CZĘŚĆ II - POLSKA RACJA STANU TO OBRONA UNII EUROPEJSKIEJ

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

*

Obrona Unii Europejskiej przed likwidacją. Cytuję tutaj skrót celu wskazanego przez manifest z Ventotene:

Kwestia, która najpierw musi zostać rozwiązana – bez niej bowiem nie jest możliwy żaden postęp – dotyczy ostatecznego zniesienia podziału Europy na państwa narodowe. (-) Nowa władza winna być wyłoniona w wyborach powszechnych i zastąpić państwa narodowe w następujących dziedzinach: finanse, polityka zagraniczna, polityka gospodarcza, obronność. []]>wiki]]>].

Taka "reforma" wyraźnie zapowiada likwidację Unii Europejskiej jako organizacji międzynarodowej, oraz likwidację wszystkich państw narodowych w celu powołania jednego superpaństwa, w którym nie ma już żadnych wolnych, suwerennych i niepodległych narodów.

Bogusław Chrabota, prawdopodobnie na zlecenie likwidatorów Unii Europejskiej wybrał nazwę «SUWERENISTY», liczba mnoga «SUWERENIŚCI» jako cel ataku, do którego przymierza się europejski totalitaryzm, którego oczywistą ]]>kombrygadą]]> jest polski totalitaryzm. Od tego momentu «SUWERENIŚCI» to samo zło.

Zarówno europejski, rosyjski albo polski totalitaryzm zawsze, powtarzam zawsze, gdy wskazuje  jakikolwiek cel do zniszczenia - to wybiera nazwę tego celu jako wyzwisko, tak by można było skierować publiczną nienawiść i pogardę przeciwko obiektowi, który jest aktualnym celem zniszczenia. Tak jak 20 stycznia 1942 konferencja w Wannsee została podjęta decyzja o ostatecznym rozwiązaniu polegającym na wymordowaniu Żydów. Wtedy ta konferencja była podsumowaniem wieloletniej akcji niemieckiego totalitaryzmu, którego celem było zniszczenie narodu żydowskiego, a pojęcie «ŻYD» miało znaczyć samo zło. Na tym polegał Holocaust.

Europejski, niemiecki, rosyjski totalitaryzm oraz jego polska ]]>kombrygada]]> już dawno zabrała się za niszczenie polskiego patriotyzmu, polskiej suwerenności i jak można przypuszczać także i polskiej Niepodległości. Pierwszym etapem programu niszczenia wszystkiego co polskie była tak zwana "polityka wstydu" polegająca na prowadzenie globalnej antypolskiej polityki historycznej. W Polsce ta ]]>kombrygada]]> była skoszarowana w Fundacji Batorego, w środowisku Gazety Wyborczej oraz w totalnej opozycji. Wtedy symbolicznym celem do zglanowania stało się pojęcie «PiS», Słowo «PiS» stało się wyzwiskiem, stało się obiektem paskudnej nienawiści i pogardy inspirowanej przez totalną opozycjię.
«PiS» to samo zło. Tak jeszcze niedawno przejawiał się antypolski Holocaust.

Teraz, kiedy europejski, niemiecki, polski i zapewne rosyjski totalitaryzm już uznał, że  Polska weszła pełna parą w proces ostatecznego rozwiązania Polski, to konieczne jest przełożenie wajchy na zniszczenie całej Unii Europejskiej, A gdy zmienia się albo rozszerza cel, to totalitaryzm wskazuje nowe obiekt nienawiści, nowa obelgę, na której będzie mozna wieszać wszystko co złe i godne pogardy. Tym pojęciem jest «SUWERENIZM» i wszyscy «SUWERENIŚCI». Światowy totalitaryzm ma nowego wroga. Tym wrogiem jest suwerenność narodów Europy.

Teraz obrona Unii Europejskiej w propagandzie antyeuropejskiego totalitaryzmu, to «SUWERENIZM», który według tej antyeuropejskiej ]]>kombrygady]]>, to samo zło.

Przypisy:

1. Manifest z Ventotene - wstęp, cały tekst, analiza.pdf []]>link]]>]
2. PROJEKT REZOLUCJI PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
w sprawie wniosków Parlamentu Europejskiego dotyczących zmiany traktatów - []]>PL.pdf]]>], []]>EN.pdf]]>]
3. Koalicja Polskich Spraw - moim zdaniem - jest wezwaniem do obrony Unii Europejskiej przed likwidacją organizowaną przez totalitarne, antyeuropejskie siły aranżowane przez post sowieckich komunistów. Ideowy rodowód manifestu z Ventotene nie jest wystarczającym dowodem, ale istnieją inne współczesne dowody wskazujace na bezpośrednią inspirację rosyjską.
Is fecit, cui prodest tak jak to było i jest w opowieści o _Resecie.
4. OBRONA UNII EUROPEJSKIEJ PRZED LIKWIDACJĄ
to jest jeden z najważniejszych celów polskiej racji stanu. To jest moja propozycja odwrócenia narracji informujacej o naszych polskich celach politycznych. My nie atakujemy propozycji zmiany traktatów europejsckich, ale stajemy w obronie Unii Europejskiej przed jej likwidacją jako organizacji międzynarodowej.
Stajemy w obronie europejskich narodów przed likwidacją europejskich państw narodowych i zastąpienie ich przez totalitarną oligarchię euroazjatyckiego imperium, co przecież wręcz zaprzecza celom deklarowanym w tym manifescie. W sposób oczywisty zaprzecza także idei samej Unii Europejskiej  wspóltworzonej przez Roberta Schumana.

