7 kwietnia 1931 roku rotmistrz Witold Pilecki powiedział Pani Marii Ostrowskiej TAK. Co to był za ślub ?

Obrazek użytkownika Tezeusz
Historia

7 kwietnia 1931 r. w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej odbył się ślub Marii Ostrowskiej i rotmistrza Witolda Pileckiego

,,Nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Kawalerzysta długo musiał starać się, aby przekonać do siebie młodą nauczycielkę. Regularnie wrzucał przez okno do pokoju Marii bukiet kwiatów – doszedł nawet do takiej perfekcji, że lądowały za każdym razem idealnie na jej łóżku. Nie wzbraniał się również przed aktywnym eliminowaniem konkurencji, zlecił chwilowe uprowadzenie roweru lotnika z pobliskiej jednostki wojskowej, aby skutecznie zniechęcić absztyfikanta do starań o względy młodej nauczycielki"

Rotmistrz Witold Pilecki był nie tylko człowiekiem, który dokonał wielu bohaterskich czynów na polu walki o Polskę. Jego działania w życiu prywatnym, zdobycie serce swojej jedynej wybranki, również powinny zostać docenione.

Nie wszyscy wiedzą, że uwielbiany przez młodych polskich patriotów, bohater narodowy, rotmistrz Witold Pilecki (awansowany w 2013 r. pośmiertnie do stopnia pułkownika), bestialsko zamordowany przez władze komunistyczne w 1948 r., był nie tylko bohaterem narodowym, który nie bał się wrogów ani śmierci. Był także, jak o nim piszą, przystojnym mężczyzną, pełnym ułańskiej fantazji i romantycznego serca.

Rotmistrz i wybranka jego serca

Maria Ostrowska, pochodząca z Ostrowa Mazowieckiego, była nauczycielką w siedmioklasowej szkole, w miejscowości Krupie. W 1925 r. ukończyła gimnazjum oraz dwuletni kurs metodyczno - pedagogiczny w Ostrowi Mazowieckiej.

Pierwszą posadę nauczycielki otrzymała w roku szkolnym 1925/26, w Publicznej Szkole Powszechnej w Bieniakoniach. Po dwóch latach przeniosła się do siedmioklasowej szkoły we wsi Krupa k/Lidy, gdzie poza pracą nauczycielki, prowadziła społecznie Koło Gospodyń Wiejskich, a także Koło Młodzieży. Była nauczycielką. Zyskała sobie sympatię i szacunek wśród okolicznej ludności. Mieszkała w majątku państwa Szukiewiczów, położonym niedaleko szkoły.

Częstym gościem w tym majątku był Witold Pilecki, któremu piękna nauczycielka przypadła do gustu.

Nieopodal majątku, gdzie zamieszkiwała Maria, stacjonował 5 Pułk Lotniczy, a jego piloci często spoglądali na spacerującą nieopodal Marię. Konkurencja do serca pięknej nauczycielki była duża, szczególnie, że piloci cieszyli się „wzięciem u współczesnych kobiet”.

Tak zdobył jej serce

Młody i przystojny wojskowy z pobliskiego majątku Sukurcze, Witold Pilecki, musiał się natrudzić, by zdobyć serce swej wybranki. Wykorzystał fakt, iż był słuchaczem sztuk pięknych na Uniwersytecie im. Stefana Batorego. Zaimponował pannie Marii znajomością malarstwa jak i umiejetnością malowania.

Dzielny rotmistrz miał konkurenta, lotnika ze wspomnianej bazy, który przyjeżdżał często do Marii rowerem. Rotmistrz wymyślił fortel. Przekupił kogoś, kto zabrała lotnikowi rower, a on musiał piechotą wracać do bazy lotniczej przez 5 długich kilometrów.  Wówczas amory do pięknej nauczycielki definitywnie mu przeszły.

Witold Pilecki świetnie jeździł konno. By zdobyć serce swojej wybranki, skoro świt galopował, by w otwarte okno, gdzie spała jego wybranka serca, wrzucać bukiety świeżych kwiatów.

Znajomość z panią Marią zacieśniał na organizowanych w majątku zabawach tanecznych. Jego ułańskie serce biło tylko dla niej.

