atak na rząd, premiera, Naczelną Izbę Lekarską, Ministra Zdrowia, osobiście Jarosława Kaczyńskiego i swoisty antymaseczkowy oraz antyszczepionkowy sabat . Oczywiście schował się za gronem "wybitnych ekspertów” ale nikogo kto myśli inaczej niż oni tam nie było. Nic im nie ujmując, jak się za nic nie odpowiada to można sobie atakować, zwłaszcza, że z COVIDEM jest jak z globalnym ociepleniem, ekspertow jest wielu a w zasadzie każdy, tylko że za  bieżące sprawy Polski odpowiada ktoś inny.

Byłby mnie ten program ominął, bo Pospieszalskiego rzadko oglądam, jest dla mnie manieryczny, ciągle przesadnie "podekscytowany", przydało by się odświeżenie formatu, danie szansy młodszym. Pospieszalski w swoim gorliwym „zaangażowaniu” przypomina mi Terlikowskiego. Jakaś "pandemia". Ale uległem namowom znajomego i obejrzałem sobie dziś na VOD. Przyznaję, że przerosło to moje oczekiwania. Raz, że audycja była z gruntu nieuczciwa, dwa, że jakiś „prawnik” skorzystał z okazji i za śmierć wielu ludzi obarczył imiennie Jarosława Kaczyńskiego, a  kolega Pospieszalskiego „Tomek Wróblewski”, dziennikarz, czujący się jak nadekspert od pandemii, radził by jak przy „hiszpance” prawie nic nie robić. Pogadało sobie kilka innych osób, wszyscy antyrządowi, wszyscy „mądrzy”, z radami i jak Pospieszalski za nic nie odpowiadający. Generalnie "rozliczyć rząd". Jak można w państwowej telewizji dawać audycję totalnie atakująca noszenie maseczek i szczepienia, a w innych programach w tej samej TVP wzywać do noszenia maseczek  i szczepienia się?. Przecież to absurd. Trzeba się zdecydować. Tak albo tak.

Inna sprawa, że państwowa telewizja jest oglądana przez miliony, często samotnych starszych ludzi. Którzy, jak wiemy, są podatni na niepokoje i sugestie do tego stopnia, że łatwo dają się omamić nawet wyłudzniom "na wnuczka" . Po takiej "totalnej" audycji ich życie nie staje się lepsze, komfort życia bynajmniej nie wzrasta, raczej niepokój. Państwo i to powinno  brać pod uwagę. A wzięty redaktor już zapowiada następne odcinki swoich antyrządowych horrorów. O co mu chodzi?

Pewna rzecz mnie niecierpliwi. Rozumienie pojęcia „demokracji”. Rząd boryka się z wieloma kłopotami. Atakowany z różnych stron. Stan w zasadzie wojny, rząd atakowany za „wszystko”, tu Orlen, tam RPO, TK, sądownictwo, totalny atak wewnętrzny i zewnętrzny. I funduje sobie w państwowej telewizji, w drogim czasie ekstra antyrządowy program o wyraźnie podburzającym przeciwko temu rządowi przesłaniu. W nieuczciwy i tendencyjny sposób podgrzewającemu antyrządowe nastroje. I do tego z podatków płacąc wyrywnemu redaktorowi Pospieszalskiemu zapewne niemałe pieniądze. To jest normalne ?.

Otóż demokracja w przekazie nie polega na tym, że każdy wszędzie ma się produkować, a państwowa telewizja musi robić jakieś totalniackie antyrządowe audycje. Demokracja polega na tym , że każdy może znaleźć swoje miejsce w państwie dla głoszenia takich czy innych różnych poglądów. Np. może je robić na swój rachunek. Jak np. Witold Gadowski w internecie, szanuję, czasami oglądam, nie z wszystkim się zgadzam. Szanuję, bo  prywatne zdanie na prywatny rachunek. Niech Pospieszalski próbuje, bo widać  można. Albo w typowo antyrządowych stacjach, są TVN-y, Onety, Wirtualne Polski. Czy TVN lub Polsat robią u siebie audycje totalnie przeciwko sobie? To by było chyba nienormalne?.

Pospieszalski przekroczył pewne granice. I nie winił bym za to np. J. Kurskiego. Były rockmen dostał duży zakres "swobody twórczej" i go nadużywa.  Ten program w poziomie ataku i złych intencji przypomina mi gościa co z kamerką chodził po szpitalu i się ekscytował. Tylko że tamten też "na swój rachunek". Jako patriocie i widzowi nie chce mi się oglądać w TVP audycji które kompletnie dyskredytują rząd który popieram, premiera którego popieram, J. Kaczyńskiego którego popieram, i uważam dobrego ministra zdrowia Niedzielskiego. Ten ostatni na tą sytuację i taką opozycję to dla mnie prawie święty człowiek. Urodzona cierpliwość, przy takich paskudnych atakach. Naprawdę nie ma łatwo. Państwowa telewizja nie musi mu wbijać noża w plecy.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:21)

Komentarze

To była typowa dla liberałów(wolnościowców) gadanina. Spowolnienie czy przystanek w rozwoju gospodarczym w celu uniknięcia ryzyka rozwoju pandemii i w celu jej opanowania i ograniczenia liczby jej ofiar traktują jako zamach na społeczeństwo/ludzkość.Nie wiadomo czemu/komu mają takie programy służyć?
Chyba tylko świrom z Konfederacji w celu potwierdzenia ich tezy,że pandemia to ściema.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-6

Roxas from Palawan

#1668793

O, wiadomo że służą osłabianiu rządu, dlaczego jednak w TVP ? Przecież tam były argumenty które można dość łatwo zbić, ale na wszelki wypadek, by osiągnąc efekt, Pospieszalski nie dał nikogo , ani jednego, spoza swojej opcji.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

janksero

#1668804

Odnoszę wrażenie, że oglądaliśmy inny program! W tym który ja widziałam występował dr Hałat. Z resztą każdy może sobie obejrzeć i skonfrontować recenzję janksero - 16 Kwietnia, 2021 - 10:58 z oryginałem.

 
Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

Alina

#1668805

Wspaniale. Bardzo dziekuję :) . Szczerze, bez przekąsu. Sam bym to zrobił ale mam swoje lata i w komputerze nie jestem za biegły. Obejrzałem dzisiaj 2  razy, chętnie obejrzę trzeci raz jako wzór dla mnie totalnie tendencyjnego "dziennikarstwa". Liczymy. Razem z Pospieszalskim było 6 osób atakujących rząd, dobranych pod  "pod tezę" że rząd d.d.  Była chociaż JEDNA która by broniła rządu? Lub miała jakąś "wątpliwość? Lub próbowala zakwestionować jakiś argument? A to nie takie trudne. Pozdrawiam. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

janksero

#1668812

Była chociaż JEDNA która by broniła rządu? 

Po pierwsze, życie, zdrowie, wolność i  godność ludzi są ważniejsze niż obrona jakiegokolwiek rządu.  Póki co tu jeszcze nie jest Korea Północna więc obrona rządu nie jest dobrem najwyższym.  

Po drugie, jest miliardy programów i publikacji w których  nie ma ani jednej osóby , która broniłaby uczciwości  i symetrii w dyskusji., i w tych wszystkich programach przekaz jest w 100% jednostronny i promaseczkowo-proszczepieniowy  i pro-koncernowy.

