Polski Kanał przez Mierzeję Wiślaną otwarty jest!

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Ten kanał, dzieło rządu Zjednoczonej Prawicy pod przywództwem PiS to żywy pomnik pamięci ofiar 17 września 1939 – napaści Stalina na Polskę i sowieckiego mordu na Polsce i Polakach!

17 września 2022 r. - 83 lata po wbiciu noża w plecy przez sowietów tym kanałem pomnikiem z Zalewu Wiślanego wpłynęły na Bałtyk pierwsze jednostki pływające.

Na pierwszy krok przepłynęły nim jednostki pod banderą Najjaśniejszej RP.

Od 18 września 2022 nowym polskim kanałem zaczyna się regularny międzynarodowy ruch jednostek pływających, tych o najcięższym kalibrze transportowym do jednostek „wagi piórkowej”, pod różnymi banderami i w obu kierunkach!

Rząd RP Zjednoczonej Prawicy po raz kolejny dotrzymał swojej kolejnej obietnicy!

Kreml swe władanie Cieśniną Pilawską niech wsadzi sobie w....! Jak również priwisljańskaja opozycja, plująca na inwestycję kanału od chwili wbicia pierwszej łopaty pod jego budowę!

Zalew Wiślany znów jest dostępny dla świata bez łaski cara Putina, terrorysty, szantażysty i mordercy!

Polski Kanał przez Mierzeję Wiślaną otwarty jest!

...Elbląg znów może stać się portem bałtyckim ale tu już niestety różnie może być bo po śp.Jerzym Wilku z PiS – często i z szacunkiem wspominanym podczas uroczystości otwarcia kanału - w Elblągu rządzi PSL, były koalicjant 2 rządów premiera RP Donalda Tuska, a dziś liżący fȕhrerowi PO lakierki i inne przyległości by w wyborach parlamentarnych 2023 złapać choć krawędź koryta, o które walczy dla Niemiec berliński najemnik Tusk.

...Aura plan uroczystości otwarcia kanału trochę pokrzyżowała ale nie ochłodziła emocji. Przemówienie Prezydenta RP A.Dudy było mocne ale bardzo stonowane. Jak na Głowę Państwa przystało. Podobnie było z przemówieniem Premiera Jarosława Kaczyńskiego ale potem dyplomatyczne pieszczoty się skończyły bo po bandzie i szczerze pojechał Premier RP Mateusz Morawiecki, nazwając sprawy i ludzi po imieniu. Powiedział głośno to co myślą miliony Polaków i byłemu premierowi RP, „królowi Europy”, pupilowi kanzlery Merkel wygarnął bezpośrednio i prosto z mostu:

„Spotykamy się dziś, we wrześniu 2022 r. Ale był inny wrzesień, 13 lat temu, kiedy w Sopocie ówczesny premier podpisał umowę samoograniczającą prawa Rzeczypospolitej Polskiej do Zalewu Wiślanego, do tych ziem de facto. Podpisał ją z Władimirem Putinem (...)

O tym trzeba szczególnie pamiętać w tych dniach, bo jesteśmy świadkami specjalnej operacji. Operacji przefarbowania tego człowieka i tej grupy politycznej, zwłaszcza tego człowieka, który był wielkim sojusznikiem i przyjacielem Angeli Merkel, i sojusznikiem Putina, przefarbowania tego człowieka na patriotę

Tego, który mówił o tym kanale żeglugowym, że to polityczny trick PiS, a jego główny doradca - że to największy nonsens gospodarczy. Nie, nie pozwolimy na tę operację przefarbowania (...)”

Jednak prawdziwą bombę odpalił sędziwy kpt.ż.w.Zbigniew Sulatycki (1933) z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, przewodniczący Konwentu Morskiego, którego fragmenty wystąpienia o dziwo opublikowały cyngle z Czerskiej. Oczywiście po czerskiej korekcie i cenzurze, ale jednak...

- Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus - zaczął swe wystąpienie kpt.ż.w. Zbigniew Sulatycki powitaniem i podziękowaniem za obecność tym wszystkim „dla których Rzeczypospolita coś znaczy”. Bo rzeczywiście - na uroczystość otwarcia kanału „tradycyjnie” nie raczyli przybyć zaproszeni opozycyjni wicemarszałkowie Sejmu RP, Marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki, liderzy partii opozycyjnych.

Przemówienie Pana Kapitana Sulatyckiego skończyło się aplauzem na stojąco!

A potem, w uroczystej gali, przy salucie załóg i przy akompaniamencie pokładowych syren statki wypłynęły ze śluzy kanału ku Bałtykowi!...

18.09.2022? Rośnie kolejka chętnych w obie strony czyli... inwestycja zaczyna na siebie pracować.

