Kara infamii dla twórców antypolskiego filmu…

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Słynny niemiecki film "Heimkehr"(pol. "Powrót do ojczyzny") z 1940 roku przedstawiający Polaków, jako prześladowców mniejszości niemieckiej w przedwojennej Polsce - został uhonorowany na festiwalu w Wenecji. Uroczystość odbyła się w 1941 roku w faszystowskiej Italii za władzy Mussoliniego...Po 84 latach - w tej samej Wenecji został uhonorowany film Agnieszki Holland, którego przekaz jest tożsamy z przekazem niemieckiego filmu, którego reżyserem był Gustav Ucicky...

Celem filmu "Heimkehr" było szerzenie w Europie propagandy narodowosocjalistycznej, w myśl której Polacy zostali przedstawieni jako podstępni i brutalni gnębiciele ludności niemieckiej. Niemcy jawią się w filmie szlachetnymi, bezradnymi ofiarami, którym tylko armia Adolfa Hitlera może zapewnić bezpieczeństwo i powrót do domu, do ojczyzny czyli do III Rzeszy. Ostatnim obrazem filmu "Heimkehr"  jest długa kolumna wozów, które jadą przez polską granicę. Nad szlabanem góruje portret Hitlera…

Paradoksalnie – po 84 latach od przekroczenia polskiej granicy przez wojska niemieckie i sowieckie - do tej samej, nazistowskiej - antypolskiej propagandy nawiązuje film Agnieszki Holland pt. „Zielona granica”- nagrodzony już w…Wenecji! Dzieje się to w czasie, gdy Europę zalewa kolejna fala "postępowej" ideologii. Tym razem ideologii faszystowskiego lewactwa.

Do zwiastuna filmu Agnieszka Holland wybrała sceny z udziałem biednych uchodźców (a w rzeczywistości brutalnych migrantów ściągniętych przez Łukaszenkę i mafie przemytnicze) oraz rzekomo potwornych polskich żołnierzy. Nic dziwnego, że ten nagrodzony w Wenecji antypolski film Agnieszki Holland, w którym Polacy zostali przedstawieni jako podstępni i brutalni gnębiciele biednych uchodźców - już wykorzystuje propaganda reżimu Łukaszenki i Putina. Treści zawarte w „Zielonej granicy”, zawierają bowiem spójny przekaz z działaniami propagandowymi Białorusi i Rosji oraz z prowadzoną wojną hybrydową przeciwko Polsce.

Materiał propagandowy filmu „Zielona granica” szerzy kłamstwa o skazywaniu przez Polskę ludzi na śmierć i służy zwalczaniu prawdy o tym co faktycznie dzieje się na granicy Polska – Białoruś, a także szerzy łgarstwa Holland o „nazistowskich” praktykach Służby Granicznej. Przekaz Agnieszki Holland – pieszczoszki komunistów i samego Bieruta – w istocie niczym nie różni się od niemieckiego filmu "Heimkehr"(pol. Powrót do ojczyzny) z 1940 roku, a w swej stylistyce przypomina komunistyczne "produkcyjniaki", w których "Prawdę" nachalnie ładuje się łopatą w masy pustych czerepów...    

Brak tylko w "Zielonej granicy" końcowej sceny z tysiącami imigrantów, przekraczających rozwalony mur na granicy Polski z Białorusią, nad którym zamocowano portret Donalda Tuska, który jako jedyny zapewni imigrantom z krajów arabskich bezpieczeństwo, mieszkania i dostatnie życie w Polsce - bez konieczności podejmowania jakiejkolwiek pracy...

Obraz nadchodzącego wraz z Tuskiem końca męczenstwa atakujących polską granicę, podrzucanych przez Łukaszenkę imigrantów powinna też uzupełnić scena witajacych arabskich nachodźców po polskiej stronie lewaków III RP oraz folksdojczów, wykrzykujących jakże bliskie Tuskowi hasło jego protektorki: "Herzliche Wilkommen!" Taka scena zapewniła by gniotowi Agnieszki Holland "Złotego Niedźwiedzia" na festiwalu w Berlinie... 

Warto więc przypomnieć, że polską obsadę niemieckiego propagandowego kiczu pt.  "Heimkehr"(pol. "Powrót do ojczyzny") organizował w 1940 roku szkopski kolaborant Igo Sym - dyrektor warszawskich teatrów jawnych a na rozmowy z potencjalnymi odtwórcami do Warszawy przyjechał sam reżyser obrazu Gustav Ucicky – syn malarza Gustava Klimta, który nazwisko otrzymał po matce.

Jedną z reakcji polskich władz podziemnych na film "Heimkehr" było m.in. obwieszczenie Kierownictwa Walki Cywilnej z 19 lutego 1943:

Na karę infamii skazani zostali byli artyści Teatru Polskiego w Warszawie:

1. Bogusław Samborski

2. Józef Kondrat

3. Michał Pluciński

4. Hanna Chodakowska

– wszyscy za czynny udział w nagrywaniu filmu niemieckiego Heimkehr o treści propagandy antypolskiej, połączonej z lżeniem narodu i Państwa Polskiego.