Po trzecie, prześladowania idą w stronę każdego, kto śmie  z czymkolwiek  z obowiązującej propagandy się nie zgadzać. Obelgi, ośmieszanie , dyskredytowanie itd.  Aparat przemocy skierowany do walki z   ze zdrowym rozsądkiem,klubami fitness i  fryzjerkami.Prawdziwa  cnota krytyk się nie boi. A co mamy- cenzurę na całego. Jeden program Pospieszalskiego o  nadawany północy  kontra machina propagandowa 24 godziny na dobę od roku we wszystkich mediach. Doprawdy, brakowało jednej osoby do obrony rząd... lobbystów  międzynarodowych koncernów i?

Argumentów, które tam padły w żadnych  propagandowych dyskusjach się nie podnosi, tylko od razu pogardliwie  "ucina" więc  niby dlaczego jeszcze w tym jednym na miliony programie  miałoby być tak samo?

Tu na niepopkach  te argumenty były  przytaczane wielokrotnie - czy padła na którykolwiek merytoryczna odpowiedź? Nie zauważyłam- padały za to wyzwiska, oszczerstwa  i obelgi, a  parę osób  "niepotulnych" zostało przepędzonych.  

Janieksero, nie widzisz totalnie tendencyjnego dziennikarstwa we wszystkich mediach? Naprawdę tego nie widzisz a akurat u Pospieszalskiego się dopatrzyłeś?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1668836

..."Po trzecie, prześladowania idą w stronę każdego, kto śmie  z czymkolwiek  z obowiązującej propagandy się nie zgadzać ".

:) :) :)  Bardzo się wzruszyłem.  A "najbardzie prześladowany" to zapewne "wolnościowiec". Braun. Nie wychodź z domu bo cię zwiążą i  zaciągną na szczepienie :) Póki co ja się zaszczepilem, mój syn mówi , że się nie zaszczepi jeszcze koś nie wie czy tak, czy nie i się zastanawia. "Reżim"  :). Czekaj, wejdą kiedyś ruskie to ci się spodoba. Pozdrawiam i życzę dobrego zdrowia :).

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

janksero

#1668845

A mnie zdrowie moje , mojej mamy i moich dzieci niż opowieści o Braunie, ruskich  i jedynie słusznej propagandzie naszej partii, wróć,  koncernów. Te koncerny są międzynarodowe, a mnie wszystko jedno czy chce mnie truć przedstawiciel handlowy z Rosji, Chin, Niemiec, USA czy z Izraela. Lobbyści są  także międzypartyjni, nie widzisz, że w tym temacie w jedną trąbę dują Morawiecki  i Spurek , Witek i Hołownia ? 

Chcecie się maseczkować i szczepić  -wisi  mi to kalafiorem, ale czuję się ofiarą propagandowego terroru i ani myślę udawać, że jest inaczej i jeśli dożyję i będę mieć prawo głosu ( być może za brak maseczki i szczepienia zostanę tego też pozbawiona) to na pewno nie oddam go na tych, którzy mi okazują taką samą pogardę jaką niegdyś  okazywali Peowcy.

Póki co też pozdrawiam :-)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1668852

Tak, tylko że problem polega na tym, iż  "ruskie" i "niemieckie" oraz światowe lewactwo  bardzo chcą by ten rząd rękoma samych Polaków zostal unicestwiony a do rządów wrócili szeroko pojęci "Peowcy", w jakiej postaci partyjnej nieistotne. I Ty myślisz, że jak się rząd zmieni to nie będzie "miedzynarodowych koncernów" ? Otóz będą koncerny, co do których mam zdanie  złe i obawy duże, plus DODATKOWE DZIESIĘĆ PLAG I PRZYPADŁOŚCI do których chcą nas wdrożyć.. Teraz jeszcze o cos walczymy jako kraj i jako naród, ktoś przy rządzie myśli państwowo, narodowo i patriotycznie,  nie wszystko  mogąc i nie wszystko się udaje. I na pewnych polach ustępując, na innych nie. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jak ten rząd rozwalą, zostaniemy spacyfikowani kulturowo, moralnie i mentalnie. I nie będzie żadnego zmiłuj się. Czasami można ugrać tylko część i czekac na lepszą koniunkturę. Ale jest się w grze. Złego wpływu koncernów na Polskę na pewno nie ograniczy Tusk i Merkel ani wielu innych chcących zastąpić ZP. Kto Twoim zdaniem miałby to zrobić? 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1668885

Tak, tylko że problem polega na tym, iż "ruskie" i "niemieckie" oraz światowe lewactwo bardzo chcą by ten rząd rękoma samych Polaków został unicestwiony a do rządów wrócili szeroko pojęci "Peowcy", w jakiej postaci partyjnej nieistotne.

Całkowita zgoda, ale myślę, że w dużej mierze to się już lewactwu udało osiągnąć metodą małych kroczków. Ten dzisiejszy rząd, a jeszcze bardziej - to zaplecze, doradcy, ci ludzie wpływu to już nie jest a ekipa, która pogoniła Peowców. Peowcy np. w postaci Gowinowców (rzeczywistych i mentalnych) mają coraz więcej do powiedzenia , to już dawno nie jest rząd Beaty Szydło, który był moim i to nie ze względu na 500+. Ten obecny rząd dużo ryczy a mało mleka daje, nie che mi się tu po raz kolejny wymieniać co to miało być zrobione a nie zostało, ale zaczynam się zastanawiać, czy naprawdę ten parlament, z tym rządem i tym Prezydentem chcieli ukrócić poczynania sędziowskiej kasty, czy naprawdę chcieli rozprawić się z Giertychem i Krauze, a ostatnio z Nowakiem, czy naprawdę chcieli przegonić obce media , czy jednak nie ma myślenia "my waszych nie ruszymy, a wy naszych". Jak to możliwe, że rozwrzeszczane smarkule maszerowały tłumnie po ulicach parę miesięcy temu i policja nie mogła sobie z nimi poradzić, a potrafiła rozgonić marsz Niepodległości. Jak to możliwe, że rozróby zboczeńców z atakami na mienie organizacji prolife nie skończyły się choćby oskarżeniami, a jednocześnie gnoi się branżę fitness i ciąga po komisariatach ludzi tylko za to, że chcą poćwiczyć. Do rządu już wrócili "Peowcy", tyle, że w innej postaci partyjnej- niestety tak to widzę na dzień dzisiejszy.

I Ty myślisz, że jak się rząd zmieni to nie będzie "międzynarodowych koncernów" ? Otóż będą koncerny, co do których mam zdanie złe i obawy duże, plus DODATKOWE DZIESIĘĆ PLAG I PRZYPADŁOŚCI do których chcą nas wdrożyć..

Nie Janie , nie mam takich złudzeń, oczywiście, że nadal będą te koncerny, pewnie nawet jeszcze bardziej i pewnie te dodatkowe dziesięć plag też.  Ale nie chcę wybierać pomiędzy złem absolutnym a złem nieco mniejszym, które rośnie...

Teraz jeszcze o coś walczymy jako kraj i jako naród, ktoś przy rządzie myśli państwowo, narodowo i patriotycznie, nie wszystko mogąc i nie wszystko się udaje. I na pewnych polach ustępując, na innych nie.

Tych ustępstw jest zdecydowanie za dużo, czy to nieudolność, czy strach, czy cwaniactwo- pewnie wszystkiego po trochu. Odnoszę wrażenie, że Kaczyński już z racji wieku i zdrowia nie trzyma tego w silnej ręce jak niegdyś, więc inni pociągają za sznurki, a do tego dochodzi grzeszna ludzka natura tych pociąganych , czyli inaczej mówiąc - każda władza korumpuje.

