Czy dowiemy się kiedykolwiek prawdy o tragedii smoleńskiej?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Pamiętam 10 kwietnia roku pamiętnego. Jeszcze spałem, kiedy obudziła mnie moja mama obwieszczając tą straszną informację. Moje pierwsze reakcje oscylowały wokół tego, że naszego prezydenta zabili Sowieci albo nasze służby, które chciały wypromować na prezydenta B. Komorowskiego. Później zdałem sobie sprawę, że tak nie musi być i o potencjalnym zamachu zdecydowało porozumienie między podziałami: zarówno polskich, sowieckich i zachodnich służb specjalnych. 

 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że ówcześnie trwał "reset" w stosunkach między Rosją a USA zapoczątkowany prezydenturą B.H. Obamy a ś.p. Lech Kaczyński był nadzwyczaj nielubiany przez przywódców Rosji i USA, bo stał na przeszkodzie zbliżeniu tych krajów. Chyba tylko człowiek naiwny może sądzić, że taki zamach mógłby być przygotowany tylko przez jedną stronę bez wiedzy drugiej. A może też była i trzecia strona w postaci UE?

 

Swego czasu napisałem tekst "Kto i dlaczego boi się zjednoczonych rządów prawicy w Polsce?" [1] , w którym zawarłem wiele swoich przemyśleń, też związanych z katastrofą smoleńską. Niestety po wielu latach rządów PiS dalej nic na ten temat nie wiemy, chociaż wydawałoby się, iż wyjaśnienie tej tragedii przez nasze rządy będzie priorytetem. Ale tak się nie stało, nad czym boleję. A dlaczego tak jest? Otóż mogę się tylko domyślać i wskazywać, że skoro nie jest nam dane poznać i opublikować prawdę, to znaczy, że zamieszani w ten zamach byli nasi dzisiejsi niby sojusznicy. 

 

Wobec tego mam osobistą wątpliwość, którą zawrę w pytaniu: Czy kiedykolwiek dowiemy się prawdy o tragedii smoleńskiej?


Na pewno możemy wskazać zaniedbania i nawet działania przestępcze podczas organizacji lotu do Smoleńska. Z pewnością też możemy pokazać a nawet skazać niektórych za przebieg i organizację śledztwa i działań, które były wykonywane po tragedii.

Ale czy nawet, jeśli potwierdzimy wybuch czy wybuchy w samolocie to dowiemy się, czy mógłby to być zamach? A jeżeli zamach, to kto go zorganizował i zrealizował? Na tak postawione pytanie trudno dziś odpowiedzieć a osobiście uważam, że pełnej prawdy nie dowiemy się przez dziesiątki lat. 

Katastrofa w Gibraltarze - do dzisiaj nic nie wiemy a UK dalej utajnia dokumenty. Oczywiście możemy się domyślać przyczyn, ale dalej nie możemy stwierdzić faktów. Czy tak nie będzie z tragedią smoleńską? 

 

Bo - powtarzam - nie chce mi się wierzyć, że - jeżeliby to był zamach - to został dokonany np. tylko przez "naszych" wspólnie z np. Rosją. Zachód, w tym USA nic by nie wiedziały? Wątpię... chociażby po tajemniczym wulkanie, który nagle wybuchł po latach i uniemożliwił przyjazd przywódców światowych na pogrzeb ś.p. Lecha Kaczyńskiego i po tym nieszczęsnym golfie, gdzie B. H. Obama ostentacyjnie grał w niego podczas pogrzebu naszego prezydenta. 

Od tragedii mija już jedenaście lat a my dalej żyjemy w niewiedzy. Czy naprawdę ta prawda o niej jest tak zabójcza? Chyba jednak tak i z pewnością nie dowiemy się o niej za naszego życia. Może nasze dzieci i wnuki lub prawnuki doczekają się jednak jej ujawnienia. Ale to wszystko jest tylko w formie pytającej i wątpiącej. 
 

[1] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2016/01/kto-i-dlaczego-boi-sie-zjednoczonych.html

krzysztofjaw

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:16)

Komentarze

Właśnie się dowiedzieliśmy. A raczej utwierdziliśmy się (bynajmniej ja) w tym o czym było wiadomo od pierwszych chwil po katastrofie.