Polską racją stanu jest więc obrona Unii Europejskiej przed zakusami totalitarnych oligarchów eurokomunizmu. To my, to Polska stajemy w obronie europejskiej Solidarności. To my bronimy naszej Unii przed zniszczeniem. Taka jest rzeczywistość dlatego, że ta federalizacja, ten projekt jest ukrytą formą realizacji sowieckiego planu Andropowa i Gorbaczowa z jesieni 1967 roku, którego celem było takie ]]>zepsucie  Zachodu, by zaczął śmierdzieć.]]>  (III Część).   

 

* * *

]]>Dlatego trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>Nie akceptujemy żadnej totalitarnej siły politycznej,
wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu,
pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa klasa polityczna!
]]>

 

* * *

następny - poprzedni

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (7 głosów)

Komentarze

Rosja wcale nie chce uczestniczyć w tworzeniu żadnego euroazjatyckiego imperium. Rosja nie chce realizacji żadnego europejskiego planu niemieckiej Mitteleurope. Rosja, jak zwykle, nie zamierza podporządkować się żadnemu niemieckiemu przywództwu. Tylko niemieccy frajerzy w rodzaju Olafa Scholza mogą mieć takie rojenia. Rosja ma tylko jeden plan - jest to plan podboju całej Europy i to wzorem podboju Ukrainy. Spalenie Drezna i bombardowanie Berlina to ulubione marzenie nie tylko Putina. Europa ma być tylko i wyłącznie rosyjskim łupem, nie żadnym partnerem.

Projekt federalizacji Europy jest wkładaniem europejskiego głupiego łba pod nóż rosyjskiej gilotyny. O tym w części III. 

Vote up!
4
Vote down!
-2

michael

#1656178

Unia Europejska obecnie jest zbrodniczą bolszewicko-lewacką mafią dążącą do zniszczenia gopodarki państw europejskich m.in. przez rujnujące Polske podatki UE za emisję CO2* oraz samej Europy w interesie Rosji, m.in. przez zalanie państw w Europie przez muzułmańskich zbrodniarzy. Także wprowadzany przez UE "Fit for 55" będzie rujnujący dla wielu krajów w UE.

UE obecnie jest zarządzana przez komunistów, lewackich degeneratów, rosyjską agenturę sowieckiego zbrodniarza z KGB Putina, sowiecką agenturę w Niemczech jak Merkel i Scholz - oraz mafiozów biorących milionowe łapówki za sprzyjanie interesom zrodniczej Rosji oraz innych krajów zainteresowanych opłacaniem się przestępcom z UE.

  • Więc nie obrona lewackich degeneratów oraz zbrodniarzy i przestępców w UE - lecz organizacja państw Europy Środkowej i rozpad UE.

Zamiast EU Polska powinna stworzyć nową organizację w ramach Bukaresztańskiej Dziewiątki i Inicjatywy Trójmorza - co  posłuży m.in. zacieśnianiu powiązań w regionie Europy Środkowej (między Morzem Bałtyckim, Adriatyckim i Czarnym).

--------------------

* W cenie prądu w Polsce jest około 40 podatku za emisję CO2 narzuconego przez lewactwoi mafijnych zbrodniarzy z UE. Jest to skutek narzucenia przez mafie w UE i w Niemczech m.in. podatku od energii oraz wysokiego udziału kosztów ponoszonych na emisję CO2. Przestępcy w UE znów planują podnienie podatków od "brudnej" energii. Zmianami mają być również objęte paliwa lotnicze i morskie.

Vote up!
5
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1656180

 

Unia Europejska nie jest ani dobra ani zła. Wszystko zależy od tego co robi, jak jest zorganizowana i kto nią kieruje. Teraz rosyjscy oligarchowie dokonują wrogiego przejęcia całej Unii i już mają zamiar ją bezkarnie eksploatować.

Dlatego chodzi o przejęcie inicjatywy, by łatwiej można było ich pogonić. Totalitarna ruska swołocz już wymyśliła, by wrabiać nas w antyeuropejskość, dodając przy tym nowe wyzwiska, biorące się ze skojarzenia obrony naszej suwerenności z obrzydliwa antyeuropejskością. Trzeba więc szybko pokazać, że to oni rozwalają wszystko, co jeszcze w Europie nie jest przewrócone. Suwerenność jest według nich obrzydliwa, europejskie państwa są wstrętne, ludzie nieposłuszni i antyniemieccy.

Przejmujemy wiec inicjatywę i bierzemy Unię w obronę, brońmy siły naszych Ojczyzn, brońmy ich rozwoju i siły, ponieważ moc naszych Ojczyzn działających zespołowo w organizacji współpracujących suwerennych Państw buduje wielką siłę międzynarodowej współpracy mocnych narodów.