Do niedawna też myślałam, że jeszcze o coś walczymy jako kraj, ale teraz wydaje mi się, że walczymy już tylko indywidualnie o siebie, w wymiarze przyziemnym o swoje zdrowie i prawo do normalnego oddychania (np. bez maseczki) i samodzielnego myślenia (wbrew propagandzie, i cenzurze), a w wymiarze duchowym o swoje dusze i zbawienie.

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jak ten rząd rozwalą, zostaniemy spacyfikowani kulturowo, moralnie i mentalnie. I nie będzie żadnego zmiłuj się.

Już zostaliśmy spacyfikowani i rozwaleni, tylko że ja to widzę na znacznie szerszą skalę, cywilizacja, kultura, moralność i mentalność upadają na skalę światową. Chłopaki robią karierę prezentując sztukę malowania oka i korygowania kształtu nosa, dziewczyny same o sobie mówią "bad bitch", czyli "zła suka", związki międzyludzkie zastąpione coraz bardziej wyuzdanym seksem, zamiast literatury są demotywatory, zatomizowanie społeczeństw jest wszechobecne - tak aby się nie mogły zorganizować w obronie swoich rzeczywistych praw, a naturalną potrzebę młodych do naprawiania świata starsze (nasze!!) pokolenie sprytnie skanalizowało w wyssaną z palca obronę klimatu i walkę o uznanie 57 płci...

Czasami można ugrać tylko część i czekać na lepszą koniunkturę. Ale jest się w grze. Złego wpływu koncernów na Polskę na pewno nie ograniczy Tusk i Merkel ani wielu innych chcących zastąpić ZP. Kto Twoim zdaniem miałby to zrobić?

No i trafiłeś mnie. Nie wiem, na dziś nie wiem i właściwie co ja robię na portalu politycznym? Jest się w grze , tylko czyja to gra? Kto wróg - lobbysta koncernu, czy może "Ruskie", a może edukator seksualny a może sam Szatan, a może moje ludzkie grzechy? Z kim tu walczyć najpierw? Która walka ma sens? Piszę o ziółkach i jak je stosować zamiast farmaceutyków, piszę o wierze i cytuję Biblię ile wlezie, moje zaufanie do polityki ogólne pikuje. Czytam Pismo Święte i widzę znaki końca czasów. Wiem ,że wielokrotnie w historii ludzie widzieli nadchodzący koniec świata i może mi się tylko  wydawać. Ale takiego upadku, takiego zniewolenia umysłów na skalę światową to chyba jednak nie było. Czytam o tych jeźdźcach Apokalipsy i zastanawiam się "czy to już"? Zastanawiam się czy jeśli ufam Bogu i Chrystusowi to powinnam się tym wszystkim przejmować, przecież dziejów świata i tak nie odwrócę, a proroctwa muszą się wypełnić, łącznie z tymi o wielkim ucisku. A jeśli ten ucisk najgorszy dopadnie dopiero moje dzieci, a mnie się uda umrzeć wcześniej? Na jakim świecie zostaną i czy dokonają słusznych wyborów?

Wielokrotnie już tu wspominałam o serii wykładów dr. Ratha, taki sprzed kilkunastu lat (link: kartel farmaceutyczny )

Kilkanaście lat temu doktor Rath mówił do czego to zmierza, pandemia, obowiązkowe szczepienia, ta masowa produkcja pacjentów , rola Komisji Europejskiej, rola Angeli Merkel w tym wszystkim - to wszystko mówił kilkanaście lat temu. Nie kto inny , ale sam Gawrion o tym pisał jeszcze w zeszłym roku, tuż przed zarządzeniem światowej pandemii sam przypomniał własny artykuł na ten temat, a teraz... a teraz są siły, które nawet tu na niepoprawnych kneblują usta, cenzurują i dyskredytują każdego kto nie duje w pandemiczną propagandę uprawiają wspólnie siłami jawnie lewackimi i ...kryptolewackimi. Tu już miejsca na narodowe, państwowe, lokalne spory i wybory nie widzę.

Więc powtórzę: Zastanawiam się czy jeśli ufam Bogu i Chrystusowi to powinnam się tym wszystkim przejmować, przecież dziejów świata i tak nie odwrócę, a proroctwa muszą się wypełnić, łącznie z tymi o wielkim ucisku. A jeśli ten ucisk najgorszy dopadnie dopiero moje dzieci, a mnie się uda umrzeć wcześniej? Na jakim świecie zostaną i czy dokonają słusznych wyborów?

Janie, o ileż łatwiej byłoby podzielić rzeczywistość na dobrych PISowców i złą całą resztą, albo na dobrych Polaków i złych Rosjan albo Niemców. Tyle, że to byłoby totalne kłamstwo. Gdzie więc szukać prawdy? Może jednak przyjąć, że Drogą, Prawdą i Życiem jest Jezus (Jana 14:6) i na tym się skupić?

 Janie.... tu i teraz trzeba się zmierzyć z codziennymi wyzwaniami, każde z nas i każdy czytający i komentujący sam podejmuje decyzje i poniesie ich konsekwencje, a dopiero czas pokaże, kto postąpił mądrze, a kto dał się wpuścić w maliny.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1668892

Posłuchaj i odnieś się do tego. Czy Sulimski i Budzyński, czy ludzie, którzy wielokrotnie odsłaniali zakulisowe poczynania są według Ciebie  "oszołomami", "płaskoziemcami" i "ruskimi agentami"...

Wojciech Sumliński o książce "Zapis zarazy"

Dopiero przed chwilą trafiłam na ten link idąc za filmem zamieszczonym w innym wątku  przez Alinę: o tu, więc to nie jest tak , że oni mnie przekonali do czegokolwiek, zaskoczyło mnie, że dziennikarze śledczy widzą otaczającą nas rzeczywistość  tak podobnie do mnie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1668901

Uff... To jest właśnie mój problem, że jak napiszę tekst a wywiąże się dyskusja to najczęściej trzeba w niej być, a nie zawsze mogę, z pewnych powodów . Dlatego nie za często piszę. Ale...

Bardzo dużo wątków. Za długa była by odpowiedź. Wybiorę wiec z każdej sekwencji jeden motyw i odpowiadam na tyle, na ilę potrafię, Cały twój komentarz sobie zostawię "do archiwum", , bo tu jest dużo kwestii i wątpliwości które często się pojawiają. I "przetrawię" dokładnie.

_....", czy jednak nie ma myślenia "my waszych nie ruszymy, a wy naszych".   

W Smoleńsku zginęło prawie 100 osób, przecież  nie "przypadkiem" chociaż byli i tacy. To nie odbyło się bez pomocy polskiej logistyki  /"remont" samolotu, zaaranżowanie formuły przelotów - w ostatniej chwili wszyscy w jednym samolocie, Tusk w innym itd /.  Zginął brat J. Kaczyńskiego, znienawidzony przez nich "konkurent" Komorowskiego i Tuska, Prezydent Polski, oraz wielu z czołówki PiSu. Wybili szefowi partii całe najbliższe zaplecze. Pamiętam takie zdjęcie, sala sejmowa, siedzi J.Kaczyński a po obu jego stronach i chyba trzy za nim, puste fotele z kwiatami. Ładne mi "my waszych nie ruszymy, a wy naszych". Trudno sobie wyobrazić bardziej brutalne "ruszenie". Z moich obserwacji, to naracja "prorosyjskich", by osłabić morale patriotycznego elektoratu, wykopać rów pomiędzy PiS a potencjalnym elektoratem. To nic nowego.

