Relacje Polski i USA w czasie prezydentury Joe Bidena. Co się zmieni

Obrazek użytkownika Tezeusz
Świat

 "Są jednak trzy silne kotwice w relacjach polsko-amerykańskich. Związane są z: presją niemieckiej prezydentury na porozumienie Unii Europejskiej z Chinami i kwestią polskiej rezerwy do tego pomysłu, na ponadpartyjne amerykańskie poparcie dla Trójmorza oraz potępienia Nord Stream2. bardzo silne różnice ideologiczne pomiędzy konserwatywnym rządem Polski i demokratyczną, czyli lewicową administracją nowego prezydenta są odmiennościami partyjnymi, natomiast nasze interesy państwowe są zbieżne i bardzo silne. Po wydarzeniach w Kapitolu najważniejsi politycy europejscy mocno potępiali prezydenta Trumpa i wspierali Bidena." - Podają media w tym Niezależna.pl

Polska, jak podają media, może być atakowana przez nowego Prezydenta USA w wymiarze światopoglądowej ale po liniach ogólnych. W retoryce naszej opozycji, jak mniemam, będzie to brzmiało silniej niż w wystąpieniach polityków europejskich, ale nie z Polski.

Stany Zjednoczone w stosunku do Polski zasadniczego kursu zmienić nie mogą, ale akcenty już mogą być rozkładane różnie. Przypominam , że Obama praktycznie wcale nie interesował się naszym regionem. Zaś co do różnic ideologicznych , to jesteśmy właśnie w Polsce na progu ostrej , ideologicznej wojny, i w tym kontekście można się nawet spodziewać aktywnego wsparcia dla totalnej opozycji ze strony administracji Bidena. Kto się obecnie w UE najbardziej cieszy z prezydentury Bidena? Na pewno Pani Von der Leyen, Charles Michel, Macron... To są lewacy niezbyt nieprzychylni Polsce

Czyli prezydentura Bidena może przysporzyć nam niektórych kłopotów w samych relacjach z UE. Zwiększą się naciski na Polskę. Trump hamował nieco ekspansję lewactwa z ONZ. Można się teraz spodziewać powrotu poparcia dla tej organizacji, a to znów oznacza ideologiczną wojnę i lewackie naciski.

"Joe Biden uważa, że zobowiązanie z artykułu 5. Traktatu Północnoatlantyckiego - że atak na jakiegokolwiek członka NATO jest atakiem na wszystkim członków NATO - stanowi niezachwianą więź między Stanami Zjednoczonymi a Polską" - przekazał w oficjalnym stanowisku sztab kandydata demokratów na prezydenta USA. Dodał, że Biden utrzyma amerykańskie zobowiązania wobec NATO, będzie sprzeciwiał się Nord Stream 2 oraz "dążył do wzmocnienia niezależności energetycznej Europy".

Przypomnę jednak że : Joe Biden odegrał kluczową rolę w przyjęciu Polski do NATO oraz w udzieleniu amerykańskiej pomocy krajom Europy Środkowej, takim jak Polska, po upadku Muru Berlińskiego w 1989 roku, jako wiceprezydent, po aneksji Krymu przez Rosję, Joe Biden był gorącym zwolennikiem wysyłania rotacji sił zbrojnych USA do Polski w celu zwiększenia jej bezpieczeństwa i odstraszenia rosyjskiej agresji.

Czas zatem pokaże jak będą się dalej rozwijały bardzo dobre kontakty Polska - USA.

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:7)

Komentarze

- lewaki robią co innego niż deklarują publicznie. Gwałtownych zmian nie będzie ale zdrajcy z sld i platformy na 100% już knują z administracją niższego szczebla Prezydenta Bidena gdzie Polsce można dokuczyć.

Znam komunistów lepiej niż oni sami siebie i w razie konfliktu światowego wiem że żywcem nie wolno ich wypuszczać - ani jednego.

Komunista to typowy złodziej, bandyta, oszust i morderca ale działa na wyższym szczeblu zorganizowania mafijnego - to są t.zw. "białe kołnierzyki".

Sorry - ale pomocy po przemianach ustrojowych 90-roku specjalnie nie zauważyłem a wręcz odwrotnie - polscy komuniści kradli i niszczyli wszystko co miało jaką kolwiek wartość a czego nie mogli sami ukraść to sprzedawali międzynarodowym lewakom za bezcen (dziś komuniści z UE właśnie spłacają im dług atakujac Polskę).

Dziś, z perspektywy czasu dopiero dobrze widać co tu ta banda komunistycznych ku*ew od Balcerowcza i Lewandowskiego wyprawiała.

Polskie Służby Specjalne powinny ich zneutralizować za to skoro nie można tych złodziejskich sku***synów sięgnąć prawnie.

Potrzeba tylko utworzyć ściśle tajną komórkę do zadań specjalnych i nazwać ją w ich, komunistów stylu n.p. "Bezpieczna przystań dla członków PZPR" - danie główne pawulon !

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1657942

Taka komórka do walki z komuną już była nazywała się Narodowe Siły Zbrojne i dobrze sie sprawowała. Przestała działać z uwagi na zdrady wewnętrzne. Kim są komuniści i co sobą prezentują odnajdziesz w 90 procentach moich materiałach. "Tylko powrót do wartości patriotycznych uzdrowi naród"

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1657955

...się będą rozwijały. Pytanie tylko, z czyjego punktu widzenia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1657950

W USA od dawna rządzi lobby wojskowo - przemysłowe. Wątpię czy zrezygnują z potężnych polskich dolarów na zakup uzbrojenia i ropy oraz budowy elektrowni atomowych - reszta temu jest podyktowana. Potężne interesy w Europie, Azji chroni zawsze amerykański żołnierz - to takie oczywiste. Czyli wszystko jasne

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1657956

https://www.youtube.com/watch?v=h9rMEFBSE9E

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

norwid

#1657974