Haniebność jako znak rozpoznawczy "elit"

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Nadszedł czas, kiedy słowo „elita”, kiedyś wyróżniające osoby z najwyższej półki, bynajmniej nie na kredyt, ale takie, które dowiodły swych wartości, teraz musi być ujęte w cudzysłów, gdyż oznacza jeśli nie wprost rynsztok, to w każdym razie środowiska, dla których haniebność jest jedynym godnym ich wyróżnikiem. Ponieważ są to bardzo często osoby publiczne, fakt ten musi nie tylko zawstydzać, ale dogłębnie niepokoić. Anna Pawełczyńska użyła, jak wiadomo określenia „lumpenelity”, o czym dziś mało który komentator naszej rzeczywistości pamięta lub chce pamiętać. Ja pamiętam też liczne z nią rozmowy, kiedy niejednokrotnie tłumaczyła ten swój neologizm, aplikując go ludziom, u których nastąpiła erozja honoru. Człowiek bez honoru nie cofnie się przed żadnym nadużyciem, żeby nie użyć bardziej drastycznego słowa.

To, co wyżej powiedziano, jest tezą, której dziś nie potrzeba ilustrować, ani uzasadniać. „Lumpeneliciarstwo” to dziś choroba równie groźna co Covid. Toruje ono sobie drogę zamykając usta tym, który chcą je zdemaskować. Exemplum zamykanie platform niewygodnym osobom i portalom jak n. p. Googel’a i wielu innych. Kaleta i Jaki skwitowali radość jaką z tej racji ujawnił pewien poseł PO: „Cenzura, to jest propozycja opozycji”. „Wolność słowa, jak widać, jest dziś największym problemem liberalnej lewicy” dodał Patryk Jaki. I tu jest pies pogrzebany. Podobnie Goebbels i Stalin nałożyli embargo na prawdę, by móc ludziom wciskać brednie, które tych ludzi miały wiele kosztować, często łącznie z życiem.

A zaczyna się od małych, a śmierdzących łajdactw. Wprost wstyd dziś przypominać wyczyn polskich „elit” sprzed niedawna. Nie wiadomo wprost jakich użyć słów na oddanie istoty tej smrodliwej sprawy. Posłużę się więc doniesieniami: „Cała Polska komentuje skandal związany z bezprawnym zaszczepieniem poza ustaloną kolejnością kilkunastu [dziś wiadomo, że kilkudziesięciu lub jeszcze więcej] celebrytów, przez niektórych nazywanych „elitami”. Okazuje się, że były polityk Platformy Obywatelskiej rekomendowany przez Bronisława Komorowskiego do KRRiT – Krzysztof Luft – w dyskusji na ten temat dostrzega „gomułkowską nagonkę z 1968 roku”.

Mniejsza o to, co sądzi o tym Luft, mało kogo obchodzi też jego wiedza o marcu 1968 r. Istotne jest bezwstydne wykorzystanie nie wiadomo wprost czego, kolesiostwa, zasady do ut des, czy zwykłego szwindlu do tak haniebnego występku, który zawiera w sobie oszustwo, pogardę dla porządku publicznego i człowieka, absolutny egoizm i to przez ludzi, którzy roszczą sobie pretensję do reprezentowania lub wręcz tworzenia polskiej kultury. To już lepiej być troglodytą.

Minister Zdrowia traktuje sprawę jednoznacznie, ale w rękawiczkach, Stwierdza, że „sprawa szczepień poza kolejnością ma wymiar etyczny, jestem zbulwersowany zachowaniem nie tylko organizatora, ale też osób, które publicznie mówią, że są zaskoczone tym, że ich szczepienie odbył się poza kolejności, to sprawa wyparcia”.

Ale, co warto zauważyć i zapamiętać: „Konferencja Rektorów Uczelni Warszawskich wydała oświadczenie, w którym wyraziła „zaniepokojenie charakterem dyskusji na temat organizacji szczepień w jednej z jednostek WUM, jednocześnie chwaląc rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za „zdecydowane działanie świadczące o determinacji w jak najszybszym wyjaśnieniu sprawy? Czego tacy rektorzy mogą wymagać od studentów?