Niedługo otwarcie Baltic Pipe, wiosną 2023 ma być oddany do użytku podwodny tunel komunikacyjny, łączący wyspy Wolin i Uznam. Prace przy powstaniu Centralnego Portu Lotniczego trwają. Polacy wierzą w rząd RP i w Prezydenta RP. Opozycja staje na głowie, wzywa na pomoc „ulicę i zagranicę” by uwalić ważne dla Polski inwestycje, wypchać Polskę i Polaków spowrotem tam gdzie byli w latach 1945-2015 i skompromitować Polskę w oczach świata! Bruksela i Berlin aż przebierają nogami ale... postawili na Tuska, a to zła, błędna i skazana na katastrofę inwestycja.

contessa, 17.09.2022

 

]]>https://wpolityce.pl/polityka/614675-przekop-mierzei-wislanejprezydentwi...]]>

]]>https://wpolityce.pl/polityka/614682-premier-o-tusku-nie-pozwolimy-na-op...]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

Charakterystyczna w kwestii otwarcia kanału jest antypolska  postawa POpierdojczów działających jako ekspozytura BND na obszarze Polski.

Te zaplute karły emanujące wokół swym niemieckim pochodzeniem lub takowemu podporządkowaniu ,  nie potrafiąc znaleźć realnych czy choćby wiarygodnych kontrargumentów wobec tej nie podobającej się Berlinowi i Moskwie inwestycji, stosują rozpisaną na wielogłos argumentację głupiego dla jeszcze głupszych lub (bardziej niemieckich) od siebie. Dowodem tego stała się rozdmuchiwana sprawa  braku pogłębionego toru wodnego do portu w Elblągu w chwili otwarcia kanału przez mierzeję. Widać w wyobraźni wicegauleiterów drygujących przekazem politycznym dla pozostałych kamradów PO, takie pogłębienie miano chyba przeprowadzić z helikoptrów  caracal ,albo wiadrami z tratw zbitych z uprzednio dowiezionych z mazur bali drzewnych… Bo jak się miałyby niby znaleźć na Zalewie Wiślanym jednostki morskie służące wykonywaniu torów wodnych, bez uprzednio  wykonanego przejścia wodnego ,aby tego typu jednostki mogły z choćby i z najbliższego Gdańska dotrzeć na miejsce gdzie, należy przeprowadzić te prace ? No cóż publicznie bezkrytycznie głoszona  ze strony środowisk tej organizacji propaganda  świadcząca o bezkrytycznym podłożeniu się jej interesom niemieckich zwierzchników, powinna przekładać się na ich pełną alienację, o ile nawet nie formalną delegalizację tej współczesnej V kolumny w dalszym bycie politycznym Polski.   

Vote up!
9
Vote down!
0

E.Kościesza

#1647027

Niestety organizacja  uroczystości otwarcia miała pewne zgrzyty. Wielkiego rozczarowania doznali zaproszeni członkowie klubów Gazety Polskiej. Zaproszono ich na godzinę 10, a początek uroczystości miał być  o 12.  Zaczęło się po 13-tej. Dla klubowiczów przewidziane były miejsca o najlepszej widoczności, ale były tam tylko 4 ławki. Tylko kilkudziesięciu z nich miała wyobraźnię i spodziewając się wielogodzinnego oczekiwania, przywieźli krzesełka. Dwie (!) mobilne ubikacje były na odległym parkingu poza bramkami. To tylko drobne uciążliwości - najgorszym był brak jakiegokolwiek nagłośnienia, który mógł dać poczucie uczestnictwa w uroczystości. Telebimy to już może zbytek, ale nagłośnienie powinno być. Nie wiemy, kto odpowiadał za organizację, ale zakrawało to na sabotaż.

Vote up!
7
Vote down!
0

Leopold

#1647036

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika gps65 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"...zaczyna się regularny międzynarodowy ruch jednostek pływających, tych o najcięższym kalibrze transportowym..."

A gdy te jednostki o najcięższym kalibrze przepłynęły z Bałtyku, przez przekop, na Zalew Wiślany, to gdzie zawinęły? Do jakiego portu wpłynęły?

"...inwestycja zaczyna na siebie pracować..."

Kto konkretnie zarobił, przepływając przekop i w jaki sposób?

Vote up!
1
Vote down!
-5

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1647100

Doskonale wiesz co miałam na myśli ale grunt to się czepić i obszczać komuś nogawki, prawda?  Może dostaniesz pińćdziesiąt zeta honorarium i talon na setkę putinówki od kasjera PO za ten durnowaty trollowy wpis. Na zdrowie. 

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1647125

;)

Vote up!
3
Vote down!
0
#1647126

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika gps65 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Brak odpowiedzi uznaję za przyznanie, że nie zaczyna się żaden regularny międzynarodowy ruch jednostek o najcięższym kalibrze transportowym oraz inwestycja nie zaczyna na siebie pracować. To może jakaś prognoza? Kiedy zaczną pływać przekopem większe statki i będą tym pływaniem zarabiać? Za jaki czas ten zarobek spowoduje, że koszty budowy przekopu się zwrócą? Przeprowadzono jakieś analizy z tym związane?

Vote up!
0
Vote down!
-2

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1647128

Ewentualnie kaftan, pzdr ;)

Vote up!
1
Vote down!
0
#1647129

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika gps65 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Co wariackiego w tych pytaniach? Nikt normalny nie pyta o analizy wykazujące sensowność wydawania pieniędzy podatników? 

Vote up!
0
Vote down!
-2

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1647130

regionu. Sowieci doprowadzili do tego, że port w Elblągu zamarł. I nie tylko port. Patrz, co się stało ze stocznia Schichau! A to była jedna z najnowocześniejszych w III Rzeszy.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1647131