Mniej wiecej według takiej zasady - gdy ktoś głosno wrzeszczy "łapaj złodzieja", łapiemy tego, który najgłośniej wrzeszczy.

I mamy złodzieja w garści!

Vote up!
4
Vote down!
-2

michael

#1656181

przekupywanie polityków niemieckich, holenderskich czy franciskich oraz lewackich degeneratów w Europie i EU.

Bolszewicka UE chce zniszczyć Polskę dlatego bezprawnie nakłada na Polskę olbrzymie kary finansowe, a rosyjska agentura w Niemczech i UE przysłała do Polski fuhrera Tuska by kontynuował podporządkowywanie Polski przestępcom z UE i niemieckicm oraz przekształcenie Polski w niemiecki land bez zadnych praw...

By bolszewie i ruską agenturę w UE można było wymienić trzeba byłoby przekonać wyborców w całej Europie. Co przy olbrzymich rosyjskich wpływach na polityków i media jest niemożliwe. Przykładem może być niemiecki dziennikarz wychwalający zbrodniarza Putina - od paru dziesiątków lat opłacany przez Rosjan i reklamowany przez rządowe i publiczne niemieckie stacje TV jako "specjalista" od Rosji i Putina.

Więc o myślenie o tym by "ich pogonić" jest tylko marzeniem. Jedynym korzystnym rozwiązaniem jest wyjście z tego bolszewicko-ruskiego kołchozu i rozpoczęcie budowy normalnej organizacji w ramach Bukaresztańskiej Dziewiątki i Inicjatywy Trójmorza.

Vote up!
5
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1656183

Żaden kraj, żadne państwo, ani nawet żaden człowiek nie funkcjonuje w próżni lecz zawsze w konkretnym środowisku, z którym zawsze tworzy się konkretny układ relacji. Nigdy nie jest ani prawdopodobny ani możliwy stan zupełnej izolacji lub alienacji tych relacji. W relacjach międzynarodowych, moim zdaniem, optymalnym jest wypracowanie dla Polski pozycji państwa poważnego. Od bardzo dawna, przy różnych okazjach przedstawiam pogląd taki, że polską racją stanu jest osiągnięcie statusu państwa poważnego.
Zwykle korzystam z definicji państwa poważnego sugerowanej przez Stanisława Michalkiweicza w felietonie "Polityka zagraniczna – zapis agonii" z 15 marca 2009. Jądro tej definicji jest następujące:

Państwa poważne, to takie, które potrafią zdefiniować swoje interesy i nie odstępować od ich realizacji bez względu na warunki zewnętrzne i wewnętrzne. Państwa pozostałe tego nie potrafią. Państwa poważne przeważnie są duże i na arenie międzynarodowej występują jako mocarstwa. Mocarstwowość, jak wiadomo, oznacza zdolność do ustanawiania i egzekwowania własnych praw, albo własnej woli poza własnymi granicami. Najczęściej wielkość i mocarstwowość jest konsekwencją umiejętności realizowania przez państwo własnych interesów. Ale czasami państwa poważne nie są duże, a mimo to potrafią egzekwować własną wolę poza swymi granicami, a nawet narzucać ją państwom dużym.

Skala powagi każdego państwa biegnie w skali procentowej od minus 100% przez zero do plus 100%. 

ZERO jest wtedy, gdy państwo jest skrajnie wyalienowane albo nawet izolowane i nie tylko nie definiuje własnego interesu ale też zupełnie o ten interes nie dba.

minus 100% jest wtedy, gdy państwo w 100% jest typu kompradorskiego, czyli nie tylko nie realizuje żadnych własnych interesów, ale z całą energią, wręcz niewolniczo realizuje obce a nawet wrogie interesy, a jego państwowe albo oligarchiczne władze są skorumpowane i biorą jurgielt czyli pieniądze albo inne korzyści niepieniężne jako zapłatę za państwową służbę w obcym interesie albo nawet wprost za zdradę. 

plus 100% jest wtedy, gdy państwo jest rzeczywiście państwem poważnym, ponieważ potrafi zdefiniować własne interesy, dba o te interesy i nie odstępuje od ich realizacji bez względu na warunki zewnętrzne i wewnętrzne. oraz potrafi egzekwować własną wolę poza swymi granicami, a nawet narzucać ją innym państwom, nawet dużym.

Moja ocena jest następujaca:
Rząd PiS to +80 (osiągnięcie tego pozimu wymaga wielu lat konsekwentnej roboty)
Rząd PO+PSL to -80% (ponieważ jurgielt rządów pana Donalda Tuska przekroczył poziom _RESETU)
Władza koalicji totalitarnej opozycji to -150% ponieważ włazidupstwo tej koalicji i jej antypolska gorliwość w nienawiści i pogardzie do polskiego interesu narodowego już przekraczają wszelkie pojęcie. Skala została rozbita.