Bo każdy kto śledzi prasę wie dobrze, że jest wprost przeciwnie, ale naszą tragedią jest bezkarne posługiwanie się kłamstwem bardziej lub mniej prymitywnym, stąd panowie rektorzy nic nie ryzykują, podobnie, jak oszust, który pozwolił na szczepienie „eliciarzy i oni sami. Nikomu włos z głowy nie spadnie. Jeden z zaszczepiony, wprawdzie kabareciarz, powiedział przecież, że nie ma w związku z tym wyrzutów sumienia. Z tej wypowiedzi można wnioskować, że w ogóle to on sumienie ma. To już też coś dobrego.

Cynizm z jakim wypowiadało się wielu „machlojkowo” zaszczepionych nie dziwi, gdyż są to ludzie, albo pogrobowcy nie minionego, niestety, systemu bolszewickiego, albo po prostu wyhodowani na wzorcach „elit”, jakie rodziły się po 1989 roku, kiedy dorabiano się na

majątku narodowym w sposób właściwy tym środowiskom, czyli zalegalizowaną kradzieżą, a słomę z butów zapomniano usunąć. Dlatego zachowanie tych osób nie powinno nikogo zaskakiwać.

Współgra ono zresztą z etyką i intelektem innych prominentów tej warstwa. Wielokrotny dostawca wesołości w sejmie i nie tylko, pan Szczerba miał powiedzieć, że „jak tylko przejmiemy władzę sprzedamy Polska Press”. Jakiż on zabawny, przeszedł samego siebie! Jeśli on i jemu podobni przejmą władzę, to przecież sprzedadzą całą Polskę, gdyż raz, że nie potrafią nią rządzić a po drugie, jak słusznie zauważył min. Suski: „im Polska przeszkadza”. Ta siermiężność byłaby do zniesienia, gdyby nie praktykowali jej ludzie jak by nie było, z wyboru zasiadający w parlamencie. Rodzi się więc dręczące pytanie: kto ich wybrał, i ilu jest takich, którzy promować będą takie osoby, jak posłanka, o której niżej:

„Klaudia Jachira postanowiła w swoich mediach społecznościowych przybliżyć ideę foodsharingu, więc nagrała film, jak oddaje do jadłodzielni stare potrawy. Posłanka KO jednak na tym nie poprzestała i sama skorzystała z rzeczy, które były schowane w lodówce. Jej zachowanie oburzyło wielu Polaków”. Czy oburzyło także jej wyborców? Jeśli nie, to jej zachowanie bardziej na nich spada niż ją obciąża. Bo „nie wylęże sowa sokoła”.

Od pozornie lub prawdziwie drobnych występów, czy może występków, choć jak widać z powyższego haniebnych i niegodnych osób o wymiarze publicznym, do prób narzucenia przez lobby lewackie „nowej” etyki osobistej i społecznej to tylko mały krok. Oto ilustracja:

stycznia 202 w Wiadomościach na Polsacie znęcano się nad Kraśnikiem. Nie pierwszy raz i może nie bardziej po chamsku niż gdzieindziej. Powód: chęć Kraśnika bycia miastem wolnym od LGBT. Tymczasem nic w tym dziwnego, że jakaś społeczność chce być wolna od zinstytucjonalizowanej „inności”, która jest, chce ktoś czy nie, zboczeniem od normy zarówno biologicznej jak i osobowościowej. Być wolnym od LGBT nie oznacza wrogości wobec homoseksualizmu traktowanego przez osoby nim dotknięte w sferze prywatnej. Nigdy takie osoby nie były objęte w Polsce ostracyzmem. Ale powoli to się staje, bo równanie LGBT z homoseksualizmem jako osobistą i prywatną sytuacją człowieka prowadzi właśnie do krzywdzenia tego ostatniego. Byłoby to zupełnie niezrozumiałym szaleństwem, gdyby nie kryjący się za tym czyjś interes. Propaganda LGBT tak długo będzie w modzie, dopóki ktoś będzie opłacał jej promotorów, którzy traktują ją jak się traktuje każdy biznes. Z tym, że wyjątkowo brudny. Bo życie seksualne człowieka jest jego intymną sprawą a usiłuje się uczynić z niego program. Pytanie tylko jaki? To jest pytanie do czytelników, którzy spoglądają na świat bez jakichkolwiek okularów. Obojętność jest reakcją najgorszą z możliwych. „Nowy świat” rzekomo dziś kształtujący się w każdej dziedzinie i mający na celu zmiecenia tego, co tradycyjne, aż się roi od pomysłów kwalifikujących się jako materiał ilustracyjny dla studentów psychiatrii. Niektóre są tak absurdalne, że nawet tam się nie nadają. Wysokiej klasy polityk USA i jego propozycja by było: „amen” i „awomen”. Tu zadziałała ignorancja i głupota zdumiewająca, zwłaszcza, że zamanifestowana z tak wysokiego stołka. Oto co na ten temat ma do powiedzenia hebraista: Słowo „amen” nie jest słowem związanym z płcią, a termin „a-women” jest całkowicie wymyślony – komentował w rozmowie z Catholic News Agency teolog dr John Bergsma specjalizujący się w języku hebrajskim. Jeden z jego kolegów nazwał ten dziwoląg filologiczny bzdurą. Jak mogłoby być inaczej, skoro cały feminizm jest bzdurą, a jego produkowanie się w wykonaniu takich „gwiazd” jak pani Lempart jest kuźnią nowości językowych, jakich nie powstydziła by się żadna z tzw. agencji.

Żyjemy zatem w oparach absurdu, prośmy Boga, by one nas nie zatruły.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:15)

Komentarze

Lumpiarze płci obojga przywiezieni na sowieckich czołgach w 1945 roku oraz ich potomkowie "zastąpili" prawdziwe polskie  elity wybite zgodnie przez Niemców i Sowietów...i oto mamy skutek...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1658134

TAK Yagonie, dokładnie tak było. Niemcy bandyci zaczęli w 1939 w Krakowie od Operation Krakau, aresztując wszystkich Profesorów Wyższych Uczelni Krakowa, i wywożąc ich do obozów śmierci, a ruscy bandyci później TO samo czynić zaczęli w Katyniu, Miednoje, Ostaszkowie, na Morzu Białym, &,&,&,&,& z Polską inteligencją, dając temu nazwę - odhołowienie!!!

I dziś mamy szczerbate budkowe lumpenelyty. Jak patrzę czasem i słucham tych głupków co obsiedli sejmowe ławy i dają czasem głos z sejmowej mównicy, to brak słów by właściwie opisać to badziewie. Jedna nasuwa się myśl, jedna odpowiedź. Ci co za nimi stoją, ci co sterują tymi bezmózgowcami - wiedzą co czynią. Nieśmiertelna sowiecka zasada przywieziona do Polski Naszej na ruskich tankach wtedy - im głupszy tym lepszy! 

No i mamy to co mamy. No i jest jak jest........

Jak długo jeszcze? Zobaczymy.

Wierzę, że Królowa Nasza, PANI JASNOGÓRSKA  nie Pozwoli by szczerbate budkowe badziewie zniszczyło

TO JEJ KRÓLESTWO - TĄ NASZĄ UKOCHANĄ POLSKĘ.

AMEN!

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1658485

O inżynierach w mediach nie ma ani słowa. Cały czas antenowy zajmują komentatorzy, humaniści, dziennikarze, celebryci przeważnie bez matury, za to z ego napompowanym do sufitu najbliższej synagogi.

Nawet lekarze mają zakaz pojawiania się na wizji, oprócz szczepionkowych naganiaczy firm farmaceutycznych. nie ma innych lekarzy, nie ma innych metod leczenia.