Panie Krzysztofie, czy ma pan jeszcze wątpliwości?  Właśnie TVP bezspornie pokazała nam co i jak się stało. Tylko co z tego????????? Co na to Pan Prezydent, co na to Pan Premier, co na to Minister Spraw Wewnętrznych, co na to Pan Minister Spraw zagranicznych, co na to szef służb specjalnych, wreszcie co na to Prokurator Generalny ?????

Rozumiem, że wszyscy, podkreślam wszyscy członkowie komisji Millera, właśnie teraz, w tej chwili są zatrzymywani przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wszyscy, od Millera, Laska, Klicha po tych "pukowników LWP" od pasty do butów, łącznie z tym "pu(de)kownikiem co strzelał sobie w łeb i nie trafił.

Jak nie wierzyłem w brednie Anodiny i Millera, tak nie wierzę, iż w tej sprawie zostaną komukolwiek postawione zarzuty. Jutro niedziela, więc będzie o czym gadać, a w poniedziałek wszyscy pójdą do roboty z ładunkiem danych o zarażonych, zaszczepionych, uzdrowionych... ect. 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1668399

Te informacje podkomisji otwierają nowe fakty,  które potwierdziły wiedzę i oczekiwania większości Prawdziwych Polaków ...Brawo A.Maciereicz.

Pozdrawiam serdecznie. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1668426

Szanowny Panie. Ja nie mam żadnych wątpliwości, że był to precyzyjnie przygotowany mord i za to winowajcy powinni ponieść odpowiednią karę. Pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie kto to zorganizował. I tutaj kiedyś myślałem, że to Sowieci z naszymi tuskoidami, ale dziś raczej skłaniam się do opinii, iż taki zamach musiał być przygotowany nie tylko przez nich, ale przynamniej za wiedzą USA czy UE. Tak naprawdę bowiem ówcześnie wszystkim zależało na śmierci nie tylko L. Kaczyńskiego, ale też np. generalicji, szefa IPN czy szefa NBP. Dlatego uważam, że geopolitycznie i realnie nikt za to nie poniesie winy i chociaż wczorajszy film o tej tragedii jasno wskazuje na zamach (wybuchy), to do końca nie wskazuje winnych. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1668427

"pogrzebalam trochę pamięci" i to co kiedyś moją i Naszą uwagę zwróciło w tych pierwszych strasznych dniach,zresztą wielka pracę w te "domyśle dowody "włozył nasz dawny bloger Tomek Parol,tak,tak ten sam wkrecony pożniej w nielubiany przeze mnie "jakiś ekran  "

a oto  okruchy z tamtych czasów

1,dziwny przetarg na remont naszego samolotu i jego remont

2 .tajemnicze spotkanie i rozmowy kawiarniane  w Moskwie ARABa przed wylotem,bez tłumaczki ?

3.a teraz sama Katastrofa 

Katyn ,obecny były ambasador Turowski,znany nam wszystkim jako spec od,... jeszcze z czasów pobytu w Watykanie przy Naszym Sw Janie Pawle II

4. Rola marszałka koMOrowskiego i najazd na Kancelarię Jeszcze nie potwierdzonej śmierci Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polski,przejecie Miejsca i Fotela  i szukanie Aneksu ?  na ten temat mógłby nam wiele opowiedzieć ówczeny szef Gabinetu ,

pan Sasin,/my pamietamy jak sie wtedy zachowywał "marsiałek "/

4 .korespondencja miedzy p.o pREZYDENTEM Komorowskim a wysokimi urzędnikami Rosji w sprawie wspólnego śledztwa

5.Paskudne kłamstwa w sprawie  generała Błasika i wypowiedz dzielnej Generałowej /publiczna/o ostrzeżeniu jakie otrzymał  generał w sprawie mogącego odbyć sie "jakiegoś zamachu ",szykowanego przez 'nieznane siły"

6 .Rola ARABskiego wcześniej i pózniej ?

i to by było na tyle  ,chwilowo

a i jeszcze uzupełnienie do wyjaśnien Autora ,

jedno z najważniejszych stanowisk  w NATO wszak miał objąć Generał Gąsior

pytanie ,co się stało z telefonami Generałow,z kodami do Najważniejszych wiadomosci ?

