Głupie złodziejstwo pana Romana G.

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Ostrzeżenie w trosce o wasze pieniądze - skończcie ze zleceniami dla pana Romana G!

Sposób zorganizowania transferu pieniędzy od spółki Polnord do aktywów panów Ryszarda K. i Romana G. wystawia bardzo kiepską opinię o profesjonalizmie obu panów. Szczególnie pan Roman G. nie popisał się jako prawnik, adwokat i doradca w interesach pana Ryszarda K.

Nawet jeśli to miało być pranie brudnych, czyli konkretnie mówiąc ukradzionych pieniędzy, to była po prostu partacka robota. Takich rzeczy tak się nie robi. Od dawna tak się nie kradnie.

Na miejscu wszystkich ludzi prawdziwego businessu natychmiast wyrzuciłbym pana Romana G. z wszelkiego udziału w jakichkolwiek interesach. To jest adwokat całkiem do kitu. Taka konstrukcja transferu pieniędzy jest kompromitująco naiwna. Dlatego zostali złapani. Frajerzy. Zgubiła ich pycha i przekonanie o tym, że są nietykalni.

Kiedyś, w pierwszej połowie poprzedniego stulecia takie numery były możliwe, to były czasy, w których dział się scenariusz do filmu "Żądło". Lata trzydzieste, lata dwudzieste. Sto lat temu. Wtedy rzeczywiście wystarczyło pieniądze przepchnąć kilka razy od człowieka do człowieka, od słupa, do słupa i było dobrze. 

Teraz, w XXI wieku, w epoce komunikacji elektronicznej, gdy dane o pieniądzach i ich wędrówkach po międzybankowych ścieżkach znikają w "chmurach" cyfrowej przestrzeni (cloud computing), wędrują doskonale zakodowane w łańcuchach blockchain, takie prymitywne numery pana Romana G. po prostu nie przechodzą. Skrajny brak profesjonalizmu. Żałosne frajerstwo.

Dlatego totalne stawanie całej totalitarnej opozycji w obronie tego frajerstwa samo w sobie jest politycznym frajerstwem. Jest to po prostu głupie.

Poniżej umieszczam cytat informacji zamieszczonej w portalu telewizji "Republika" [link]:

Prokuratura Regionalna w Poznaniu złoży zażalenie na w jej ocenie błędną decyzję sądu o odmowie aresztowania podejrzanych w sprawie wyprowadzenia z giełdowej spółki Polnord około 92 mln złotych i prania brudnych pieniędzy:

Zarzuty, jakie prokuratura postawiła podejrzanym, to efekt obszernego śledztwa, wszczętego w 2017 r., po zawiadomieniu złożonym, przez pokrzywdzoną spółkę Polnord notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W tej sprawie zgromadzono bardzo obszerny materiał dowodowy – zebrany w ponad 100 tomach akt. Wśród dowodów znajdują się zeznania najbliższych współpracowników biznesmena Ryszarda K. i adwokata Romana G., dziesiątki tysięcy poddanych ocenie dokumentów spółek oraz zabezpieczonej korespondencji. Również dane z kont bankowych i opinie biegłych, z których ostatnią uzyskano przed miesiącem, a także wyjaśnienia niektórych spośród zatrzymanych w ostatnich dniach podejrzanych.

Zebrane dowody w sposób nie budzący wątpliwości wskazują na przywłaszczenie olbrzymich kwot i próbę ukrycia ich źródła poprzez mechanizmy typowe dla przestępstwa prania brudnych pieniędzy.

Służył do tego m.in. łańcuszek firm zakładanych przez współpracowników adwokata Romana G., które nie zatrudniały żadnych pracowników i nie prowadziły żadnej działalności gospodarczej. Dysponując kapitałem zakładowym w wysokości zaledwie pięciu tysięcy złotych, obracały milionami.

Jedna z takich firm kupiła za 7 mln zł działkę w Wielkopolsce, by po zaledwie ośmiu dniach odsprzedać ją spółce Polnord za niemal 27 mln złotych. Polnord nie zdecydował się na zakup działki od pierwotnego właściciela po cenie rynkowej, mimo że znał ofertę, lecz dopiero od pośrednika za ponad czterokrotnie wyższą kwotę. Około 20 mln zł zysku z transakcji zostało wytransferowanych do spółek kontrolowanych przez biznesmena Ryszarda K., w tym do Prokom Investments SA.

Podobną drogą, poprzez spółki-słupy, z Polnordu do Prokomu trafiło jeszcze ponad 70 mln zł pochodzących ze sprzedaży bezwartościowych wierzytelności. Zostały następnie wytransferowane do podmiotów gospodarczych zarejestrowanych m.in. na Cyprze. link

Dlatego mam ostrzeżenie dla ludzi prawdziwego businessu: W trosce o wasze pieniądze - skończcie z wszelkimi zleceniami dla pana Romana G!

