Nowy rząd - no i się "urodził"

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Po kilku tygodniach podgrzewania niepotrzebnych emocji i po wielu perturbacjach wewnątrz koalicji ZP, "urodził" nam się nowy-stary rząd w składzie:

 

1/ Mateusz Morawiecki – Prezes Rady Ministrów

2/ Jarosław Kaczyński – Wiceprezes Rady Ministrów

3/ Piotr Gliński – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

4/ Jarosław Gowin – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii

5/ Jacek Sasin – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych

6/ Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki

7/ Tadeusz Kościński - Minister Finansów i Funduszy

8/ Michał Kurtyka - Klimatu i Środowiska

9/ Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury

10/ Mariusz Błaszczak – Minister Obrony Narodowej

11/ Marlena Maląg – Minister Rodziny i Polityki Społecznej

12/ Grzegorz Puda – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

13/ Zbigniew Ziobro – Minister Sprawiedliwości

14/ Mariusz Kamiński – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

15/ Zbigniew Rau – Minister Spraw Zagranicznych

16/ Adam Niedzielski – Minister Zdrowia

17/ Michał Dworczyk – Minister-Członek Rady Ministrów, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

18/ Łukasz Schreiber – Minister-Członek Rady Ministrów

19/ Konrad Szymański – Minister do spraw Unii Europejskiej

20/ Michał Cieślak – Minister-Członek Rady Ministrów

21/ Przedstawiciel Solidarnej Polski - Minister-Członek Rady Ministrów (nazwisko zostanie przedstawione w późniejszym terminie).

 

Wedle zapowiedzi PiS ma to być rząd na następne trzy lata, rząd sprawniejszy i mogący "stawić czoła" ogromnym wewnętrznym i zewnętrznym wyzwaniom, które czekają Polskę w najbliższych latach. Czy tak będzie to zobaczymy. 

 

Bo tak naprawdę wszystko zależy od tego, kto wygra wybory prezydenckie w USA. Jeżeli D. Trump to nowy rząd sobie jakoś poradzi, gdy zaś kandydat Demokratów to będzie miał dużo gorzej. Nasili się bowiem atak na Polskę za strony UE i prezydencji Niemiec wspierany przez rodzimych Targowiczan a bez wsparcia USA powstrzymanie tego ataku będzie bardzo trudne. Czy nowy rząd jest przygotowany na jego odparcie a w szczególności czy jest w stanie razem z sojusznikami zapobiec powiązaniu funduszy pomocowych z wyimaginowaną europejską "praworządnością"? 

 

Wejście do struktur władzy wykonawczej J. Kaczyńskiego może wpłynąć bardzo różnie na funkcjonowanie rządu. Z jednej strony być może będzie skutecznym arbitrem pomiędzy ścierającymi się stronami, ale też z drugiej strony może paraliżować bieżące jego funkcjonowanie. Bowiem jako naczelnik państwa był dotychczas decyzyjnym obserwatorem naszej sceny politycznej a teraz ma bezpośrednio nadzorować ministerstwa, które są kluczowe dla naszego bezpieczeństwa i naszych reform i tym samym rola samych ministrów stanie się ograniczona. Czy nie będzie to tworzyło dodatkowych i niepotrzebnych tarć wewnątrz rządu a szczególnie pomiędzy J. Kaczyńskim a ministrem Z. Ziobro? A czy hipotetycznie nie można spodziewa się tarć na linii premier - nadpremier? Ponadto niezrozumiałym jest dlaczego Z. Ziobro nie ma teki wicepremiera podczas, gdy J. Gowin taką wynegocjował?

 

No i J. Gowin. To człowiek, który tak naprawdę o niczym nie ma pojęcia a już szczególnie o sprawach gospodarczych, za które ma teraz odpowiadać. Poza tym już bywał nielojalny i wedle mnie w ogóle nie powinien zasiadać w rządzie ZP. Jeżeli już to winien dzierżyć jakieś ministerstwo bez teki i w żadnym wypadku nie powinien być wicepremierem. Jeszcze co niektórzy zatęsknią za J. Emilewicz, która zapewne liczyła na utrzymanie swojej posady - stąd jej wyjście z Porozumienia.