Szanowny  panie Krzysztofie,dołączyło do naszych szeregów nowe pokolenie ,

11 lat to dużo,moze warto

przypomnieć im i nam, te ważne "nasze wtedy wątpliwości ?

serd pozdrawiam 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1668441

Szanowny Panie Krzysztofie. W odpowiedzi

na pański komentarz, skierowany do mnie, doprecyzuję swój wcześniejszy. Podobnie jak ja, nie ma pan wątpliwości, i cytat: "pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie kto to zorganizował." I to jest pytanie kluczowe dla podjęcia konkretnych działań. Kto i wobec kogo powinien takie działania podjąć? Odpowiadam: Szef służb specjalnych Mariusz Kamiński, a konkretnie podległe mu ABW (Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego – służba specjalna powołana do ochrony porządku konstytucyjnego Rzeczypospolitej Polskiej. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego została utworzona 29 czerwca 2002 po rozwiązaniu Urzędu Ochrony Państwa, w miejsce którego utworzono dwie odrębne agencje: ABW oraz Agencję Wywiadu.) czyli instytucja przeznaczona do takich zadań, jak za przeproszeniem d**a od s****a. Tymczasem pan Kamiński "udziela" się przekonując obywateli do noszenia maseczek. Mariusz Kamiński podlega bezpośrednio Ministrowi Spraw Wewnętrznych, Mariuszowi Błaszczakowi. Kolejny szczebel administracji państwowej, który jest: (patrz wyżej). Co te służby robiły od 2015r do tej pory? Jest jeszcze Prokuratura Krajowa z Prokuratorem Generalnym, Ministerstwo Sprawiedliwości z Ministrem Zbigniewem Ziobro, w jednej osobie, i podległe mu Prokuratury niższego szczebla. Jest jeszcze Służba Ochrony Państwa, i Policja Państwowa. Wystarczająco dużo organów śledczych, aby rozpocząć dochodzenie, w prawnym znaczeniu tego słowa. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie Kto? Teraz na pytanie Kogo? Kogo, to podpowiada wczorajszy film. Zostało jasno i dobitnie przedstawione, iż komisja do spraw badania wypadków lotniczych, w sposób jawny, bez ogródek, dopasowywała „fakty” do z góry założonej teorii. Jasno i dosadnie przedstawiono: „komisja nie brała pod uwagę”, komisja ominęła fakt…” itd. Itp. Z tych posiedzeń są nagrania, wypowiedzi i stenogramy, a więc wystarczający materiał do”wszczęcia postępowania w sprawie”. Celem wyjaśnienia zaniedbań, zaniechań i rozbieżności między raportem „jak walnęło to się urwało” a raportem Podkomisji Smoleńskiej, opartej na badaniach, doświadczeniach czy analizach, przeprowadzonych przez niezależnych ekspertów. Postępowanie w sprawie, następnie postępowanie przeciwko. Komu? Członkom ówczesnej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

A oto skład tejże komisji: (kopiuj wklej źródło wikipedia)

Jerzy Miller (minister spraw wewnętrznych i administracji) – przewodniczący (od dnia 28 kwietnia 2010 roku; w dniach 15–28 kwietnia 2010 roku przewodniczącym Komisji był płk rez. pil. Edmund Klich)

płk pil. mgr inż. Mirosław Grochowski (szef Inspektoratu MON ds. Bezpieczeństwa Lotów) – zastępca przewodniczącego

mgr Agata Kaczyńska (sekretarz Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL) – sekretarz

Podkomisja lotnicza

Eksperci z zakresu szkolenia lotniczego, ruchu lotniczego, ratownictwa lotniczego, łączności, nawigacji i meteorologii:

ppłk pil. mgr inż. Robert Benedict – przewodniczący (początkowo przewodniczącym podkomisji lotniczej był kmdr rez. pil. Dariusz Majewski)

dr inż. Maciej Lasek – zastępca przewodniczącego (zastępca przewodniczącego PKBWL)

kmdr rez. pil. mgr inż. Dariusz Majewski

mgr inż. Bogdan Fydrych (członek PKBWL)

mgr Wiesław Jedynak (PLL LOT)

dr Agnieszka Kunert-Diallo (PLL LOT)

mgr inż. Krzysztof Lenartowicz

mgr inż. Edward Łojek

ppłk rez. mgr inż. Mirosław Milanowski

ppłk rez. mgr inż. Maciej Ostrowski

mgr inż. Kazimierz Szostak (PLL LOT)

mgr inż. Waldemar Targalski(członek PKBWL);