Dlatego też uważam, że Polska jako państwo poważne powinna stawać w obronie Unii Europejskiej jako organizacji międzynarodowej w celu ochrony narodowych interesów innych państw, przeciwko likwidacji Unii Europejskiej w celu utworzenia "superpaństwa", a w dalszej przyszłości agresywnego imperium euroazjatyckiego oraz przeciwko iluzji «STRATEGICZNEJ AUTONOMII», co w żadnym stopniu nie ogranicza woli realizacji własnego polskiego interesu nawet w formie utworzenia i wzmocnienia intensywnych relacji w strefie Trójmorza, bukareszteńskiej dziewiątki, nie wyłączając formalnego wystąpienia z likwidowanej Unii Europejskiej, zgodnie z imperatywem alternatywy kategorycznej:

Unia Europy Ojczyzn - Tak versus likwidacja tej Unii - Nie.

Vote up!
3
Vote down!
-3

michael

#1656189

Przytaczasz definicję "Państwa poważnego" od światowej sławy autorytetu jakim niewątpliwie jest pan red. Michalkiewicz, więc podeprę się przykładem, czy o tym samym państwie mówimy, gdyż to ważne, ustalić wspólną płaszczyznę.

Można sobie wyobrazić człowieka śmiertelnie chorego, któremu część szpitala podaje prawidłowe lekarstwa, a inna część po prostu go truje i pewnego dnia przychodzi taki autorytet jak przywołany przez Ciebie i ogłasza, że facet, który nie potrafi określić swojej przyszłości jest mało poważny, bo gdyby był poważny to zacząłby pisać pamiętniki, albo skomponował koncert na orkiestrę symfoniczną, a ten nic tylko leży sobie i ledwo dycha.

Nasz kraj ledwo dycha, gdyż z jednej strony część Polaków robi co może, aby istniał, a z drugiej strony V kolumna bez dnia straty truje naszą Ojczyznę. Tak więc szanowny Autorze musisz sobie odpowiedzieć, czy definicja pana redaktora jest akurat zasadna i dlaczego, bo może pan redaktor miał na myśli inną Ojczyznę w innym kraju.

Odnośnie głównego wątku, który serwujesz, tego o obronie Eurokołchozu, to niestety, ale jestem po stronie Andiego i E. Kościeszy, gdyż Polska nie powinna bronić UE, lecz bronić się przed UE. Drobna różnica, ale jednak różnica.

Vote up!
3
Vote down!
0

Apoloniusz

#1656195

 

a ze względu na jej sformułowanie. A jeżeli jakieś sformulowanie zapożyczam, to moim moralnym obowiązkiem jest uczciwe napisanie od kogo to biorę, bez względu na to co myślę o osobie, od której to biorę. Nawiasem mówiąc, inny facet, mianowicie Jarosław Kaczyński ostatnimi czasy coraz częściej korzysta z pojęcia «państwa poważnego». I dobrze. Także nie mam pretensji. Państwu polskiemu powaga się należy.

A w tym kontekście przykład szpitala nie jest trafny, ponieważ pojęcie państwa poważnego jest na tyle transcendentne, że aż filozoficzne i zależne od tylu ważnych zjawisk, by w końcu okazało się niemożliwym jego dokładne zdefiniowanie. Zupełnie podobnie do innego całkiem niesamowitego pojęcia jakim jest Zeitgeist.

Dlatego treść pojęcia państwa poważnego siedzi w mojej wyobraźni ze względu na moje "pojęcie o wyobrażeniu", a moja intuicja mi podpowiada, że Państwo Polskie musi być państwem poważnym, by było państwem szanowanym. A na szacunek trzeba zapracować i do tego trzeba konsekwentnej roboty, czasem nawet przez kilkadziesiąt lat.
I dlatego wkurza mnie, że stopień powagi państwa polskiego jaki został osiagniety przez władzę PiS przez osiem lat mało kto dokonałby przez lat sto. A kretyni spod tuskowej mańki są gotowi to zdemolować w trzy tygodnie. Krew człowieka zalewa.

A pan Michalkiewicz nie ma tu nic do rzeczy.

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1656199

Współczesna Unia Europejska jest na tyle zdegenerowanym tworem kacapskiej cywilizacji turańskiej, że żadnej obrony nie potrzebuje i żadna obrona jej raczej ani nie zaszkodzi ani nie uratuje. Niezłym przykładem jest Wielka Brytania, która niby się od Unii odczepiła, ale chyba już za późno.

Ustaliliśmy więc, że żadna obrona Unii Europejskiej nie jest potrzebna. I starczy.

Natomiast narracja o tej obronie jest potrzebna nam, do naszego marketingu politycznego i to tylko jako narracja dotycząca naszych przeciwników.

To Manfred Weber i cały jego chyży rój mają okazać się wrogami niszczącymi Unię. Taki jest sens tej narracji. My jesteśmy cacy. Rzeczywiście, polska racja stabnu to NATO, nie Unia. 

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1656200

Polska racja stanu -to NATO,

a nie nazi -kacapskie UE .

