Wierni Moskwie: Spirito Russianeum

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Przez lata tępił na p0lskim portaliku wszelkie przejawy polskości i niezależności od Moskwy. Wraz z dobraną paczką renegatów sprowadził początkowo całkiem sensowny portal (i to mimo pępowiny łączącej z WSI) na sam dół szamba, z którego już ów nie wyjdzie ze względu na zapracowaną opinię.

Jarosław Ruszkiewicz, używający szeregu nicków, z których najmocniej zapadło w pamięć Spirito Libero, co jawnie już nawiązuje do „szczytnych” tradycji innych „wolnościowców” spod znaku Targowicy, triumfalnie wraca na „polski” p0rtalik.

Tym razem na bannerze (jakby co dzisiaj dyżur pełni Repsol) wylądował jego wybitnie proputinowski tekst Donbas - pułapka zastawiona na Rosję.

Renegat, choć wg niektórych polskojęzyczny Rosjanin, przedstawia najnowsze wydarzenia na Ukrainie z perspektywy rosyjskiej propagandy.

Otóż biedny Putin jest ofiarą prowokacji wrażych Ukraińców (zwanych przez Yarusia wybitnie z rosyjska ukronazistami), co więcej przeciw ostatniemu rycerzowi Jewropy stanęło całe NATO, na czele z USA i Polską, która wg Ruszkiewicza pełni rolę niechlubną.

Kilka cytatów:

… Ukraina nie realizuje żadnych punktów Porozumień Mińskich. Od lipca 2020 zawieszenie broni praktycznie nie istnieje, na lini kontaktowej trwa ciągły ostrzał artyleryjski. Ostatnio używając tureckiego drona ukronazi zabili 5 - letnie dziecko i ciężko ranili kobietę. Zachodnie źródła ukrywają te fakty i nie wspominają o bombardowaniach, które ukraińskie wojska systematycznie przeprowadzają na cele cywilne.

(…)

Zachodnie społeczeństwo nie może znać prawdziwej sytuacji i musi wierzyć, że problem dotyczy wyłącznie „rosyjskiego zagrożenia”. Jest to medialne "przygotowanie artyleryjskie" na okoliczność przyszłych zdarzeń, które niewątpliwie będą miały miejsce. W świadomości Polaków od lat funkcjonuje pojęcie "zielonych ludzików" Putina, zapomina się jednak wspomnieć ile setek "doradców wojskowych" NATO (w tym z Polski) operuje na Ukrainie. Ilu najemników (także z Polski) walczy z ludnością Donbasu i ilu terrorystów z ISIS dostarczyła Ukrainie Turcja do walki z ich własnymi obywatelami. Nie ma tutaj miejsca ani sensu przypominanie historii tego konfliktu bo kto ma trochę oleju w głowie to już wie o co tam chodzi a kto ma mózg połączony wi-fi z telewizorem i tak będzie wiedział "swoje".

Jak widać Ruszkiewicz wie lepiej. Oczywiście trudno szukać źródeł jego „rewelacyj”, w związku z czym robią za tzw. prawdę objawioną ( z ros. открытая правда). Macie wierzyć, i już. Albo was powyzywa, co idzie mu, jak pamiętamy, sto razy lepiej niż pisanie.

Oczywiście Ruskiewicz nie byłby sobą, gdyby nie przestrzegał Polaków przed możliwymi konsekwencjami.

USA i cały tzw. "wolny świat" doskonale wiedzą, że nie mają najmniejszych szans na militarne pokonanie Rosji, zresztą otwarta agresja w pierwszym rzędzie zniszczyłaby resztki reputacji a najprawdopodobniej skończyłaby się atomowym Armagedonem. Lepiej napuścić na Rosję Ukronazistów bo przeciętny, normalny Ukrainiec nie chce żadnej wojny z Rosją i najchętniej przyjechałby do pracy w Polsce. Tak Ukraińcy zostali uszczęśliwieni przez USA i UE. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że my, Polacy, też mamy już przydzieloną rolę w tym scenariuszu.

