Jak bym wykrakał...Rakiety spadły na Polskę

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

Pisałem... Rakiety spadły na Polskę

 

 

Wróciłem do domu z prestiżowego spotkania na gdańskiej starówce o 20:30.

Wiadomości informują, że w Polskę uderzyły dwie rakiety. Dwie osoby nie żyją. W TVP Info chaos, głosno i głosy ekspertów.

 

Pandemonium się zaczyna.

 

 

20 września tego roku napisałem wymyślony scenariusz, w którym właśnie ruska rakieta spadła na Polskę. Tutaj [1] jest ten cały felieton.

 

Przypomnę wymyślony scenariusz zdarzeń, które się rozwijają, gdy bandyci, nawet przez pomyłkę, czy swoją naturalną tandetę zrobią coś Polsce. Fantazja może czasem być bardzo blisko realizmu.

 

*****

 

Tak to może być? Czy nie?

 

[...]


 

W ciągu 36 godzin opracowano dosyć precyzyjny protokół działań niemalże do natychmiastowego wykonania.

Głównym i pierwszoplanowym zadaniem ministra Błaszczaka było wyselekcjonowanie i wybranie grupy polityków i ministrów, oraz wraz z generałem Rajmundem Andrzejczakiem – szefem Sztabu Generalnego WP, dowódców sił wojskowych, do zorganizowania zespołu kierującego państwem i osiągnięcia nakreślonych celów.


 

Precyzyjnie zaplanowanym z USA i Ukrainą zadaniem rozpoczęto akcje specjalną.

 

Ukraina, która dzięki USA i NATO praktycznie sparaliżowała siły powietrzne Rosji, zestrzeliła wiele wrogich samolotów (światowe źródła mówią o co najmniej 55 odrzutowcach), w tym także ruską dumę, strategiczny bombowiec Tu-95. A co najważniejsze – dostarczył on także Ukraińcom dwie rakiety dalekiego zasięgu Raduga Ch-101. Teoretycznie te rakiety skopiowane z amerykańskich Tomahawków, mają zasięg ponad 4000 km i celność do 10 mtr, lecz jak się już dowiedzieliśmy, to tylko ruskie pobożne życzenia. Rakiety są uzbrojone w półtonową głowicę nuklearną.

 

Chyba wszyscy widzieli, jak wystrzelona rosyjska rakieta nagle wykonała pętlę i z dziką rozkoszą walnęła i wybuchła rozwalając wyrzutnię, z której ją wystrzelono plus parę innych w okolicy.

Rosyjska broń rakietowa, jak również artyleria są wprost tragikomicznie niedokładne.


 

I ta właśnie rakieta, odpowiednio zaprogramowana, miała wystartować z terenów na zachód od Odessy, symulując miejsce startu znad Morza Czarnego i uderzyć w uprzednio wyewakuowany mały zakład naprawczy w okolicach Przemyśla.

Sprawa ewidentna – Rosja zaatakowała bezpośrednio Polskę, państwo NATO.

 

Po co to?


 

Stan wojenny


 

W dwie godziny po "ruskim ataku" na Przemyśl rząd Rzeczpospolitej ogłasza stan wojenny na terytorium kraju.


 

Nieco przedtem, w czasie krótkiej debaty tego ad hoc zespołu kryzysowego PL-USA-UA, dyskutowano, czy dołączyć do zespołu również premiera Mateusza Morawieckiego. Zarówno Stany Zjednoczone, jak i Ukraina nie wnosiły sprzeciwu. A sam Morawiecki, gdy go wtajemniczono, nie krył ekscytacji i woli działania.

Zresztą jego rola była tylko epizodyczna. To on – premier – wraz z radą ministrów (uprzednio przeorganizowaną), ogłaszał stan wojenny dla państwa. A już chwilę potem władzę w kraju przejmowało wojsko.