ppłk rez. pil. mgr inż. Andrzej Winiewski

dr hab. Marek Żylicz

Podkomisja techniczna

Eksperci z zakresu eksploatacji statków powietrznych, awioniki, techniki lotniczej, logistyki i informatyki:

dr inż. Stanisław Żurkowski – przewodniczący (członek PKBWL)

płk mgr inż. Mirosław Wierzbicki – zastępca przewodniczącego

mjr mgr inż. Dariusz Dawidziak

ppłk mgr inż. Dariusz Majewski

ppłk mgr inż. Leszek Filipczyk

mjr mgr inż. Artur Kułaszka (ITWL)

prof. dr hab. inż. Ryszard Krystek

mgr inż. Piotr Lipiec (PLL LOT)

mgr inż. Władysław Metelski

ppłk dr inż. Sławomir Michalak (ITWL)

ppłk mgr inż. Janusz Niczyj (ITWL)

płk rez. mgr inż. Jacek Przybysz

mjr rez. mgr inż. Jerzy Skrzypek

mgr inż. Wiesław Wypych (PLL LOT)

ppłk mgr inż. Cezary Musiał

Podkomisja medyczna

Eksperci z zakresu medycyny lotniczej, psychologii i patomorfologii:

płk dr n.hum. Olaf Truszczyński – przewodniczący (Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej)

ppłk lek. med. Bogusław Biernat

Do tego koszyka szyszek dorzucę jeszcze płk. (wtedy, obecnie generała brygady) KRZYSZTOF PARULSKI ( to ten co wciskał kit o paście do butów) i płk. JERZY ARTYMIAK. Były i obecny Prokurator Prokurwy Wojskowej.

Wytłuszczone nazwiska to wysocy dygnitarze wojskowi . Tutaj stawiam znaki zapytania. „???????” Te znaki zapytania to… Federacja Rosyjska, USA, UE, a może … Warto by się przyjrzeć… może wywiad, kotrwywiad.

Mamy tutaj 36 nazwisk. Oni znają odpowiedź na kluczowe pytanie. Trzeba im tylko odświeżyć pamięć. Metody dowolne. Te z Guantanamo też.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1668455

- i wywieźć do amerykańskiej bazy w Guantanamo. Tam mają i wodę do topienia i prąd elektryczny który dobrze działa na pamięć i mówienie prawdy. To że któryś z nich pewnie wyciągnie kopyta to mała strata.

w Europie raczej nikt nie będzie chciał się w to mieszać chociaż UE jako całość z racji swojej roli powinna.

Jest jeszcze jedna szansa na wyjaśnienie sprawy ale tylko przy zmianie władzy na Kremlu na pro-europejską bo na dziś tam dzicz i czerwona mafia rządzi.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1668417

   Witam! Moim zdaniem, wszystko będzie zależeć, jak długo jeszcze Rosja pozostanie w takim kształcie, jak obecnie. Zmiany w Świecie w tych czasach mogą szybciej przebiegać. Przy obecnej medialnej cyfryzacji, prawda może być ujawniona szybko celem zamierzonym, lub może się objawić niezamierzonym wypływem. Sprawcy i organizatorzy, na pewno pocą się, tym bardziej, że duża część społeczna chce poznać prawdę. Tylko mała część popiera katastrofę, bo rzeczywistość wyrażnie już nie tylko sugeruję, ale obnaża celowy mord. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1668423

      Tu głośno powinno wybrzmieć, że to był zaplanowany Zamach Stanu, w wyniku którego Komorowski został prezydentem. To głównie Oskar, Litwin z POplecznikami mają na rękach krew. Bez ich udziału, nie byłoby zamachu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1668431

Oczywiscie ona istnieje  w dosc sporej liczbie osob ja znajacych ale ta prawda nigdy nie ujrzy swiatla dziennego w postaci takiej jak miala miejsce w tamtym czasie.Napewno rosjanie znaja szczegoly,napewno wiele osob na stanowiskach niekoniecznie decydenckich ja zna ale napewno jest jedno pewne ze nikt nie odwazy sie jej przedstawic opini publicznej.Jedno co moze zostanie powiedziane glosniej to bledy polskiej strony w przygotowywaniu tego nieszczesnego lotu do Smolenska Czy kto kolwiek pociagnal do odpowiedzialnosci osoby,ktore zlamaly wszelkie procedury zmieniajac lot wojskowy w cywilny?Skoro w samolocie znajdowal sie material wybuchowy to dlaczego ten samolot zostal dopuszcony do lotu i kto kontrolowal ten samolot przed startem?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1668439

pozostali myślący po polsku,nadal pytają

a pamięc jest ulotna i dezinformacja jaka zapanowała jeszcze przed TYM Smolenskim Lotem śmierci