I na koniec stawia „kropkę nad i”:

Następne tygodnie a nawet dni pokażą czy świat nie stanął na krawędzi zagłady. Osobiście nie wierzę, żeby Putin bez walki oddał Rosję i to może być wstępem do globalnego konfliktu a wtedy Boże, miej nas w swojej opiece.

Co to oznaczać może, proszę państwa? Najwyraźniej mamy do czynienia z mentalnym przygotowaniem kolejnej fali agresji w Donbasie.

Ludzie znający historię pamiętają aż za dobrze, że tradycja „walki o pokój” jest mocno zakorzeniona w mentalności przywódców homo sovieticus. Ot, słynna „wojna zimowa”, czyli napaść Sowietów na Finlandię 30 listopada 1939 r. zaczęła się od rzekomego ostrzelania „przypadkowego” zgrupowania wojsk sowieckich nad wspólną granicą.

Sowieci więc zaczęli „odpierać” agresję.

Po wojnie byli już subtelni inaczej. Temat, który czeka na rzetelne opracowanie – wybuch międzynarodowego konfliktu (wojny lokalnej nie wyłączając) a agresja Związku Sowieckiego.

Wojnie koreańskiej towarzyszyła pacyfikacja Berlina i innych miast ówczesnej NRD; pod względem liczby ofiar przewyższała nawet inwazję na Czechosłowację w 1968 roku.

Rozjechanie Powstania Węgierskiego miało miejsce równolegle do tzw. kryzysu kanałowego w Egipcie, kiedy to ostatni raz w historii w akcji znalazły się ostatnie europejskie pancerniki (francuskie).

Wreszcie inwazja na Czechosłowację (1968) miała miejsce w środku jednej z największych zawieruch bliskowschodnich, zwanych wojną na wyczerpanie (1967-1970).

Oczywiście w każdym z ww. przypadków tzw. lewica protestowała przeciw jastrzębiom z Pentagonu, soldatesce amerykańskiej czy też syjonistom.

W każdym (no, może jakieś 0,2% samoistnie wywoływali pożyteczni idioci Kremla) protestowano za pieniądze Moskwy.

Dzisiaj na szczęście Moskwa jest już tylko karykaturą tej z czasów Breżniewa.

Nic dziwnego więc, że i jej propaganda rozsiewana jest przez osoby będące kiepską karykaturą blogera, jak wspomniany wyżej Ruszkiewicz.

Oraz za pośrednictwem szemranych p0rtalików.

Historia uczy jednak, że działania dywersyjne Moskwy nigdy nie ograniczały się wyłącznie do sfery medialnej.

Czego więc można się spodziewać? Ataku terrorystycznego? Ujawnienia kompromatów związanych z jakimś wpływowym politykiem? Lata minął, nim zdąży się z nich oczyścić. Wszak wykonywane będą przez profesjonalistów, a nie przez zionące miłością bliźniego półślepe babsko.

Cieszy natomiast to, że udało się pokrzyżować plany ruskiej jaczejki opanowania kolejnych portali. Na NP mieliśmy zalew rozmaitych „szperaczątek” itp. natomiast na Salonie 24 uporczywie usiłował zaistnieć bardziej poważnie Jaruś Ruszkiewicz. Niestety, jak podsunął mi mój informator, właśnie w niebyt poleciało jego kolejne konto. Tym razem chciał zaistnieć jako Krystian.Rozmus i dostał kopa już po 2 godzinach.

Podobno było to już 22 jego skasowane konto na tym portalu.

Najwyraźniej przygotowywał sobie kolejne miejsce do sączenia ruskiego jadu.

Mam jednak przeczucie graniczące z pewnością, że już niedługo hasanie antypolskich trolli się skończy.

