Strasz kontra Srasz Pożarna

Obrazek użytkownika Krispin
Humor i satyra

12 października 2021 r. Komendant Główny Państwowej Straszy Pożarnej (PSP), centralnego organu administracji rządowej, właściwego w sprawach organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego oraz ochrony przeciwpożarowej, ogłosił, że od dziś – w związku zagrożeniem epidemiologicznym związanym z wirusem covid-21 – Strasz Pożarna będzie służyć społeczeństwu Korony jedynie poprzez Internet lub telefonicznie. W ten sposób skróci się maksymalnie – czyli do minimum – droga „od klienta do pacjenta” i ograniczy użycie drogiego, specjalistycznego sprzętu oraz łatwopalnego paliwa do wozów strażackich.

 

Można też wysłać zapytanie "jak ugasić mój pożar?" - pocztą. W tym celu planuje się budowę wieżowca pocztowego w Berdyczowie. Może nieco niefortunny jest wybór ulicy (o mieście już nie wspomnę). Wieżowiec ma stanąć przy ul. Gala Anonima. Żeby nie było jak w tym dowcipie:

- Jest u was poczta?
- Jest. 
- A gdzie?
- Na ulicy Gala Anonima. 
- Jak?
- A-NO-NI-MA. 
- Jak to? Poczta jest, a ulicy nima?

W sumie lepsza ulica Anonima niż w szczerym polu. Swoją drogą ciekawe, czy kiedy wyprowadza się kogoś w pole, można uznać za usprawiedliwienie to, że było szczere? W końcu szczerość popłaca (może w dobie koronoświrusa robi nawet przelewy, bo przewały to nie w jej stylu).

 

Ale teleporady gaśnicze to super pomysł. Wreszcie ktoś ruszył głową i podjął właściwą decyzję. W zaistniałej sytuacji w serwisach aukcyjnych Allegro i OLX pojawiły się oferty niepotrzebnego już sprzętu gaśniczego i hełmów strażackich. Aż o 300% wzrosły ceny wiader na wodę. Nie wiadomo, dlaczego większym wzięciem cieszą się te metalowe, a nie lekkie, plastikowe, dostępne w różnych kolorach tęczy. Przemysł wiaderski... wróć, chyba raczej wiadrarski... wróć... no, wiadomo jaki, prosperuje i prosperować będzie jeszcze czas jakiś – w domyśle dłuższy. Choć nie wiadomo, o ile dłuższy. Problemem jest wysyp rzemieślniczych podróbek, czyli hełmów przerabianych na wiaderka – proceder ten praktykowany jest na dużą skalę.

 

Pozostaje kwestia wody i dostępu do niej. Otóż okazuje się, że najlepsza jest woda z Wisły. A zatem miejscowości leżące wzdłuż Wisły są w korzystnej sytuacji, bowiem woda zawierająca fekalia skuteczniej gasi. Rezydent Czajkowski twierdzi, że gasi pragnienie ryb, a ogniomistrz Jeleń, że pożar (nie wiadomo, co zeżar(ł), ale żarliwie zachęcał). Zatem jest konieczny (nie ma z tym nic wspólnego nadbrygadier Adam Konieczny - obecny zastępca komendanta głównego PSP) wzmożony dopływ fekaliów do Wisły i ich energiczny spływ Wisłą.

 

W tym miejscu apelujemy do Mai Ostaszewskiej, która niegdyś ogłaszała (zdjęcie z karteczką z hasłem „Pomagam Czajkowskiemu. Nie sr*m już 3 dobę”), że wspomaganie rezydenta Czajkwskiego polegadziś na czymś zupełnie odwrotnym. Jak niegdyś śpiewali „The Beatles” na swoim "The White Album":  

Sr*j, baby, sr*j, you-rat-u-yeahten cry!

...a może „u-rat-u-yeah...”? Już dobrze nie pamiętam.

