Zakaz hodowli zwierząt futerkowych - po co?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj
W projekcie nowej ustawy o ochronie zwierząt sygnowanej osobiście przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego znajdują się m.in. takie oto zapisy: 
- zakaz hodowli zwierząt futerkowych,
    - ubój rytualny jedynie na potrzeby krajowych związków wyznaniowych,
    - zwiększenie kompetencji organizacji społecznych,
    - możliwość asysty policji przy odbieraniu źle traktowanych zwierząt, 
    - definicja kojca w polskim prawie,
    - zyskanie przez Inspekcję Weterynaryjną prawa do nakładania mandatów,
    - zakaz trzymania zwierząt w złych warunkach,
    - prawo do prowadzenia schronisk tylko dla jednostek gminnych oraz organizacji pożytku publicznego zajmujących się ochroną zwierząt,
    - osoby chcące prowadzić i pracować w schroniskach będą musiały mieć nieposzlakowaną opinię i nie być karane,
    - zwiększenie częstotliwości kontroli w schroniskach,
    - zakaz trzymania zwierząt na krótkiej uwięzi (łańcuchu), 
    - ograniczenie stosowania kolczatek. 
 
Rozpatrując każdy z tych zapisów można wskazać, że większość jest słusznych, ale tak naprawdę najważniejszym z nich jest zapis o zakazie hodowli zwierząt futerkowych, który - wedle mnie - jest niepotrzebny. 
 
Polska jest drugim największym producentem skór norczych w Europie, po Danii. Łączna liczba ferm zwierząt futerkowych  w Polsce wynosi 1190 (wliczają się w to fermy lisów, norek, jenotów i szynszyli). Jest to branża prężnie działająca i wdrażająca unijne zapisy dotyczące etyki w hodowli. 
 
Oczywiście można powiedzieć, że pod względem wartości produkcji branża ta jest niszowa w Polsce i w sumie na takim zakazie nie straci polskie PKB, ale to nie do końca o to tu chodzi. 
 
Wprawdzie nowa ustawa zniszczy nasz polski sektor hodowli zwierząt futerkowych i nad tym trzeba ubolewać, to jednak sprawa ma szersze reperkusje związane z samą ideą, która dziś przyświeca tzw. obrońcom zwierząt, w tym futerkowych. 
 
Środowiska lewackie i tzw. "zielonych" od lat walczyły o powyższy zakaz, ale dla nich to tylko pierwszy krok. 
 
Tą ustawą przekraczamy pewną absurdalną granicę, za którą już niedługo może okazać się, że hodowla krów, świń, kur, gęsi czy kaczek jest tak samo zła jak hodowla zwierząt futerkowych. I co wtedy? Jakie będziemy mieć argumenty przeciw, skoro przecież taką samą pod względem "etyczności" ustawę sami przyjmowaliśmy w przedmiocie zwierząt futerkowych? 
 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:19)

Komentarze

teraz Kaczyński się podkłada? Czy my wiemy, kto tym wszystkim kręci? Aby ośmieszyć i zza winkla się cieszyć? 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1643747

chce likwidacji hodowli zwierząt, żebyśmy spożywali tylko rośliny, to koniec życia na planecie panie Kaczyński. To Bóg stworzył zwierzęta żeby człowieka żywiły, chroniły przed zimnem skóry i broniły przed agresorem. Czyli kurczaki, świnie, bydło będzie niedostępne człowiekowi. Nigdy już nie poprę PiS jeżeli to przejdzie. Prezesie przecież kot też jest zwierzęciem futerkowym, posiadamy koty w celu rozrywkowym, żeby się z nimi bawić, je głaskać, tulić, mówić do nich, obserwować je jak się bawią, psocą. Czy wobec tego od teraz posiadanie kota będzie zabronione? To co, zabraniamy posiadania? Ciekawe kto na tej ustawie zarobi? Kto ją lobbuje? Nie wierzę,że większość sejmowa za najpilniejszą sprawę dla Polski i Polaków wybrała ochronę zwierzątek hodowlanych, bo miała ją w programie wyborczym. Chcesz wiedzieć gdzie leży prawda, zapytaj kto z tej ustawy odniesie korzyść. Nie ma się co dziwić, nawet święci na obrazach mają ręce złożone do siebie, a nie od siebie. Tylko, że trumna nie ma kieszeni, a nieśmiertelnych nie ma.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1643852

Kierownictwo państwa gotowe na radykalne zmiany w przepisach dot. ochrony zwierząt. "Wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego świadczą o tym, że kierownictwo polityczne państwa jest zdecydowane przeprowadzić radykalne zmiany w przepisach dot. ochrony zwierząt" - powiedział w czwartek przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Odniósł się on do założeń "Piątki dla zwierząt", podkreślając m.in., że "sama hodowla zwierząt na futra jest patologią". Czabański pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia, czy pozytywna opinia prezesa PiS i premiera o projekcie zmian prawnych dot. ochrony zwierząt przesądza o poparciu całego projektu przez Zjednoczoną Prawicę, podkreślił, że "takie wypowiedzi świadczą o tym, że kierownictwo polityczne państwa jest zdecydowane przeprowadzić radykalne zmiany, jeśli chodzi o ustawodawstwo chroniące zwierzęta w Polsce". Zdaniem szefa RMN "sama hodowla zwierząt na futra jest patologią". Nie ma żadnej potrzeby we współczesnym świecie, żeby męczyć zwierzęta po to, żeby uzyskać w wyniku ich męczarni futra dla człowieka; są futra sztuczne. Żadne warunki stworzone na tych farmach, choćby były zgodne ze wszystkimi obowiązującymi przepisami, nie zapewnią dobrostanu tych zwierząt. One są trzymane w warunkach sprzecznych z ich naturą mówił. Trzeba zgodzić się z prezesem Kaczyńskim i premierem Morawieckim, że to jest element kanonu cywilizacyjnego i to jest stosunek człowieka do cywilizacji, wartości, empatii wobec zwierząt, które są od nas zależne dodał.
https://niezalezna.pl/351085-czabanski-kierownictwo-panstwa-gotowe-na-radykalne-zmiany-w-przepisach-dot-ochrony-zwierzat