,pamietasz jaka była 

Plotka ,dezinformacja ,"Nowe kłamstwa w miejsce starych"

Wot i WSIo

myślę,ze warto przypominać jak było,

bo jeśli my tego nie zrobimy to zrobią to "oni" czyli Targowica 

i beda nadal szerzyć plotki ,jak wtedy o Prezydencie i Gruzji i  o obostrzelaniu na granicy z Gruzją,

gdy dranie ,lub idioci pisali,

ze sam Prezydent Polski i Gruzji ,kazali się ostrzelać

a więc w ich plotki i dezinformację ,walmy Prawdą,wiem ,ze prawda kiepsko się klei ,

natomiast Kłamstwo,plotka,

o te  przyklejąją się jak zużyta guma do żucia

pozdr

 w Piękną Niedzielę Miłosierdzia

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1668445

Masz bezdyskusyjna racje,nalezy przypominac przy kazdej mozliwej okazji.Moim skromnym zdaniem jest duza rola do odegrania TVP pod dowodztwem pana Kurskiego aby emitowac ten film mozliwie czesto i o roznych godzinach.Przy zalozeniu czysto teoretycznym ze tylko 5% ogladajacych zmieni swoje nastawienie to daje bardzo duzy przyrost naturalny ludzi chcacych poznac prawde.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1668451

dlatego przypominajmy,nie pozwolmy zapomniec

szukałam na naszym Forum dawnych  rozmów z tamtych lat,

a były Mocne w argumenty,ale jakoś mi się nie udało,no cóż brak "archiwum "

czas wrocić do własnej pamieci

serd pozdr

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1668456

".Jedno co moze zostanie powiedziane glosniej to bledy polskiej strony w przygotowywaniu tego nieszczesnego lotu do Smolenska Czy kto kolwiek pociagnal do odpowiedzialnosci osoby,ktore zlamaly wszelkie procedury zmieniajac lot wojskowy w cywilny?Skoro w samolocie znajdowal sie material wybuchowy to dlaczego ten samolot zostal dopuszcony do lotu i kto kontrolowal ten samolot przed startem?"

Oj, Weteranie, coś Ty mi tu pachniesz prowokatorem... Zadajesz pytania, które stawiają kremlowskie pieski tylko po to, by zasiewać wątpliwości - bo wiadomo, że na nie nie ma odpowiedzi! Może wobec tego mnie oświeć, bo nic nie wiem na temat "błędów polskiej strony...", które mogłyby się przyczynić do tego co się stało. Nic też nie wiem na temat zmiany - przed lotem - statusu lotu, z wojskowego na cywilny. No a już stawianie zarzutu, że przed lotem nie wykryto materiałów wybuchowych, to czysta totalna propaganda. Naprawdę chcesz udawać takiego głupiego, który nie wie, że żadne psy, żadne przyrządy nie wykryją obecności materiałów wybuchowych ukrytych za kilkoma ściankami, grodziami? Sugerujesz, że pies obwąchujący strefę pasażerską i towarową jest w stanie wyczuć obecność materiału wybuchowego znajdującego się w skrzydle??? To może postaw jeszcze zarzut, że przed lotem nie rozebrano samolotu na części, łącznie ze skrzydłami... :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

1normalnyczlowiek

#1668509

Calkiem niezle kombinujesz jak na swoja logike,ale ja nie pisalem o psach szukajacych materialow wybuchowych ale o tym ze czy ktos sprawdzal ten samolot po odebraniu z remontu i czy ktos nadzorowal remont tego samolotu i ktos za to wszystko sie podpisal.To nie naprawa samochodu u pana Kazia w tzw autoryzowanym warsztacie,gdzie jasiu zna sie tylko na podawaniu klucza panu majstrowi.Pozostaje mi okreslenie uzytego przez Ciebie slowa:prowokakator.Proponuje przemyslenie i poddanie doglebnej analizie skoro uzywasz okreslenia siebie jako     1normalnyczlowiek.Czy aby rodzice nie kapali cie w zbyt goracej wodzie?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1668525

"Calkiem niezle kombinujesz jak na swoja logike,ale ja nie pisalem o psach szukajacych materialow wybuchowych ale o tym ze czy ktos sprawdzal ten samolot po odebraniu z remontu i czy ktos nadzorowal remont tego samolotu i ktos za to wszystko sie podpisal.To nie naprawa samochodu u pana Kazia w tzw autoryzowanym warsztacie,gdzie jasiu zna sie tylko na podawaniu klucza panu majstrowi."

