Płynie gówno Wisłą płynie po polskiej krainie

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

W ciągu roku po raz drugi pierdykneła rura przesyłowa ścieki pod Wisłą, jak niektórzy mówią, nie ma przypadków są znaki.

Przypadek awarii oczyszczalni w oczyszczalni  ścieków „Czajka” wybudowanej za 3,7 mld. zł , siedem lat po wybudowaniu,  jak pisałem na wstępie pierdyknęła już drugi raz w ciągu roku.

O czym to świadczy? Ano o tym, że najprawdopodobniej  całkiem duża grupa osób „przytuliła” niezłe pieniądze, wygląda na to , że zamiast stosować wysokiej jakości materiały, wstawiano materiały marnej jakości, co skutkowało tym co się wydarzyło w „Czajce”. Należy dodać, że ta oczyszczalnia jest najdroższą w Europie a technologia przesyłu  ścieków niestosowana nigdzie w Europie.

Ale najciekawsze wydarzyło się po awarii, suport pana Trzaskowskiego „ władczyni” Gdańska znalazła jakiegoś profesorka z PG, otóż napisał ni mniej ni więcej to”: Uwzględniając stopień rozcieńczenia, korzystny wpływ budowli hydrotechnicznych oraz przebiegające w Wiśle procesy samooczyszczania można postawić hipotezę, że wpływ analizowanej sytuacji awaryjnej dla wód rejonu Gdańska będzie pomijalnie mały w odniesieniu do większości wskaźników zanieczyszczeń”.

Po raz kolejny osoby z tytułami profesorskimi się skompromitowały. Najpierw profesorowie z Politechniki Warszawskiej, z 6 mln. zł wydali opinię, że z rurociągiem przesyłowym wszystko jest ok. po czym dwa dni później rura pierdut i dziesiątki hektolitrów ścieków zaczęły „zasilać” Wisłę.

Zaczęto szukać winnego i specom od pijaru w PO wyszło , że winnym jest śp. Prezydent Lech Kaczyński, który po pierwsze nie żyje od 10 lat, gdyż zginął w katastrofie smoleńskiej, po drugie z W-wą nie ma nic wspólnego od 2005 r.

Oczywiście HGW , która była prezydentem W-wy od 2006 r. do 2018 r i za której kadencji były rozstrzygane  przetargi na budowę „Czajki”, zaczęła się i zakończyła budowa , nie ma z nią nic wspólnego.

Ponadto słuchając Trzaskowskiego i „fachowców” wspierających człowieka „awarię” można dojść do wniosku, że właściwie nic się nie stało i ozonowanie ścieków załatwia sprawę, to ściekom i Wiśle tak pomaga jak umarłemu kadzidło.

Tym sposobem fekalia płyną do Zatoki Gdańskiej, gdzie pewnikiem Dulkiewicz wita to szambo z komitetem powitalnym i kwiatami, bo przecież nie może nic złego powiedzieć na „funfla” Trzaskowskiego.

 

https://www.gdansk.pl/wiadomosci/prof-krzysztof-czerwionka-z-pg-wplyw-awarii-czajki-na-wody-ujscia-wisly-i-zatoki-gdanskiej,a,178435

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:13)

Komentarze

"Całe zło z infrastrukturą przesyłową pod Wisłą stało się w kwietniu i maju 2013 r., bo wtedy już było widać, że coś tu bardzo nie gra. Ale wtedy zapewne wszystko zachachmęcono". 

Najpierw zrealizowano ryzykowny pomysł firmowany przez ekspertów z Politechniki Wrocławskiej (i ktoś skasował niezłą sumkę). Potem zorientowano się, że to lipa i zalano to betonem - jedynym, jakim można było (i ktoś skasował niezłą sumkę). Potem rozwiązano firmy realizujące ten projekt, bo wiadomo było, że to kiedyś walnie (i ktoś straci niezłą sumkę na naprawę). Teraz znajduje się figurantów do pisania ekspertyz (i ktoś znowu skasował niezłą sumkę). Kwintesencja rządów PO. Wszystko teoretyczne.

Katastrofa infrastruktury przesyłowej ścieków do Czajki groziła od maja 2013 r. Dlaczego nic nie zrobiono?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1643676

Wszystko to prawda co piszesz, ale co z tego?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1643696

Też mógłbym zapytac, a co wynika z twojego artykułu? Może coś wyniknie. Warto przypominać tym, którzy mają krótką pamięć.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1643755

Dzisiaj w Faktach TVN eksperci stacji opowiedzą nam jak to w krystalicznie czystej wiślanej wodzie potopiły się ryby.

No masz. Ryby z wody powyskakiwali i zdechli

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1643775

Lemingi jak np. mały atlant vel Z.N chętnie łykną tę bezczelną propagandę, a ryby popadały z nudów, a reszta nie umiała pływać i się utopiła.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1643794

Inni eksperci mówili, że ryby zeszły na zbyt dużą głębokość i dostały chorobę kesonowa i zeszły.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1643859

Sekcja zwłok ryb z Wisły wykazała:
1. Ryby były stare.
2. Ryby nie umiały pływać.
3. Ryby popełniły samobójstwo, bo łamana jest konstytucja.
4. Ryby miały choroby współistniejące.

Przyjemnego weekendu !

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644041

a moze i lepsza od wody zwykle plynacej w Wisle - to po co zbudowano ta oczyszczalnie?

Chyba nalezy... pociagnac  do odpowiedzialnosci HGW za niegospodarnosc: wydala bez sensu 3,7 mld zl.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1643959

Zasadnicze pytanie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1643982

I kto mu to będzie finansował?

Za "ekspertyzy" które zapłacił Urząd Miejski w Warszawie powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności owocześni prezydenci, tzn. Hajka i Czajkowski. Od nich należałoby się domagać zwrotu kosztów takich "ekspertyz". Może też nauczyłoby odpowiedzialności innych "udzielnych" prezydentów!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1644040

Jak to kto? Soros.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1644046

Ryby zrozumiały że nie są koszerne.

I cały świat wywrócił im się do góry brzuchem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1644433

Bardzo celnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1644509