Włażenie w tyłek bez mydła

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Tak tylko mogę określić to, co robili redaktorzy Krzysztof Feusette i Stanisław Janecki przez pierwsze dwadzieścia parę minut ich wczorajszego [7.10.2020] programu "W tyle wizji" {TUTAJ(link is external)}.  Omawiali protesty rolników przeciw tzw. "piątce Kaczyńskiego".  Zaczęli od piosenki Kazimierza Grześkowiaka "Chłop żywemu nie przepuści, a konkretnie od zwrotki "Chłop żywemu nie przepuści.  Gdy się żywe napatoczy - nie pożyje se, a juści".  Dalsze komentarze na temat rolników utrzymane były w duchu publicystyki "Żołnierza Wolności" z sierpnia 1980 roku - "Strajk to chaos i anarchia".
  
  To był dokładnie ten sam rodzaj propagandy.  Wymyślili nawet słowo ""norkarz" - zupełnie tak samo jak komuniści, którzy ubliżali rolnikom, nazywając ich "badylarzami".   Szczególnie rozjuszył dziennikarzy sojusz miedzy Agrounią a Konfederacją.  Panowie dziennikarze starali się włazić w tyłek Jarosława Kaczyńskiego.  Znam Feusette i Janeckiego jako inteligentnych publicystów piszących często mądre teksty.  Czyżby nagle zgłupieli do tego stopnia, by zacząć wierzyć w to, że uprawiając lizusostwo działają na korzyść PiS?

  Działacze Agrounii mogą nie być obdarzeni politycznymi talentami, a w Konfederacji są prawdopodobnie ruscy agenci.  Nie zmienia to jednak faktu, że w sporze o "piątkę Kaczyńskiego" TO ONI MAJĄ RACJĘ.  Ta ustawa jest wyjątkowym bublem prawnym - fanaberią Kaczyńskiego, a sposób jej przepchnięcia przez Sejm był skandaliczny.  Zaszkodziła PiS jak mało co.  Feusette i Janeckiego popierają ich koledzy z TVP Info, którzy wczoraj jedyną informację o protestach rolników zatytułowali "Agrounia wylała gnojówkę na rondzie Żołnierzy Niezłomnych" {TUTAJ(link is external)}.

  Tym asom dziennikarstwa dedykuję piosenkę Jacka Kaczmarskiego "Pamiętnik znaleziony w starych nutach" {TUTAJ(link is external)}, a w szczególności fragment:

  "I stoimy na galerii – chór kastratów,
Płynie nasz łagodny śpiew pochwalny śpiew!
– Laudatur – śpiewamy – laudatur!
Głos nasz równo i szeroko niesie się…".

  Zaczynam coraz bardziej cenić Rafała Ziemkiewicza.  On nie dał się wykastrować i odszedł z TVP Info.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:19)

Komentarze

Niestety - pecunia non olet - i tak jest od wieków, co panowie Feusette i Janecki dobitnie udowodnili...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Yagon 12

#1647458

 

a może to oni maja lepszy ogląd sytuacji niż elig, podatna na propagandę lobby futerkowego?

rozczaruję wszelkie teoryjki ale słowo "norkarz" to nie ich ani nie świeży wymysł.

znów się dziwię elig, tej niby szperającej po necie a takiej tendencyjnej i nawet nie próbującej wyszukać czegoś, zanim autoratywnie stwierdzi powstanie nowego słowa- a to innych ironicznie nazwie "asami".

podejrzewam też, że oni przynajmniej mają powody do zabawy i krytyk a przy tym potrafią uzasadnić swoje zdanie, nie tak jak elig, która puszcza swoje stwierdzenia i ma je za prawdę objawioną samą w sobie. a gdzie twarde fakty? lepiej pyszczyć, jak bardzo zaszkodziło, że jest bublem (nawet jak nieco jest) czy że agro z konfa mają rację (ale co do czego, dokładnie)? no zero konkretów, zero własnego uzasadnienia. takim tekstem to własnie elig się ośmiesza a gdzie i komu włazi bez mydła, to rzecz do ustalenia.

PS Ziemkiewicz xD naturalnie lubisz go, bo masz podobne zdanie, odszedł to bohater a że wcześniej ssał kasiorę jak profesjonalistka, to pewnie nic.

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1647460

Kto komu włazi?

Nie będę nikomu sugerował żadnej odpowiedzi, bo byłoby to wyjątkowo nieprzystojne zachowanie, szczególnie w odniesieniu do damy, pani elig. Istotne jest całkiem co innego - a jest to ogromne nasilenie dezinformacji szalejącej po Polsce jak podmuch złej woli i nienawistnej propagandy wrogiej polskiej suwerenności światowej "liberalnej demokracji", która niczym się nie różni od antypolskiej propagandy bolszewickiego Związku Sowieckiego.

Współczesna Rosja w pełni przejęła imperialne aspiracje dawnej carskiej, a później bolszewickiej Rosji, nie odziedziczyła jedynie dawnej ekonomicznej potęgi rosyjskiego państwa. Dzisiaj jest to kolos na galaretowatych krzywych łapach, którego moc ekonomiczna dygoce gdzieś na poziomie średnich państw Unii Europejskie, gdzieś na poziomie PKB wahającego się pomiędzy Włochami a Hiszpanią, które przecież nawet nie próbują lokować się w gronie światowych mocarstw.