 

W tej dobie należy uważać z ostrymi przyprawami, gdyż one „palą dwustronnie” – z przodu i z tyłu... lub z góry i z dołu. A jeśli palą z dołu, można coś niechcący zapalić. Skądinąd – już bez pomocy chilli – od góry też można ostro dać popalić, bowiem poruszanie w dyskusjach tematów zapalnych może doprowadzić do gwałtownego wzrostu liczby pożarów. Wszystkie je ugasić będzie trudno. Miejmy na uwadze coraz większe kłopoty z wodą na całym globie.  

 

I jeszcze jedno. Najstarszym ze znanych oddziałów, które wyspecjalizowały się w gaszeniu pożarów byli rzymscy Vigiles, zorganizowani w 6 r. n.e. przez cesarza Oktawiana Augusta. To pewnie dlatego w Gdańsku i innych miastach Polski coraz częściej pojawiają się demonstranci z Vagines na patyku. Stop hejterskim hasłom typu: „Sraty taty, Dulka w kraty!” i tym podobnym! Stop mowie nienawiści!

 

PS Niniejszy tekst jest pierwszym w dobie post-prawdy artykułem z kategorii fjuczer-prawdy, a właściwie fjuczer-post-prawdy, wychodzącym naprzeciw dążeniom do wolności słowa i usuwania ograniczeń stawianych dziennikarstwu śledczemu. Po co ograniczać się do pisania o tym, co było w przeszłości? Można pisać także o tym, co było w przyszłości. Wiwat fekal-prawda!

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:11)

Komentarze

ANTIDOTUM na tą fekal prawdę polecam słowa rzeczywistej

 PRAWDY

:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2408123199496611&id=100008968634431

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1647876

Lepiej nie utonąć. Ani w Wiśle, ani w łyżce wody. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1647878

Z radością witam w oficjalną inaugurację w obiegu publicznym nowego  gatunku felietonu: ( a może nawet  fekalie-tonu?) -fjuczer -post- prawda!:-) Niech żyje , niech żyje :)

W ramach rozwoju gatunku można też zastanowić się nad uruchomieniem  teleporad dla topielców zamiast ratowników przy kąpieliskach (w sezonie letnim) oraz aplikacji na samodonoszenie na siebie za nieprawomyślność wszelaką. (całorocznie).

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1647955

Straż, Strasz, S*asz, w skrócie SSS.

Chyba się niechcący wpisałam w takie oznaczenia, i to nawet międzynarodowo:, czyli z promocją nowego kierunku na szerszej arenie:

Summer Submerse Self Support -oraz Self Spying Savage System- w skrócie  SSSS. Pokrzepiona myślą o własnym wkładzie w rozwój cywilizacji idę spać- dobranoc Państwu. :-)

 

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1647981

S.O.S.: Save Our Soul

To może : SOSS

Strasz Obywatelską S*asza Straż 

Przy okazji Twoja cegiełka -  własny wkład w rozwój cywilizacji  wyszedł  Ci wyśmienicie ....

pozdrawiam serdecznie :-)

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1648178

Teleporady dla topielców. Sam bym na to nie wpadł :)

Czasem trzeba odreagować. Wtedy najlepiej udać się na drugą stronę lustra. Alicji nie zastałem.

To małe wyjaśnienie: Kisiel i przekora

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1647984

Ten tekst to sianie dezinformacji, kiepski dowcip czy objaw wtórnego analfabetyzmu, czyli braku umiejętności rozumienia tego co się przeczyta lub usłyszy?

W swym tekście napisałeś:

"12 października 2021 r. Komendant Główny Państwowej Straszy Pożarnej (PSP), centralnego organu administracji rządowej, właściwego w sprawach organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego oraz ochrony przeciwpożarowej, ogłosił, że od dziś – w związku zagrożeniem epidemiologicznym związanym z wirusem covid-21 – Strasz Pożarna będzie służyć społeczeństwu Korony jedynie poprzez Internet lub telefonicznie."

