Skoro tak wielbią Arabów, to weźmy z nich przykład

Obrazek użytkownika glowiak
Kultura

W ostatnim czasie znowu głośno jest o filmie pt. "Zielona Granica".

Już rozpoczęły się pozwy (pani reżyser reżyserzyca reżyserka pozwała Ministra Ziobrę za trafne porównania, znowu art 212 kk), a Filmweb usunął recenzye nie-krytyków.

Wszyscy wiemy o czym ten film jest, i o tym że Александер Лукашенко bije brawo i wiwatuje.

Zauważył ktoś, że premiera wersyi polskiej jest prawie miesiąc po wersyi angielskiej? (angielska 5 września, polska 22 września) To się samo komentuje.

Jednak, co z tym filmem zrobić? Pozwolić, by szkalował dobre imię naszych służb?

Skoro już jesteśmy przy Arabach, to warto wspomnieć, że w dużej części krajów arabskich, podobne treści antypaństwowe są po prostu zakazywane. Nie można by tego zakazać u nas?

Oczywiście европарламент wyłby z wściekłości, der Oppositionsführer jeździłby na salony, bojkotowaliby nas itp itd, ale to chyba cena warta poniesienia.

Nie należy się ich wiecznie bać, jak plują na państwo, tylko z tym walczyć.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

Widzę więc potrzebę wskazania źródeł inspiracji naszego wybitnego reżysera, mistrza pani Holland i wylansowanych przezeń aktorów, którzy zamiast „Być albo nie być” recytują dziś za nią wrzaskliwym chórkiem: „Żeby było tak, jak było!”. (...)

Na międzynarodowym festiwalu, który w 2023 r. uhonorował nagrodą specjalną jury najzdolniejszą uczennicę „mistrza” – Agnieszkę Holland – za film „Zielona granica” o Polakach prześladujących mniejszość narodową Niemców na Wołyniu, podjudzających do tego politykach, brutalnej policji i Wojsku Polskim bijącym matki z dziećmi…
Aj, co ja plotę, to przecież chodziło o 1941 r., gdy podczas Tygodnia Sztuki Filmowej w Wenecji specjalny puchar otrzymał niemiecki reżyser Uricky za nakręcony pod patronatem Himmlera antypolski paszkwil „Heimkehr”!

Ale tak łatwo się pomylić...

Jerzy „Bayraktar” Lubach

Za: https://niezalezna.pl/opinie/prawda-ekranu-na-zlecenie/497636

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1654463