 

5.04 2021

Ps. Ciągle zero informacji w temacie 900,- zł, wpłaconych przez blogerów NEon24 w dobrej wierze na konto rzekomo zakładanej spółdzielni.

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:15)

Komentarze

Jarus R. Scierwoneon  to sowiecka gnida zwana także szperaczka dodam WSIowy czlowieczek. Kim jest ten degenerat wiemy wszyscy i co sobą reprezentuje. Pewno długo za antypolską działalność nie pocieszy sie wolnością. Oby ! Na NP ma jedno zadanie kop go w sowieckie dupsko. Pilnujemy by nie zasrywał nam portalu.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-8

Tezeusz

#1667725

nic sobą nie reprezentuje to i jak ma zabłyszczeć? przyssał się do ruskich i został największym chamem a po bolesnych kopach już otwarcie robi za kacapa. to zwykłe prymitywy, które w ten sposób wypływają i znajdują podobnych, gdzie indziej by ich choćby wysłuchano. z tą jego ruską rurą tez tak było, chciała doszlusować jako pisówka i katoliczka narodowa ale wiatr zawiał i nauczyła się, że porobi za gwiazdkę jak pokrzyczy o żydach i spiknie się z kacapstwem. najgorszy margines, życiowo to menele ale znalazły se internet. to jeszcze gorsze, niż zwyczajne świry- oni latami pracowali na to, by dołączyć do świrów i się takimi stać, mając silne predyspozycje. gdyby choć część czasu poświęcili na pracę i naukę, mogliby zakasować wielu i wieść satysfakcjonujące życie a nawet stać się kimś. wolą jednak inaczej. uznanie świrów i szkodzenie krajowi jest dla nich ważniejsze bo wtedy czują, że są kimś a nie nikim i nie muszą się wytężać- co tam jakaś praca, wymogi, zasady jak starczy wyzywać w necie i mieć sie za wielkich prezesów, publicystów, ultrapatriotów i co ino. margines który stał się karykaturą marginesu a ma się za elitę- czy może być coś bardziej żenadnego i absurdalnego? sami tego nie widzą, po tylu latach to już dekonstrukcja z deprogramowaniem nie pomoże, to nie zaburzenie tylko ich wieloletni styl życia i wszystko, czym są.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1667734

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

https://niepoprawni.pl/blog/tezeusz/rosyjscy-trolle-na-polskich-portalach-internetowych

https://niepoprawni.pl/blog/tezeusz/dlaczego-blogerzy-zawisza-niebieski-oraz-szperaczka-oczerniaja-polske-przezyjecie-szok

https://niepoprawni.pl/blog/tezeusz/rosyjska-akcja-propagandowa-przeciwko-polsce-kto-w-tym-uczestniczy

 

Zaznaczę nieskromnie,że powyższe materiały "poszły w Polskę" Na FB, Ablickę i wiele stron o zabarwieniu patriotyczno - narodowym. Trafiły też do polityków PiS i nie tylko. Zagotowało się.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-9

Tezeusz

#1667737

zwące się Lew salonowy. Jak widać ruska bańka nie jest specjalnie liczna i da się ją zwalczać,

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7
#1667740

Jakieś dowody? Chyba że pan też jesteś jak pan Tezeusz, "miszcz" grafologii i rozpoznaje jaka czcionka pisana z laptopa dała panu pałę. Bo pan Tezeusz taki jest mocarz, że nawet rozpoznaje charakter pisma, pisane z komputerów. Czy pan HD, tez takie posiada moce?

Widzę jesteście wysokiej klasy specjaliści panowie, z rozdwojeniem jaźni.

Doktor Jekyll i pan Hyde, to jeszcze nie wy panowie, ale macie już pewne zadatki.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1667743

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1667745

A może ktoś panu dał pałę i się wylogował.

Wiele było opcji i wiele możliwości, jak dalej panowie będziecie prowadzić hybrydową podjazdową wojenkę, to i ja nie pozostanę panom dłużny.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1667747