---> No i popatrz na siebie. Znowu brniesz w dziwne pytania... Stawianie takich pytań i wcześniej i teraz, dlatego uznaję za dziwne, że skoro uważasz siebie za prawicowego blogera poszukującego prawdy o Smoleńsku, to nie powinieneś w ogóle zadawać taki pytań ani sobie ani "nam". Wiesz dlaczego? Bo "my" wszyscy znamy odpowiedzi na te pytania od wielu lat i stawianie kolejny raz takich pytań po prostu obraża tych, do których pytania kierujesz!

No bo czy naprawdę nic nie wiesz o tym, że w Samarze nie było z polskiej strony żadnego nadzoru, że "odbiór" po remoncie był tylko formalnością, no i nic nie wiesz o Grzegorzu Michniewiczu??? Naprawdę każdy z "nas" doskonale wie, że to nie była "naprawa samochodu u pana Kazia"! A po to "wyskoczyłem" z zarzutami do Ciebie, bo jeśli się wie jak przebiegała ta "modernizacja" Tupolewa w Samarze, że Grzegorz Michniewicz na pewno sam się nie powiesił  w dniu powrotu Tupolewa z "naprawy" oraz że na dwa dni przed tragedią, bliżej NIEZNANA grupa rosyjskich "fachowców", bez żadnego nadzoru ze strony polskiej i bez żadnej dokumentacji, pojawiła się w nocy na lotnisku woskowym przy Tupolewie TU-154M101, rozebrała sporą część lewego skrzydła, "coś" tam grzebała i poskładała a "nikt" ze strony polskiej tym się nie zainteresował, to stawianie teraz pytania o sprawdzenie samolotu na obecność materiałów wybuchowych, przed odlotem jest czystą kpiną... Ale OK! Może nie byłeś tego świadomy... Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

1normalnyczlowiek

#1668571

Niestety wczorajszy film przegapilam.

W naszych kregach mowi sie o ciagle przekladanym filmie pani Stankiewicz, projekcje ktorego znowu przeniesiono z 10.4 na 18.4. Czy ktos o tym cos wie?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1668470

"Niestety wczorajszy film przegapilam."

--->  Jaki problem:

https://www.youtube.com/watch?v=UY_CdJ4acRM

A ten też warto obejrzeć:

https://www.youtube.com/watch?v=95pcL3qqHIs

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

1normalnyczlowiek

#1668572

Funkcjonariusze  pubLiczni - do trzymania w ręku - zaczepnEgo GRANATU...

Gra Na Tuszowaniu faktów - oczywistych oczywistości, POlega na odwlekaniu  wyciągnięcia zawleczki - zaczepnego granatu (magazynu energii potencjalnej) - która - nie wiadomo z jakimi następstWami może być WyZwolona...

Od grudnia 2007 roku - funkcjonowało internetowe forum >>Polska Polityka polityczni.pl.

Po (medialnym) upublicznieniu decyzji gen.W. Jaruzelskiego -> o rezygnacji z propozycji udziału w uroczystościach katyńskich - zaplanowanych na 10 IV 2010 roku...

OdCzułem, że przed nadChodzącymi wydarzeniami 10 IV 2010 roku - jak trzeba - trzeba przestrzec...

Na forum "polityczni.pl" - (8 IV lub 9 IV 2010 r.) - napisałem komentarz "KataStrofa"...

PO (10 IV 2010 roku) - niesamowite  Strofy Katów prawdy - (O Oczywistych Oczywistościach ) -> moMentalnie zaczęły się POjawiać w manipulacyjnych mediach - faktycznych antypoloniZmów pubLicznych...

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1668499

"Is fecit, cui prodest" - czyli ten uczynił, komu to przyniosło korzyść. To bardzo stara, bo jeszcze z czasów antycznych, maksyma, która nic nie traci na aktualności. I chyba nie trzeba nikomu przypominać kto odniósł realne "korzyści".

pozdr...

/benjamin

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1668515