Ps..Kto PiSowi strzał w kolano doradza? Po tym pomyśle lansowanym od dawna pod "ekologów" rodem z Puszczy Białowieskiej, wynika że chyba nikt przewidujący skutki. W innych państwach nikt się nie przejmuje futerkowymi i rynki zbytu u nich kwitną. Hodowla zwierząt patologią dla tęczowych? Nie, tęczowi, to wy jesteście patologią i to potrójną: psychiczną, światopoglądową i społeczną. A czy zabijanie dzieci nienarodzonych nie jest patologią!? Kiedy PiS zajmie się tym o wiele ważniejszym problemem? Czy PiS już uznał jak żydolewacy, że zwierzęta są ważniejsze od ludzi? Czy kunę też obejmie ta szczególna troska władz o wszystkie żyjątka. Kuna jest potwornym szkodnikiem. Wiedzą o tym mieszkańcy domów jednorodzinnych. Kuna niszczy izolację dachów powodując degradację nieruchomości i ogromne koszty dla właścicieli domów aby doprowadzić dachy do stanu poprzedniego. Czyżby PiS zaczął skręcać w lewo? Panie Czabański zastanawiam się czy pan nie zbluźnił i nie obraził 50 tys. polskich hodowców zwierząt futerkowych. Także górali którzy hodują owieczki na kożuchy. Co gorsza też islamskich hodowców a to robi się niebezpieczne na szczęście dla pana oni tego nie słyszeli bo z nimi żartów nie ma. Nazwanie ich zajęcia patologią w najlepszym razie skończyłoby się oskarżeniem o rasizm. Dla opamiętania przypomnę panu, że sam Bóg dla Adama i Ewy pierwszych rodziców uszył ubrania ze skór zwierząt. Są klimaty np. Grenlandia gdzie bez futra ani rusz. Tu chodzi nie tylko o pieniądze, ale o poddanie się terroryzmowi żydolewaków i wyznaczanie granic wolności wg ich standardów. A sprowadzanie tej ustawy tylko do ferm norek obraza moją inteligencję. Tam są zawarte dużo ważniejsze i dużo groźniejsze rzeczy. Cały ten projekt jest do kosza, ponieważ jest skrajnie ekologistyczny. Pod płaszczykiem humanitaryzmu propaguje humanizację uczłowieczanie zwierząt. I nawet nie sam projekt, a jego osłona medialna. Czym jeszcze zaskutkuje? Wzrostem donosicielstwa i męczeniem rolników przez ekologistycznych bojówkarzy, którzy mają zyskać większe uprawnienia.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1643900

 "Ubój rytualny" czyli potworne męczarnie i tortury zwierząt są na potrzeby tylko i wyłącznie Żydów i ich religii??
Zakaz taki może spowodować że zarówno Opara jak i jego dzielna dwójka adminów Słupianek i Zawisza oraz wielki atlant Libero Spiryto zdechną z głodu.To nie może tak być.Życie ich podłe ale jednak życie

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1643797

Nie , niestety nie tylko Zydow, tez Arabowie,Turcy zabijaja zwierzeta w ten okropny sposob

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1643867

Widocznie Prezes, jako wielki miłośnik zwierząt, jest przekonany, że fretkom i norkom znacznie lepiej będzie w Chinach po zwiększeniu tamtejszej produkcji - ot logika. Albo może nie bardzo rozumie co to jest popyt i podaż, a nikt z klakierów w otoczeniu nie ma odwagi aby mu to wytłumaczyć.
Tak czy siak, po wymordowaniu naszych elit do spółki przez Niemców i żydokomunę kondycja intelektualna tego co zostało jest przygnębiająca.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1643826

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1643828

Likwidacja branży produkcyjnej to koszt tkwienia w IV Rzeszy. Po co? Rozumiem, że do zwierząt zaliczymy całe LGBT. W przeciwnym razie cały projekt można o dupę roztrzaskać. Czy pozałatwiali już wszystkie inne ważne sprawy, ze teraz zajmują się fanaberiami? A może to temat zastępczy? Przecież w ustawie nie chodzi o humanitarne traktowanie zwierząt hodowlanych, tylko o ZAKAZ hodowli. Czyli o zniszczenie gałęzi gospodarki narodowej. I wszyscy udają, że tego nie widzą. Bo komendant ma "konika". Czym innym jest złe traktowanie zwierząt futerkowych, a czym innym zakaz ich hodowli. Spaczona wizja hodowli zwierząt futerkowych porównywalna do wizji uciemiężenia kobiety na wystawie ,, Nóż w piździe''. Czy wam już w rządzie rozum odebrało? Chcecie jak pajace skakać pod dyktando zwariowanych ekologów i niemieckiego lobby? Mało wam ambasadora wciśniętego jak śmierdzące jajo, teraz występujecie przeciw własnym przedsiębiorcom rolnym posługując się oszukańczymi hasłami?! Za chwilę ci sami będą domagać się likwidacji hodowli świń i bydła w imię humanitaryzmu. Możecie liczyć na to, że kolejne wybory macie już przerżnięte. Rolnicy na was nie zagłosują. Nie zagłosują również ci, którzy uważali PiS za partię rozsądnych ludzi. Na mój głos proszę nie liczyć. Wygląda na to, że głosowaliśmy na PiS a wybory wygrało PO-Gowin i Wiosna. Właśnie rządzi.. Smutne to.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Wiesław P

#1643850

dba bardziej o interesy obcych aniżeli Polaków, przykładów można podać wiele. Co do ustawy to można jeszcze zauważyć, że powstanie nowa armia inspektorów, którzy włócząc się od gospodarstwa do gospodarstwa będą roznosić na swoich buciorach różne choroby.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1643835