 

Vote up!
4
Vote down!
0

E.Kościesza

#1656194

Dlaczego ten wpis umieściłeś na wstępie "Redakcja poleca"

Adminie, swego czasu postawiłeś mi takie pytanie, gdy skrytykowałem wpis naszego Blogera, zażądałeś uzasadnienia z zacytowaniem treści, które były podstawą mego krytykanctwa. Co ja zresztą zrobiłem.

Więc pozwól,iż tym razem, ja bez grama złośliwości zapytam Admina, co było powodem wyeksponowania akurat tego wpisu.  Jestem naprawdę ciekaw czym się kierowałeś, przy ocenie treści, że akurat tę treść wybrałeś i nadałeś jej splendoru.

Jeszcze raz,proszę nie przyjmuj mego pytania złośliwie.Przyrzekam, iż nie będę komentował Twojej odpowiedzi, przyjmę jaka będzie.

O to samo proszę serdecznie, Szanownego Autora Michaela - Abakusa

Vote up!
1
Vote down!
0

Apoloniusz

#1656196

 

Odpowiem w cokolwiek odwrotnej kolejności, zaczynając od jasnego określenia mojego poglądu, nieomal w formie deklaracji mojej postawy politycznej w formie oswiadczenia. Oto one:

OŚWIADCZENIE

Niniejszym z całą powagą oświadczam:

Po pierwsze wiem, że aktualnie istniejaca Unia Europejska jako organizacja międzynarodowa jest paskudną, zdemoralizowaną przez kacapską korupcję, zdychajacą oligarchią nie mającą przed soba żadnej poważnej przyszłości i ten mój pogląd jest stabilny od bardzo wielu lat. Pogląd ten przedstawiam konsekwentnie na piśmie w postaci wpisów na swoim blogu z nickiem michael, a jeden ze starszych został zamieszczony w SALON24.pl gdzieś kiedyś w okolicach 2007 roku, już przewidywał rozpad Unii Europejskiej z tych samych powodów w czasie siedmiu lat.
Moja prognoza nie sprawdziła się, najprawdopodobniej z powodu nienormalnej, nawet jak na kacapów, intensyfikacji korumpowania europejskich elit. Żałuję, że niestety ta Unia jeszcze nie upadła.

Po drugie ja sam, po wielu moich analizach zbudowałem teorię, a może hipotezę o planie Andropowa i Gorbaczowa, o którym nie znalazłem nigdzie żadnej historycznej informacji. Ta moja hipoteza jednak znajduje potwierdzenie w bardzo wielu faktach i konkretnych zdarzeniach, które rzeczywiście miały miejsce, świetnie wpisując się w jej scenariusz. Krótko mówiąc, ta hipoteza powiada między innymi o wrogim przejęciu Unii Europejskiej, dokonanym w wyniku kacapskiej realizacji planu Andropowa Gorbaczowa. Dlatego jestem przekonany, że współczesna Unia Europejsa jest kacapską marionetką,

Po trzecie, jestem przekonany, że to co napisałem o zamiarach Putina, króry pogardza Unią Europejską, gardzi jej elitami i nie zamierza dzielić władzy z nikim w planowanym przez siebie wielkim kacapskim imperium od wysp kanaryjskich do kurylskich - jest oczywistą prawdą i to bezczelnie potwierdzaną przez samego Putina. On od samego początku trzyma się zasad zarówno stalinowskiej dialektyki jak i stalinowskiej teorii rewolucji, której celem jest "ruszenie z posad bryły świata" czyli, że zadaniem jego komunistycznej rewolucji jest podbój całego świata, który ma być jego łupem.

Po czwarte, zdając sobie sprawę z tego, że przetworzenie Unii Europejskiej w superpaństwo jest jednym z etapów planowanego przez kacapów zniszczenia Europy (trzeba tak zepsuć Zachód by zaczął śmierdzieć - to jest kacapskie hasło przejęte od szkoły zwanej frankfurcką) obrona Unii Europejskiej w takim stanie jakim ona jest w rzeczywistości jest powstrzymaniem kacapskiej akcji niszczenia Europy. To powstrzymanie  może dać Polsce czas na realizację innych celów naszej polskiej racji stanu, na przyklad czas na organizację korzystnych dla nas przemian w przestrzeni Trójmorza.

I po piąte wreszcie, napisałem wyraźnie, że włączenie do wiązki celów polskiej racji stanu obrony Unii Europejskiej jako międzynarodowej organizacji państw narodowych jest propozycją zmiany narracji. I akurat to jest cholernie ważne. Napisałem kiedyś całkiem niedawno powtórkę mojego pradawnego tekstu o przyczynach przegranych wyborach PiS w roku 2007. Opowiadałem tam o moich rozmowach o propagandzie z Adamem Michnikiem o na schodach przed halą Oliwii w czasie zjazdu NSZZ Solidarności w 1981.