Cała potęga rosyjskiego imperium ulokowana jest w sile jej propagandy, która jest jedyną realną siłą dawnego imperium zła. Jest to jednak rzeczywiste imperium zła, kompetentne i intensywnie finansowane środowisko międzynarodowej liberalnej lewicy, która jest intensywnie infiltrowana jeszcze od początku ubiegłego wieku. Rosja jest teraz słaba, ale jej propaganda jest intensywnie finansowana przez bardzo duże pieniądze płynące z Zachodu...

Dlatego prawdziwi wrogowie polskiej suwerenności, wrogowie polskiego państwa i jego polskiej racji stanu z wielkim powodzeniem korzystają z tych pieniędzy, całe rzesze jurgieltników i najemników sieją zamęt w antypolskiej wojnie informacyjnej, wytrwale dążąc do swojego wymarzonego celu - by pomiędzy Niemcami a Rosją już nigdy nie było żadnego państwa Polskiego. 

Robią co mogą, nadymają się, wrzeszczą i kłamią, prowokują, dymią i oszukują atakując wszystko co w Polsce żywe i jeszcze dycha.  No i widać, że nasza wspaniała elig znowu dała się nabrać...

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

michael

#1647462

Niestety, ty już doszczętnie tak zgłupiałaś, zatraciłaś obiektywność i zdrowy rozsądek, najprawdopodobniej jak zaburzenia prof. Staniszkis, które spowodowały, że przeszłaś do tajemniczego,tatarskiego świata Grzegorza Brauna.

 

Skreślam cię z listy.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1647479

Nigdy pani nie ufałem. I chyba dobrze.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1647486

specjalnie obejrzałem program i nie ma tam żadnej przesady, jest normalne pokpiwanie i jest z czego.

oczywiście elig, swego czasu udająca obiektywne relacje, nawet się nie zająknie o dosłownie kilku sprawach, które długo obrabiano na wstępie z tymi protestującymi rolnikami.

bo jeszcze okazałoby się, że uśmiech był jak najbardziej na miejscu. 

ale to charakterystyczne dla żołnierzy przegranej sprawy- stają się fanatykami.

spójrzcie sami, z lobby nie ma rozmowy, tylko pokrzykiwanie tego samego, im bardziej ktoś przyswaja sobie cudze poglądy usłużnie podane w necie, tym bardziej zareaguje fanatyzmem i bigoterią, bo wszelka krytyka obnaża wówczas jego/jej braki. 

 

swoją drogą, co to za patrioci, u których patriotyzm i los całej Polski ma zależeć od żydowsko-arabskiej kontroli ubojni, obdzierania norek na futra i trzymania psa na krótkiej uwięzi. to większa bzdura, niż mieć gospodarkę uzależnioną od przymusu eksportu do Rosji. pierwsze co, to przecież należy się uwalniać z uzależnień a budować innowacyjność a nie martwić się, czy żydom i arabom wzrosną chwilowo ceny mięsa a nam spadną.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1647488

Jest to tuba bezpodstawnej propagandy żydoPiSu coraz bardziej skręcającego na lewo, czyli do swoich korzeni Magdalenowych co wyraźnie uwidoczniło się Ustawą "5"-ki rolniczej, a dzisiaj potwierdza się wprowadzeniem w stylu typowo komuszym rygorów typu stanu wojennego na szczęście jeszcze bez aresztu dla nie noszących "maseczek". W jakoby "demokratycznym" systemie okazuje się że bardzo dobrze opłacany parobek straszy swego pracodawcę - nie typowa żydokomuna? Chciałoby się przytoczyć znane powiedzenie "Nie strasz, nie strasz bo się ze...sz" Polacy mają cierpliwość ale do czasu, tyle, że  niezbyt znający polski charakter "spolonizowani przybysze chazarscy nie znają tej granicy i wydaje im się, że zawsze będą "mogli wszystko". Szybko się przeliczą.

A co do "ruskich agentów" to w żydoPiSie jest ich o wiele więcej  niż w całej społeczności głosującej na Konfederację, poczynając od prokuratora Krzyże, nie wspominając o pracownicy kancelarii agenta KGB i SB po "Szkole Propagandy i Dezinformacji"w Moskwie TW "Alek" - pani Ogórek, też brylującej w tym programie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

antyleming

#1647506

To jak to jest: żydopis nie chce produkować koszernej żywności dla Żydów?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1647606

   Nie ma większej żydokomuny, niż sowiecka Konfederacja z Targowicką Lewizną. Cały Polski Parlament jest podzielony, na Zjednoczoną Prawicę i obcych antypolskich pachołków zdrady narodowej. Twoja wypowiedż jest chorym paszkwilem byłego utrwalacza byłej władzy "ludowej".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1647617

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zresztą inne dzialania PiS też mocno przypominają wzorce z PRL, przykładowo upolitycznienie sądownictwa, zamiatanie pod dywan przestępstw dokonywanych przez KC-yków PiS, przywożenie dyrektorów w teczkach. Komuna wraca. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-10

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1647509

karierę jako "inżynier".