A jak brzmi informacja KG PSP i jaki jest jej sens?

Oto komunikat w tej sprawie jaki zamieściła KW PSP w Krakowie(proszę przeczytać ze zrozumieniem):

 

KOMUNIKAT O ZAMKNIĘCIU KOMENDY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI KLIENTA

 

Szanowni Państwo,
w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego władze terenowej administracji rządowej podejmują działania zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.
W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno klientów jak i urzędników, podjąłem decyzję o zaprzestaniu z dniem 12 października 2020 r. bezpośredniej obsługi klientów przez pracowników Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie.
Oznacza to realizację zadań w szczególnym trybie. Kontakt z Komendą Wojewódzką PSP będzie odbywał się z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej, telefonicznej, a także korespondencji tradycyjnej.
Do Państwa dyspozycji pozostają adresy i numery do Urzędu:

Zarzecze 106, 30-134 Kraków
tel. 12 371 30 00, fax 12 371 30 09 
NIP: 6750007386 , REGON: 350132584

W sprawach bieżących i niewymagających osobistego udziału prosimy o kontakt z pracownikami komendy za pośrednictwem:

poczty elektronicznej dziennikpodawczy@straz.krakow.pl

lub telefonicznie: 12 371 30 00

dokumenty można składać elektronicznie za pomocą rządowej platformy ePUAP

Kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych wydziałów Urzędu będzie możliwy:
-    w szczególnie uzasadnionych przypadkach,
-    wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.

W przypadku konieczności wizyty w głównej siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie wejście do Urzędu dla interesantów otwarte jest wejście główne (od strony ul. Armii Krajowej).

Proszę Państwa o uszanowanie wprowadzonych zasad i ograniczenie do niezbędnego minimum osobistych wizyt w Urzędzie.
Dziękuję za wyrozumiałość. O wszelkich zmianach będziecie Państwo informowani za pośrednictwem strony internetowej www.straz.krakow.pl

 

Skąd zatem Autor  wyciągnął wniosek, że:

"W ten sposób skróci się maksymalnie – czyli do minimum – droga „od klienta do pacjenta” i ograniczy użycie drogiego, specjalistycznego sprzętu oraz łatwopalnego paliwa do wozów strażackich."?

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1648009

Nie ma on nic wspólnego z PSP (prócz celowej zbieżności nazw i skrótów), ani z cytowanym komunikatem, który nie był mi znany w chwili pisania tekstu (rano tego dnia). Nie piszę o wirusie covid-19 tylko "covid-21". Data jest z przyszłości - rok 2021, itd. itp...

Zabawne, że akurat tego dnia wydano właśnie taki komunikat. Może to oni przeczytali mój tekst i sprowokowani postanowili działać? :)  

A może ktoś czyta w moich myślach? Dziwny wypadek. Koincydencja.... Gdybym wierzył w przypadki, napisałbym, że... to na pewno przypadek.

Ale skoro to nie przypadek...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1648014

To było proroctwo  :-)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1648097

Zwijają się Urzędy  i instytucje zależne od Rządu.Służba Zdrowia ,teraz Straż itd.Na telefon.Już od dawna dziwki też są na telefon.Nic nowego.Tylko Policja ma ciągle nowe nabory.Czyli musi ich być tyle,że przy wyborach administracja Rządowa z Policją i wojskiem będzie zawsze większością niż cała reszta śmiertelników pochodzenia polskiego.

Jeszcze idioci czasem biją brawo Policji.Ile razy dzwonie bo na ulicy bijatyka(chłop tłucze babe) To przyjechali po 1 1/2 godz jak chłop piany pojechał do kochanki tłuc ją.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Mateo

#1648040

Tak ....przykre.....żyjemy w innym świecie........a przykre, że dla dzieci NOW......nowy świat będzie czymś normalnym........de facto co jest nienormalne stanie się dla nich normalne.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1648180