Zdecydowano nie dokooptowywać do Zespołu i władz stanu wojennego prezydenta Andrzeja Dudy. Dlaczego? Nie wiem

 

__________

 

 

Ci z nas, którzy urodzili się przed rokiem 1980, obecni czterdziestolatkowie i starsi, lepiej, lub gorzej, w zależności od wieku w momencie zdarzenia, pamiętają stan wojenny Jaruzelskiego z 1981 roku.

W pierwszym momencie powołano WRON – Wojskową Radę Ocalenia Narodowego.

Więc podobna nazwa już jest spalona. Bardzo brzydko się kojarzy.
Nie będzie też organizowanie kabaretu, jak powoływanie do Rady takich ludzi, jak Mirosław Hermaszewski, polski kosmonauta, a jak wiemy to dzisiaj, agent Kremla.

A na czele tej rady stanął Wojciech Jaruzelski, podobno polski szlachcic herbu Ślepowron. Jak nic pasowało to do jego ciemnych okularów.


 

Zanim jeszcze naród dowiedział się, że ma właśnie w Polsce stan wojenny, rozpoczęto masowe aresztowania, dla niepoznaki nazwane internowaniem, działaczy opozycji antykomunistycznej (i nie tylko), głównie z Solidarności.

A naród o puczu dowiedział się dopiero późnym porankiem, bo jedyna wtedy w kraju stacja telewizyjna TVP, wyłączyła nadajniki i rozpoczęłą transmisję dopiero wtedy, gdy generał Jaruzelski był gotów wystąpić przed narodem.


 

Po aresztowaniu przeciwników; nawet tych potencjalnych i opanowaniu mediów publicznych – telewizji, radia i prasy (na szczęście dla nich, nie było jeszcze internetu, a nawet komputerów osobistych), przystąpiono do kolejnych restrykcji: zablokowano połączenia telefoniczne ( sieci komórkowej jeszcze nie było), niemalże wszystkie zakłady produkcyjne i usługowe zostały podporządkowane wojskowym komisarzom, tlące się protesty i strajki bezwzględnie tłumiono, a ich przywódców w sądach doraźnych skazywano nawet na 10 lat więzienia.

Zmniejszono poziom zaopatrzenia sieci handlu detalicznego. Ażeby zwykłym obywatelom wybić z głowy politykę, wprowadzono kartki żywnościowe z miesięcznym limitem towarów, głównie żywności, na poziomie niemalże głodowym.

Zawieszono też, a potem zrewidowano stosunki międzynarodowe – dyplomatyczne i gospodarcze.

Była jeszcze godzina policyjna; ZOMOwskie i wojskowe patrole na drogach.

Naród ponownie poczuł, co to znaczy terror.


 

__________


 

Obecny trójstronny zespół sanacji Rzeczpospolitej, w dużej mierze kierujący się koniecznym postępowaniem marszałka Piłsudskiego w czasach II RP, wszystkie te aspekty, biorąc głównie pod uwagę opinię publiczną Polaków, musiał dogłębnie i precyzyjnie rozważyć wszystko.


 

Nie ulega wątpliwości, że zdecydowano się izolować głównych i najgłośniejszych członków V Kolumny, lub inaczej – Targowicy, z całą premedytacją działających dla obcych, poza polskich sił, czyli po prawdzie zdrajców państwa i narodu. Ci, których działalność podpada pod Kodeks Karny, Art. 127, § 1. oczywiście winni być sądzeni, a grozi im kara od 10 do 25 lat więzienia.

Lecz by móc tego dokonać, to należy powołać na miejsce tzw. "kasty" sądy stanu wojennego.

Zaznaczę, że parę lat temu, gdy w podobny sposób (choć raczej jako pucz) władzę w Turcji przejął Recep Erdoğan , to do więzieni skierował 60 000 przeciwników.

Nie sądzę by u nas potrzeba osądzić więcej, niż kilkaset zdrajców.


 

Krokiem koniecznym jest również nałożenie restrykcji na media; w zasadniczej części na te propagujące zdecydowanie antypolskie, często będące kompletnym kłamstwem i judzące naród i manipulujące opinią publiczną.

