Dlaczego grudzień jest kluczowy dla gospodarki czyli po co komu święta ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

"Grudzień to jest miesiąc kluczowy z punktu widzenia handlu - zaznaczył wicepremier."

Warto przy okazji rozmaitych dyskusji na temat gospodarki, polityki i cywilizacji zadać pytanie dlaczego, bo odpowiedź na nie wskazuje na kluczowe zależności systemowe. Szczególnie rozważania  w tej kwestii zalecam rozmaitym debilom.

No więc drodzy państwo, dlaczego grudzień jest kluczowy ? Dlaczego grudzień ratuje gospodarkę ? Czyżby w grudniu następowało jakieś tajemnicze ekonomiczne oświecenie, nie występujące w innych porach roku ?

Nie da się ukryć, że podstawą systemu jest religia, a grudzień tego dowodzi. Ale to tylko czubek góry lodowej, więc zerknijmy pod powierzchnię. W grudniu są święta. Jakie są to święta ? Te święta mają swoją nazwę. Ale co to są w ogóle "święta"?

Jeżeli zaczniemy zastanawiać się nad semantyką pojęcia "świętości" to wchodzimy na poziom metafizyki, a to wskazuje nam na fundament cywilizacji, którym jest dążenie do świętości. Swięto łączy oba wymiary - jednostkowy i wspólnotowy.

Jezeli więc jakiś idiota w rodzaju Trzaskowskiego zapomina o tym związku i produkuje jakieś dziwne kartki okolicznościowe, to okazuje się kulturowym barbarzyńcą i grabarzem cywilizacji.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:6)

Komentarze

Trzaskowski: "Po co budować w Polsce lotniska, jak mamy w Berlinie?"

I to już wystarcza za cały mój komentarz, do pana artykułu.

Mnie nie dziwi takie zachowania tego człowieka, który nie pozwala swoim dzieciom uczęszczać na lekcje religii. Co sam powiedział o tym przed kamerami TV. Jak również że choinka Bożego Narodzenia, to brak tolerancji dla żydów i muzułmanów, którzy żyją i mieszkają w Polsce. A ta choinka obraża uczucia religijnie tych nacji.

Więc kopiuje niemieckie zachowania i je chce wprowadzać w Polsce.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1655626

Moim celem jest wskazanie, że Trzaskowski to po prostu świr, barbarzyńca tyle że odzian w garnitur, pozbawiony logiki.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1655869