U-boot czyli asertywność Tuska

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Gospodarka

Polskojęzyczny niemiecko-szwajcarski Onet właśnie strzelił w kolano niemieckiemu kanclerzowi.

Czytamy:

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz podczas wizyty w Warszawie miał ogłosić konkretny pakiet gestów wobec Polski, w tym zarówno wsparcie finansowe dla żyjących jeszcze ofiar II wojny światowej, jak i konkretne decyzje wzmacniające wschodnią flankę NATO. To ostatnie w praktyce miało oznaczać wymierne niemieckie wsparcie dla polskiej armii.

]]>https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/olaf-scholz-zlozyl-oferte-...]]>

Ten konkretny pakiet to wypłata odszkodowań dla żyjących jeszcze polskich ofiar II wojny światowej w oszałamiającej wysokości 200 mln euro. Potomkowie ofiar nie dostaną ani grosza, no bo z jakiej paki? jak błyskotliwie zauważył Tusk w Bytomiu jeszcze przed wyborami.

Wg informacji zamieszczonej na portalu ]]>https://www.gov.pl/web/niemcy/informator-ekonomiczny]]> PKB Niemiec za 2023 to 4,46 bln USD czyli 4,1032 bln EUR(wg kursu FOREX 1 USD = 0,92 EUR).

A zatem hojność Niemiec wyraża się kwotą stanowiącą 0,00487424 % ich PKB. Wg szacunków wartość zagrabionych podczas II wojny światowej polskich dział sztuki pozostających ciągle w niemieckich rękach, stanowi wielokrotność tej liczby.

Tymczasem straty Polski, poniesione z winy niemieckiej w wyniku II wojny światowej oszacowane przez komisję powołaną w poprzedniej kadencji wynoszą 1,3 bln EUR, czyli niespełna 32% PKB Niemiec.

Hojny Scholz uważa zatem, że wystarczy rzucić Polaczkom ochłap w postaci 0,015% tej kwoty.

Równie znacząco Niemcy postanowiły wzmocnić nasz potencjał obronny oferując nam 20-letniego U-boota. Jak wiadomo taki sprzęt doskonale sprawdzi się na granicy z Białorusią. ;)

Polskojęzyczny Onet stanowczo jednak zaprzecza wersji kolportowanej przez polskie media (zwane przez ichnich żurnalistów „prawicowymi”), jakoby Tusk dał ciała kolejny raz.

Owszem, przyznaje, że Scholz traktuje Tuska... protekcjonalnie.

Doszło też, co podkreślają rozmówcy Onetu z obu stron, do kilku nominacji, które dały Berlinowi asumpt do założenia, że Warszawa zadowoli się poklepywaniem po ramionach, a nie konkretami.

(ibid.)

Dla kogoś, kto śledzi karierę unijną Tuska to jednak nic nowego. Pamiętamy wszak iście lokajskie zachowanie bywszego krula Jewropy wobec Merkel czy Junckera.

Autor cytowanego tekstu, różowy Jurasz, kończy go dość jednoznacznie wskazując miejsce w szeregu, jakie Polska pod rządami Rudego będzie zmuszona zająć.

Ostatnim problemem, który przyczynił się do porażki polsko–niemieckiego szczytu, mają być, jak stwierdzają nasi rozmówcy, rosnące w Niemczech nastroje nacjonalistyczne i niekoniecznie życzliwe wobec Polski, które doskonale ma wyczuwać Olaf Scholz.

Jak stwierdza rozmówca Onetu w Berlinie, zanim kanclerz podejmie jakąkolwiek decyzję, zadaje sobie tylko jedno pytanie: czy dana sprawa pozwoli SPD uratować się przed klęską, która – po katastrofalnym wyniku w wyborach europejskich – realnie grozi niemieckiej socjaldemokracji.

Gdyby o relacjach z Polską decydowała wywodząca się z Zielonych szefowa dyplomacji Annalena Baerbock, nasze źródło przekonuje, że moglibyśmy liczyć na znacznie więcej.

(ibid.)