Premier wspiera nowy projekt PiS. „Humanitarne traktowanie zwierząt to kanon człowieczeństwa”. Humanitarne traktowanie zwierząt nie jest ani prawicowe ani lewicowe, należy do kanonu człowieczeństwa - mówił premier Mateusz Morawiecki odpowiadając na pytanie internauty o projekt ustawy o ochronie zwierząt. Wczoraj prezes PiS Jarosław Kaczyński wraz z przewodniczącym Forum Młodych PiS Michałem Moskalem zapowiedział "Piątkę dla zwierząt". We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że w Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny dotyczący ochrony zwierząt. Poinformował, że gotowy jest projekt ustawy w tej sprawie. Projekt ochrony zwierząt zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska oraz utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa. Według przewodniczącego Forum Młodych PiS Michała Moskala projekt ustawy trafi do Sejmu jeszcze w tym tygodniu. Podczas środowej sesji Q&A (pytań i odpowiedzi) na Facebooku premier został zapytany, "co sądzi o lewicowej akcji Jarosława Kaczyńskiego, który chce zakazać hodowli zwierząt futerkowych w Polsce". "Od dawna uważam, że wiele naszych akcji i spraw cierpi na tym, że ma taką pieczęć: lewicowe albo prawicowe. Humanitarne traktowanie zwierząt, ulga w cierpieniu tam, gdzie jest ono niepotrzebne nie jest ani prawicowe ani lewicowe; należy po prostu do kanonu człowieczeństwa; traktowania, jak mówił św. Franciszek 'braci mniejszych' w odpowiedni sposób, humanitarny" powiedział Morawiecki. Cieszę się z tej akcji i bardzo się cieszę, że prezes Jarosław Kaczyński tak mocno podkreśla, że sposób traktowania zwierząt świadczy o nas, o ludziach. W pełni się z tym zgadzam i myślę, że na szczęście ogromna większość Polaków też się z tym zgadza" podkreślił szef rządu.

Ps...Panie premierze, kpi pan z Polaków. A co z zakazem eugenicznej aborcji? Idzie pan drogą Tuska, a ona prowadzi za kraty, pod warunkiem, że Polacy doczekają się polskiego rządu, a nie jakiejś agendy spraw niemieckich, żydowskich, rosyjskich. Co za bzdura panie premierze. Takimi posunięciami kopiecie sobie polityczny grób. Może by zacząć od humanitarnego traktowania obywateli, to i zwierzęta na tym skorzystają. Banda idiotów. Ktoś tu nas próbuje sprzedać Niemcom. Bo trzeba na siłę poprawić wizerunek w unii może się zlitują i nie powiążą funduszy które i tak nam się należą z pseudopraworządnością. Bo idzie o to, że tu dalej do tańca gra niemiaszków kapela. Kto na tym skorzysta? Niedawno pewien ważniak z partii rządzącej zapytany dlaczego nie ma jeszcze A1 odpowiedział: "bo tu wciąż decydują Niemcy". Kto odniesie korzyść z zakazu hodowli futerkowych. Humanitarnym, można być dla człowieka, nie dla zwierzęcia. O zwierzęta tak bardzo się martwicie, a ustawa ratująca mordowane dzieci mogą leżeć w szufladzie? Jeśli to przegłosujecie, a nie zakażecie aborcji, to na was nie zagłosuję, dla zasady. Wówczas, po raz pierwszy odpuszczę sobie tę demokratyczną przyjemność. Ludzie lewicy, tylko przez grzeczność nazywani ludźmi, zaczynają nam wyznaczać kanony człowieczeństwa. To tak jakby pedał prowadził porady sercowe dla ludzi. Jestem głęboko przekonany że lewactwo poklepie za ten pomysł PiS po plecach. Lewactwo wie co robi, takie pomysły PiSowi na zdrowie nie wyjdą. Niech każdy się zajmie tym na czym się zna. Nie może być tak, że zboki będą układać życie normalnym ludziom a miastowi będą ludziom ze wsi dyktować jak się obchodzić ze zwierzętami. Rząd niech się zajmie ekonomią i dobrobytem, a nie lewactwem i opowieściami o człowieczeństwie. W radzie do spraw zwierząt powinni zasiąść ci najbardziej zainteresowani... czyli zwierzęta. Patrząc na oderwanie od rzeczywistości tych oszołomów, którzy dziś doszli do władzy, nie zdziwiłbym się, gdybym kiedyś w jednej ławie zobaczył Morawieckiego obok gęsi. Niedługo powie, że jest kobietą. Bęgowskiego to też naszło nagle i niespodziewanie, w zaawansowanym wieku, w wyniku jakiegoś urazu mózgu. Odbija wam w tym PiSie. Według eko sekty zwierzątek nie można zabijać ale co z nienarodzonymi dziećmi? tych już można? Niedługo to niektórym się uroi że jazda na koniu jest niehumanitarna bo to człowiek w ramach humanizacji konia powinien nosić konia. Przede wszystkim należy zlikwidować armię. Przecież tam uczą zabijać ludzi i to w wyrafinowany sposób, zadając cierpienie i z zastosowaniem specjalnych, bardzo drogich urządzeń. Zamiast wydatków na armię rząd powinien dać piętnastą emeryturę i zafundować młodzieży LGBT darmowe imprezy z drinkami i darmowe prezerwatywy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Wiesław P

#1643849

STOP JAJECZNICY! Każde jajko ma swoich rodziców, którzy je kochają! Nie róbcie im krzywdy! STOP JAJECZNICY! A ochrona dzieci nienarodzonych pisowskie palanty? Nie będzie, bo nie mają futerek...Jeżeli te zmiany PiS przegłosuje a prezydent podpisze zobaczymy jakie będzie poparcie PiS na wsiach przy następnych wyborach. Rolnicy tego nie zapomną. Jak widzę medialne wypowiedzi to tylko PSL i Konfederacja stają po stronie rolników. PiS po stronie lewicowej narracji niestety. PiS wygrywa kolejne wybory dzięki rolnikom a różnice są niewielkie i teraz taki nóż w plecy hodowcom bydła mięsnego którzy od 2 lat ledwo wiążą koniec z końcem. Na co ci ludzie mają się przestawić? Na trzodę kiedy panuje afrykański pomór i kolejne stada są wybijane czy na drób i ptasią grypę? Z czego mamy żyć, gdzie ta pomoc dla wsi? chyba w tym żeby do reszty zaorać polski rynek wołowiny. Dlaczego przed wyborami prezes nie ogłosił piątki dla zwierząt? Będzie do wyboru szczaw lub mirabelki. Ja już państwu dziękuję.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Wiesław P

#1643861

Ja moze i za to pana Kaczynskiego doceniam, bo tak samo lubie koty i inne zwierzeta.