Zorganizuje się spotkanie z szefostwami największych nadawców wszystkich publicznych mediów, włączając również Internet, przekonując ich, aby zaprzestali działań wrogich wobec Polski. Amerykanie zobowiązali się pomóc wobec tych, w których zaangażowany jest amerykański kapitał.

Właściciele i administratorzy portali społecznościowych mają obowiązek dbać, by nie dopuszczać do publikacji, nie to, że krytycznych wobec władzy, ale wybitnie zmanipulowanych i sfabrykowanych informacji godzących w polską rację stanu.


 

Trzeba będzie również, począwszy od najwyższych władz, pracowników ministerstw, centralnych instytucji politycznych i gospodarczych, a skończywszy na najmniejszych gminach i sołectwach, przeprowadzić audyty w celu likwidacji korupcji, nepotyzmu i niekompetencji.

Władze terytorialne zostają zrównane w sferze prawidłowej decyzyjności i odpowiedzialności za swą pracę jak instytucje centralne.

Sejm musi wreszcie przyjąć ustawę, że każdy urzędnik podejmujący jakąkolwiek decyzję, jest osobiście odpowiedzialny za jej skutki i efekty.

 

Osobnym zagadnieniem jest polityka i współpraca międzynarodowa.

Na okres stanu wojennego zawiesza się te elementy traktatów i międzynarodowych umów, które bezdyskusyjnie szkodzą zarówno suwerenności i samostanowienia Polski, jak i też uderzają w dobro obywateli.

Obowiązuje zasada, że od tej pory, żadne państwo, czy instytucja międzynarodowa nie może samoistnie wydawać decyzji i zaleceń ingerujących w wewnętrzne sprawy państwa, jeżeli to nie zostanie precyzyjnie i dwustronnie uzgodnione z Polską.

Polska polityka zagraniczna staje się twarda i asertywna i nic nie może zagrażać polskiej racji stanu


 

[..[


 

__________


 

To tylko fragment. Takie sobie domorosłe prognozowanie.

Lecz oto dzisiaj dowiedzieliśmy się, że zaczęło się – rakieta spadła na nasze terytorium.

Zostalismy zaatakowani.


 

[1] https://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/nie-tylko-zycie-pisze-scenariusze


 

Ps. Przepraszam za brak adiustacji. Nie mam czasu.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (9 głosów)

Komentarze

 Zdecydowaliśmy, by podjąć weryfikację, czy zachodzą przesłanki do uruchomienia artykułu 4. paktu północnoatlantyckiego - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller po posiedzeniu Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych, które na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą odbyło się wieczorem w siedzibie BBN

 

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1648353

AP: Dane wywiadu wskazują, że na Polskę spadł pocisk wystrzelony przez Ukrainę

Powołując się na przedstawicieli amerykańskiej administracji AP podaje, że pocisk, który spadł na Przewodów, został wystrzelony przez ukraińską obronę przeciwlotniczą w kierunku nadlatującej rosyjskiej rakiety.

https://www.rp.pl/swiat/art37423021-wojna-rosji-z-ukraina-dzien-266#block-id-Db1tkQXNE0

Vote up!
3
Vote down!
-3

AgnieszkaS

#1648359

#1648360

Takie wiesci zaczynaja podawac Amerykanie, np: wg Reuters:

Biden says missile that hit Poland probably not fired from Russia

Vote up!
3
Vote down!
0

Vik

#1648369

Takie wieści to pestka w porównaniu z NYP. A i innych wieści cała kupa. Do wyboru, do koloru.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1648379

Takie wieści ukazały się wczoraj w USA po rozmowie mediów z Bidenem. 

Powyżej podałam jak to przedstawiła Rzeczpospolita (na lewym pasku z wiadomościami) na podstawie Associated Press i podałam link do oryginalnego tekstu w języku angielskim AP. 

Własnych opinii nie przedstawiałam żadnych.