Czy na taką samą karę zasłużyła sobie Agnieszka Holland i wszyscy „artyści” biorący udział w nagrywaniu propagandowego gniota pt. „Zielona granica” o treści antypolskiej, połączonej z lżeniem polskiego narodu i Państwa Polskiego?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

Niestety, brak państwa podziemnego i jego sądów. W sowieckim Zgorzelcu kino nie pokaże filmu o Pileckim, ale "humanitarne arcydzieło" Holland na pewno tak.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jan Bogatko

#1654382

Niedawno Jarosław Kaczyński przy jakieś tam okazji użył całkiem spontanicznie pojęcia "widzenia tunelowego" charakteryzujac sposób myślenia elit totaitarnej opozycji. Zaciekawiło mnie to pojęcie, poszukałem i znalazłem m.in. taki opis:

 Widzenie tunelowe to ograniczenie pola widzenia, które można porównać do patrzenia w głąb studni, albo przez wizjer. W efekcie człowiek ma trudności w dostrzeżeniu tego, co znajduje się po bokach, u góry i na dole. Zaburzenie to najczęściej dotyka ludzi starszych, ale zdarza się i młodszym, a nawet dzieciom. Może wystąpić nagle lub rozwijać się stopniowo, czasem przez wiele lat. Inna nazwa tej choroby to widzenie peryferyjne

Wydawałoby się, że jest to całkiem udane porównanie tej notorycznej mikromanii i polityki wstydu uprawianej przez totalitarną opozycję. Ale po blizszym zastanowieniu widzę nie tylko samo zjawisko, bardzo trafnie zdefiniowane, ale jego uzasadnienie jest już znacznie trudniejsze.

Jednym z tych uzasadnień jest specjalny dobór kadr politycznych elit tej opozycji, która działa na zasadzie selekcji negatywnej - ci ludzie po prostu nie mają pojęcia o robocie, której się podejmują.
Jestem pewien, że politycy tej antypolskiej opozycji nie tylko nie mają pojęcia, ale mają to po prostu wszystko gdzieś.

To jest psychiatryczne uzasadnienie tak realizowaniej polityki. Oni mają gdzieś los Polski. Jesli do ich sukcesu potrzebna jest zdrada - to czemu nie?.

Vote up!
5
Vote down!
0

michael

#1654383

Tak zapewne jest, ponieważ, jak wróbelki ćwierkają Niemcy dogadali się z Rosjanami co do tego, jak Polska ma być urządzona. Jednym płacą Rosjanie drugim Niemcy, a jeszcze innym i Rosjanie i Niemcy, płacą za to samo. Jedynym rozwiązaniem jest więc zagrzebanie tych zdrajców w infamii, którą sobie sami dzisiaj wypracowywują.

W czasie ostatnich kilkunastu miesięcy otrzymali ze trzysta dających do myślenia ostrych sygnałów jasno informujących o grożącej im katastrofie. A oni, jak to aroganccy głupcy, nie rozumieją w co się pakują. Nikt ich nie zamierza rozstrzelać, zamykać, nic im nie wybuchnie, ani nikt im nic nie buchnie. Są to ludzie spod czerwonej gwiazdy, którzy oceniają rzeczywistość według siebie. Głównym i najważniejszym zjawiskiem w nadchodzącej katastrofie jest ich kompletna i zupełna kompromitacja, kompromitacja polityczna, intelektualna i pod każdym innym względem. Infamia. Zamilkną im telefony, nikt ich na wódkę nie zaprosi, zupełna banicja i wykluczenie. Nawet żaden kot nie będzie chciał wysikać się do ich kuwety.

Link:
[PRZYSZŁOŚĆ CZYHAJĄCA NA SCHETYNĘ - OSTATNIE OSTRZEŻENIE
16/07/2017
[link]

Vote up!
4
Vote down!
0

michael

#1654384

   W samo sedno o tych kolaborantach i renegatach. Ciekawe, czy za kupczenie z wrogami są wstanie przelać swoją krew. Myślę, że te szczury nie mają jaj.

Vote up!
3
Vote down!
0

ronin

#1654389

Świetnie to wyszperałeś i porównanie 100% celne! 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1654387

Bardzo fajny tekst, ale też i smutny ze względu na niemożność skazania na infamię takiej A. Holland i aktorów biorących udział w jej propagandowym i antypolskim filmie. Gdyby - nie daj Boże - wybory wygrała totalna opozycja to trzeba by stworzyć coś na kształt Polskiej Armii Podziemnej. 

Pzdr

Vote up!
5
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1654390

Tak podsumowując w przyszło współczesnym języku jidysz.pl: o towarzyszcze Holland –kacapszkie żydliszcze , warszawiszcze , kurwiszcze, a moralne –antypolskie- jak wszelkie ubeckie benkartiszcze.

A transformując z klasyka:

Fraszka „Na Kaczora kontra  Hollandiszcze ”

...„Pan Kaczor każe –sługa Hollandiszcze - musi

– skąpało się w gównie sztańskim

kacapiskiego rodu -talmudyszcze po szyję,

Wyskoczyła potem jak z procy.

Otrząsła się w Wenecji oklaskami –

, a w Berlinie -parsknie raźnie.

”Teraz Polsko będziesz

w naszej Polina –Berlina mocy-

najpłatnieszom przeszedłam ue-dotację!

Jeszcze jedno –Twardy kaczor rzekł - i tu

będzie kwita,

zaraz pęknie moc czartowska:

Referendum 4 x nie

- czas towarzyszce Polakom podżyrować !

Holland pól oka na czek diablo-sorosa ,

pół oka w pomioty z Kremla

nigdzie odsieczy nie ma , 

Niby to czeka, niby TVN słucha,

tymczasem coraz bliżej i bliżej

niemieckiej klamki .

Gdy ta Judasz babski z Polski od lat

z tego kraju”- jak dotąd uciekał !

-Niechaj trwale ucieka !

Niech czmychnie już trwale -

nim z Tuskiem w czarcim związku

gałąź pod wspólnym ciężarem

 zdrady głównej Polski

-pod sznurami,   zgięta zostanie !

I -co

 

Vote up!
5
Vote down!
0

E.Kościesza

#1654391