Schab w świetle emerytury Donalda Tuska…

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Führer totalnej opozycji pochylił się nad losem polskiego emeryta. Obrazując jego tragiczny los za rządów PIS – führer Tusk zgodnie z najwyższymi standardami propagandy doktora Josepha Goebbelsa – przyrównał cenę schabu w Biedronce z 2015 roku (tj.12 zł/kg) ze zmyśloną przez jego sztab ceną dzisiejszą – czyli 22 złote za kilogram!

„Profesora” Tuska jednak zatkało, gdy jego kolejne z wielu kłamstw ujawnił rzecznik PIS-u pokazując, że dzisiejsza cena schabu w Biedronce to 15 złotych za kilogram! Mianowany przez Kolendę z TVN-u „profesor” Tusk, podobnie do doktora Goebbelsa – „zapomniał” bowiem przypomnieć cyklicznie zastraszanemu przez społeczeństwu, że najniższa emerytura w 2015 roku wynosiła 757 zł, teraz - 1445 zł, a razem z 13 i 14 emeryturą - to 1635 zł! „Profesor” Tusk słusznie bowiem założył, że jego przekaz trafi do kretynów, którzy nie potrafią obsłużyć pilota telewizora – a tym bardziej kalkulatora.

Podobnie zresztą jak dr Goebbels, który swoje „przekazy” kierował do kompletnie zmanipulowanych Niemców, którzy uwierzyli w Wielką Rzeszę pod wodzą Hitlera. Czym się ta wiara skończyła, nie będę „profesorowi” Tuskowi przypominać – choćby ze względu na jego pochodzenie etniczne: „Ja mam wystarczająco dużo empatii w sobie, też jako przedstawiciel mniejszości etnicznej…” – oświadczył  Katalończykóm ówczesny Król Europy.

Ówczesny Król Europejski, dla którego „polskość” była „nienormalnością” przyznał więc, że w Brukseli pełnił tylko obowiązki Polaka, co mu zresztą zostało do dzisiaj. Bo dzisiaj okazuje się, że były Król a dzisiejszy „profesor” nadal jest na złotym pasku Unii Europejskiej – przechodząc na wcześniejszą emeryturę i otrzymując od 23 kwietnia 2022 r. emeryturę w skromnej kwocie 4,6 tys. euro miesięcznie brutto, czyli w przeliczeniu ok. 21 tys. zł brutto! Jest to podzięka Unii Europejskiej za okradzenie z Polaków funduszu emerytalnego OFE, za zwiększenie wieku emerytalnego i za to, że udało mu się szczęśliwie uciec z Polski pod skrzydła byłej komunistki z NRD Angeli Merkel.

Jak opłacalna była ucieczka Tuska z Polski - można łatwo dzisiaj obliczyć, gdyż Tusk z polskiego ZUS otrzymywać będzie zaledwie 9 tys. złotych, czyli stać go będzie na tylko 600 kg schabu z Biedronki! Nie mniej jednak - łącznie ze schabem z Brukseli (1400 kg), führer totalnej opozycji może sobie kupić dwie tony schabu, co w oczywisty sposób zmusiło „profesora” Tuska do pochylenia się nad losem polskiego emeryta, który głoduje za PIS-u…

Wystarczy więc wziąć kalkulator i obliczyć, że za najniższą emeryturę 757 zł w czasach rządów Platformy Obywatelskiej i sojuszniczego PSL, emeryt mógł kupić 63 kg schabu po 12 zł/kg, zaś dzisiaj za kwotę 1635 zł może kupić 109 kg schabu po 15 zł/kg. Czyli wg. propagandy goebbelsowskiej Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej jest mu dzisiaj gorzej, niż gdy Tusk „żądził”! Nie ulega bowiem wątpliwości, że wtedy schab był smaczniejszy, gdyż spożywany w czasach, gdy „żyło się lepiej”! I to wszystkim! Gorzej tylko się żyło Tuskowi – przedstawicielowi mniejszości etnicznej , którego ucieczkę z Polski przewidział Krawiec - ówczesny szef Orlenu w rozmowie z Grasiem – przyszłym kamerdynerem Króla Europy:

„Ciężka decyzja, mówię, bardzo kusząca, bo to jednak idziesz w zupełnie inną orbitę, odseparowujesz się od tego wszystkiego, od tego syfu, (...), jesteś dużym misiem, odseparowujesz się od tego folkloru, od tego syfu" - mówił Krawiec na "taśmach prawdy".

Dziś się okazuje, że Donald Tusk tak się odseparował „od tego syfu” że nie wie, że polski emeryt za najniższe świadczenie może dziś kupić o 46 kg schabu więcej niż w czasie, gdy koalicja PO-PSL tworzyła z Polski „teoretyczne państwo”, zwiększyła Polakom wiek emerytalny do 67 lat i zostawiła po sobie „ch…,d… i kamieni kupę”!

Bo co to jest dla Tuska 46 kg schabu więcej, gdy za dwie emerytury może sobie kupić aż dwie tony schabu? Nie zapominajmy, że Donald Tusk walczy o dodatkowe setki kilogramów schabu dla siebie, nakłaniając Polaków, żeby mu znów uwierzyli i zapewnili stanowisko kierownika, który za nic nie odpowiada, ale ma kupę czasu na "haratanie w gałę"!