Otóż już wtedy Adam Michnik prowadził politykę obrzydzania komunistycznej propagandy robiąc wszystko aby antykomuniści Solidarności w żadnym przypadku nie zakjmowali się żadną propagandą ani żadnym PR bo to przecież komunistyczne zło. Adam Michnik już w tym samym czasie intensywnie, razem z Jackiem Kuroniem zajmował się budowaniem aparatu propagandowanego swojego środowiska. Nawiasem mówiąc Adam Michnik był i jest przez całe swoje życie kacapskim komunistą w 100% (proponuję wpisać w google dwa hasła [śledzik remoulade, jerzy przystawa] i kliknąć.

Podejrzewam, że Adam Michnik dysponując później wielką mocą ukradzionej gazety wyborczej wmontował w ludzi coś na kształt fobii, która skutecznie pozbawiła nasze środowisko możliwosci radzenia sobie naszą polityką informacyjną z kacapską propagandą. A teraz Tusk i cała jego kacapska banda operuje jawnym kacapskim i goebbelsowskim propagandowym draństwem i dobiera się do niszczenia Polski. 

I dlatego w tym momencie proponuję zmianę narracji, czyli nie żadną propagandę, lecz zmianę pozycji w publicznym dialogu informacyjnym. Odwrócenie ról.

To kacapskie elity UE ze swoją polską sforą niszczą Unię, chcą ją likwidować, a my stajemy w jej obronie, by móc się nadal suwerennie rozwijać. By zająć się Trójmorzem, budować CPK, port kontenerowy i elektrownie atomowe. Trzeba to robić szybko, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że na przykład amerykański partner wycofa sie z inwestycji w polski atom, gdy znowu poczuje _RESET i Sikorskiego w Außenministerium.

1/3 Sejmu

A zmianą narracji w dwa tygodnie, a może w dwa miesiące można przekonać z 1/3 składu Sejmu X kadencji, że rzeczywiście razem z PiS-em obronimy Unię przed jej likwidacją, uchronimy wszystkie państwa narodowe Europy przed likwidacją ..... 

Napisałem o zmianie narracji, by móc osiągnąć nasz cel strategiczny czyli rozwijające się poważne państwo Polskie.

I ostatnie moje słowo. Przepraszam bardzo. Nie miałem nic wspólnego ani odpowiedniej siły przebicia w sprawie umieszczenia mojego wpisu na stronie głównej.

 

Vote up!
2
Vote down!
0

michael

#1656198

Czyżby chodziło Panu o poprawkę w sprawie zmiany traktatów Unii Europejskiej, autorstwa Jacka Saryusza-Wolskiego?

Tutaj informacja z Niezależnej:

https://niezalezna.pl/swiat/unia-europejska/saryusz-wolski-w-akcji-europosel-pis-przygotowal-poprawke-broniaca-panstw-przed-federalizacja/503770

 

Vote up!
3
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1656197

O tej poprawce do tej chwili pojęcia nie miałem, ale skorzystałem z pani wskazówki, przeczytałem tę notatkę i mogę śmiało powiedzieć, że moja intencja jest bardzo podobna. Trzeba rozumieć, trzeba chcieć i wreszcie robić wszystko co jest w naszym zasięgu, wszystko co jest możliwe...

Dziękuję za informację o tej notatce

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1656202

 Jantar

To nie jest śmieszne
Nie jest mi do śmiechu. Ogłupiały przez media, zmotywowany negatywnie elektorat (bo nie naród chyba, sam już nie wiem), karmiony "mową nienawiści" (tym rzeczywistym językiem nienawiści) do PiS wybrał jak wybrał. Ale i polscy patrioci głosowali na PiS z zaciśniętymi zębami. Bo święty PiS nie jest. I ma "za uszami" sporo błędów (i świadomych, cynicznie złych, decyzji). Węszący dookoła wrogów, palący mosty, nie szukający potencjalnych dróg wyjścia, dał szansę na wybór kompletnych ignorantów i świadomych, konsekwentnych wrogów polskości rozumianej jako narodowa tożsamość. Wygrały łże-"elity", potencjalni destruktorzy wszystkiego, co polskie, chrześcijańskie, Boże.
Wygrał "humanizm" - coraz bardziej podejrzana we współczesnym świecie idea. Zwyciężył kult zła i brzydoty. Zaczęło się od wymiany Pani Premier na "europejczyka" (zapis celowy), negocjatora od siedmiu boleści. I jeszcze nadal lansowanego jako nadzieja na ratunek Narodu.

Mój komentarz:

 michael

@ Jantar - 75% trafna diagnoza 
To jest 75% prawdy. Niestety, taki jest kawał rzeczywistości. Mamy do czynienia ze zorganizowaną i starannie zrealizowaną destrukcją intelektualnej konstrukcji polskiej myśli społecznej. Nastąpiła krańcowa destrukcja "systemu cywilizacji Rzeczypospolitej Obojga Narodów". Grupa Rekonstrukcyjna PRL jest kompradorskim wykonawcą wyroku śmierci na Polskę.

michael

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1656253

«... Istotą tej propozycji jest w gruncie rzeczy dążenie do uzyskania w kilkuletniej perspektywie sytuacji, w której to Ukraina samodzielnie, choć zapewne ze wsparciem sojuszników, byłaby w stanie zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. I ta konkluzja ukazuje rewolucyjną zmianę, która dokonuje się w myśleniu elit amerykańskich, które dochodzą do wniosku, że Stany Zjednoczone nie mogą już być „eksporterem bezpieczeństwa”, a muszą starać się wespół z sojusznikami, aby państwa znajdujące się w strefach zgniotu samodzielnie były w stanie troszczyć się o siebie