Okrutny koniec miłości

Pobrali się 7 kwietnia 1931 r. Dalsze ich losy, pięknego i jakże romantycznego uczucia, przeplatała okrutna wojna, a zakończyło zabójstwo Witolda przez komunistycznych oprawców.

Bohater narodowy, tak uwielbiany przez młodych polskich patriotów, Żołnierz Wyklęty, Rotmistrz Witold Pilecki, miał być, według jego oprawców i zbrodniarzy, zapomniany na zawsze Tak zdecydowali jego komunistyczni mordercy.

Stało się inaczej. Jego bohaterskie i romantyczne serce powstało jak feniks z popiołów, by dawać przykład jak żyć i walczyć o swój kraj, jak kochać i być kochanym.

Wdowa po rotmistrzu Witoldzie Pileckim, córka ziemi ostrowskiej - Maria z Ostrowskich Pilecka, 14 lutego 2002 roku spoczęła na warszawskich Powązkach. Odeszła cicho i bez rozgłosu, tak jak żyła. Miała 96 lat. W milczeniu i zadumie, bez pogrzebowego marszu i salwy honorowej, kondukt żałobny odprowadził ją do Alei Zasłużonych.

CHWAŁA BOHATEROM !

 

Żródło : Mirosław Krzyszkowski, Bogdan Wasztyl „Pilecki. Śladami mego taty”. 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:7)

Komentarze

Rotmistrz Pilecki  - mój ulubiony narodowy bohater.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1668091

Mój wzór i bohater,ale okrucieństwo zbrodni komunistów zniszczyło życie wspanialej polskiej Rodziny
PS
Był piłsudczykiem i zwolennikiem sanacji!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Roxas from Palawan

#1668100

Tego nie przeczytasz na polskojęzycznych bydlęcych portalikach

 

7 kwietnia 1950 r Stanisława Skalskiego skazano na karę śmierci . W procesie kiblowym, w czasie którego siedzącego w celi na miejscu przeznaczonym do toalety Skalskiego sędzia major Mieczysław Widaj skazał na śmierć. Był asem lotnictwa i bohaterem Bitwy o Anglię

               

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1668103

nie wolno nam o Nich zapomnieć

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1668105

8 IV 1943r. "Niemcy.: MORDUJĄ 28 Polaków ( 8 kobiet i 9 dzieci) we wsiach Lewoszów i Szostaki. PALĄ ŻYWCEM 10 Polaków w Radoszycach. MORDUJĄ 3 Polaków za ukrywanie Żydów w Rzążewie.

https://twitter.com/AnitaSchelde/status/1380227799286419459

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1668154

okrutne zbrodnie wschodnich sołdaków,temat zapomniany ,ale odkurzony przez grupę Solidarnościowców w latach naszej walki z komuchami, wydana nawet była wstrząsajaca relacja ludzi wtedy jeszcze żyjących,

gdzieś w głebinach biblioteki powinnam mieć tą zaczytaną broszurkę

/http://blogmedia24.pl/node/51782/http://blogmedia24.pl/node/51781/

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1668189

Tego nie przeczytasz na polskojęzycznych bydlęcych portalikach

9 IV 1952 Otoczony przez zdradzieckie mordy z UB/KBW w bunkrze w miejscowości Łumbie,granatem rozrywa się Król Suwalszczyzny i Ostatni Mohikanin Puszczy Augustowskiej Śp.Piotr Burdyn "Mroźny".

https://twitter.com/AnitaSchelde/status/1380584518529191936

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1668266

9 kwietnia 1968 r w Bielsku-Białej zmarła Zofia Kossak-Szczucka. Dzieciństwo i młodość spędziła na Lubelszczyźnie i Wołyniu. Działaczka konspiracyjna, współtwórczyni Tymczasowego Komitetu Pomocy Żydom, przekształconego w grudniu 1942 r. w Radę Pomocy Żydom

 

Śp.Zofia Kossak-Szczucka : "Zdajemy sobie sprawę z tego,iż nienawidzą nas oni więcej niż Niemców,że czynią nas odpowiedzialnymi za swoje nieszczęście. Dlaczego,na jakiej podstawie – to pozostanie tajemnicą duszy żydowskiej,niemniej jest faktem nieustannie potwierdzanym"

https://twitter.com/AnitaSchelde/status/1380512716952109061

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1668267