Niedawno w TVP Historia z zapartym tchem obejrzałam film o budowie Kanału Augustowskiego. Był budowany w latach 1823 -26, czyli prawie 200 lat temu. 

http://www.augustow.pl/pl/kanal-augustowski

To dzieło gen. Ignacego Prądzyńskiego i właściciela odlewni (nie pamiętam nazwiska), w której odlewane były wszystkie żeliwne elementy śluz. Te odlewy do dziś znajdują się w mechanizmach otwierania bram. Film dokumentalny, fascynujący. Budowa Prądzyńskiego została przerwana na kilka lat z chwilą wybuchu Powstania Listopadowego, w którym generał brał czynny udział i za co był więziony przez carską władzę. Kanał Elbląski powstał dopiero ok. 50 lat później

Trzeba zauważyć, że te 200 lat temu nie było żadnej politechniki, internetu, Licea zaczęły powstawać ok.120 lat temu. 

Dziś buduje się dużo różnych konstrukcji. Autostrady to też inwestycje "liniowe" jak Kanał Augustowski. Czy przeciętny widz publicznej telewizji ma jakieś pojęcie o takich budowach? O wiaduktach, mostach, tunelach? Albo o budowie współczesnych wieżowców w Polsce? 

Kiedyś w nocy TVP nadał film z budowy obiektów olimpijskich w Londynie. Też fascynujący, bo w przyśpieszonym tempie pokazywał jak zmieniał się plac budowy, jak był wiercony wielki tunel instalacyjno-komunikacyjny, jak powstawał dach nad halą sportową o niespotykanej rozpiętości (bez słupów w środku przestrzeni sportowej). W sieci można znaleźć filmy z budów w Chinach, które mnie przyprawiają o depresję, że tam to idzie w takim tempie, a u nas w TVP największy problem to covid-19 i szczepionki, i czy córka zbrodniarza M. Umer została zaszczepiona z trupą teatralną pani Jandy zgodnie z przepisami i przyzwoitością, czy nie? Ten wałkowany godzinami problem obchodzi zaszczepione towarzycho tyle, co ich za przeproszeniem qpa.

Nikt się nie interesuje w Polsce inżynierami. Co robią, jak przeżyli szokowa terapię Balcerowicza, szczególnie mechanicy, którzy zostali z dnia na dzień bez pracy, bo FSO, Ursus, Marchlewski, Huta Warszawa i wiele innych wielkich przedsiębiorstw produkcyjnych w całej Polsce zostało przez tego zbrodniarza ekonomicznego zlikwidowanych? O PGR-ach nie wspomnę, bo ostatnio ktoś w rządzie się obudził i chce tworzyć jakiś program ratunkowy dla terenów popegieerowskich (wieść z programu Agrobiznes). Przypomnieć trzeba młodzieży, że PGR-y zostały zlikwidowane w latach 1990-1995, czyli 25-30 lat temu! TAM JUŻ NIE MA CO RATOWAĆ!

Uporczywe lansowanie w mediach, szczególnie publicznych, wszystkich lumartów, ich języka, ich zboczeń, ich antykultury nie może być przypadkiem, lecz elementem precyzyjnego i perfidnego programu, o którym bardzo precyzyjnie mówi śp. Michał Marusik tu https://www.youtube.com/watch?v=qI18mlaymgE

Musimy sobie wybrać do władzy ludzi, którzy potrafią zmienić to całe wariactwo, o ile jeszcze sie gdzieś tacy uchowali i nie dali wykończyć.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1658156

      Witam! Powiedzieć coś oczywistego w szerokiej wymowie, ale przemycić swój cel, czyli antyszczepionkowość. To chyba normalne, że szczepionki produkuje przemysł farmaceutyczny, a nie szewc. To oczywiste, że jak każda gąłąż przemysłu  zarabia i żyje z tego. Ten przypadkowo wywołany szewc tego nie wyprodukuje. Chociaż nie przepadam za Żydami, to Izrael ma najwięcej zaszczepionych w skali swojej populacji. Nie wierzę, aby pokoleniowo cwany Żyd celowo robił sobie krzywdę, bo ma jednak świadomość, że szczepionka ratuje .Widzę tu szaleństwo opętania zwolenników Konfederacji. Swoje racje trzymajcie dla siebie, a nie siejcie antyszczepionkowej propagandy, bo to nie zabawa polityczna, tylko walka życie wielu ludzi.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

ronin

#1658164

Nie rozumiem, gdzie w tym tekście jest "antyszczepionkowość"? Ja nie mam zamiaru się szczepić z przyczyn oczywistych - jestem od dawna "zaszczepiona", od 2016 roku.