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1647515

za czasów Urbana to się jeszcze uczyłem i nieźle uczyłem, skoro inżynierem nie "prawnikiem" zostałem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1647557

Za Urbana się uczy

Dziś ma czerwone uszy

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1647561

inteligencji. No i po latach okazuje się, że mieli rację!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1647620

Ciekawe kogo ten Zawisza Czerwony uznaje za uzurpatorów, czy przypadkiem w jego mniemaniu uzurpatorami są wszyscy którzy mieli czelność odebrać choć trochę władzy czerwonym komunistom z Moskwy?

Czy prawowita łapa zaciśnięta na polskim gardle, według Zawiszy Czerwonego, należy do wspaniałych następców sowieckich komunistów czyli do Biedronia, Budki, Czarzastego, Kosiniaka, Kamysza i wszystkich ich lewackich towarzyszy z antypisu, dzielnie walczących o władzę i panowanie dla wszelkich LGBT, gender i zielonych ludzików od towarzysza Putina?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

michael

#1647539

kto tu mówi o uzurpatorach? Co Polacy wybrali to mają. To tylko PiS krzyczał o sfałszowanych wyborach, gdy przegrali.

Ale jeśli tak szukasz tych komunistów, to poszukaj sobie ministra sprawiedliwości odpowiedzialnego za mordowanie żołnierzy wyklętych. Bardzo ciekawe koligacje rodzinne można tam znaleźć.

Tak więc kto w Konfederacji jest tym "ruskim". Bo to co macie na pewno wspólnego z komunistami to skłonność do pomówień i pałowania.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1647555

Kto konkretnie w Konfederacji jest ruskim agentem i co o tym świadczy?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1647532

wynikającymi z ich działania.

Po owocach ich poznacie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

michael

#1647541

Proszę o jakiś przykład działania kogoś z Konfederacji, które świadczy o byciu ruskim agentem. Jakie są konkretnie tego owoce, czyli korzyści dla Rosji z tego działania?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1647547

Przykład wszak idzie zawsze od góry
Do Mahometa nie przyszły, który
Rzekł: "sam więc pójdę, jakom Mahomet"
Kto jechał w góry choćby na moment
Ten na pytanie łatwo odpowie
Mądry jest wielce, wiele ma w głowie
Bo któż dziś w góry śmiało wyrusza
W ten czas pandemii koronowirusa?
Myśliciel jakiś czy bez matury
Któż to, u licha, ma dzisiaj tury?
Ten kto las ma i flintę posiada
A ma też ikrę, czy tylko gada?
I nie takiego sprzed ery potopu
On papla w kółko, ale bez stopu
Jednak nie z kruszca szlachetnego
Tylko z erupcji wielkiego ego
Flinta raz w roku wystrzela sama
Może wypali, wykończy chama?
Tak oto flinta wykona woltę
Niczym filozof przebiegły Wolter
Nietolerancji chciał kres położyć 
Los Polski w ręce obcych sił złożyć
Kto wydać nas chciał Prusom i Rosji? 
Konfederata - Szczęsny Potocki! 
Dziś wiemy dobrze, jak był niezczęsny 
Chcesz w niego rzucić? Za rogiem mięsny

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1647624

Głowni "norkarze" to firmy z Holandii i biznesmeni z miasta. Polscy rolnicy nie specjalizują się w obdzieraniu ze skór lisów, czy innych futerkowców. Mam dom na dużej wsi i nie znam żadnego rolnika, który by parał się też jakimś "ubojem rytualnym", nikt też nie ma hektara klatek z posranymi ze strachu norkami. Koalicja tej agrounii z konfederacją tylko może świadczyć o ich podobieństwie, a ponieważ większość konfederatów, niezależnie od frakcji, to osoby zaburzone mentalnie, więc pewnie i ci agro-inni też mają w głowach nasrane norczymi kupami. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1647636

nakręconych przez ekoterrorystów. Rolnicy nie zajmują się jakimkolwiek ubojem lecz hodowlą, ubojem zajmują się rzeźnie. Z tego co mówił były minister wynika, że ubój rytualny wcale nie jest bardziej niehumanitarny niż "zwykły". Ubój "rytualny" przynosi do kasy państwa 8 mld. zł rocznie. PiS likwiduje na życzenie Niemiec huty, kopalnie, a teraz polską wieś, czyli "zwija" Polskę, zapłacą za to niedługo wszyscy Polacy. Teraz na polskie wioski sprowadzają się mieszczuchy z miast, którzy nie mają pojęcia o jakiejkolwiek hodowli, czy uprawie i mają pretensje, że gnój śmierdzi.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1647637

Co ty opowiadasz. człowieku. Rolnik żyje z ROLI. Hodowca. to niekoniecznie rolnik. Więc nie mieszajcie rolnika do geszeftów z futrami na czapy chasydów i mięs do koszernych paróweczek. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1647639