Mimo tego nie jestem wegetarianka.

Mysle podobnie jak Autor.

Wydaje mi sie, ze poprawienie warunkow hodowli i byc moze ograniczenie jej  wystarczyloby tutaj. Przeciez w ten sposob niszczy sie egzystencje producentow

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1643868

i rządzących. Kaczyński bardziej ceni życie zwierząt futerkowych aniżeli nienarodzonych dzieci, ustawę antyaborcyjną "zamknął w zamrażalce", a okrutne, rytualne zabijanie innych zwierząt już jemu nie przeszkadza. Kto rządzi Polską?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1643930

Roman-z-USA "Straciłem zaufanie do Kaczyńskiego" xD

Ej, poniosło Cię zupełnie, takie teksty to się wypisuje w necie jako troll ale nie tam, gdzie Cię już dawno znają.

Doskonale wiadomo, od jak dawna szkalujesz PiS najczęściej różnymi pierdołami i fejkami.

Po co udajesz, że dopiero teraz, na istny znak oburzenia, komunikujesz brak zaufania od dziś?

Znany jesteś nawet z proroctwa, że nikt z Polonii amer. nie zagłosuje na PiS...

Pomińmy już, że Prezes zakazuje uboju rytualnego na tyle, na ile konstytucja pozwala- a Ty bezczelnie oskarżasz okrutne, rytualne zabijanie innych zwierząt już jemu nie przeszkadza. Otóż przeszkadza! Po co celowo kłamiesz?

A co powiesz na swoich konfederackich idoli, którzy wypowiadają się za ubojem rytualnym? Nagle zrobili się miłośnikami żydów i muzułmanów. Im przecież złego słowa nie powiesz, nie sfabrykujesz kłamstwa o nich, bo to sekta a ty jesteś wyznawcą.

Okazuje się, że antykaczyzm wygrywa u Ciebie nawet z antysemityzmem- to bardzo ciekawe!

Masz Ty rozum i godność człowieka?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1644444

Ubój rytualny prezesowi nie przeszkadza i nie ma nic wspólnego z konstytucją. Zostałeś wychowany na Trybunie Ludu i tak ci pozostało, a Stalin jest dalej twoim guru. Torturowanie zwierząt jest torturowaniem, ilość tak zabitych zwierząt nie ma tu znaczenia.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26305128,uboj-rytualny-w-polsce-biznes-wart-miliardy-politycy-wytna.html

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1644790

WP: Będzie kolejna dymisja. Minister rolnictwa spiera się z Kaczyńskim. Z nieoficjalnych ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że z Ministerstwem Rolnictwa pożegna się w najbliższym czasie Jan Krzysztof Ardanowski. Powodem ma być jego spór z Jarosławem Kaczyńskim dot. przemysłu futrzarskiego. Wcześniej o przesądzonej zmianie na stanowisku ministra rolnictwa pisał "Wprost". Jak ustaliło WP, Ardanowski z Radą Ministrów ma pożegnać się za kilka tygodni, przy okazji planowanej rekonstrukcji. Minister rolnictwa nie jest jedyna osobą w obozie władzy, która nie popiera w pełni projektu dotyczącego ochrony zwierząt. Wobec likwidacji przemysłu futrzarskiego sceptyczni są koalicjanci PiS: Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry. Ochrona zwierząt.. Nasza formacja i ja osobiście, uważamy, że w Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny w kwestii ochrony zwierząt mówił Kaczyński we wtorek na specjalnej konferencji prasowej. Względy, które za tym przemawiają mają charakter humanitarny dodał polityk. Jak podkreślił dalej prezes PiS, chociaż nie we wszystkim warto wzorować się na państwach zachodnich, to w tym zakresie Polska powinna to zrobić. To jest ustawa, którą poprą wszyscy dobrzy ludzie stwierdził Kaczyński. Wśród propozycji jest m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra. Dodatkowo PiS proponuje ograniczenie uboju rytualnego, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych oraz częstsze kontrole schronisk.