Nikomu nie zakazuję, ani nie polecam szczepionek na covid, bo uważam każdego człowieka za wolnego, mądrego i posiadającego wolną wolę również w sprawie tego czy chce być szczepiony czy nie. Przekazuję jedynie ostrzeżenia medyków NIE ZWIĄZANYCH  z interesem szczepionkarskim o wątpliwościach co do tego wynalazku, co uważam za swój ludzki i publicystyczny obowiązek. Ale nie w powyższym tekście.

No cóż. Rozumiem, że "nożyce się odezwały".

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1658183

    W żywe oczy Pani kłamie. "Nawet lekarze mają zakaz............oprócz szczepionkowych naganiaczy..". To Pani słowa! To nie nawoływanie odruchu opresji szczepienia? Sprawa szczepień jest wielce poważnym tematem, aby tak lekko bezrefleksyjnie traktować. To Covid jest nieprzewidywalny, a nie szczepionka. Szczepienie jest dobrowolne, a reszta to kwestia sumienia w stosunku do innych.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

ronin

#1658214

Kłopoty z językiem polskim? Nie można "nawoływać do odruchu opresji szczepienia", W języku polskim WYWOŁUJE SIĘ ODRUCH... No cóż. Nożyce, czy Nożyki .... wsjo rawno.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1658329

- zanim jeden z drugim "Pan" minister dobrze zapozna się ze swoim gabinetem to już musi pakować walizki dla swojego następcy.

O tym że większość ministrów to ludzie zasłużeni, starszej daty i zanim sprawdzą pogodę w aktualizacjach to najpierw pół dnia męczy swojego smarfona aby go uruchomić z wytrzeszczonymi w niego ślepiami zamiast patrzeć ilu (p)osłów jest na sali sejmowej i za czym głosują.

Nie powiem że wszystko jest źle bo Gazoport, plany Cenralnego Lotniska czy trwający przekop Mierzei Wiślanej to bezdyskusyjny sukces ale tez uważam że można by więcej zrobić.

To nie jest tak jak u skoczków narciarskich że jak jeden skacze to reszta musi patrzeć bo skocznia jest zajęta. Trzeba działać na wielu frontach.

Co do szczepionki też się z Panią zgadzam że każdy dorosły sam powinien podjąć decyzję. Powoli jestem na tak ale nie z powodu jak znowu dziś błędnie piszą dziennikarze (ograniczonej dostępności i przez to zwiększenia popytu - co za barany to piszą ?) - tylko z powodu niemal zerowych skutków ubocznych i powikłań po szczepionce.

Ja nie wyobrażam sobie abym kogoś namówił na szczepionkę i temu jednemu właśnie by zaszkodziła. Przyjąłem zasadę w powiedzonku: "ja ci dobrze radzę - Ty zrób jak uważasz :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1658216

   Witam! Nie neguję Pańkiej wypowiedzi, ale ja sobie nie wyobrażam, aby kogoś namawiał aby się nie szczepił, a póżniej ta osoba zmarła. Opozycja używa wielkiej manipulacji obciążając medialnie rząd małą ilością szczepień, a prawda jest zgoła inna. To Unia dystrybuuje ilością przydzielanych szczepionek na poszczególne kraje, więc tempo szczepienia będzie uzależnione od sprawności biurokratów UE, bo producenci sobie radzą. Dodam, że bolszewia cały czas próbuje grać emocjami, aby huśtać nastrojami. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1658226

   Witam! Nie neguję Pańkiej wypowiedzi, ale ja sobie nie wyobrażam, abym kogoś namawiał aby się nie szczepił, a póżniej ta osoba zmarła. Opozycja używa wielkiej manipulacji obciążając medialnie rząd małą ilością szczepień, a prawda jest zgoła inna. To Unia dystrybuuje ilością przydzielanych szczepionek na poszczególne kraje, więc tempo szczepienia będzie uzależnione od sprawności biurokratów UE, bo producenci sobie radzą. Dodam, że bolszewia cały czas próbuje grać emocjami, aby huśtać nastrojami społeczeństwa. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1658227