Czyli co, panie Jurasz? Asertywność Tuska do bani, bo niemiaszki teraz nawet tej jałmużny nie dadzą?

Bo byliby głupi, gdyby dali cokolwiek Państwu, którego rząd wszem wobec oznajmia, że nic mu się od nich nie należy.

Kapitulancka postawa Tuska wobec Berlina jest tak oczywista, że banialuki różowego Jurasza już nawet nie śmieszą.

Bo co ma wspólnego z rzeczywistością jakakolwiek domniemana deklaracja urzędującego premiera wobec bezspornego faktu stwierdzenia przez niego, że od Niemiec nic się nam nie należy?

Jurasz dostał zlecenie wybielenia Tuska. I zrobił, co mógł. A że Niemcy chcieli mieć spokój z Polską za cenę mniejszą, niż kwartalnie wydają na nawozy sztuczne tylko w jednym landzie to już insza inszość. Tego jednak felietonista polskojęzycznego Onetu nie rusza, bo to wskazuje jednoznacznie, jak bardzo „poważnie” Scholz traktuje Tuska.

Niestety, po 13 grudnia 2023 r. również nasz kraj.

9.07 2024

rys. pixabay
 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Zbrodnicza, mafijna, postbolszewicka i psychopatyczna elita PO-PSL i Polska 2050, tworzy nowe PRL-bis wspólnie z komuną i lewackimi degeneratami

W okresie panowania komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR) kontynuującej zbrodnicze, sowieckie tradycje PPR — komunistyczna propaganda w PRL mówiła, że PZPR jest leninowską „Awangardą klasy robotniczej” oraz „Przewodnią siłą narodu”…

Od upadku PZPR-owskiej mafii minęło ponad trzydzieści lat. Jednak działalność PO-PSL-Polska 2050, a więc dzisiejszej nowej „przewodniej siły narodu”, czyli mafijnej partii Tuska i Kopacz czy Komorowskiego ze Schetyną jest wyraźnym dowodem na to, że w okresie rządów PO–PSL stworzono — z wykorzystaniem wzorów z PRL na tworzenie PZPR-owskiej nomenklatury — szczelny system selekcji negatywnej z którego przez lata bezkarnie korzystali mafiozi z PO-PSL-Polska 2050, postbolszewicka mafia oraz przestępcy.*

Teoretyczne państwo przestępczej, mafijnej i psychopatycznej elity III RP

Łobaczewski w swojej „Ponerologii Politycznej” znakomicie wyjaśnia sposób w jaki psychopatyczna elita III RP, czyli PRL-bis „odkrywa swoje odmienne sposoby działania i walki o byt”, jednocześnie podporządkowując swoim interesom społeczeństwo złożone z ludzi normalnych. A także pozbawiając przy tym wiele osób zdrowego rozsądku za pomocą zezwolenia na „kręcenie lodów” lub pośrednictwa agenturalnych, podporządkowanych, albo wysługujących się mafijnej PO-PSL i Polska 2050 mass mediów - często przy tym współpracujących z tajną, zbrodniczą, sowiecką agenturą różnego rodzaju zbrodniczych, tajnych, peerelowskich służb.

Tym samym, ta postsowiecka władza działała jako znacząca destruktywna siła w państwie, którym zarządza. W ten sposób ta psychopatyczne PO-PSL, Polska 2050 i lewaccy degeneraci sami określają się jako zbrodnicze, mafijne oraz antynarodowe. Jednocześnie PO-PSL jest partią tworząca swój „światek o swoistych prawach i obyczajach”, w jakim normalne jest odbieranie instrukcji przez posłów PO od przestępców czy członków mafii w czasie spotkań np. na cmentarzu.

