Smoleńsk, krótka lista konkretnych pytań

Obrazek użytkownika Muni
Kraj

Pomimo upływu 12 lat, trzeba przypomnieć, że wciąż nie znamy jasnych odpowiedzi na przynajmniej kilkanaście pytań - i to nie są pytania o szczegóły - to pytania o rzeczy "dużego kalibru". Czego wciąż brakuje? Stwórzmy listę.

1. CZEMU POMIMO KILKUKROTNEJ KOMENDY DWÓCH PILOTÓW: "ODCHODZIMY", SAMOLOT WCIĄŻ SIĘ ZNIŻAŁ?
2. CZEMU NA BAGNISTYM i ROZMOKŁYM TERENIE NIE MA KRATERU, ANI NAWET DOŁU PO UDERZENIU SAMOLOTU?
3. CZEMU WYPAROWAŁ KOKPIT? W Lockerbie, po upadku z 10 km kokpit był tylko połowicznie spłaszczony i nawet miał niektóre całe szyby.
4. CZEMU DANE DOTYCZĄCE "BECZKI" NIE SĄ POPRAWNE? (Nie jest fizycznie możliwe wykonanie takiego obrotu przy danych z raportu - kąt-prędkość-czas)
5. DLACZEGO NIKT NIE ZROBIŁ PROFESJONALNEJ ANALIZY "FILMU KOLI"? TO PRZECIEŻ SKARB. (Na czym badano, jakie głosy odczytano, bo przecież słychać je, jakiego programu użyto?)
6. DLACZEGO NIKT NIE POPROSIŁ NATO LUB USA O ZDJĘCIA Z SATELITY METEO??? (Podobno poproszono, w takim razie gdzie się te dane podziały? Jeżeli zaginęły, to czemu nie poproszono 2 raz?)
7. DLACZEGO NIE ZIDENTYFIKOWANO KONKRETNIE I DEFINITYWNIE CZĘŚCI PODOBNO WBITYCH W BRZOZĘ? (Były jakieś szumy o wbitych w drzewo częściach, a potem to ładnie ucichło)
8. KTO, KONKRETNIE (nazwisko), ZADECYDOWAŁ, ŻE SAMOLOT GŁOWY PAŃSTWA I ZWIERZCHNIKA  ARMII CZŁONKA NATO BĘDZIE REMONTOWANY W ROSJI? I CZEMU TEN KTOŚ JESZCZE NIE SIEDZI?
9. KTO ROZESŁAŁ SŁYNNEGO SMS-A, 15 MINUT PO KATASTROFIE, OBARCZAJĄCEGO WINĄ PILOTÓW?  (I dlaczego to zrobił, czyj to był pomysł?)
10. KTO MONTOWAŁ KŁAMLIWE NEWSY NP. O KŁÓTNI GENERAŁA Z PILOTEM, O PRZEJĘCIU STERÓW PRZEZ GENERAŁA I INNYCH? (Ktoś to zlecił przecież, kazał przygotować, fałszywe newsy są nielegalne!)

Najważniejsze są 1 do 5, ale nawet pierwsze dwa wystarczą żeby wyczuć jak bardzo ta teoria o "wypadku" śmierdzi.

Poprzez zabawy z bieriozką straciliśmy "focus", daliśmy się wpuścić w grę w berka, albo raczej w chowanego.

Powróćmy więc do pytań zasadniczych. Ktoś może wreszcie coś odpowie? Myślę, że wojna na wschodzie może pomóc w wyjaśnieniu detali, wkrótce w jej efekcie Rosja zacznie się sypać. Walczące o władzę frakcje będą mogły wykorzystać informacje o Smoleńsku żeby zdyskredytować Putina. Pewnie tak się stanie, ale czy nam to potrzebne? Każdy w miarę normalny człowiek wie, że takie wypadki się nie zdarzają.  Zobaczymy, czy te nowe informacje i raport komisji odpowiadają na te 12 pytań. 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

Tytułem uzupełnienia - śledziłem dokładnie transmisje z różnych kanałów w dniu 10.04.2010 i pamiętam, że już w czasie pierwszych 20-30 min podano (chyba była to TVP), że z ambasady w Moskwie dostali komunikat że samolot podczas lądowania zaczepił o drzewa i rozbił się. Było to podkreślam w momencie, kiedy z pewnością nie było żadnego naocznego świadka zdarzenia, wręcz podawano inną godzinę sygnalizowaną jeszcze przez parę dni włączaniem syren alarmowych o innej niz prawidłowa godzinie. A drugie - jak patrzy się na startujący dowolnej marki samolot to widać że jego część ogonowa jest znacznie niżej w tym momencie od skrzydeł, więc jeśli by skrzydło miało uderzyć w drzewo na wysokości 5-7 m to ogon musiał by już ryć po ziemi.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1643287

dlatego wymyśłono karkołomną tezę, że Tu zniżyl się właściwie poniżej poziomu lotniska, bo tam jest niecka i zaczął sie podnosić, ale walnęło, urwało i slynna beczka, itp. A wysokość  scięcia tak ważnego dwodu jakim miała być brzoza ustalano 3 lata. Tak.

 

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1643289

Ad.1 -  MaTematyczna analiza  teorEtycznych wzorów szacunkowych - arytmEtycznie określających siły nośności powierzchni statków powietrznych...

>PrzeLiczenia< wskazują, na OGROMNY wpływ WILGOTNOŚCI atmosfery powietrza zamglonego... -> na dynamiczne następstwa, powodujące zaskakujące zapadanie się lotu statku powietrznego w atmosferze - zamaszystej mgły wodnej...