 - ..." Ale nie chcę wybierać pomiędzy złem absolutnym a złem nieco mniejszym...." .

Niestety, w polityce to są najczęściej takie wybory. Zresztą w życiu często też. Albo ostrzej, często wybieramy pomiędzy złem, a dobrem bardzo niedoskonałym, niesatysfakcjonującym. Ja mam łatwiej niż Ty, bo rząd satysfakcjonuje mnie na powiedzmy 60%. I rozsądek każe mi bronić tych 60% jak niepodległości, widząc przecież niedoskonałości. Nawet dużo mniej jest lepsze niż "zło absolutne". Jak tego nie zrobię, to zło absolutnie na pewno wygra, jeśli zrobię, to może nie, pewności nie ma. Im słabiej będę popierał te 30 lub 60 %, tym większa szansa , że wygra "zło absolutne". To ziemia. Jest np. ciężki czas. Jak posadzę ziemniaki i słabo zaplonują, małe , rzadkie, to jednak może jakoś przeżyję. Może "doczekam" lepszych czasów. Lub moje dzieci.  Mam je zdeptać? A co potem?. Czy NIC jest lepsze niż "trochę"? Mam je przeklinać, że nie są jak  wymarzone? 

Na teraz muszę kończyć. Ale jeszcze dzisiaj to pociągnę. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1668927

Tak się rozmawia bez ataków personalnych z próbą rzetelnej analizy, bez pośpiechu, możemy widzieć  te same sprawy inaczej, ale starać się zrozumieć nawzajem. Gratulacje dla nas obojga. :-)

PS. Myślę, że czujesz ,że tak naprawdę jesteśmy po jednej stronie barykady, tyle, że na jej dwóch przeciwnych końcach.  A że  dzisiaj też się już  emocjonalnie  i intelektualnie "wypstrykałam" to nie będę dalej rozdzielać włosa na czworo.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1668932

Wyliczmy:

TVN, Polsat - Przeciw

TVP - Za.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1668907

TVN i Polsat są przeciwko terrorowi szczepieniowemu, przeciwko zamykaniu zakładów fryzjerskich i klubów fitness, są przeciwko obowiązkowi maseczkowemu? Naprawdę? 

Nie oglądam tych programów, bo kiedyś tak mi za skórę zaleźli, że uznałam, iż nie warto tych stacji nawet włączać. A że TVN nawet? Słuchając przedstawicieli totalopposition w TVP  byłam przekonana, że w tym temacie grają wspólnie jedną melodię.

Naprawdę Sulimski i Pospieszalski są  honorowymi gośćmi w TVN? Naprawdę publikuje się tam wyniki badań wskazujące  na szkodliwość noszenia tych szmatek na twarzach i  podaje informacje  które są linkowane na stronach np. Dakowskiego? Jeśli tak, no toś mnie zaskoczył, michaelu...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1668909

Może po prostu to co robi rząd nie da się nijak logicznie obronić? Nie bierze Pan tej opcji pod uwagę?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

Alina

#1668837

OK. Tu jest mowa tylko o pandemii. Ona jest, jak długo będzie , zobaczymy. Jest wiele innych pól, o których musi myśleć każdy rząd, w każdym kraju. A to wilcze prawa, kazdy kraj drapie dla siebie. Polityka. Bez pardonu.  Ekonomia, edukacja, sądownictwo, gospodarka, rolnictwo, obronność, budownictwo ,,,,,itd. Wiele pól. Tak, uważam, że ten rząd ma słaby przekaz tłumaczenia ludziom pewnych zagadnień. Ale... kto miałby go zastąpić ? Są takie i nie inne partie w opozycji, kto i z kim ma rządzić, skoro dzisiejszy rząd taki zły? Kto będzie lepszy? Kto lepiej zadba o polskie sprawy, o sprawy Polaków, nawet jeśli ten rząd, jak wszystko na ziemi, jest niedoskonały? Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

janksero

#1668886

Rozumiem, że nazwisko Pospieszalskiego może, acz nie musi. wymuszać pośpiech, ale... pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł, a w innych wypadkach wskazany jest namysł.

Przypomnę, że w sprawie "piatki na zwierzątki" tez "partioci" ganili tych, którzy wykazywali sceptycyzm. Jakoś ci "patrioci" zamilkli ostatnio. Ciekawe dlaczego? Na pewno nie dlatego, że wspomniana "piatka" wylądowała w koszu na smieci (gdzie było jej miejsce od poczatku), skądże znowu - to z pewnością zbieg zwany też "przypadkiem".

Każdy, kto obejrzał ten program MUSIAŁ zauważyć chociaż dwie rzeczy:

1. Ton wypowiedzi ministra, człowieka bez wykształcenia (celowo nie dodaję "medycznego", co wszyscy wiemy, ale omijam przymiotnik, bo ktoś. kto tak zwraca się do adwersarzy wykazuje nie tylko brak kultury i taktu, ale przyznaje się do całkowitego braku wykształcenia), który tytułował lekarzy (z doświadczeniem i wieloletnią praktyką) mianem "kołtunów", a ich postawę "kołtuństwem" oraz "wiarą w zabobony"  

2. oskarżenie lekarzy, że "mogą wprowadzać społeczeństwo w błąd, publikując treści niezgodne z wiedzą medyczna"  podczxas gdy "na temat maseczek jest ponad 100 publikacji naukowych (...)  z których jednoznacznie wynika, że noszenie maseczek w porównaniu do ich nie noszenia nie daje żadnej istotnej przewagi statystycznej w liczbie zachorowań".

Każdy, kto włączy na chwilkę myślenie i logikę, widzi, widzi dokładnie... ale można wyłączyć myslenie. Każdy wierzy w to, w co chce wierzyć.

Polecam (tym, u których jeszcze jakieś szare komórki przetrwały):

Dr Fauci o maseczkach

Inna prawda - o ulubionych i jedynie słusznych testach PCR

Uczmy się słuchać innych i rozmawiać na temat, a nie snuć marzenia o obozach koncentracyjnych dla przeciwników właściwej linii politycznej. Myslenie czasem boli - bo trzeba zmierzyć się z własnymi błędami.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1668814

.." Polecam (tym, u których jeszcze jakieś szare komórki przetrwały): " . Cudnie :) Skąd my to znamy :)?  Trzymajmy się tematu, po co mieszać w to jakieś piątki dla zwierząt. Audycja była nie na ten temat ani mój wpis. W radzie przy premierze jest kilkunastu lekarzy. Pospieszalski "zjechł" że nie ci co trzeba. A on to "ekspert"  od medycyny? Dlaczego tutaj  nie było chociaż jednego z tych lekarzy? 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6

janksero

#1668815

To nie Pospieszalski "zjechał"! O tym, że nikt z ludzi podejmujących strategiczne gospodarcze, państwowe decyzje pandemiczne nie ma żadnego związku z medycyną powiedział dr medycyny Hałat!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

Alina

#1668839

Mieszanie piątki dla zwierząt jest jak najbardziej na miejscu - ten sam mechanizm  obrony "swoich pomysłów", choćby to sensu nie miało i to samo podejście, skądinąd znane jako "teoria Neumana"  czyli "jak będziesz  z nami będziemy Cie bronić jak niepodległości, ale jak  nie będziesz z nami to Cię mamy w du***".  W tym wypadku gorzej niż  w du***", w tym wypadku jest "zniszczymy was", "zdeptamy was" i "nie pozwolimy wam  żyć".  