Vote up!
1
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1648382

Witaj Agnieszko

Też widziałem te wszystkie doniesienia prasowe i nie tylko. Tylko... rozpoczęła się gra polityczna, by uniknąć sytuacji konfliktu kubańskiego. Stwierdzono, że jest o krok od III WŚ.

Władze polskie na początku szły w kierunku eksperckim, jak pokazywało śledztwo, a potem... zamilkły. Rozpoczęły się wielostronne międzynarodowe rozmowy i konsultacje i USA najprawdopodobniej opuściły kurtynę, przykryły fakty i narzuciły "jedyną właściwą" interpretację.

Prezydent Zełeński natychmiast zareagował i dobitnie stwierdził, że nie była to rakieta ukraińska. Niestety, gdy chciał dosłać swoich ekspertów na miejsce tragedii, Morawiecki się wykręcił, że trzeba to skonsultować z amerykańskim partnerem.

Także gen. Skrzypczak, któremu ufam, bo to szczery, prostolinijny człowiek oświadczył (możesz ten wywiad znaleźć ba YT), że na 100% była to rakieta rosyjska, bo na to wskazuje rozmiar leja po wybuchu. Taką moc ma tylko rakieta do celów naziemnych, tymczasem ukraińska rakieta typu ziemia - powietrze, do zwalczania lecących samolotów, czy rakiet, ma ładunek wybuchowy 10 razy mniejszy i nigdy by nie wyorała takiej dziury, zabijając dwoje ludzi (a kilkaset metrów dalej było osiedle mieszkaniowe i wtedy byłaby tragedia).

Czyli wiemy, że nic nie wiemy i z dużym prawdopodobieństwem toczy się klasyczna gra polityczna. A Polska ma siedzieć cicho i słuchać swego hegemona.

Lecz ten epizod, dobrze rozegrany przez polskie władze, może nam dać spore korzyści. Widać teraz bezdyskusyjnie, że musimy chronić niebo nad Ukrainą (powiedzmy tylko nad zachodnią), bo efekty wojny trafiają w państwa NATO.

Uściski

Ps. Pierwsze mrozy się zaczynają. Dziś w nocy -1.

Vote up!
2
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1648406

Janusz, 

Dziękuję za zwrócenie uwagi na rozmowę z generałem Skrzypczakiem, co prawda nie znalazłam jego wypowiedzi na YouTube, to jednak była ta wypowiedź cytowana przez Do Rzeczy. Tutaj link:

https://dorzeczy.pl/opinie/370147/wybuch-w-przewodowie-gen-skrzypczak-nalezy-tonowac-emocje.html

Pozwolę sobie zacytować istotny fragment tekstu:

Ponieważ wszystkie rakiety przeciwlotnicze mają samolikwidator. Taka rakieta po wykonaniu określonej misji dokonuje samolikwidacji w powietrzu. Wszystkie tego typu rakiety i systemy lotnicze mają samolikwidatory. (...) Dlatego musiała być to rakieta balistyczna, która wywołała ten wybuch. Warto też zauważyć, że ładunek detonujący w rakiecie przeciwlotniczej jest niewielki. On ma za zadanie zniszczyć rakietę, która jest celem. Natomiast na Polskę spadła rakieta z dużym ładunkiem. Najpewniej był to pocisk rosyjski wytrącony z trajektorii lotu przez ukraińską rakietę przeciwlotniczą.

Śledztwo jeszcze się nie zakończyło, mimo wszystko teoria generała Skrzypczaka jest jak najbardziej prawdopodobna. stąd też wywodzi się nieporozumienie dotyczące ilości rakiet - jedna lub dwie. Nawet jeśli to jest rosyjska rakieta, to nie była ona celowo wysłana na Polskę - na dawny PGR, gdzie suszono zboże - ale po uderzeniu przez ukraińską rakietę tam się przypadkowo znalazła.