 _____________________________________________

Komunistycznym PO, PSL, SLD, żadnej ideologii ani Konfederacji
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale nawet jednej starej kozy!

__________________

następny - poprzedni

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:18)

Komentarze

Tu wszystko jest jasne i daje się streścić na jednej kartce małego formatu. Pan R.K. musiał się wycofać z Polnordu i dlatego chciał zabrać z tej spółki pieniądze, które uważał za swoje. Mówiąc krótko wyjąć z tej spółki i przenieść do swojej czyli do Prokomu, po drodze przytulając kilka milionów do prywatnej kasy.

Prymityw tych "businessmanów" z komunistycznej łaski polegał na tym, że tacy panowie nie odróżniają tego co moje od tego co twoje. Znaczy jak coś jest własnością spółki, a spółka jest moja, to to coś w tej spółce też jest moje. A jak moje to se biorę i wszystkich pozostałych wspólników mam w d...

No i pan Ryszard K. zlecił tę robotę panu mecenasowi, a ten to zrobił jak potrafił - czyli spieprzył.
A jak się wspólnicy Polnordu zorientowali, że im ktoś zwinął dziewięćdziesiąt milionów, które poszły sobie z Polnordu do Prokomu za pośrednictwem sprzedaży bezwartościowych wierzytelności i kulawych nieruchomości, to ich krew zalała i w roku 2017 zawiadomili prokuraturę.

Domyślam się, że pan Ryszard K. wycenił usługę pana mecenasa na 20 baniek, a ten nawet własną prowizję sam sobie zchrzanił i dlatego zostali złapani.
Głupie skutki tandetnej roboty pana mecenasa.

Tego już się nie da odkręcić. Piszę o tym w krótkim podsumowaniu zatytułowanym "Głupie złodziejstwo pana Romana G."

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

michael

#1648581

Moim zdaniem mogło być jeszcze inaczej:

Na przełomie lat 80-tych i 90 -tych przede wszystkim Rosjanie chcieli mieć wpływy w naszym biznesie i wymyślili sobie, że wykreują zależnych od siebie biznesmenów. Ci po mieli zapewniony dostęp do kredytów poprzez Ruskich w bankach i towarzystwach ubezpieczeniowych ale co najważniejsze mieli dostęp do rynku zbytu w Rosji. Byli jednak trzymani na krótkiej smyczy. Mieli pieniądze na duży dom, mogli jeździć drogimi samochodami i drogo się ubierać ale nie wolno im mieć żadnych prywatnych oszczędności. Podejrzewam, że wielu z nich było po prostu funkcjonariuszami służb zarówno rosyjskich jeśli chodziło o większe interesy lub polskich jeśli chodziło o mniejsze.

Krauzemu w pewnym momencie przestały iść interesy. Zbiegło się to w czasie, gdy zależna od jednej z "jego" firm spółka King&King nieudanie próbowała przejąć kontrole na Gazetą Polską. W rezultacie chyba nawet wzmocniła ją kapitałowo ale Sakiewicz i spółka nie stracili nad nią kontroli. Jak tylko okazało się, ze ostatecznie Gazeta pozostaje w rękach Sakiewicza, to Krauzemu wytoczono proces o działanie na szkodę spółki, chyba to był właśnie Prokom, który założył spółkę king& King i właśnie założenie tej spółki było tym działaniem na szkodę Prokomu. By uniknąć skazania Krauzego na skutek presji wielu "polskich biznesmenów" zaczęło naciskać na zmianę prawa w tym zakresie. Wśród naciskających na pewno był Solorz i kilku mniej znanych.

Jednocześnie jednak Prokom musiał sprzedać swój produkt flagowy, czyli płatnika spółce Aseco a uzyskanie ze sprzedaży pieniądze zainwestować w poszukiwanie ropy naftowej, czyli w badania geologiczne w Kazachstanie, w tym czasie całkowicie zależnym od Rosji. Zasady zgody na takie badania są takie, ze ich wyniki należą do państwa które zezwoliło na przeprowadzenie konkretnych badań. Wynika z tego, że po prostu Rosjanie wycofali w ten sposób z Polski swoje pieniądze.

W tym kontekście próba wyprowadzenia pieniędzy przez Krauzego nabiera zupełnie innego wymiaru. Wyjaśnia również dlaczego to następny zarząd Polnordu złożył doniesienie do prokuratury. Po prostu Krauze nie chciał wyjść z interesów z pustymi rękami. Kto mu pomaga? Nie wiem, może inni buntownicy?

