Armin Laschet - nowy szef CDU

Obrazek użytkownika Gallus Anonymus
Świat

Kim jest Armin Laschet?

Laschet jest typowym aparatczykiem z CDU, po studiach pracował równo 6 lat (1988-1994), od 1994 roku jest w aparacie CDU w zmiennych funkcjach. W latach 1994–1998 zasiadał w Bundestagu jako kandydat z Aachen, wyleciał z parlamentu z hukiem, i po roku bezrobocia ewakuował się do Europaparlamentu. Wybory w 2005 roku w Północnej Nadrenii-Westfalii wygrała CDU z FDP, Laschet został powołany na ministra Integracji i Europy i jeszcze tam czegoś. Nie był posłem do landtagu, nim się stał dopiero w 2010 roku, wówczas CDU przegrała wybory i do władzy doszła SPD z Zielonymi.  

 

Jego kontrkandydatami o szefostwo w podupadłej, skorumpowanej chadecji byli  Norbert Röttgen oraz multimilioner Friedrich Merz. Röttgen był kandydatem na fotel premiera w Północnej Nadrenii-Westfalii 2012 roku. Laschet twierdził wówczas że było to wynikiem ekspedycji karnej z Berlina. Wybory wygrała Hannelore Kraft z SPD i koalicjowała potem z Zielonymi.

 

***

Wicepremier Północnej Nadrenii-Westfalii Sylvia Löhrmann z Zielonych przesiadała się z Audi A8 na auto hybrydowe i jechała nim na wiec wyborczy w kwietniu 2017 roku  

https://www.youtube.com/watch?v=tP6Fw_UcOxY

***

No ale Laschet przeczekał i został premierem tegoż to landu w maju w 2017 roku. Na marginesie mówiąc wybory wygrałaby każda miernota z CDU, bo to było świeżo po islamskich pogromach sylwestrowych.  

Marzeniem Röttgena byłaby koalicja z Zielonymi po wyborach do Bundestagu w we wrześniu 2021, no ale odpadł on już w pierwszej turze sobotnich wyborów. Takie samo marzenie miał drugi kontrkandydat Friedrich Merz. Merz był w latach 2016-2020 przewodniczącym rady nadzorczej firmy od inwestycji kapitałowych BlackRock, co pomogło mu wejść do rady nadzorczej firmy Stadler od której otrzymał małą zaliczkę w wysokości 5,7 miliona euro.  

https://www.merkur.de/leben/geld/dank-stadler-aktien-friedrich-merz-einem-sechs-millionen-euro-verdient-zr-12233148.html

Z zaliczki kupił zielony garnitur

https://tiny.pl/r5s4m

i zielony krawat.  

https://tiny.pl/r5s4v

Merz przegrał drugą turę wyborów i szefem CDU został Laschet.

Marzeniem Lascheta, jeżeli zostanie kandydatem na kanclerza, będzie koalicja z FDP, z którą rządzi w landzie lub z FDP i z Zielonymi. W swojej mowie wyborczej powiedział, że nie jestem mistrzem inscenizacji, co jest prawdą, on jest mistrzem niczego. Nie wypowiadać się, przyglądać się, i patrzyć się. Tam gdzie dwóch się bije trzeci korzysta i to jest maksyma życiowa Lascheta z którą wspiął się na szczyt polityki niemieckiej. W tym przypomina Kohla, przynajmniej późniejszego Kohla.

1 stycznia 2021 minęła 5 rocznica pogromów sylwestrowych którymi dotknięte były miasta przeważnie w Północnej Nadreniii-Westfalii. Wówczas powołano komisję w landtagu, który do dzisiaj nie przedstawiła żadnych rezultatów własnej pracy. No bo po co?

Laschet prowadzi politykę dokuczania klanom arabskich. W ich lokalach przeprowadza się regularnie rewizje, rekwiruje narkotyki, broń itd.  W ten sposób odwraca się uwagę opinii publicznej od rzeczywistych problemów landu jakim jest masowa imigracja młodych mężczyzn z krajów muzułmańskich oraz nie atakuje się wpływowych gmin tureckich. Tym punktuje u ogłupionych propagandą migracyjną wyborców, o czym świadczą dobre dla CDU wyniki w wyborach komunalnych we wrześniu 2020 roku.  

Laschet i Polska

Laschet będzie nadal prowadzić kurs Merkel. Nie łudźmy się, że Laschet zmieni kurs niemieckiej polityki hegemonii i dominacji i wywierania nacisku na Polskę, Węgry i inne kraje, które nie podporządkowują się niemieckiemu mocarstwu. Przykładem tego jest postawa Lascheta w polityce azylowej. Laschet był jednym politykiem niemieckim który poleciał do Grecji, tak by powstały fotki i filmiki, podobne do tych z Merkel z azylantami tak jak 5 lat temu. Celem Lascheta, było to, by azylanci pomimo korony wiedzieli, że wysoko postawieni politycy niemieccy nie zapomnieli o nich. Zabawa w azyl będzie nadal trwać!

https://www.dw.com/de/laschet-bricht-besuch-im-fl%C3%BCchtlingslager-moria-ab/a-54435046

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Gdy czytałem, przypomniało mi się, co mówiła moja mama. Otóż z Powstania trafiła do obozu w Dreznie. Przed bombardowaniem Drezna, alianci zrzucali ulotki nawołując ludność cywilną do opuszczenia miasta. Niemcy wszystkich więźniów wyprowadzili kilka kilometrów poza miasto. Zima, mróz, a ludzie w drelichach, okutani czym kto miał, obserwowali nalot dzień i noc... nalot. I Polacy (przeważnie Powstańcy), krzyczeli: "to za naszą Warszawę!"