Stało się to w czasie masowego i godnego potępienia rosyjskiego ataku na Ukrainę. Dowiedziałam się, że Rosja wystrzeliła w czasie tego ataku 100 takich rakiet. Ukraina musi się bronić przed rosyjskimi faszystami, a za ten nieszczęśliwy wypadek i wszelkie zło płynące z wojny winę ponosi Rosja. 

Chcę tutaj wspomnieć, że strona podejrzana, (Ukraina, Rosja, a ja i Białorusi nie odrzucam) nie może brać udziału w dochodzeniu.

Jeszcze jedno. Napisałeś tak:

Czyli wiemy, że nic nie wiemy i z dużym prawdopodobieństwem toczy się klasyczna gra polityczna. A Polska ma siedzieć cicho i słuchać swego hegemona.

To brzmi jak by było żywcem wzięte z Neon24.

Nie zgadzam się z tą opinią i podejściem.

 

Tak, robi się zimno, rozmawiałam z mamą kilka godzin temu. Powiedziała mi, że przyszedł mróz. Czuję się winna z powodu pięknej pogody, błyszczących w blasku zachodzącego słońca cytryn za oknem.

Pozdrawiam bardzo serdecznie.

Vote up!
2
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1648410

Oj Agnieszko!

Trochę sarkazmu, a Ty już mnie pakujesz do Neon 24 ? :-(

Muszę taki być, by wytrzymać napięcie. Mam taką już wyobraźnię, że tworzę scenariusze, po których trudno zasnąć.

Jest więcej zdroworozsądkowych i logicznych głosów w tym temacie. Zawodowi dziennikarze i publicyści bardzo ostrożni. Bardzo zrozumiałe, pensja jest ważna. Niemniej w narodzie, przez błędy komunikacyjne władzy wielkie wątpliwości.

Za przywołanym w kolejnym Twoim komentarzu Zychowiczu nie przepadam. To lanser, na dodatek nie specjalnie wiarygodny. W swoich książkach popełnił dużo błędów historycznych i manipulował faktami.

Zazdroszczę teraz Kalifornii. Dzisiaj już całą noc palę w kominku. Nie śpię, więc mam zajęcie. No i tanie drewno, więc oszczędzam ogrzewanie gazowe. Będzie kosztownie, jeśli zima będzie ciężka.

Uściski

 

Vote up!
4
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1648412

 

Vote up!
0
Vote down!
-2

AgnieszkaS

#1648411

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Adam1966 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jak będzie to jednak ukraińska rakieta to czy ukraiński żyd chociaż przeprosi? Czy znowu przyjmiemy na przezimowanie ze 4mln Ukraińców w nagrodę?

Vote up!
2
Vote down!
-5

Niepoprawny

#1648418

    Czy taki zbolszewizowany pseudo prawicowiec musi się żywić nienawiścią do ofiar barbarzyńskiej rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz bestialskim mordami i gwałtami kobiet i dzieci -- jakich dokonują rosyjscy barbarzyńscy na rozkaz sowieckiego zbrodniarza z KGB Putina?

   Wielki polski patriota Henryk Sienkiewicz napisał, że „nacjonalizm polski nie tuczył się nigdy cudzą krwią i łzami, nie smagał dzieci w szkołach, nie stawał pomników katom”, lecz „zrodził się z bólu, największej tragedii dziejowej”.

Vote up!
3
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1648420

Tygrysku. Nie jesteś lepszy od sowietów i ukrów razem wziętych, zacznij się leczyć!

Vote up!
2
Vote down!
-1

Niepoprawny

#1648445

Pan antysemita, czy anty-ukrainiec?

A to ciekawe...

Vote up!
4
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1648423

Czytanie nie boli, ale już czytanie ze zrozumieniem, niektórych bardzo boli.

Pozdrawiam niedouka "tygryska"

Było twierdzenie - kacapska rakieta, zapytałem co będzie jak będzie ukraińska, czy będą choć przeprosiny.

Vote up!
2
Vote down!
-2

Niepoprawny

#1648441

Witaj Agnieszko

 

Rewiduję swoje stanowisko.