UPARTY - [link do oryginału tego komentarza]

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

michael

#1648609

Kilku polskich oligarchów robi co chce, są nietykalni, sądy ich uniewinniają. Reszta Polaków ledwo wiąże koniec z końcem.
Za rzucenie w sędziego tortem, natychmiastowy areszt tymczasowy i od razu wyrok- 10 miesięcy więzienia. Za kradzież milionów - wolność.
Brawo polskie "niezależne"sądy.
Potwierdzają się słowa Neumana- "sądy będą prowadzić sprawy i hu_!"

Ujawnione taśmy Neumana jak PO załatwia sprawy za pomocą "wolnych sądów", jak namawia do kradzieży polityków PO gwarantując im bezkarność

https://forum.interia.pl/tasmy-neumanna-to-jedna-z-najwiekszych-afer-w-historii-iii-rp-tematy,dId,3396474

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Dodaj własny artykuł do naszego bloga http://bazafirmy.pl/blog/ . Wejdź do wybranej kategorii i kliknij "dodaj tekst"

#1648639

Kasta nietykalna.
Adwokatura nietykalna.
Kto jest tykalny?
Qrwa?!Też nietykalna..
Wyprowadzający miliony i miliardy?
Też nietykalni..
Tykalny tylko jest ten co zjadł parę cukierków w Biedronce.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1648655

Tak wyglądał agent CBA, który składał niedwuznaczne propozycje seksualne Mari Giertych

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1648656

https://www.youtube.com/watch?v=4UZ6yYT9nyY

Parę lat temu szanowny pan Giertych skakał i był bardzo zdrowy, oczywiście tylko fizycznie. Widocznie w ostatnich latach rozpasał się z powodu nadmiaru gotówki i wydawał zbyt dużo na używki, co było powodem zasłabnięcia.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1648658

   Witam! Prosta geneza tej gangsterki. Oni, naprawdę uwierzyli, że są bezkarni. Tu trzeba mocnego prawnego kopa całkowicie nowych sądów "między oczy", aby wstrząsnąć tą mafią ośmiornicy Tuskolandu. Mamy jaskrawo kastę na usługach mafii białych kołnierzyków.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1648665

mi się skojarzyło to tak

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1648675

Wstrząsaj, bo jak do tej pory od 5 lat tylko obietnice, a kasta drwi w żywe oczy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1648676

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1648677

o sprawiedliwości. To już zupełny odlot rozumu,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1648693

EOT

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1648695

Wyuczony na Łubiance.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1648697

DELIKwenT - teorEtycznie uczony meCENAstwa - gier tych < meceNASTĘPSTW > pociągających za oczywistościami materialnych fAktów -bezwzględną nieodowiedzialność materialną -> "niezawisłych sędziów" - wybieranych do nadzwyczajnej kasty - interesami ​​​​kastingowych decydentów. UKŁADających sobie forsowane "praworządności" ->  pożądające od pra(co)wników teorEtycznych < organów sprawiedliwości> - totalnego utajniania prawdy (rozumnej prawdorządności ) - niefrasobliwymi zachowaniami "sędziów" -indywidualnych recyta​torów - <wy(k)roków-> - nie swoich postanowień => swoiście zrezygnowanych "sędziów" - panicznie przejętych orzekanymi fałszami fałszyZmów - rzekomych <praworządności> - gier tych matni - dla "sędziów" , prywatnych mocodawców -zawodowej depresji prawnyków (sideł) z fałszywych siodeł dla fałszywych "sędziów" - służących beztroskim złodziejstwom, dla których zbędny jest rozsądek i wyrafinowane  kombinacje złodziejskie meCENAsów nie mają sensu (od 1997 r.) przy tanim (o)kupowaniu prawnyków i haków na "sędziów"  - zawieszonych na uwięzi zbrodni - nieosądzonych "łowców Skór".

"Sędziowie" - w swojej kaście uczciwie się sPOwiadają: < my - w poważnych sprawach - ważnych dla bezpieczeństwa zdrowia, życia i gospodarki Podatników Polski - jako teoretyczni sędziowie, nie decydujemy i musimy (brać na siebie - osobliwą nieodpowiedzialność postanowień) - UNIewinniania winnych i umarzania śledztw dowodowych - wobec winnych - zbrodni decydentów antypoloniZmów - przy Czym - nasi znajomi prokuratorzy, mogą się (nieskutecznie) odwoływać od "sędziowskich" recytacji... -> do własnych emerytur - podCzas recydywy  mafijnych licytacji - "praworządnych" rytuaŁów haków - do zawieszania <praw/do/rządności> - kas/t/owo zawłaszczonymi "sędziami"...

Pozdrawiam. J. K.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1648698