Farbą w ambasadora, czyli rosyjski Dzień Zwycięstwa

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

Wbrew wszelkim oczekiwaniom najbardziej barwne wydarzenie w tym dniu miało miejsce w Warszawie.  Pomimo ostrzeżeń polskich władz - ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew uparł się by 9 maja 2022 złożyć wieniec na grobach żołnierzy radzieckich w Warszawie.  W efekcie:

  "Atak na rosyjskiego ambasadora w Warszawie. Cały oblany czerwoną farbą"
"Gdy ambasador Rosji Siergiej Andriejew pojawił się przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie, został natychmiast otoczony, a zaraz potem oblany farbą. Emocje były ogromne. Tak manifestanci chcieli mu przypomnieć o krwi, która codziennie jest przelewana po rosyjskiej agresji na Ukrainę. (...) Po godzinie 11 rozpoczęła się manifestacja przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie. Na placu zgromadzili się Ukraińcy i Polacy, by zaprotestować przeciwko agresji Rosji na Ukrainę.
Gdy na miejscu pojawił się ambasador Rosji Siergiej Andriejew, zrobiło się gorąco. Uczestnicy manifestacji uniemożliwili rosyjskiej delegacji złożenie kwiatów. Otoczyli ich i oblali czerwoną farbą. {]]>TUTAJ]]>(link is external)}".

  Minister Mariusz Kamiński zapewnił, że manifestacja przeciwników rosyjskiej agresji była legalna.  Napisał na Twitterze:

  "Zgromadzenie przeciwników rosyjskiej agresji na Ukrainę było legalne. Emocje ukraińskich kobiet, biorących udział w manifestacji, których mężowie dzielnie walczą w obronie ojczyzny są zrozumiałe - napisał na Twitterze minister MSWiA Mariusz Kamiński komentując poniedziałkowe wydarzenia przy Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie. Demonstranci oblali czerwoną substancją ambasadora Rosji Siergieja Andriejewa."  {]]>TUTAJ]]>(link is external)}.

  A co działo się w Moskwie?  Spodziewano się wiele.  Sądzono, że Putin ogłosi jakieś zwycięstwo, lub wypowie oficjalnie wojnę Ukrainie, względnie zarządzi powszechną mobilizację i zagrozi użyciem broni nuklearnej.  Nic z tych rzeczy.  W krótkim przemówieniu powtórzył tylko stare kłamstwa na temat tego, że:
 
  "Podczas przemówienia z okazji Dnia Zwycięstwa prezydent Rosji powtórzył od dawna głoszoną propagandę, że pod koniec ubiegłego roku Zachód przygotowywał atak na Donbas i Krym, a w Kijowie pojawiły się wezwania do użycia broni jądrowej (...) NATO rozpoczęło rozwój wojskowy na terytoriach sąsiadujących z Rosją. Wszystko wskazywało na to - mówił Putin - że "starcie z neonazistami będzie nieuniknione" {]]>TUTAJ]]>(link is external)}.

  Sama parada wojskowa też była stosunkowo skromna.  Przede wszystkim nie wzięło w niej udziału lotnictwo.  Czytamy {]]>TUTAJ]]>(link is external)}:

  "Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, cytowany przez RIA Nowosti, poinformował, że podczas tegorocznej defilady nie odbędzie się parada lotnicza. Nad Placem Czerwonym miało przelecieć 77 samolotów, w tym „samolot dnia zagłady”, czyli latające centrum kontroli i dowodzenia dla najwyższych władz państwowych w przypadku wojny atomowej. Jak wskazał przyczyną zmiany planów była „zła pogoda”. Sky News zwraca jednak uwagę, że w poniedziałek niebo nad Moskwą było niebieskie. „Złej pogody” nie widać także na filmie z defilady opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Kremla.  Specjalizujący się w wojnie lądowej analityk Nicholas Drummond skomentował w rozmowie z CNN, że tegoroczna defilada w Moskwie była „bardzo kameralna”. „Ale była w tym dyscyplina i precyzja, których nie było ostatnim razem."

  Nieoficjalnie mówi się,  że ów "samolot dnia zagłady" po prostu się zepsuł.  Zapowiadana parada w Mariupolu nie odbyła się.  Ograniczono się do niewielkiej uroczystości.

 

  Moje notki z okresu 12.05.2020 - 3.09.2021 można znaleźć {]]>TUTAJ]]>}.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Lisie POdejście, do usługowego zabiegu farbowanie kity  -  maLinowym sokiem... - Do pociągania sokiem (do zaDań specjalnych) - cywilizowanego Lisa, do apetycznego "farbowania kity" ... "palce lizać"...

Przy dyplomatycznym aplikowaniu jednego soku malinowego - jednak można - przystępnie uatrakcyjnić POkazowy koloryt i doświadczalne smaki - wielości kontraktOwych POlityk...

Pozdrawiam. J. K.

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1644301

Ambasada RP w Moskwie oblana czerwoną farbą. Na miejsce wezwano policję
Ambasador Polski w Moskwie Krzysztof Krajewski potwierdził, że budynek ambasady został oblany czerwoną farbą - powiedział rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Ambasador czeka na przybycie policji - dodał.
https://niezalezna.pl/442191-a...(link is external)

Wiadomo było że to zrobią, najlepiej wezwać wszystkich Polaków do powrotu w terminie do końca roku - jeśli jeszcze ktoś został. Zakończyć ostatecznie kontakty handlowe.Następnie zakończyć relacje dyplomatyczne (zlikwidować naszą ambasadę i konsulaty) i odwołać ich ambasadora. W budynku po rosyjskiej ambasadzie zorganizować Muzeum Ofiar sowieckiego faszyzmu i komunizmu. Ewentualne konieczne relacje zlecić Ambasadzie Węgier jako usługę obcą płatną. Nawet jeśli Ukraina podpisze pokój do sprawy wrócić za 30 lat.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1644333