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1668840

A to na jaki temat? Bo zupełnie nie widzę związku z tekstem i komentarzami?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

Alina

#1668841

dotyczącej odpowiedzi Kryspisna na wcześniejsze zarzuty janaksero :-)

Janksero nie widzi potrzeby mieszania  do tematu "piątki dla zwierząt", co uczynił Kryspin, moim zdaniem słusznie, co powyżej uzasadniłam.  No przecież jasne :-)

Oczywiście , że teoria Neumana dotyczyła podlejszej formacji politycznej, ale jakoś mechanizm podobny tu zadziałał.  Programy Pospieszalskiego  były  podówczas przenoszone na coraz późniejsze godziny, telewizja Trwam ośmieszana, TVP, Polsat i TVN mówiły jednym głosem. W sprawie, której dotyczy niniejszy wątek mam dejavu. 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1668843

Oglądałem ostatni program Pospieszalskiego i zachodzę w głowę jak to możliwe ,że w TVP Kurskiego dopuścili do anteny niezależną od rządowej narracje. Przypominam piewcom obecnej koalicji PIS ,że za powskiej TVP przed 2015 rokiem na krótko zablokowali programy "Warto rozmawiać" .Dlaczego,bo krytykował posunięcia rządu Tuska. Był to kamyczek dorzucony do lawiny innych obalających ten antypolski rząd . Reakcja była zrozumiała ,biorąc pod uwage rugowanie polskiej racji stanu z dysputy publicznej i jawne popieranie opcji niemieckiej przez Tuska. Biorąc pod uwage ,że od 89r rządzą nami obce dwory tyle ,że z za zachodniej i południowej ,tropikalnej strony ktoś postanowił przerzucić wajche w druga stronę co skutkowało obaleniem ,oczywiście demokratycznie rządu Kopacz . Mam wrażenie podobnej sytuacji teraz . Tarcia na lini Kaczyński, Gowin,Ziobro stały się niebezpieczne dla opcji amerykańsko -żydowskiej  i trzeba coś z tym zrobić . Wobec fali niezadowolenia i to dużo większej niż za poprzedników z polityki PISu w dobie pandemii oworzyło się okienko zmian. Być może to taka wiosenna jaskółka -zgodna z tradycją znana od pokoleń - zima wasza-wiosna nasza . Wtedy  jak i teraz nastapiło zmęczenie narodu ,ale teraz to już chodzi o przeżycie substancji narodowej a nie tylko o jakieś fiu bżdziu. Nie uważam Pospieszalskiego za nadmiernie odważnego - skoro pracuje tyle lat dla wielu panów od czasu i w czasie PRLu na niwie muzyczno-medialnej. Uważam go za takiego samego machera od socjotechniki jak wielu przed nim tyle ,że kryjącym się za fasadą wiary ,wilczka w owczej skórze za namową i wiedza Wielkiego Bacy , Stado musi czasem beczeć nawet na samą myśl o grożącym mu niebezpieczeństwie z lasu i to daje im Pospieszalski . Udaje owce , beczy ale jakoś inaczej, prowadzi za sobą stado ale jakoś tak się sklada ,że zawsze tam gdzie zarząda Wieli Baca. .To im wystarcza by jako tako żyć i się rozmnażać . Teraz siedzą w zagrodzie bo wiadomo pandemia . Ale idzie lato ,trzeba coś z tym zrobić ,wypuścić towarzystwo ,żeby za dużo nie beczało i wierzgało. Wielki Baca w końcu stado wypuści oczywiście nie za darmo bo stado musi dawać wełnę , mięso i mleko .Nawet jeśli  niektóre zarżnie ,żadna nie zaprotestuje bo niby jak. Przecież zawsze może trafić na wilka z lasu a tak jest szansa na przeżycie w stadzie .Tak rozumuje większośc społeczeństwa jak widać przekupione  sianem i głaskaniem . Już zaczął się sezon weterynaryjnych wyszczepień stad w całej dolinie okolicznych krainach .Niektore z ciekawości i obawy podnosza łby ponad średnią i widza ,że jest ich coraz mniej . Czyżby ta dziwna czarna owca  wiedziała o czymś czego inne niewiedzą ? Tli się w tych zakutych łabach wątpliwość co do intencji  Wielkiego Bacy. Czy nas sprzedadzą za miskę ryżu sorry trawy czy nas wydadza na pastwe wilków z lasu. ?

Wracając do meritum - wbrew pozorom to maskirowka mająca ukryć prawdziwe intencje rządu , majaca pokazać go w gorszym świetle ,by zmiękczyć społeczeństwo przed wybuchem zbliżającego sie nieuchronnie niezadowolenia.

Pospieszalski niczym magik za zgodą dyrektora cyrku pokazuje grożnego wilka ale w owczej skórze ,pokazuje jednocześnie jego kły dając ślepym owcom wrażenie łagodności i  bezpieczeństwa. Jak to ryskie mówią jest i śmiesznie i straszno. 

Nie spodziewam się niczego innego  ,skoro jak mówił  Lenin - "kino to najważniejsza  ze sztuk" 

ps. żenujące są tutaj peany na cześć skądinąd obcego nam Polakom rządu ,wyjetego jak z kapelusza żyda Jankiela pod wodzą kogoś kto mial ciotkę żydówkę i dzieci w warszawskiej szkole Chabat Lubawicz . Wstyd ,naprawdę wstyd ,że my Polacy pozwalamy na takie nas traktowanie jak w jakimś bantustanie ,wstyd .

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

XYZZYX

#1668959

"...obcego nam Polakom rządu"..:) Może być że niektórym Polakom "obcy", zależy z której strony barykady się patrzy. :) Niektorym np. blizszy w Polsce byłby  np sowiecki lub niemiecki. T.j. taki pod ich kontrolą. Nie wiem jaki Tobie, podaj, może być chiński czy egipski, aby był. To ma być propozycja.  Zawsze jest jakiś rząd.   

....'Wstyd, naprawdę wstyd....".  Rozumiem że nie lubisz tego rządu i ZP. To Twoje zdanie, przyjmuję. Ale jeszcze większy "wstyd" będzie dla Ciebie, jak nie podasz  jaka większość ma zastąpić ten rząd i kogo Ty proponujesz. Dla ułatwienia podam, że masz w rezerwie  takie partie:  PO, Hołownię, Lewicę,  PSL i Konfederację. Jaka koalicja po obaleniu ZP. Kto z kim ma rządzić. Tylko nie pisz że nie wiesz, bo to dopiero będzie wstyd. Bądź konkretny, PiS zły, niech każdy pozna Twoją propozycję. .  Nie odpowiesz konkretnie,  będzie wielki wstyd.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1668961

Mam dziwne jakieś wrażenie, że PANCERNI z POZNANIA mogą być DOBRYM lekarstwem na te wszystkie dolegliwości obecnie panujących "judaszy".

&

POLSKA MOŻE BYĆ POLSKĄ!

:

https://www.youtube.com/watch?v=29lm70BG_kQ

https://pancernipoznan.pl/o-nas/

już

BEZ!!!

hanukowych świeczek jarania, i bez myckowatych sznurków POciągania.......

P.S.

