Czy ktoś się spodziewał innej decyzji KE w sprawie zboża?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

"Komisja Europejska nie przedłużyła wygasającego w piątek embarga na ukraińskie zboże do pięciu państw członkowskich, w tym Polski. - Przedłużymy ten zakaz mimo ich niezgody, mimo braku zgody KE. Przedłużymy zakaz wwozu ukraińskiego zboża. Nie będziemy słuchać Berlina, von der Leyen, Tuska czy Webera, bo to jest w interesie polskiego rolnika - powiedział dzisiaj w Ełku premier Mateusz Morawiecki" [1].

 

Nie wiem jak Szanowni Państwo, ale ja nie miałem żadnych wątpliwości jaką decyzję w sprawie embarga na ukraińskie zboża podejmie niemiecka KE. Było dla mnie jasne, że będzie to decyzja antypolska, bowiem Niemcy i lewackie elity unijne dostają kociokwiku na myśl, że w wyborach po raz trzeci wygra w Polsce PiS (ZP). To jest dla nich "senny koszmar". 

 

Nie wiem, ale duża część Polaków nawet nie zdaje sobie sprawy jak ważne – dla obecnych i porąbanych funkcjonariuszy unijnych – są październikowe wybory parlamentarne w Polsce. 

 

Polska jest newralgicznym krajem w UE. I to z różnych względów. 

 

Po pierwsze. Jesteśmy jednym z największych krajów UE. I to pod względem ludności jak i powierzchni.

 

Po drugie. Mamy takie a nie inne położenie geograficzne, które jest centralnym miejscem w kontynentalnej Europie.

 

Po trzecie. Jesteśmy jednorodnym etnicznie krajem, gdzie Polacy stanowią około 98% ludności, co wprawia we wściekłość lewaków, którzy chcieliby Europy "ciapatej".

 

Po czwarte. Jesteśmy krajem katolickim i konserwatywnym. A komu się to nie podoba to niech Państwo sobie sami odpowiedzą.

 

Po piąte. Tworzymy swoje własne sojusze będące w kontrze do sojuszy unijnych. Jest V4 czy Trójmorze.

 

Po szóste. Obecne władze w Polsce nie chcą UE jako Jednego Sfederalizowanego Państwa Europa, które jest forsowane przez Niemcy i oznacza zabranie suwerenności i niepodległości państw zrzeszonych w UE. Polskie władze chcą natomiast tzw. Europy Ojczyzn.

 

Po siódme. Polska wskazuje na łamanie traktatów unijnych przez obecne zniemczone elity unijne, co – wobec wszechogarniającej unijnej korupcji - budzi ich konsternację.

 

Po ósme.  Władze PiS-u są w stanie powiedzieć NIE zniemczonym władzom unijnym, choćby w sprawie wspomnianego embarga na import ukraińskiego zboża. 

 

I... mógłbym tak wymieniać do setki powodów, dla których taka Ursula Gertrud von der Leyen czy Manfred Weber chcą przegranej obecnie rządzących w Polsce. 

 

Trzeba dziś odpowiedzieć sobie: Czy chcemy być kretynami na usługach Niemiec czy dumnymi Polakami. Wybór należy do nas!

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/ ]]>

kjahog@gmail.com 

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

Poniżej wywiad z polskim ambasadorem na Ukrainie Bartoszem Cichockim. Rozmowę prowadzi korespondent BBC Światosław Chomenko. Tematem rozmowy  jest embargo na ukraińskie zboże, Rzeź Wołyńska i Rosja. Zwracam uwagę na życzliwe Polsce komentarze Ukraińców pod spodem. Aby je przeczytać proszę oglądać filmik na YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=6qh1HS8g0ek

 

 

Pozdrawiam.

 

Vote up!
1
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1654472

ale widocznie oligarchy z UKry zapłacili komuś "jak za zboże" i przepchnęli decyzję po swojej myśli, tak jak zapłacili.

Poza wszystkim nie zgadzam się z większością Twoich, Krzysztofie wniosków, albowiem (przykro mi bardzo), ale nie jesteśmy po czubek głowy niezależni.

To, że się postawiliśmy akurat w tym przypadku Eurokołchozowi, to nie dlatego, iż nasz rząd jest taki odważny, ale dlatego, że to akurat nic nie kosztuje ( nie trzeba wetować jakichś budżetów unijnych ani niczego poważnego). Przy okazji ośmieszono Donka i dobrze.

Nie zgadzam się ad. po pierwsze: jesteśmy dużym krajem, ale nie największym i to biednym raczej niż bogatym więc mamy do powiedzenia tyle ile mamy..

ad. pod drugie: owszem mamy takie położenie, więc zawsze znajdzie się ktoś, kto mam na to położenie chrapkę, raz Niemcy, raz Kacapy raz Żydzi, a obecnie Jankesi.

ad. po trzecie: jednorodnym etnicznie krajem powiadasz (zgodnym, jednomyślnym etc) wystarczy spojrzeć na totalnych i wszystko jasne. To już lepiej maję kraje niejedorodne etnicznie np Szwajcaria

ad. po szóste: czasami sam nie wiem czego tak naprawdę chcą obecne władze w Polsce i oby dobry Pan Bóg nie wyznaczył godziny prawdy, aby nie okazało się czego chcą nasze władze. 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich optymistów z Krzysztofem na czele.

Vote up!
1
Vote down!
0

Apoloniusz

#1654489