INŻYNIER ARCHITEKT Sebastian PITOŃ z Zakopanego może uruchomi WIELKI POWRÓT DO NORMALNOŚCI:

"Sebastian Pitoń: To my stoimy w prawie, rząd jest rebeliantem

https://www.youtube.com/watch?v=AlQE6B2il5s 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1658482

...tacy rektorzy nie mogą wymagać od studentów. Nie są w stanie. W stanie trzeba być, a tu "nie być" w całej rozciągłości. Smutek i żal. Rektor WUM powinien podać się do dymisji. Skoro tego nie zrobił powinna mu być złożona propozycja nie do odrzucenia: albo poda się do dymisji sam, albo zostanie wyrzucony. Tu przede wszystkim konieczne jest zczepienie się z etyką, godnością, przyzwoitością, a może także z logiką. I tyle w temacie rektora "organizującego szczepienia". 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1658185

Dlaczego jesteśmy karani tak głupią opozycją?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1658256

Pisze Pan: "Minister Zdrowia traktuje sprawę jednoznacznie, ale w rękawiczkach, Stwierdza, że „sprawa szczepień poza kolejnością ma wymiar etyczny, jestem zbulwersowany zachowaniem nie tylko organizatora, ale też osób, które publicznie mówią, że są zaskoczone tym, że ich szczepienie odbył się poza kolejności, to sprawa wyparcia”.

Te słowa ministra były wypowiedziane nie dla "działania w rękawiczkach" tylko przez rzetelność w oczekiwaniu na raport komisji powołanej do szczegółowego zbadania tej afery. Dzisiaj już wiemy, że aferzyści z uczelni i samozwańczych tzw. "elit" liczyli 200 osób co stanowi około 40% wszystkich zaszczepionych w WUM ! Doszło nie tylko do wyłudzenia szczepionki ale do oszustwa polegającego na pisemnym fałszowaniu danych w listach szczepień jakoby ci szczepieni byli częścią kadry uczelni a sprawa jest już zgłoszona do oficjalnie prokuratury. Co z tym zrobią organy ścigania to już nie jest w gestii ani ministra ani rządu bo jaki mamy aparat wymiaru sprawiedliwości wszyscy wiemy. 

Najbardziej szokuje fakt, że ci "szmalcownicy" są zapisani na drugą dawkę szczepionki i tego jakoś nikt nie nagłaśnia a powinni być jej z urzędu pozbawieni, bo to tak jakby złodziejowi który ukradł połowę banknotu - nie czekając na swoją wypłatę w kolejce -  zamiast dać mu po łapach - sprezentować jego drugą część żeby się banknot nie zmarnował.

 Reakcja ministra to nałożenie kary na uczelnię ponad 300 tysięcy złotych i żądanie dymisji jej rektora !

 Z całym szacunkiem dla autora i jego rzetelności ale ten fakt musiałem dodać do komentarza.

Pozdrawiam Roman.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1658320

o ex Szumowskim, o samolocie i słowa 

WSPANIAŁEJ EDYTY GÓRNIAK.

Jestem ZA Pani Edyto. 

Nie pozwolę nigdy by się do mnie zbiżył jakiś głupek z chęcią zaszczepienia. WON!  idioci! TO fałszywa pandemia

:

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2020/05/18/edyta-gorniak-kontra-lukasz-szumowski-debata-o-szczepionkach/

Mam TĄ książkę - "Fałszywa pandemia", gdzie opinie lekarzy, światowej sławy specialistów, expertów, wirusologów. Nie ma tam opinii duraczków z tivi, i żadnych szumowskich itp. To Stalin powiedział - kto ma telewizję ten ma władzę. No i władza maseczkowo szczepionkowa. syf!

Diabeł się cieszy.

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1658486

Poczekamy, zobaczymy, aż się okaże czy na kogokolwiek kara nałożona będzie wyegzekwowana?  Minister wie o tym dobrze, dlatego  wypowiedział się jednoznacznie, ale zarazem delikatnie.   Tylko to stwierdzam, a nie czynię zarzutu. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1658495