46 kilo schabu polskiego emeryta to są tak mikroskopijne ilości dla Tuska, że z wysokości "dużego Misia"  a zarazem niemieckiego nominata po prostu dostrzec nie może! A przecież nie masz w Platformie odważnego, który by wspomniał temu Misiu, że łże jak Bury – lub choćby jak Bury - walnął by swoim ogórasem o biurko szefa Platformy Obywatelskiej i opuścił partię! Ale dokąd by taki odważny funkcjonariusz PO poszedł? Na skromną emeryturkę w kwocie 6 tys. zł/miesiąc? Przecież to nieroby, niezdolne do żadnej pracy! A nawet jak ich gdzieś zatrudnią, to wkrótce sąd wydaje nakaz aresztowania na 3 miesiące…

„Profesor” Tusk, kierując się wytycznymi doktora Goebbelsa jednak doskonale wie, jak manipulować społeczeństwem. W tym przypadku – podobnie jak dr Goebbels – jak manipulować kompletnie już zmanipulowanymi zwolennikami Führera, którzy nawet nie potrafią zmienić kanału na pilocie…

P.S. Donald Tusk, który przeszedł na emeryturę w wieku 65 latWszystkim Polakom podniósł wiek emerytalny do 67 lat, a sam szybciutko skorzystał z tego, że Prawo i Sprawiedliwość wyrzuciło do śmieci jego podwyżkę wieku emerytalnego” - powiedział premier Morawiecki...

I to było na tyle w sprawie schabu.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (13 głosów)

Komentarze

pomijając kretyńskie wypowiedzi i wszystkie kłamstwa Tuska, które trudno już zliczyć gdybanie albo dyskusja na temat porównywania cen jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu. Mamy (a raczej mieliśmy) wolny rynek, który w drastyczny sposób został ograniczony kretyńskimi decyzjami post-ekologicznych idiotów z Unii, którzy doprowadzili do drastycznego spadku hodowli trzody chlewnej i bydła rzeźnego co musi skutkować wzrostem cen wyrobów mięsnych co próbują przykryć propozycją jedzenia robaków i owadów, które w hodowli są jeszcze bardziej kosztowne i znacznie mniej wydajne.

ps. co do ceny schabu to bez promocji w sklepie mięsnym firmy BYSTRY w Mosinie k/Poznania wczoraj płaciłem rzeczywiście 22 zł za kg schabu bez kości, przy czym schab z kością, który jest dla mnie bardziej smaczny kosztował 15 zł/kg.

Jestem emerytem ze starym portfelem - przepracowałem 35 lat i kilka lat dodatkowo przechorowałam po wypadku (nie z mojej winy) komunikacyjnym w pracy, moja emerytura brutto to mniej niż obecna najniższa płaca krajowa ale potwierdzam, że za dzisiejsze świadczenie emerytalne mogę kupić znacznie więcej niż w 2015 roku, chociaż wtedy poprzez politykę rządu Tuska moja emerytura była znacznie wyższa od najniższej płacy krajowej bo ta była wręcz urągająca ludzkiej godności. 

Zróbmy wszystko dla nas i dla przyszłych pokoleń by ten "ryży oszołom" ze swoją trupą błaznów nigdy już nie mógł decydować o losie Polaków, do spotkania przy urnach wyborczych, choć szczerze mówiąc wolałbym modlić się przy ich urnach za spokój ich duszy, jeśli takowe mają...

Vote up!
4
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1650867

Uwaga na prowokacje prowokatora. Tusk znów szuka dźwigni, która rozstrzygnie wybory. "Po to, by można było odegrać ostatni akt tej tragedii"

Donald Tusk naprawdę postanowił dojść do władzy na stawianiu najcięższych, choć jednocześnie całkowicie pustych, zarzutów swoim oponentom. W czasie spotkania z wyborcami na Śląsku przywołał pozbawione konkretnej treści zarzuty „Gazety Wyborczej”, która cytując znajomego posłanki Magdaleny Filiks postawiła tezę, że na parlamentarzystkę trwało rzekomo jakieś „polowanie”.

Ludzie Ziobry - mówię za mediami, bo przecież przy tym nie byłem - naradzają się, jak wykończyć posłankę opozycji: „Trzeba załatwić tę sz…” - mówią o posłance opozycji, która nakryła ich na jakichś brudnych sprawach i interesach

— powiedział lider PO.

I konsekwencją tego jest śmierć jej syna. Załatwili. A ich patronem jest facet, który biega z pistoletem za pasem. (...)

Pamiętajmy: Tusk powtarza scenariusz polityczny, który przyniósł mu sukces w 2007 roku. Tak samo buduje atmosferę paniki moralnej, i tak samo szuka przesilenia: jednego zdarzenia, które rozwiąże mu sprawę, i rozstrzygnie wybory. Szuka dźwigni. Wtedy znalazł (łzy Sawickiej), więc teraz idzie w tę samą stronę. Na razie bez sukcesu, ale nie rezygnuje.

A więc: uwaga na prowokacje, uwaga na prowokatora. Każdy ruch, zwłaszcza w sprawach delikatnych, trudnych, trzeba dobrze przemyśleć, i to kilka razy.

Za: https://wpolityce.pl/polityka/638820-uwaga-na-prowokacje-prowokatora-tusk-znow-szuka-dzwigni

Vote up!
1
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1650873