Tak więc - sądząc po liczbie przestępców w szeregach PO jacy są chronieni przez PO-PSL immunitetem poselskim w Sejmie i Senacie oraz w UE - przestępcze i mafijne PO-PSL i Polska 2050 są partiami służącymi Niemcom i Rosjanom do niszczenia Polski oraz rabunku mienia Polski i Polaków, a nawet i do „wyrzynania watah”, byleby tylko — nawet za cenę zniszczenia państwa utrzymać władzę przestępców oraz zbrodniczych mafii…

Dług agenta Tuska wobec Berlina-Brukseli i Moskwy - był opłacany przez SB i Niemcy

Minęło dziesięć lat od ucieczki z Polski do bolszewickiej i agenturalnej UE i dziś Tusk musi spłacić długi zaciągnięte u brukselskich i berlińskich sponsorów, którzy sterowali jego karierą i dzięki którym utrzymał się na powierzchni. On jest ich inwestycją:

Jak mówi prezes J. Kaczyński: "Tusk został wybrany do wykonywania brudnych zadań przez swoich sponsorów, ponieważ jest sprawdzonym w praktyce – powiem to wprost – zdrajcą i można mu zaufać, że znów wyprzeda Polskę bez żadnych wyrzutów sumienia. Tusk jest dziś zwykłą marionetką brukselskiej biurokracji i niemieckich planów imperialnych."***

_______________________________

* Zob. https://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/banalizacja-zla-przez-mafijne-elity-iii-rp.

** Zob. "Kiedy psychopaci zdobywają władzę i dobrobyt — stają się skłonni do uznania siebie za kryterium normalności".

*** Za: https://wpolityce.pl/polityka/657601-top-10-cytatow-z-wywiadu-prezesa-pis-dla-sieci

Vote up!
7
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1661688

To niemieckie u-booty medialne . Te najbardziej nazistowsko odróżnialne są o nazwach: Der Onet.pl , oraz drugi Woche Zeitung.pl” pod fałszywą banderą jako „News Week. Wciąż dokonujące ataki na wszelkie kluczowe dla Polski cele w Polsce. A ich tajna baza: to Warszawa !        

Stąd, podjęcie planów , tak aby posłać je i to nie tylko na moralne  dno, wraz ich pełnymi obsadami -czas zacząć. Aby więcej się w tym obszarze kiedykolwiek nie pojawiły w celu uprawiania dotychczasowej destrukcji w PL . Metody zatopienia dozwolone. Cel: odzyskanie strefy bez wewnętrznych  agresorów- uświęca wszelkie skuteczne do tego środki ! 

Na dziś, ze wskazaniem przesłania do obsad wszelkich tutejszych "u-bootów:"

Bevor Tusk kaput, nazi-volksdeutche -Raus aus Polen !

Vote up!
6
Vote down!
-1

E.Kościesza

#1661690

"Polskojęzyczny niemiecko-szwajcarski Onet..."

Niemiecko-szwajcarski to on był kiedyś, ale od kilku ładnych lat, pakiet kontrolny Ringier Axel Springier należy do żydowsko-amerykańskiego funduszu private equity KKR(założyciele: Kohlberg, Kravis, Roberts).

 

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1661694

Ale mimo to, i tak: to znów jak znów zmienić piracką banderę szwabskego u-boota. Jak np. ten szyld  UB , co to „ zmieniła się” na SB , potem na UOP , czy obecną  ABW. Jak ten dotąd żyd ,co Żydem,  jak i ta wiśnia co genetycznie niby już Wiśnią ze swego nasienia i korzenia pozostaje!  To tak jak ten  były Hitler Axel Spreng comadner  zmienił banderę na amerykanskiego -KKR armatora- tej niemiecko-medialnej floty u-bootów. Taką   jaką ma  choćby jako także jako „amerykanski”  biznes- jako ten ubecki TVN. Ten, który rejestrowany na lotnisku w Amsterdamie w jego  przyklozetowym kantorze, i wciąż w ochronie ambasady USA przez jej aszkenazyjskiego rezydenta p. imć Brzezinskiego – tj ochroną BND pozostaje. Ale tymczasem Prezydent USA D. Trump się zbliża, i to wielkimi krokami …drżyjcie albo spier –lajcie póki pora  z „tego kraju”

Vote up!
3
Vote down!
-1

E.Kościesza

#1661696