Bo kiedyś było Powstanie Wielkopolskie. Więc są dobre z przeszłości WZORCE

:

https://www.google.com/search?q=powstanie+wielkopolskie+przyczyny&oq=Powstanie+Wielkopolskie&aqs=chrome.4.0l8.25303j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1668962

Przecież to nowe pośmiewisko w necie, prokacapska grupka dodaje sobie męstwa jako przebierańcy, no chyba że ich antysemityzm jest najważniejszy i jeszcze ocena pod tym względem rządu

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1669137

Rozumiem ,że nie miałeś się do czego przyczepić  w moim komentarzu i wziąłeś argument z czapy. Bredzisz o jakiś drugowojennych okupantach, egipcjanach  a jestes ślepy na  eskimosów mieszkających nieopodal. Rozumiem ,że moje argumenty są ci obce ,twoje prawo, ale noszenie różowych okularów od 2015 roku zakrawa na ślepote umysłową spowodowaną propaganda tvp, tvn i polsatu.  Wstydem jest być głuchym  a jeszcze bardziej naiwnym .Pół biedy jak to robisz na własny rachunek ale nie oszukuj internautów.swoimi pomyslami . Cała linia poparcia dla tego totalniackiego rządu legła w gruzach od czasu pandemii - chaos,sprzeczne decyzje  do tego nielegalne ,przekupstwo 500+, walki na górze, walki o posady ,blokada posłów na mównicy , pałowanie ludzi na Marszu Niepodleglości  w 2020 jak za starych dobrych czasów PRL i dobrego płemieła Tusska - wystarcza do choćby słów krytyki. Czy ty człowieku nie widzisz ,że nie rządzą nami uczciwi Polacy a watacha  szabesgojów i koszernych marionetek. Wytłumacz jak to możliwe ,żeby w kraju o przeważającej liczbie obywateli narodowości polskiej rządził polskojęzyczny Żyd ,który swoje dzieci posyła do rabinackiej szkoły w Warszawie prowadzonej przez sekte Chabat Lubawicz, który zaprzeczal o swoim związku z ciotką żydówka ,podobno służącej jego rodzinie, Morawiecki  nie mówi nawet prawdy o czasach kiedy podobno rzucał w zomo butelkami , co nie miało miejsca. Jeśli tego nie wiesz czy to nie jest powodem do wstydu ? Ty masz do wyboru tylko pis ,jak sięgam dalej ponad twój horyzont , bo twoja partia upadnie jak każda wyalienowana ze społeczeństwa. Gwożdziem do trumny będą następne afery nie mniej  katastrofalne wizerunkowo jak afery PO.i depopulacja  Polaków. Nie pojmujesz ,że każdy dzień tych rządów  pogrąża finansowo kraj  na dziesiątki lat kosztem pokoleń ? Zmiana jest  potrzebna od zaraz a kto się wyłoni jako rządzący czas pokaże . Jak w 2015 najważniejsze było odsunięcie po od koryta tak teraz to samo trzeba zrobić z PISem .Pytanie kto zamiast PIS jest przedwczesne i naiwne . Przecież gdyby nie katastrofa smoleńska PIS nigdy by nie powrócił do wladzy .Tak samo może się zdażyć i teraz . Konfederacja ma moralną szansę na rządzenie ale na razie arytmetyka na to nie wskazuje .Nie znaczy to jednak koalicji z odłamem Ziobry w rządzeniu . Społeczeństwo pod naciskiem  okoliczności już zaczyna trzeżwieć co może okazać się gwożdziem do trumny PISu. Masz jakieś wątpliwości ?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

XYZZYX

#1668981

:)))  .." Zmiana jest potrzebna od zaraz, kto się wyłoni jako rządzący czas pokaże "... ."..Pytanie kto zamiast PIS jest przedwczesne i naiwne" ..... Oczywiście wyłoni się z "morskiej piany"  :)

Jednak wolałeś  nie odpowiedzieć na proste pytanie. Proste w budowie jak dla pięciolatka / "Jasiu, nie lubisz, nie chcesz ciasteczka z kremem, a jakie wolisz, jakie być chciał"? /  Ja nie pytałem "kto się wyłoni", bo nie jesteś wróżką, tylko "jaka według ciebie koalicja ma rządzić", kogo Ty jako obywatel proponujesz do rządów, kogo chcesz. Rozumiem, że wstydzisz się powiedzieć,zakładam więc, skoroś taki wstydliwy,  to coś od  Putina lub Merkel. Bo ci "komentatorzy" są najbardziej "wstydliwi". Skoro nie odpowiadasz, to mam prawo "się domyślać". Ja Ciebie rozumiem, takich obywateli jest u nas przecież więcej.  Nazwę cię  "obywatel skromny i wstydliwy" . Ale w  pełni cię rozumiem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1668990

Janksero, dziwię się wszystkim, którzy po tym twoim "oświadczeniu" chcą jeszcze z tobą dyskutować.
Wiesz dlaczego?

Każdy kto "studiował" ekonomię, finanse, marketingi i czort wiec co jeszcze z tej dziedziny, to wybrani oszuści do zadań specjalnych.
Tam uczą tylko jak kraść, oszukiwać, wykorzystywać i dobrze reklamować swoje oszustwa.

Jeżeli ktoś taki zostaje premierem i podobnego sobie ustanawia ministrem zdrowia...to wiadomo, że idzie o gospodarowanie zasobami ludzkimi i kapitałem ludzkim.
W tym się obaj specjalizowali. Człowiek jest przedmiotem.

Biesy22 dwoi się i troi i nie tylko on...aby coś do twojej wypłukanej wyobraźni dotarło. Niestety.
Wszyscy są bez szans.

Nie życzę ci zdrowia...życzę rozumu przede wszystkim, bo zdrowie w bezmyślnym ciele...to Sodoma i Gomora.
Wstyd dla ciebie nie istnieje...przekroczyłeś wszelkie granice bezwstydu i głupoty.

P.S. Pospieszalski to tylko wentyl ... dla uspokojenia gawiedzi.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1668991

Acha, nadciągnęła odsiecz. :)  Jakaś taka "męska" narracja.... :  "do twojej wypłukanej wyobraźni".. .."życzę rozumu przede wszystkim, bo zdrowie w bezmyślnym ciele"..... Spokojnie. Zastanów się i odpowidz na proste pytanie: Na scenie politycznej jest jeszcze PO, Hołownia, Lewica, PSL, Konfederacja.  PIS i ZP  niedobtre, złe...brrrr, bardzo złe.  Kogo proponujesz na miejsce tego rządu, jaką koalicję. Przepraszam , że jestem złośliwy, bo przypuszczam przecież, że nie odpowiesz :)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1668993

Proponuję Chrystusa Króla !
Polska będzie albo katolicka...albo jej nie będzie wcale.
Podobnie jak z rodzinami, wspólnotami, blogami itd.
Staczamy się po równi pochyłej...Niepoprawni też.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1668994

Jako patrona , ja rozumiem, nie mam nic przeciwko. Ale przecież na same cuda, zdarzenia przecież wyjątkowe, nie możemy liczyć? Jest jeszcze gospodarka, edukacja, służba zdrowia, ekonomia, kwestie bezrobocia i produkcji, budowa dróg, problemy mieszkaniowe, sądownictwo,  wiele, wiele..... Musi rządzić jakiś "ziemski" rząd. Czy nie?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1669005

Wielce łaskawy jesteś skoro nie masz nic przeciwko...ale nie o to idzie.
Również cuda nie mają żadnego znaczenia. Jednak nic nie rozumiesz.

Gospodarka, edukacja, służba zdrowia, ekonomia, kwestie bezrobocia i produkcji, budowa dróg, problemy mieszkaniowe, sądownictwo, wiele, wiele..... Potrzebny jest nie jakiś "ziemski" rząd tylko taki, który będzie we wszystkich tych aspektach uwzględniać zwierzchnictwo Chrystusa Króla czyli jego prawa, zasady współżycia i moralność.