Wyżej jest cytowana pointa felietonu Marka Budzisza [wPolityce] - "Rewolucyjna zmiana, która dokonuje się w myśleniu elit amerykańskich"

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1656257

 

To rzeczywiście nie jest śmieszne, ale Polska rzeczywiście znalazła się w strefie zgniotu. I dokładnie w tym momencie krok po kroku wrogiego przejęcia władzy próbuje dokonać banda pozbawionych sumienia idiotów, którzy nic ani nic nie rozumieją, ani nic nie umieją, a los Polski i jej przyszłość mają głęboko gdzieś...

«***** Polskę», to ich hasło.

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1656258

Mogli by kontynuować te projekty, przekonując, że "zrobią to lepiej". Przecież można dokonać wrogiego przejęcia projektów, by przywłaszczyć sobie sławę i prawo do nagrody za sukces.
Jest jedna przeszkoda.

Wszystkie te projekty są dobre dla Polski. Dobrze służą jej rozwojowi. Właśnie dlatego są zwalczane!
Nic co dobre dla naszej Ojczyzny, nic co dobre dla naszych Obywateli nie może być zaakceptowane. Nie ma zgody na wszystko, co służy mocy i trwałości Rzeczypospolitej.

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1656293

Odwracam porządek felietonu o planie ANDROPOWA GORBACZOWA cytując jego pointę we wstępie, w którym charakteryzuję istotę władzy rosyjskiego samodzierżawia. Tak było i jest do dzisiaj we wszystkich systemach totalitarnego samodzierżawia zdefiniowanego przez Feliksa Konecznego jako cywilizacja turańska, która usadowiła się w Rosji w XIII wieku przejmując metodę rządzenia od Mongołów, ówczesnych ciemiężycieli ruskich włości. To jest istota i samo jądro wszelkiego totalitaryzmy, który zawsze jest totalitaryzmem bez względu na to czy jest tak brutalny i morderczy jak samodzierżawie Iwana IV Groźnego czy Stalina, Hitlera albo Putina, czy jest nieomall pozbawiony tej brutalności jak krzepnące samodzierżawie, do którego zmierzają elity Unii Europejskiej razem z ekipą "demokratycznej opozycji" usiłującej przejąć władzę w Polsce. Brutalność nie jest właściwością definiującą totalitaryzm, jest jedynie opcją - liczy się samodzierżawie.

Żaden europejski kraj nie został pokarany takim zwyrodnialcem jak car Iwan IV Groźny. Jego siepacze mordowali i torturowali pod byle pretekstem. Lew Tołstoj wstrząśnięty był „nie tyle faktem, że mógł istnieć Iwan IV, lecz że mogło istnieć takie społeczeństwo, które go akceptowało”.

Iwan IV Groźny mawiał, że „monarcha może sprawować swoją wolę wobec niewolników, których Bóg mu powierzył”, a carowie „nagradzają lub karzą swoich poddanych, jak im się podoba. I przed nikim się nie tłumaczą. Ten stan rzeczy nigdy nie ulegnie zmianie”. I dalej: „jeśli nie jesteście posłuszni władcy, który popełnia jakąś nieprawość, stajecie się nie tylko winni wiarołomstwa, ale skazujecie na potępienie wasze dusze, gdyż sam Bóg wam nakazuje ślepe posłuszeństwo waszemu księciu”. Iwan gardził oczywiście ustrojem „heretyckiej” Rzeczypospolitej: „Bezbożni poganie nie władają swoimi państwami sami, lecz zgodnie z nakazami poddanych”.
[link]


https://img.dorzeczy.pl/img/obraz-ilji-riepina-car-iwan-grozny-i-jego-syn-iwan-....

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1656296

Otóż prawdziwe znaczenie tego pojęcia jest niestety oczywiste, jest to pojęcie, które nic nie znaczy, jest tylko epitetem, albo jak kto woli jest wyzwiskiem. 

Od wielu lat z uporem maniaka piszę, głoszę i opowiadam, że od kilkudziesięciu lat w światowej polityce nie istnieje podział na prawicę i lewicę. Świat jest zbyt skomplikowany, a jego struktura jest złożona ze zbyt wielu procesów, by tak prosty podział rzeczywistości na dobro i zło albo na jakiekolwiek inne dwie przeciwstawne części był możliwy.

Jeżeli już, to aby jakikolwiek podział był możliwy, konieczne jest podanie kryterium oraz przedmiotu podziału.
Na przykład podział polityki według metody sprawowania władzy. Wtedy okazuje się, że świat realnej polityki można podzielić na::
Nie demokratyczny sposób sprawowania władzy, czyli samodzierżawie, zamordyzm czyli TOTALITARYZM, który jest zawsze zły i niesprawiedliwy.
Demokratyczny sposób sprawowania władzy, czyli DEMOKRACJA, która może być dobra i często bywa sprawiedliwa.