Ps...Czy nasz rząd działa dla dobra Polaków i Polski? Znów rozkaz z Berlina dostał PiS. Wykończenie branży futrzarskiej. Dobrze, że za branżą futrzarska ujął się o. Rydzyk. Nie mogę uwierzyć, że Prezio tyle osiągnąwszy chce popełnić polityczne samobójstwo. Jedyna nadzieja w Prezydencie, że to zablokuje. Wcześniej Gowin rozwali koalicję. Kaczor oszalał. A co z KON-STY-TU-CJĄ i swobodą prowadzenia działalności gospodarczej? Jeżeli JK myśli, że zadowoli lewactwo zakazem hodowli zwierząt na futerka to jest "naiwny jak ćma co w ogień się pcha". W kolejce czekają już zakaz hodowli zwierząt na mięso, zakaz hodowli drobiu na jaja, zakaz hodowli krów na mleko i skóry (w plastikowych bucikach będziemy popylać) a jak to się powiedzie to zakaz trzymania zwierząt domowych jak psy, koty, papugi czy rybki akwariowe. Ogólna zasada lewaków w tej materii brzmi "w interesie zwierząt hodowlanych jest to aby zwierząt hodowlanych nie było". Tylko obrzydliwy cynik swoją rzekomą "miłość do zwierząt" wykorzystuje do jeszcze bardziej obrzydliwej gry politycznej pod hasłem pieski, kotki, norki. Jeżeli ktoś ma choć trochę współczucia dla "braci mniejszych" to od dawna powinien dożyć do całkowitego zakazu takich barbarzyńskich i urągających podstawowym wartościom humanitaryzmu praktyk jakim jest ubój rytualny. Taki ubój jest największym przejawem okrucieństwa i sadyzmu w stosunku do zwierząt, lecz tego ci hipokryci i zakłamani obłudnicy nie widzą. Prawdziwi "dobrzy ludzie" nigdy nie mogą zgadzać się na takie barbarzyństwo i żadne względy religijne ani ekonomiczne nawet w najmniejszym stopniu nie mogą usprawiedliwiać takiego zwyrodnialstwa. Dlaczego tylko ograniczenie uboju rytualnego a nie jego całkowity zakaz? Ubój rytualny ma być na potrzeby gminy żydowskiej a skąd wiadomo, że gmina nie będzie zamawiała tego mięsa dla ziomków w innych krajach? Czas skończyć w Polsce z tym sadyzmem. Podrzynać zwierzęciu gardło i czekać aż umrze w męczarniach? Mamy XXI wiek! Zresztą gmina żydowska może dobie sprowadzać takie mięso z Izraela. Prawo powinno obowiązywać wszystkich w jednakowym stopniu a PiS chce tworzyć wyjątki dla "narodu wybranego". Cóż to, równi i równiejsi?Dobrze by było żeby prezes Kaczyński się dobrze zastanowił - minister Adamowski to jeden z najlepszych ministrów rolnictwa, kompetentny i odpowiedzialny, zależy mu na Polsce i Polakach. Interesy partii powinny być na drugorzędnych miejscach. To nie hodowla zwierząt futerkowych jest problemem. Jeśli nie zakaże się noszenia takich futer na terenie UE, tego typu ustawy będą tylko działaniem na korzyść zagranicznych hodowców. To ubój rytualny jest problemem (zarówno na miejscu, jak i import takiego mięsa). Przysparzanie zwierzętom niepotrzebnych, niewyobrażalnych cierpień w imię jakiejkolwiek ideologii jest skrajnym barbarzyństwem. Wolność wyznania- tak, ale stanowczy sprzeciw dla niepotrzebnego barbarzyństwa. Żadnych lewackich ustaw. Teraz gdzie się nie ruszysz to jakieś lewackie parki narodowe i natury 2000. Kiedyś, nad Wigrami można było rozpalić ognisko czy posiedzieć w kawiarence, poopalać się na pomoście, a teraz park narodowy i po jakiego czorta, skoro i tak tam przychodzą ludzie tylko, że pomost skasowali. Wiadomo, że lewactwo przyjęło taktykę małych kroków. Tak jak celem lewactwa nie są związki partnerskie, a docelowo małżeństwa homoseksualne i animalne z adopcją dzieci i możliwością wyboru przez nie płci, a nawet dla niektórych - legalizacja pedofilii, tak też zakaz hodowli zwierząt futerkowych jest tylko pierwszym krokiem w realizacji lewackiego planu. Im chodzi o całkowity zakaz jedzenia mięsa oraz prawa zwierząt na równi z prawami człowieka. Polska niema szczęścia do ministrów rolnictwa, dotychczasowi i a nawet obecny realizowali tylko swoje lub koncernów interesy sprowadzanie zboża i innych produktów z Ukrainy pod pozorem udostępniania portów morskich do przeładunku skutkiem czego mamy przekroczenia glifosfatu w produktach takich jak kasza jaglana , olej słonecznikowy , mąka itd. Polska pszenica w skupie (cena dla rolnika 62 zł./brutto 100 kg , proso 65 zł. brutto 100 kg cebula w hurcie na giełdzie w Sandomierzu 0,40 zł za kg tak dbają o interesy rolników a w sklepach sami wiecie jakie ceny.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Wiesław P

#1643871

Najwidoczniej ma to być 'ocieplenie wizerunku" przez opowiedzenie się po stronie słusznej. Jednakj słuszność tej strony jest tak samo problematyczna jak obrona kornika i dzików.

Tą ustawą przekraczamy pewną absurdalną granicę również z innego powodu. Krzywdząc małe grupy interesów, nastawia się przeciw sobie coraz większe odłamy społeczeństwa. Nie można zadowaolić takich jak Spurek czy Thun. To po prostu niewykonalne.Celem ich i akcji takich jak BLM jest po prostu zniszczenie całkowite. Palec czy ręka im nie wystarczy.

Efekt takich działań będzie odwrotny od założonego. Coraz większe grupy ludzi myslących logicznie zaczną się zastanawiać, czy popierają właściwą opcję polityczną. Kiedy już stwierdzą, że nie, marny będzie los PiSu i nas wszystkich.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1643874

Niedługo powiedzą, że nie można pić mleka krowiego, koziego, owczego i robić z niego serów, etc..bo to jest wykorzystywanie zwierząt, ten co doi krowę, kozę, owcę czy robi sery będzie oskarżony o molestowanie. Tępa żydówka i suchotnica lewaczka Spurek już tym się zajmowała, dojenie krów, kóz i owiec to według niej molestowanie i gwałt na krowie. Miała mieć biuro dla krów, kóz i owiec molestowanych dojeniem i gwałconych przez inseminatorów. Lecz coś o tym ucichło po jej wyśmianiu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1643904

zajmował się rząd i co zrobił dla Suwerena nowego od wyborów? Oprócz pitolenia non stop, że się rekonstruują? A Sejm szanowny?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1643897