Wysłuchałem z wielką uwagą innego eksperta, też generała, lecz w odróżnieniu od gen, Skrzypczaka, specjalistę od wszystkiego co lata. Opisał dokładnie, jak działają różne wersje anty-rakiety S300, produkcji rosyjskiej, też powszechnie używanych przez Ukrainę. Ta rakieta często ma dwie głowice wybuchowe. Pierwsza zapewne poraziła cel w powietrzu, potem jak to w ruskich urządzeniach, operator stracił nad nią kontrolę, nie reagowała na rozkaz samozniszczenia, przeleciała do Polski, tam wbiła się w ziemię i wybuchła druga głowica już pod ziemią. Stąd taki lej, a także brak odłamków na traktorze i innych sprzętach w otoczeniu.

Najprawdopodobniej rakieta należała do obrony p-lot Lwowa, który jest ok. 50 km od naszej granicy. A potem 6 km w głąb Polski. To sekundy dla takich rakiet.

Niemniej ruskie świadomie ostrzeliwują obszary na zachodzie blisko nas, bo wiedzą, że różne cuda mogą się zdarzyć.

A Ukraińcy będą mogli brać udział w śledztwie jako obserwatorzy.

Uściski

Vote up!
2
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1648454

Czy ukraiński prezydent nie powinien przeprosić za swoją butę?

Vote up!
1
Vote down!
-2

Niepoprawny

#1648455

Dziękuję za aktualizacje i, jak sam ująłeś, przedstawienie pewnej rewizji Twoich poglądów.

Ta sprawa została wykorzystana w naszych mediach i naszej polityce aby celowo poróżnić Polskę z Ukrainą i Ukrainę ze Stanami Zjednoczonymi. Zauważyłam też próby upokorzenia Zelenskiego i zmuszenia go do negocjacji z Rosją. Republikanie, którzy mają większość w House of Representatives, najchętniej obcięli by te wszystkie ukraińskie wydatki i do tego dążą. Krańcowa prawica jest ewidentnie za Rosją. Ja na żadnego z nich już nie zagłosuje, nie zagłosuję nawet na Trumpa, chociaż on nie jest winien, że w jego cieniu kryją się zimne, drańskie twarze.

Pozdrawiam.

 

Vote up!
2
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1648458

Północ minęła, więc dzień dobry Agnieszko.

Dzieje się całkiem uzasadniona gra polityczna.

Dzisiaj ponownie słuchałem generała Skrzypczaka, a potem Marka Budzisza. Generał twardo stoi przy swoim - to była ruska rakieta. A gen. był jednym z głównodowodzących i to niegłupi człowiek. Ktoś w typie waszego gen. Bena Hodgesa.. Natomiast Budzisz - świetny analityk i geostrateg, tonował doniesienia, mając na uwadze ryzyko wielkiego konfliktu zachód - Rosja.

Teraz już sam niczego nie jestem pewny. Muszę polegać na wiadomościach z drugiej ręki. A polityka częściej operuje ułudą niż suchą prawdą. Bo tak akurat wszystkim pasuje.

Pozdrowienia

Vote up!
3
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1648479

Janusz,

U mnie już po dziesiątej wieczorem, jak ten czas leci. 

Nie wiem co się dzieje. Niezrozumiała jest dla mnie ta delegacja ekspertów, która udała się na Ukrainę. Po co, tego naprawdę nie pojmuję.  Nie chcę wysnuwać jakichkolwiek przypuszczeń, a więc zaczekam aż cokolwiek więcej będzie wiadome.

Z obserwacji tonu i treści wypowiedzi Bidena domyśliłam się, że Amerykanie od początku wiedzieli o wiele więcej niż dawali po sobie poznać, a ponadto dziwnie się ociągali z przekazaniem swojej wiedzy Polsce. Ja też myślę, że tak akurat wszystkim pasuje. 

Dobrej nocy!

Vote up!
2
Vote down!
-1

AgnieszkaS

#1648485