Prawicy ani lewicy nie ma w tym podziale, nie ma jej wręcz nigdzie, albo bywa po obu stronach, ale w zupełnie innej rzeczywistości, określonej innymi kryteriami.

Przykład jest zawarty w pytaniu czy Hitler był prawicowy a Stalin lewicowy?
Odpowiedź - ani jeden, ani drugi, OBAJ BYLI TOTALITARNI.


https://img.dorzeczy.pl/img/obraz-ilji-riepina-car-iwan-grozny-i-jego-syn-iwan-....

_____________________________________________________________________

Wyżej jest kopia mojego komentarza do felietonu pana Humpty Gumpty "ZIELONA GRANICA" GAZETA WYBORCZA DEMASKUJE HOLLAND

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1656367

Prawicowy czyli zły. Ani PiS ani Jarosław Kaczyński nie byi prawicowi ani źli, a w szczególności władza PiS nie była samodzierzawiem ani zamordyzmem, a Jarosław Kaczyński nie buł autorytarny, choć zapewne miał spory autorytet.
A więc pani Małgorzeata Tomczyk, tak jak i cała GW razem z wszystkimi ugrupowaniami totalitarnej opozycji w Polsce oraz totalitarnymi elitami politycznymi Unii Europejskiej używają pojęcia prawicy wyłacznie jako paskudnego epitetu, podawanego bez żadnego uzasadnienia.

Prawica to pojęcie bez desygnatu - jest jedynie pomówieniem o przynależność do dziedziny zła - bez podania uzasadnienia. Jest jeszcze ciekawostka - wszyscy totalitarni są przekonani, że chrześcijaństwo także jest prawicą. 

_____________________________________________________________________

Wyżej jest kopia mojego komentarza do felietonu pana Humpty Gumpty "ZIELONA GRANICA" GAZETA WYBORCZA DEMASKUJE HOLLAND

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1656368

 a Platforma chce odwołać jej członków.

"Złożyliśmy wniosek na ręce marszałka Sejmu, aby jak najszybciej odwołać członków tej nielegalnej komisji [?!], tak zwanej do badania spraw rosyjskich wpływów, gdzie PiS-owcy funkcjonariusze garściami biorą wynagrodzenia i niczego nie robią" - powiedział Borys Budka. - "Zrobimy audyt i pokażemy Polakom, jak przez ten krótki okres, jak dużo pieniędzy z kieszeni polskich podatników wyciągnęli ludzie nominowani przez PiS do nielegalnej komisji" – poinformował. Dopytywany, czy komisja będzie działać w innym składzie, odpowiedział, że "komisja nie będzie działać". "Ta komisja jest niezgodna z polską Konstytucją" - ocenił.
[TVRepublika]

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1656373

Widać jak PiS zrujnował kraj, doprowadził do zapaści. A teraz opozycja wszystko "odbuduje" stosownie do możliwości swoich kompetencji i wyobraźni.
https://twitter.com/OECD_Stat/status/1726923434087547320/photo/1
Dziękuję Wojtkowi za podanie tej informacji.

Vote up!
0
Vote down!
0

michael

#1656398

Ankietowani ocenili Szymona Hołownię w roli marszałka Sejmu [wPolityce].
Konspekt wniosku:
Przytłaczająca większość ankietowanych jest zachwycona nowym Marszałkiem Sejmu. Jest to dobitne świadectwo wypracowanych przez antypolską czarną propagandę stereotypów, które wręcz uniemożliwiają dostrzeżenie tego co jest konieczne od tego co jest cukrową polewą na kacapskiej marionetce. 

Jako kacapska marionetka wygląda wspaniale. Czysty kabaret w parlamencie.

Jako Polak na urzędzie? Cóż, kacapska marionetka.

Przyypis:
[Szubrawcy i muły].

Vote up!
0
Vote down!
0

michael

#1656459

Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki
Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Izabela Antos
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej - Małgorzata Jarosińska-Jedynak
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej - Dorota Bojemska
Ministerstwo Sprawiedliwości - Marcin Warchoł
Minister Klimatu i Środowiska - Anna Łukaszewska-Trzeciakowska
Ministerstwo Edukacji i Nauki - Krzysztof Szczucki
Minister Sportu i Turystyki - Danuta Dmowska-Andrzejuk
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Anna Gembicka
Ministerstwo Aktywów Państwowych - Marzena Małek
Ministerstwo Zdrowia - Ewa Krajewska
Ministerstwo Obrony Narodowej - Mariusz Błaszczak
Ministerstwo Rozwoju i Technologii - Marlena Maląg
Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Szymon Szynkowski vel Sęk
Ministerstwo Finansów - Andrzej Kosztowniak
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Dorota Chorosińska
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - Paweł Szefernaker
Ministerstwo Infrastruktury - Alvin Gajadhur
Minister-członek Rady Ministrów - Jacek Ozdoba

Vote up!
0
Vote down!
0

michael

#1656502

Vote up!
0
Vote down!
0

michael

#1656522