Serwus krzysztofjaw. Wielkie dzięki za ten wpis. Nota naturalnie najwyższa. Jestem osobiście za normalnością, za życiem opartym na dwóch filarach: wiara i rozum! Zdecydowanie odrzucam wszelkie utopie, które nie mają nic wspólnego z życiem na zdrowych zasadach i opartym na rozumie. Moim zdaniem to idzie już w PiS-ie zdecydowanie za daleko i zakończy się potem na innej, kolejnej nienormalności, sprzecznej z ludzkim rozsądkiem. Już dziś nie pojmuję, co jest złego w tym, że mam psiura na łańcuchu. Jeśli ma budę, jeśli ma kość i coś jeszcze, jeśli jest czasami zwalniany, to co w tym złego?! To jest makabra, co oni zaczynają wymyślać pod słońcem. Wcześniej czy później, będzie jeszcze większe wariatkowo. Oby się tak nie stało! Dlatego uważam, iż to trzeba koniecznie zatrzymać. Raz jeszcze dzięki i pozdrawiam b. serdecznie STRoch

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1643913

Nowe Amerykańskie cheerleaderki

https://twitter.com/i/status/1303780096831094786

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1643951

Ziemkiewicz o pomyśle PiS: To jest szaleństwo. Jeżeli PiS przyjmuje agendę lewicy, to tak, jakby sobie założyć pętlę na szyję, a koniec dać opozycji uważa publicysta "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz. Dziennikarz komentował w TV Republika główne założenia do projektu zmian w ustawie o ochronie zwierząt, które we wtorek zaprezentował prezes PiS Jarosław Kaczyński. Szczególne poruszenie budzi wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futra. Mówimy o ogromnym eksporcie i wycofaniu polskiego rynku z eksportu bliskowschodniego. To są grube pieniądze, które Niemcy sobie chętnie przytulą ocenił Ziemkiewicz. Jestem oburzony jako rolnik honorowy i z pochodzenia dodał. Według niego "tę samą wojnę, co ze zwierzętami futerkowymi można rozpętać ze zwierzętami hodowlanymi". Jeżeli PiS przyjmuje agendę lewicy, to tak, jakby sobie założyć pętlę na szyję, a koniec dać opozycji ocenił publicysta "Do Rzeczy". Imperialne państwa chcą nas właśnie w ten sposób skolonizować. Przypisano nam rolę sielskiej kolonii, by zrobić z nas prowincję. To jest szaleństwo stwierdził Ziemkiewicz. Dziennikarz obawia się o przyszłość polskich rolników. Dojdzie do tego, że rolnictwo stanie się niemoralne, a wszyscy rolnicy nazywani będą złymi ludźmi. Za to bez wątpienia przyjdzie zapłacić PiS-owi rachunek polityczny powiedział.

Ps....Prezes to Konrad Wallenrod z lewicy. Na razie PiS zaadaptował retorykę i program skrajnej lewicy w kwestii zwierząt. Dzisiaj futerkowe, jutro być może świnie? I tak spełnia się, dzięki PiS, chory sen pokracznej europosłanki Spurek. Wieś zagłosowała na Kaczyńskiego (tzn. na A.Dudę) a teraz po wyborach Kaczyński mówi "teraz to ja mam was frajerzy w dupie". Podobnie było z Lepperem dzięki któremu miał władzę a potem współpracując z lewactwem tzn. GW, PO, PSL wykończył i to źle się skończyło. Władzę Kaczyński odzyskał przez przypadek (tragiczny -Smoleńsk), drugi raz to się nie powtórzy. A władzę można łatwo stracić przy jakimś kryzysie np. gdyby opozycja była mądra i np. dała Gowinowi premiera to przy okazji wyborów prezydenckich PiS stracił by władze. Już Kaczyński jest chwalony przez różnych żydolewaków na czele z żydówką Holland, czekamy tylko na Thun bo przecież to o interesy niemieckie duńskie czy francuskie chodzi. A jak tam idzie wypowiadanie Konwencji Stambulskiej? Trzeba mówić prawdę o co chodzi tym pseudo obrońcom zwierząt. Jedyne czego powinni zakazać, to ubój rytualny. Niestety nie zrobią tego, bo żydki podniosłyby raban. Też jestem zdania, że prezes nie powinien zakładać lewackich butów, bo rubla nie zarobi a cnotę straci, trzymanie kota w domu bez jego zgody też nie jest moralne, osobiście widziałem koty tak zapasione przez ich kochających właścicieli, że wymagały interwencji weterynarza.....Wiesza się budki dla drobnych ptaków bo komary a koty wyjadają pisklęta z gniazd. Od zakończenia rządów żydokomuny, zlikwidowano całkowicie: przemysł stoczniowy, włókienniczy, ceramiczny, hutniczy, metalurgiczny, wykluczono drobnych rolników poprzez ASF, i bardzo wiele innych branż. Obojętnie, spod jakiego znaku są nasi rządzący to zawsze coś złego dla Polski robią. ZAWSZE. Teraz nadszedł czas na branżę futrzarską. Wszystko w Polsce niszczą. Komu to jest na rękę? Przecież w naszym kraju, nie ma już żadnego przemysłu, a jak coś jest,to w postaci zachodnich montowni które można w każdej chwili zwinąć. W moim mieście są tylko banki, biura, hurtownie, sklepy, oraz kilka małych zakładów budowlanych. Są za to trzy szkoły wyższe. Za tzw. komuny miasto miało duży zakład metalowy, robili gąsienice do spychaczy i czołgów, bardzo duży zakład włókienniczy, dwie fabryki mebli, lotnisko wojskowe, wszystkie te zakłady zatrudniały bardzo dużo ludzi. Zostały zlikwidowane. Została Sp.,,INWALIDÓW"-do teraz szyją bieliznę i mundury dla wielu państw, w tym i dla naszych formacji mundurowych. Miasto ma ok. 65 tys. ludności na papierze. Młodzi uciekają do Niemiec, Francji, Anglii, Norwegi i Szwecji. Czy chodzi o to, by Polska była tylko i wyłącznie ,,wylęgarnią" robotników dla UE? Polska musi awansować pod względem gospodarczym i politycznym do pierwszej ligi światowej, inaczej zniknie z mapy świata razem z balastem żydokomunistycznym, który blokuje wszelkie zmiany. Najwyższy czas na polityczną emeryturę dla Kaczyńskiego. Dawne zasługi nie zrównoważą obecnych i przyszłych błędów. Problemem jest jednak brak następcy, a to wróży jak najgorzej.
Jest jakieś 2 lata na jego wykreowanie. Wykreowanie, a nie objawienie bo rzeczywistego nie ma. Należy też mieć świadomość, że wygrana PO czy komuszych pomiotów oznacza de facto likwidacje państwa i nastanie żydokomunizmu, tyle że w jego tęczowej mutacji.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1643967