 

Bardzo niedobrze się stało, iż ministrem rolnictwa i rozwoju wsi przestał być J. K. Ardanowski. Był najlepszym ministrem rolnictwa od 1989 roku i wieś mu ufała. Zastąpi go nikomu tak naprawdę nieznany G. Puda i na dziś wątpię czy sobie poradzi na tym trudnym stanowisku. A trzeba przypomnieć, że to dzięki wsi wybory wygrała zarówno ZP, jak i wygrał prezydent A. Duda. Szkoda, że w nowym rozdaniu promuje się człowieka, który na wstępie budzi - jako sprawozdawca "ustawy futerkowej" - tyle niejasności w środowisku wiejskim.  

 

Jasnym punktem - też wedle minie- jest P. Czarnek jako minister edukacji i nauki. To wyrazisty polityk o zdecydowanym chrześcijańskim światopoglądzie. Pokładam w nim duże nadzieje na uzdrowienie polskiej edukacji i nauki, szczególnie w obszarze szkolnictwa wyższego, z którym nie poradził sobie J. Gowin. 

 

Obok łączenia nastąpią też zmiany w zakresie odpowiedzialności poszczególnych ministerstw za określone dziedziny, w tym leśnictwa i łowiectwa, ale mam nadzieję, że są to zmiany przemyślane i nie będą źródłem przyszłych konfliktów, tym bardziej, że prawdopodobnie akurat łowiectwo i leśnictwo przypadnie Solidarnej Polsce, która będzie w stanie zablokować ewentualne zakusy prywatyzacji polskich lasów.   

 

Czy ten rząd okaże się naprawdę silnym i radzącym sobie z wszelkimi przeciwnościami? Czy będziemy go wspominać dobrze? Czy przyczyni się do wzrostu dobrobytu nas wszystkich? Te pytania zostawiam otwarte a na dziś - mimo, że mam wiele wątpliwości - daję mu kredyt zaufania. Obym się nie pomylił i ten "noworodek" oby okazał się wart tego kredytu.  

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:12)

Komentarze

Generalnie to ja się zgadzam tylko ze sobą, a i to nie zawsze i nie we wszystkim. Ale z powyższą analizą trudno mi się nie zgodzić.:-)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1646429

Chodza Krzysztofie słuchy na mieście że ma nastąpić zmiana na stanowisku szefa TVP.Dla równowagi ma nim być ktoś z opozycji.

Jest dwóch kandydatów z jednej opozycyjnej nacji.
Hartman lub Zawisza N.

8-))))))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1646432

Co to oznacza?

 

Głęboka orka ustawowa.Będzie rok zajebistych scen i wysokiej oglądalności TVP.

Wszystkie gwiazdy opuszczą Polskę

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1646434

płytko opisane.

np. czy to rząd USA powstrzymuje ataki UE z targowiczanami na Polskę?

tym bardziej nie ma to nic do powiązania funduszy z praworządnością

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1646437

Prof. Czarnek, nominacja trafioną w dziesiątkę. Jak totalni i czerwoni skomlą, znaczy się jest OK.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1646464

Jeżeli mają być reformy to na czele reformowanych dziedzin powinni stać ludzie chcący dokonać reform - Z. Ziobro, P. Czarnek itp.. , a nie typu lewackiego J. Gowina., P. Glińskiego czy G. Pudy.  Pozostały już tylko trzy lata. a zapowiadanych reform mimo upływy 5 lat tzw. "dobrej zmiany" jak nie było tak i nie ma. Natomiast jest upodlenie człowieka wydumanym przez NWO "koronoświrusem"   przy pomocy którego rządy podległe żydowskiej masonerii NWO próbują spacyfikować społeczeństwa do stanu niewolniczego. NIE DAMY SIĘ! NIE NOSZĘ MASKI!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1646518

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

z sieci:

 

Panie Krzysztofie zazdroszczę tak idealnej cery. A nie, moment... przecież ma Pan 3 warstwy więcej podkładu i pudru od żony. A tak przy okazji jaki to podkład bo widzę, że dobrze kryje?

 

https://twitter.com/Klaudia__29/status/1312068515684397067

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1646535

Jaki to będzie rząd - czas pokaże. Tarcia na linii Morawiecki - Kaczyński muszą być bo "stary PiS" czyli zakon PC z niczym już nie pójdzie do premiera, tylko będzie knuł piętro niżej. Poza tym w KPRM upchnięto tylu ministrów, że to aż komiczne. Cała "zmiana " polega na zamianie nazw resortów i urzędów centralnych wedle starej zasady - trzeba tyle zmienić by wszystko została po staremu...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1646686