Wtedy wszystko jedno czy będzie to ktoś z lewicy ,z prawicy czy ze środka. To są wszystko sztuczne i mało istotne podziały.
Od tego będzie zależeć czy Polska się ostanie jako Polska.

W przeciwnym razie będzie kolejną republiką rosyjską albo landem niemieckim lub też państwem Polin, w którym będą obowiązywać księgi Jakubowe, Morawieckie czy Kaczyńskie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1669013

...."Potrzebny jest nie jakiś "ziemski" rząd tylko taki, który będzie we wszystkich tych aspektach uwzględniać zwierzchnictwo Chrystusa Króla czyli jego prawa, zasady współżycia i moralność.  Wtedy wszystko jedno czy będzie to ktoś z lewicy ,z prawicy czy ze środka. To są wszystko sztuczne i mało istotne podziały..." Najlepsze to "wszystko jedno". itd.  Kluczysz. Muszę dać ci na swoj użytek pseudonim "wszystko jedno". 

:):)  Jednak ponowię pytanie. Konkretnie, kto to w Polsce ma zastąpić PiS :) Jak ma wyglądać to "wszystko jedno" w postaci naszego "ziemskiego rządu". Bo jeszcze jest obronność państwa kiedy trzeba wymierzyć armaty. W najlepszych latach w historii Polski, rycerze zmawiali pacierz, wzięli udział we mszy a później pluli w rece i brali za miecz przeciw wrogom. W obronie Polskiej ziemi. Nie było im "wszysto jedno". Kto miałby rządzić teraz  w Polsce, wiem PIS "bardzo zły". Oczywiście skryjesz się za wybiegiem  z Chrystusem Królem. Stalin jak trzeba było, też przywoływał religijność. To konkretnie: PO, Hołownia, SLD, PSL  i Konfederacja do wyboru. czy wszyscy razem ? 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

janksero

#1669024

Wierzysz w Boga czy bozię ?

Nie musi rządzić "ziemski" rząd ale ma służyć obywatelom a to atrybut Boski.

Pozdrawiam serdecznie,

Miłego wypoczynku życzę,

MM

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1669014

"Nie musi rządzić "ziemski" rząd ale ma służyć obywatelom a to atrybut Boski". 

A ja napiszę:  Musi rządzić "ziemski rząd" ale ma służyć Polakom, korzystając z przykazań Boskich .

Pamiętaj, że różne rządy, razem z tym w czasie II w. św. w Niemczech, "służyły swoim obywatelom ". I wierz mi, ogromna większośc była zadowolona, prawie do końca. To trochę bardziej skomplikowane niż myślimy, nie na teraz.  I ja pozdrawiam serdecznie.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1669026

Szanowna Verito,

dziękuję.za Twój wpis. 

Celnie napisałaś ......"....i tak tego nie zrozumiesz"

Czyżby Jezus- Król Polski i całego wszechświata.....BÓG ! jest tak bezradny?

Czy to Bóg nas zawodzi, czy raczej my....przykre

Pozdrawiam serdecznie,

MM

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1669012

zamilknę

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1669016

Hm, to dobry moment, bo nie musisz się odnosić do tego co napiszę. Więc skorzystam z ciszy spokojnej nocy, słuchając sobie pewnej piosenkarki, ktorej w młodości nie słuchałem, jak to "staszy pan". W młodości były "ostrzejsze" klimaty.

Unikaj środowisk niegatywistycznych, zaprogramowanych na "nie", "zaciętych".  Nie prowadzą do nieba nawet gdy są bardzo gorliwie religijnie.  Przecież chrześcijaństwo to religia "pozytywnego myślenia", doszukiwania się plusów w trudnych sytuacjach, afirmacji i radości, unikania negetywnych emocji a przynajmniej unikania "zaprzeczeń". / lecz sam trochę za późno to przyswoiłem :)/. Unikaj ludzi i sytuacji bardzo radkalnych, radykalizmów. I wszelkich radykalnych "afirmacji" .  W trudzie i powoli się buduje, nawet katedry co do teraz stoją, piękne, budowano po 100 i więcej lat, wcale nie "spektakularnie", "radykalnie", a cierpliwie. Przez pokolenia. Często budowa szła "jak z kamienia", opornie, w zastojach aktywności, wojny, brak funduszy, Nikt szybko, radykalnie i  gwałtownie  nie zbudował katedry. 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1669028

....ale religia katolicka nie jest religią "pozytywnego myślenia".
Jest bardzo radykalna, bez kompromisów ...co wcale nie wyklucza cierpliwości.
Nie rozumiesz podstawowych pojęć, którymi się posługujesz.
Warto dodać:
1. Pochodzenie szczepionek, które są związane z "zabijaniem" dzieci wyrwanych z łona matki jeszcze za życia. Otrzymanie szczepionki wspiera przemysł aborcyjny, czy ktoś tego chce, czy nie.

2. Ocena ryzyka: istnieją doniesienia o ciężkich skutkach ubocznych i licznych zgonach po szczepieniach. Nie można wykluczyć długotrwałych szkód. Nikt nie wie, czy masowe szczepienia nie doprowadzą do globalnej katastrofy humanitarnej.

. Proporcjonalność: śmiertelność w 2020 roku mieściła się w ramach lat poprzednich, a Covid-19, podobnie jak grypa, jest groźna niemal wyłącznie dla osób po 80 roku życia.
4. W czyim interesie są szczepienia? Dowody stają się coraz bardziej jasne, że globalna kampania szczepień jest w służbie "agendy politycznej", która chce wprowadzić nowy porządek świata, dyktaturę w stylu socjalistycznym, która obiecuje równość, sprawiedliwość, pokój i bezpieczeństwo – "jak wszystkie dyktatury do tej pory" – ale odbiera nam prywatność i wolność.

5.Fala zgonów poszczepiennych
Na naszych oczach spełnia się czarny scenariusz mordowania Polaków za pomocą szczepionek!
Z danych Ministerstwa Zdrowia dotyczących zgonów poszczepiennych wieje grozą!

Ministerstwo Zdrowia: zmarło 1670 zaszczepionych osób z pozytywnym wynikiem testu – 994 w ciągu 14 dni
12 kwietnia 2021
https://gloria.tv/post/jTHUHEytXTpG1KfBMuGmYeuxh

https://gloria.tv/post/QfTxjHbNk94Q4qnLHjAMYE6FH

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1669082

Verito! Dziś "wentyl" został zawieszony przez TVP ...

 

TVP świętuje Dzień Wolności Prasy.