Twarda postawa negocjacyjna Ziobry i Solidarnej Polski? Terlecki w swoim stylu: "Trzeba znać swoje miejsce w szeregu". Trzeba znać swoje miejsce w szeregu - powiedział w piątek wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki, pytany o postawę lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro w negocjacjach o rekonstrukcji rządu. Przyznał, że „umiarkowanie” cieszy go powrót do rządu prezesa Porozumienia Jarosława Gowina.
https://wpolityce.pl/polityka/517195-terlecki-o-ziobrze-i-sp-trzeba-znac-miejsce-w-szeregu
Ps...Tylko Ziobro prezentuje spójny prawicowy przekaz. Ziobro to w tej chwili jedyna zapora przed banksterką i korpo, oby mu się udało. Kaczyński zmierza ku samozagładzie w lewackim stylu. Ziobro ma szansę stać się nowym liderem na prawicy jako samodzielne ugrupowanie. Reszta won. Panie Ziobro proszę nie ustępować. Ani kroku w tył tym starym dziadom. Jesteśmy z panem, ma pan wielkie poparcie Polaków! Butapren i alkoholik Terlecki będzie panu wyznaczał miejsce w szeregu? A ta ich szmaciana zagrywka z PSL/KUK. Zwykły szantaż. To umieją. Tak jak żydzi. Bacznie obserwuję to co zrobi PiS. Tylko Ziobro nie zatracił instynktu samozachowawczego. Kaczyński słuchając głupot gówniarza Moskala i podobnych stracił poparcie wyborców PiS i staje się taki jak PO i lewactwo. Po co nam taki PiS? Po nic. Plan kryptopeowca Morawieckiego, wejścia w koalicję z PSL, BRZYDZI mnie. Przemówienia Morawieckiego są nudne tam nie ma ognia żaru to technokrata bankier pod tym względem o Rydzyk ma rację, Ziobro ma większy potencjał. To już chyba wszyscy zauważyli, że Morawiecki nie ma nic ciekawego i ważnego do powiedzenia. Np. wczoraj wszyscy (bez opozycji) w programie B. Wildsteina byli w tej sprawie zgodni. Widać, że PiS schodzi na psy. Żadnych wartości i zasad. Wyborcy, którzy im zaufali czują się rozczarowani. Skoro Gowin dziś rządzi to dla Ziobry nie ma miejsca. Upadek PiS-u na rzecz ludzi z platformy gołym okiem jest widoczny. PiS w koalicji z „marksistami” od Gowina traci dużo. Jedynie Ziobro spełnia oczekiwania społeczne, wcześniej pokładane w PiS. Terlecki chyba zapomniał, że to ludzie będą decydować kto w jakim szeregu będzie. Nie ufamy już Kaczyńskiemu zapatrzonemu w Morawieckiego który prowadzi nas na lewackie manowce. Nie wiem co prezes widzi w Morawieckim. że tak na niego stawia? Terlecki czas pomyśleć o emeryturze. Publicznie pan upokarza ludzi, którzy dla dobra Polski zrobili i zaryzykowali jakieś 200 razy więcej niż pan. Jeśli coś rozwali ZP to pana arogancki język. Terlecki obyście się nie przeliczyli. Terlecki z pana wynikiem wyborczym naprawdę znałbym swoje miejsce w szeregu. Twardy elektorat nie jest zaczadzony bo potrzebuje świeżego powietrza, którym nie są skompromitowani politycy czy partie. Minister Ziobro jest lojalny i konsekwentny. Dlaczego PiS chce zostawić zdrajcę Gowina? Gowin to mydełko zdrada, Ziobro twardy zawodnik ale zaufanie ma. Taka jest różnica. Boją się Ziobry, a z Gowinem „wódkę piją”. Terlecki dla pana już nie powinno tam być miejsca. Brawo Ziobro. Ziobro na premiera, nie MM, który będzie latał, jak opętany do Brukseli ustalać co i z kim? Gowin jeszcze nie całkiem rozłożył szkolnictwo wyższe?, znowu do rządu? Brakuje do pierwszego.? Gowin wykończył uniwersytety, zamienił je w rodzaj ścieku neożydokomunistycznego, LGBT-ideologii niszczącej, likwidującej dosłownie naród. Odwrócenie tego szaleństwa jest absolutną koniecznością. Najważniejsze aby tow. Gowin nie dostał Szkolnictwa ani Resortu Gospodarczego czy też Kultury! W przeciwnym razie ten POdstępny krypto-POlszewik wzmocni esbeckie POdziemie i PO-komunistów ! Gowin do Młodych z Porozumienia TVP INFO godzina od 12.30 transmisja 11.09.2020 - prosi o pomoc użala się na prawicę, i mówi, że chce rozwalić Polskę ponieważ chce zwiększenia roli samorządów. Ewidentnie szkodzi Polsce. Dlatego Emilewicz buduje struktury w Poznaniu gdzie Marszałek jest z-cą Tuska w EPL. Czy macie ludzi analizujących ruchy swoich LUDZI? Chcecie to zobaczyć gdy będzie za późno?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1643979

