Obronność Polski a sporty pro -obronne.

Obrazek użytkownika Piotr Szelągowski
Kraj

Dziś króciutko: daję w zasadzie tylko zajawkę tematu w postaci linku do materiału z przed 5 lat. I jednocześnie podkreślam że obronność i gotowość do obrony nie buduje się z dnia na dzień. To długotrwały proces poparty programami edukacyjnymi, teorią, praktyką zapleczem materiałowym, logistycznym i bazowym. 

Budowanie w umyśle obywatela gotowości do obrony swojego kraju to przede wszystkim budowanie chęci obrony swojego miejsca zamieszkania życia. Budowanie świadomości, która mówi o szansach tej obrony. A także branie przykładu z powszechności działań związanych z obroną, a więc: sąsiad chodzi na ćwiczenia, kolega z pracy chodzi, ja chodzę, żonę też raz w roku biorą na strzelnicę - aha więc to norma nie jakieś absurdalne zabawy grupki miłośników BRONI! - powtarzam już małymi literami: broni (Be! Tfu!). Tak to mniej więcej działa. Powszechność gwarantuje normalność. Sporty strzeleckie zapewniają tą powszechność w najłatwiejszy z możliwych sposobów.

Zapraszam do zapoznania się z materiałem:

Jak to jest z polską armią?

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

I jeszcze mały odnośnik; poprzedni materiał o strzelectwie dla tych, którzy nie czytali: Strzelectwo sportowe a strzelectwo bojowe...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1652268

którzy do niedawna byli przeciwnikami prawa do posiadania broni, zmieniło zdanie na ten temat i masowo składa podania o takie prawo. Podczas ostatnich, tak zwanych "pokojowych protestów", kiedy to rabusie plądrowali sklepy, wybijali w nich szyby i podpalali biznesy policja nie była w stanie obronić ich właścicieli przed idącą falą zniszczenia. Amerykanie zauważyli, że policja nie zawsze jest w stanie obronić ich domy i dlatego należy być przygotowanym do tego, aby być w stanie obronić swój dom przed przestępcami. Sam fakt, że przestępcy nie wiedzą, który z właścicieli domu posiada broń, a który jej nie posiada, zniechęca rabusia do próby sprawdzenia tego.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1652272

Słuszna uwaga. Pod poprzednim moim wpisem "ambitnie" komentował osobnik który twierdził że był za granicą gdzieś na kontynencie północno-amerykańskim 30 lat. Oczywiście jest przeciwnikiem posiadania broni kulowej. Ale...uwaga! sam ją posiada jak napisał w dużej ilości. Szkoda że nie włączył się Pan do dyskusji jako osoba mieszkająca tam na stałe. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1652298

Obronieniem się osoby w defensywie:

I obalamy mit, badania profesora Klecka:  https://www.hoplofobia.info/gary-kleck-podsumowuje-badania-z-zakresu-defensywnego-uzycia-broni/

Nawet nie trzeba użyć broni aby się obronić. Ale tym samym, nie ma danych o obronie, ponieważ przestępstwo nie zaszło...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1652300

Mityczne ukryte liczby samoobrony z użyciem broni? Po to, by puszczać przestępcę? Aha.

Pokazanie komuś broni może być łatwo uznane jako grożenie bronią. I najzupełniej słusznie. Jeśli zaś to jest formą obrony, dlaczego nie dochodzi do zatrzymania obywatelskiego, poinformowania policji? Bzdurą jest też, że do przestępstwa nie doszło. Usiłowanie przestępstwa też jest karalne. Przygotowanie do niego również. A przestępstwo rozpoczyna się kiedy? Ano wtedy, gdy przykładowo bandzior dopiero schyla się po cegłówkę. Nic dziwnego, że często nie dochodzi do użycia broni- otóż to ma być ostateczność, gdy inne środki są niewystarczające a i wówczas ma wyrządzić jak najmniejszą szkodę. Prawo do obrony nie oznacza przecież, że od razu się wyciąga broń i zabija, wcale nie wolno wszystkiego. Równie dobrze można wypisywać cokolwiek o pokazaniu bejzbola, maczety, sztyletu, ochrony osobistej, anioła albo smoka- tak więc to nie broń palna ostra jest najlepszym panaceum, tylko skuteczne użycie a z powodów prawnych- dostosowane do okoliczności.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1652303