"Warto Rozmawiać" znikło z anteny.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30986&Itemid=100

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1669118

o pandemii!
Tvp jako publiczna ma obowiązek pokazywać także inne opinie o zwalczaniu zarazy, nawet te odmienne
od wypowiadanych przez rządzących.
Dla mnie min. zdrowia ( ekonomista z wykształcenia) nazywający doświadczonych lekarzy ( nie tych zza biurka i tylko od recept!) kołtunami jest skandalem.
Przeraża mnie też dyktat tych członków Rady Medycznej przy MZ; jak Horban, Simon od lat współpracujących z wielkimi koncernami medycznymi
Tak samo jak powielanie jakby bezrefleksyjnie przez polski rząd metody zwalczania epidemii q stosowanej w innych krajach, zamiast modyfikowania i korygowania jej na bieżąco.( np nauczanie, maseczki w miejscach otwartych, obiekty sportowe-pozamykane otwarte boiska szkolne).
I bardzo dobrze, że taki program jest.
B, żle, gdy członkowie Rady Medycznej przy MZ zamiast wypowiedzieć się, odnieść przed kamerą tv do opinii krytycznych innych lekarzy kwitują je inwektywami o bezmózgowcach, kołtunach, foliarzach-płaskoziemcach.
A jeszcze gorzej, skandalicznie, gdy Izby Lekarskie wytaczają przeciw nim oskarżenia, środki dyscyplinujące.

pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1669033

Ten program był w 100 % "inną opinią", nie był żadną "debatą". Fajnie być lekkoduchem, jak odpowiedzialnośc za całe państwo ma ktoś inny. Przewaga medialna  i ekonomiczna "opozycji" jest jak minimum 5 do 1. Jeszcze za mało? Minister Zdrowia jest wyjątkowo cierpliwy. Jak by był lekarzem, były by ataki że zły lekarz. Teraz , że nie lekarz. Rzumiem , że lepsza była by Rada Medyczna pod rządami proniemieckich albo prorosyjskich. Zależy dla kogo, dla Polaków nie za bardzo.. Powielanie metod "bezrefleksyjnie".... Jak by była  "własna modyfikacja", to byłby zarzut, że "nie jak w innych ktrajach", nie "według sprawdzonch wzorców" . I tak w kółko Macieju. Rozumiem, że też wiesz "lepiej". Ja nie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

janksero

#1669083

przez prowadzącego program W R zaproszeni. Odmówili nie tylko udziału, lecz także odniesienia się ad meritum.
Co za zaś do lekarz, nie lekarz, to skoro obecny MZ nie jest lekarzem powinien sobie darować komentarz o lekarzach wyrażających się krytycznie zwąc ich kołtunami.
Sytuacja zbyt poważna i kosztowna, gdyż chodzi nie tylko o zdrowie, lecz także o utratę życia tysięcy Polaków, aby minister zdrowia oraz jego doradcy kwitowali inne opinie epitetami!
Podobnież ma się sprawa z administracyjną mitręgą w badaniach nad amantadyną.

pzdr

p.s.
Niczego nie wiem także w tej sprawie lepiej od innych, poza tym, że staram się słuchać innych opinii.
Poza tym widzę, jak w przy okazji zwalczania tej zarazy, tzw środowisko lekarskie szeroko rozumiane, ukrywa różne niedoróbki, wręcz wygodnictwo i niedbalstwo, topiąc je w kosztach, a są one kosmiczne, jeśli chodzi o wydatki państwa na zwalczanie epidemii.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1669096

Jestem innego zdania anizeli autor. Uwazam, ze to dobrze swiadczy o TVP, iz krytyczne programy "dopuszcza do glosu" To moze spowodowac, ze krytycy tej TV, do niej powroca. Do tej pory  pan Pospieszalski zapraszal fachowcow z roznych srodowisk, to poniedzialkowe, to rzeczywiscie wyjatek. W tym przyznaje autorowi racje, ze program byl jednostronny. Natomiast inne programy w TVP sa tak  tendencyjne w druga strone, wiec uwazam , ze sie troche wyrownalo :-))

Nie zarzucaj wszystkim, co inaczej mysla niz ty, ze nie jestesmy patriotami i  chcemy zmiany rzadu PIS-u.

W ostatnim czasie nie jestem zachwycona postepowaniem rzadu szczegolnie w sprawie szczepionek, ale to jest moje zdanie.  Jestem wprawdzie rozczarowana, ale jak dotad  nie znalazlam zadnej lepszej opcji politycznej za ktora moglabym glosowac.

Do tej pory krytykowalam TVP, zarzucajac jej jednostronnosc i porownywalam do TVN-u w druga strone.

Dla mnie program Pospieszalskiego to objaw pluralizmu w TVP, i mam nadzieje, ze jego zdjety program powroci do telewizji.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Gosia

#1669161

Dopuszczaj se krytyczne programy a potem dziw się wynikom wyborczym. Tego chcesz, by dla swojej fantazji twoja własna opcja przegrała? Pokaż mi jakąkolwiek partię, która na coś takiego pozwoli. Myślisz, że Pospieszalski tego nie widzi? Lawiruje dla popularności niczym ziemkiewicze, warzechy, gadomskie i inne takie- to jest skrajnie obrzydliwe. Wykorzystuje sytuację dla przemycania różnych treści, które są bardzo szkodliwe- to nie jest kwestia zwykłych poglądów. To w porządku? Rubelka to brać ale cnotę dalej udawać a do tego, by czasem nie zrazić. To żadna niezaleznośc i obiektywizm, to się nazywa sprzedajny populizm. Rzygać się chce, coś takiego mamy od lat, od czasów talk-show (zauważ, że chodzi o "show") a teraz i P. się tak zachowuje jak inni. Trochę pokory a nie gwiazdorstwa. Ale tego nawet nie chcesz dostrzec, tylko zła tv i zły PiS. Konsekwencje, kobito. Czyny mają swoje skutki a P. doskonale widzi, w co sam gra. I weź nie udawaj, że peowiec ideowo nienawidzący tvp nagle się nawróci, bo taki P. urządzi seans krytykanctwa.

A można wiedzieć, co złego robi rząd  ze szczepionkami? I jak niby sama potrafisz lepiej? A może powiesz, że robią coś źle na złość ludziom i nie boją się, że opozycja im to wyciągnie- czy jest odwrotnie, choćby właśnie dlatego muszą się starać.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1669199

Są osoby o dobrych sercach, lecz nieco naiwne. Jest tu kilka takich niewiast.  Szczere patriotki, dobre osoby, lecz myślą zbyt  "uczuciowo". A  to nie sprzyja realnej ocenie sytuacji. Ale my jako mężczyźni, mamy niekiedy inne, "trudniejsze" wady . Jak napisał  kiedyś ś.p. ks.prof. Pastuszko, "Sercem mężczyzny, są sprawy świata, światem kobiety, są sprawy serca" :) Uczucia.   Pozdrawiam. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1669245

celowo korzystam z innego statusu, niż wyważony i przyjazny autor bloga tylko jako kąśliwy komentator, więc mogę coś napisać ostrzej w nadziei, że dotrze. przecież to nie zabawa a jest masa głosów, że rząd działa zbyt łagodnie i to się na nim zemści. co będzie, jak przegrają wybory? jeszcze zatęsknimy do burdelu ciamajdowatych tuska z komorowskim i Polski oddanej do dojenia ich wasalom, bo najprawdopodobniej zrobią nam taki berlin, że będzie to nieodwracalne, w parę lat nadrobią parę dekad "zapóźnienia" wobec ''postępu''

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1669303

 

 

".. W tym przyznaje autorowi racje, ze program byl jednostronny".....

"...Natomiast inne programy w TVP sa tak  tendencyjne w druga strone, wiec uwazam , ze sie troche wyrownalo :-))"...

Teraz ja się trochę uślmiechnę. :) . Tak , chodzi o to, by się "chociż trochę wyrównało" . By zamiast mediów, sumarycznie, internet, prasa, telewizje plus wrogie orginalnie niemieckie i amerykańskie,itd zamiast 10 do 1 dla strony antyrządowej, było chociaż 5 do 1. Tylko o to chodzi.

..."Nie zarzucaj wszystkim, co inaczej mysla niz ty, ze nie jestesmy patriotami i  chcemy zmiany rzadu PIS-u". Nigdy by mi nie przyszło na myśl, zarzucić Tobie, że nie jesteś patriotką lub osobą niegodną szacunku. Wręcz przeciwnie. Ba, ja Ciebie lubię. Ja zarzuciłem coś Pospieszalskiemu. O innych nie myśl, niech bronią sie sami :) Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1669241