Po rekonstrukcji rządu Jarosław Gowin ma wrócić na fotel wicepremiera i objąć resort rozwoju informuje RMF FM. Według ustaleń rozgłośni taka decyzja zapadła ostatnio podczas rozmów polityków Zjednoczonej Prawicy. Ponowne wejście Gowina do rządu oznacza, że stanowisko straci Jadwiga Emiliewicz, która obecnie jest wicepremierem i ministrem rozwoju. RMF podaje, że najbardziej prawdopodobne są dwa scenariusze. Pierwszy zakłada wystąpienie Emilewicz z Porozumienia i powierzenie jej innego resortu jako osobie bezpartyjnej (nie może przejść do PiS, bo takiego manewru zakazuje umowa koalicyjna). Drugi scenariusz, według RMF ostatnio bardziej popularny, miałby polegać na powierzeniu Emilewicz funkcji ministra w kancelarii premiera. "Emilewicz przekonuje, że do biznesu nie pójdzie. Chce zostać ministrem" czytamy na stronie internetowej radia. W ramach rekonstrukcji rządu ma dojść m.in. do połączenia resortów edukacji i nauki oraz szkolnictwa wyższego. RMF podkreśla, że Gowin straci przez to wpływ na uniwersytety. Całą kontrolę nad tym sektorem mają przejąć politycy PiS. Stacja podaje, że lider Porozumienia miał walczyć także o przejęcie kontroli nad rozdzielaniem unijnych funduszy, ale odpowiedzialne za to Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ma zostać włączone do resortu finansów.

Ps...To błąd. Po rozłożeniu i "zgenderyzowaniu" uczelni wyższych spokojnie może rozwalić podstawówki i szkoły średnie czyli MEN. Ma chłop praktykę i doświadczenie. Jak ten ... nie wiem jak go nazwać ... zajmie się rozwojem tak jak szkolnictwem wyższym to za kilka lat będziemy mieszkać w jaskiniach i zastanawiać się jak wynaleźć koło. Strach się bać, jak on zacznie rozwijać Polskę. No to znaczy o rozwoju zapomnieć, oby uniwersytety odzyskać! Jak można traktować nieudacznika Gowina śliniaka poważnie? Arytmetyka głosowań. Jak należy nazwać kogoś filozofie i V kolumno PO Gowin kto nachalnie pcha się go koryta j bez krzty honoru byle przy żłobie. Gowin to człowiek PO i już taki zostanie do końca swoich parszywych dni. Został tam jeszcze ktoś w tym rządzie z PiSu czy już wyłącznie sami z PO i Unii Wolności? A jeszcze z PSLem się Morawiecki dogaduje. W tym rządzie brakuje właściwie jeszcze tylko samego Tuska...Gowin to żyd i nikt nie wie co i kiedy w jego głowie zapiszczy. Największy szkodnik o wybujałym EGO. Kaczyński zamiast wypierdolić go razem z Sośnierzem i Wypijem, z prawicy to znowu będzie się z nimi układał. Pytam się po co i w jakim celu. Ale jak powszechnie wiadomo Kaczyński nie raz udowodnił, że na ludziach to on się kompletnie nie zna. Za trzy lata dzięki takim nieudacznikom w rządzeniu krajem PiS popłynie. No to już następna po szkolnictwie wyższym dziedzina do "zaorania". Gowin jak ten Trzaskowski, gdzie nie włoży swoje swoje trzy grosze to coś zdechnie. Jak nie kozy to ryby albo szkolnictwo wyższe..Teraz kolej na co? Człowiek orkiestra po kolei przejdzie przez wszystkie fuchy ministerialne. Ten zdrajca zna się na każdej dziedzinie, czyli na niczym. Boże, widzisz, a nie grzmisz! On powinien zarządzać ministerstwem jogi. Z takim elastycznym kręgosłupem się nadaje. Ewentualnie, ministerstwem czystych podłóg, sami zgadnijcie dlaczego. Były minister Tuska powinien prowadzić szkolną izbę pamięci, zbierać łuski, mundurki, odmalowywać skrzynki, ustawiać żołnierzyki....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1643981

To jak wejdzie ta ustawa o ochronie tych zwierząt, to lisu już nietykalny będzie, ten Lis(u) T.?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1644030

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1644224

Przemysł futrzarski odpowiada za 0,0008 PKB, 0,0016 polskiego eksportu. Udział w finansach publicznych to 0,0003–0,0006.
(Zachodni Ośrodek Badań Społecznych i Ekonomicznych, 2018)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

White Lives Matter

#1644239

Dla właściciela firmy, to 100%.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644279

Ze starej ropuchy futra nie będzie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

White Lives Matter

#1644462

PCh24TV · Polonia Christiana

PiS chce jednym ruchem zlikwidować dochodową branżę rolnictwa, hodowlę zwierząt futerkowych. Wszystko pod pozorem troski o dobrostan zwierząt. W istocie idzie o zamach na wolność gospodarki. O szczegółach tej skandalicznej sprawy mówił Marek Miśko w rozmowie z Pawłem Chmielewskim.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1644265

Tadek 15 godzin temu

Nie `ma armii, system edukacji wypuszcza debili bez tożsamości, system ochrony zdrowia rzęzi, a na agendzie grzeje się problem futrzaków. To się k.nie dzieje naprawdę! Może tylko to już wolno w polskim bantustanie. Może Żorżeta plus inne tępe dzidy z UE i sanhedryn od 447 dali na karteluszku zarządcom bantustanu spisik spraw, którymi mogą sobie porządzić bez instrukcji z Brukseli, Waszyngtonu, Tel Awiwu i futrzaki tam się znalazły obok produkcji lizaków i łapania much w locie. Naczelnikowi wali na łeb, a cała reszta sterroryzowana, no bo jak to tak nie kochać zwierząt, tylko okrutnik i faszysta może zwierząt nie kochać :)). Ionesco skrzyżowany z Mrożkiem z Gombrowiczem w tle i to wszystko dodatkowo w przeróbce jakiejś Klaudunii Jachiry:). W kraju, który ma podstawowe problemy z suwerennością! Mam nadzieję, że Polską jednak rządzą choć agenci , a nie debile, no bo jak agenci, to jakaś nadzieja jest, a jak aż takie debile, to nadziei znikąd...Widocznie zasługujemy na to wszystko.

__________________________

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1644403

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1644406