Jak obserwujemy to co się w Niemczech dzieje, to tak sobie mówię (w duchu, do siebie), "to za naszą Warszawę!"

Pozdrawiam i dziękuję.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1658685

Laschet będzie nadal lawirował, tak jak to robi od 25 lat, najprawdopodobniej doprowadzi Niemcy do takiego stanu w jakim obecnie znajdują się miasta w jego landzie jak np. Duisburg

https://tiny.pl/r56cl

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1658690

W Duisburgu 24 lipca 2010 roku odbył się największy plenerowy festiwal muzyki elektronicznej Love Parade (inauguracja w w 1989 roku). Jedynym wejściem i wyjściem był tunel na stary dworzec towarowy, w którym mogło zmieścić się jedynie 250 tys. osób, przy czym na paradę przybyło aż 1,4 miliona osób. W wyniku chaosu, który powstał z powodu blokady ruchu przez policję, w tunelu tym wybuchła panika, w której zginęło 21 osób, a ponad 340–500 zostało rannych. Po tym zdarzeniu ogłoszono, że Love Parade nigdy więcej się nie odbędzie.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1658697

Jako minister był znany ze swoich liberalnych poglądów i dobrych stosunków ze społecznością imigrantów, dzięki czemu zyskał przydomek „turecki Armin”.

Urodził się w Akwizgranie w pobożnej rzymskokatolickiej rodzinie walońskiej - niemieckojęzycznej (rodzice jego ojca byli pochodzenia belgijskiego). Jest żonaty z Susanne Malangré , którą poznał w katolickim chórze dziecięcym, gdy byli dziećmi i która też pochodzi z Walonii, ale francuskojęzycznej.

Studiował prawo i dziennikarstwo.

Pracował jako dziennikarz i w branży wydawniczej od 1986 do 1991, między innymi jako korespondent w Bonn dla Bayerischer Rundfunk . Później był redaktorem naczelnym katolickiej gazety Kirchen Zeitung Aachen w latach 1991-1994. W latach 1995-1999, będąc także posłem do parlamentu, był dyrektorem generalnym katolickiej firmy wydawniczej Einhard-Verlag, która wcześniej była prowadzona przez jego teścia Heinricha Malangré.

Teść, prominentny menedżer,  prowadził ten katolicki chór dziecięcy, w którym  Laschet poznał swoją przyszłą żonę  Susanne. Żona należy do znanej rodziny z Akwizgranu,  jest siostrzenicą polityka CDU i burmistrza Akwizgranu Kurta Malangré.

W listopadzie 2015 r. Laschet odwiedził obóz dla uchodźców Zaatari w Jordanii, aby dowiedzieć się więcej o losie Syryjczyków uciekających przed przemocą w toczącej się wojnie domowej w Syrii, która wybuchła w 2011 r.

Jeśli chodzi o integrację europejską, Laschet stara się wzmocnić Unię Europejską w takich kwestiach, jak zwalczanie międzynarodowego terroryzmu i przestępczości zorganizowanej, a także polityki energetycznej. Chce też, aby przewodniczący Komisji Europejskiej był wybierany bezpośrednio przez europejskich wyborców.

Podczas europejskiego kryzysu zadłużenia Laschet wezwał do „otwartej dyskusji” w sprawie  rozwiązania tego kryzysu,  którego częścią mogłyby być euroobligacje . Argumentował, że wyjście Grecji ze strefy euro mogłoby wywołać niepożądany wstrząs w południowej Europie: „(Wyjście) może doprowadzić do niestabilności w państwie członkowskim NATO. Rosja jest gotowa z miliardami na pomoc Grecji w takim scenariuszu”. W październiku 2011 r. podpisał list otwarty George'a Sorosa wzywający do większego zaangażowania Unii Europejskiej w rozwiązywanie problemów związanych ze wspólną walutą.

Przed głosowaniem parlamentarnym w czerwcu 2017 r. Laschet wyraził swój sprzeciw wobec wprowadzenia w Niemczech małżeństw osób tej samej płci.

W 2018 roku Laschet odwołał swoją obecność na festiwalu sztuki i muzyki Ruhrtriennale ze względu występy zwolenników ruchu BDS (ruch kierowany przez Palestyńczyków, promujący bojkoty i sankcje wobec Izraela, którego celem jest nacisk na  Izrael, aby wycofał się z terytoriów okupowanych, zapewnił pełną równość obywateli arabsko-palestyńskich i Izraelczyków oraz umożliwił powrót uchodźców palestyńskich do domów i posiadłości).

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1658696

na temat wpisu z

https://de.qaz.wiki/wiki/Armin_Laschet

 

Wspomniałem w moim artykule o klanach arabskich, przy czym udało się ekipie rządzącej Lascheta odwrócić uwagę od ogólnego problemu masowej migracji w jego landzie. Można skierować propagandę w jedną stronę, ale problemy pozostają.

„Turecki Armin“ – „Türken-Armin“ prowadził taką liberalną politykę, że z jego landu pochodzi chyba najwięcej dżihadystów.

 

***

Rodzina Laschet jest pochodzenia niemieckiego i pochodzi z terenów obecnie belgijskich (Eupen-Melmedy należały w latach 1815-1920 do Prus).  

***

Dziennikarstwa nie studiował. Studiował prawo i prawo administracyjne, nie przystępoował do egzaminów uprawniających go do adwokatury. Następnie był wolontariuszem w lokalnej bawarskiej stacji rtv Bayerischer Rundfunk.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1658790