Wysoka (maksymalna) procentowość pary wodnej w powietrzu zamglonym -> RADYKALNIE zmniejsza współczynnik lepkości dynamicznej powietrza > nawet o 300%  w porównaniu z lepkością dynamiczną (unoszeniem dynamicznym) - atmosfery powietrza suchego - bezmgłowego... - które o wiele silniej, mocniej , bardziej,l - skuteczniej unosi i wznosi samoloty...

(szacunek współczynników sił nośnych, uzależniony jest od miejscowych lepkości powietrza - którego atmosfera, może mieć od 0% do 100% wilgotności względnej).

Pozdrawiam. J. K.

 

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1643302

Z tego co wiem, samoloty latają nawet w gorszych warunkach, w deszczu, w niskich chmurach gdzie jest 100% wilgotności powietrza i nie spadają jak liście z drzew. Poza tym, w kwietniu, w słoneczne dni, poranne mgły się rozpraszają, a nie formują. To właśnie możnaby zobaczyć na mapach meteo.  

Vote up!
2
Vote down!
0
#1643311

Oczywiście - miejscowe wpływy skoków wilgotności -> na rzucanie i narzucanie kierunków lotu samolotów... ma KOLOSALNE znaczenie w naukowym i prokuratorskim badaniu ciągu przyczynowo skutkowym - FAKTÓW lotniczych...

Spośród  wszystkich parametrów atmosfer (ciśnienie, temperatura, prędkość pozioma- przemierzanych przez samoloty -> to właśnie zaskakujące -> bo nagłe zmiany (lokalizacji-lokalnego) PARAmetru (wilgotności względnej) - powodują wstrząsające  turbulencje samolotów ... 

Przy dużych wysokościach nad ziemią, są one do bezpiecznego przelecenia nad nimi - natomiast dla samolotów lecących -> nie wysoko nad podłożem ziemskim...

- RZEŹba powierzchni terenÓw przed namierzanymi lądowiskami i właściwości hydroLOGICZNE - materii pod samolotami - koniecznie trzeba weryfikować z danymi obliczeniowymi wstwianymi do teorEtycznych wzorów (na siły nośności w zmiennych atmosferach)... -Które są cywilizacyjnie przydatne (praworządnym cywilom) -> do SPRAW wiedliwych ...

- Do merytorycznego i pryncypialnego udowodniania zamachOwych premedytacji organizatorów przyczyn politycznych...

- KATA strof  dokonanych - przy wilgotności łączącej fakty atmosferyczne - w Smoleńsku, z Gibraltarem...

Pozdrawiam. J. K.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1643313

"Jeżeli zaginęły, to czemu nie poproszono 2 raz?)"

Były szef MSZ W. Waszcykowski poprosił USA, ale otrzymał odpowiedź, że USA przekazała Polsce to co miała, a gdy on odpowiedział, że nowy rząd nie ma nic, zapadła cisza i "trwa mać" do dziś.

 

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/1037745,waszczykowski-materialy-ws-katastrofy-smolenskiej.html

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C911622%2Cszef-msz-poprosimy-ambasadora-usa-o-wskazanie-jakie-materialy-dot-katastrofy-smolenskiej-przekazano.html

Skąd we krwi wielu ofiar stwierdzono znaczne stężenie karboksyhemoglobiny (hemoglobina tlenkowęglowa, HbCO), powstaje na skutek połączenia hemoglobiny z tlenkiem węgla za życia człowieka, wdychającego tlenek węgla zawarty w powietrzu, którym oddycha.

Skoro wybuch zabił w jednej chwili wszystkich znajdujących się na pokładzie samolotu, to nie mieli możliwości oddychać takim powietrzem.

No chyba, że podczas lotu ich podtruto, wpuszczając do powietrza wentylacyjnego kabiny, powietrze pobierane z drugiego stopnia turbiny silnika, wymieszane ze spalinami,(taki by pas musiano by zamontować podczas remontu w zakładach  „Aviakor” w Samarze.

Sęk tym, ze takie podtruwanie nie było by potrzebne przy tej wersji zamachu jaki przestawia podkomisja, ale w wersji przechwycenia samolotu w locie i zmuszenie go do awaryjnego lądowania na wskazanym lotnisku.

O tym, ze po odlocie samolotu IŁ-76 MD, znad Siewiernego odesłano jakiś samolot chcący podchodzić do lądowania, o czym pisał E.Klich w piśmie z 15.04.2010 roku  do D.Tuska:

(...)

Po odlocie samolotu ił-76 z KL nawiązała łączność załoga jakiegoś samolotu, który chciał lądować na lotnisku w Smoleńsku i KL nie wydał zgody na lądowanie.

(...)

Pismo to jest jawne, bo E.Klich zamieścił je w książce pt. "Moja czarna skrzynka"(Dokument 11), ale A. Macierewicz tego nie zauważa, podobnie jak pisma ministra B.Klicha do Sejmu:

(...)

   Faktycznie start samolotu z lotniska Warszawa-Okęcie do Smoleńska nastąpił o godz. 7.21 czasu lokalnego.

(...)

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/0259692B

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1643331

Czy ktoś rozsądny chciałby opierać dowodzenie czegokolwiek na zeznaniach Klicha? On może napisać, że widzial Archanioła w UFO, to taka sama wiarygodność. Siewierny jako nieczynne lotnisko nie mogł być celem jakiegoś tam samolotu, który gdzieś odesłano. Samoloty nie latają sobie tak ot, po okolicy żeby sobie wylądować nagle na jakimś to, choćby nieczynnym lotnisku.

Trwa cisza... to może ktoś zadzwoni drugi raz? Wolno. Przypomina mi się jak potrzebowaliśmy pilnie pewnych rzeczy i sekretarka miała to zalatwić. Na drugi dzień pytam - kiedy to dostaniemy? Odpowiedź, nie wiem, wczoraj zadzwoniłam, ale nikt nie odebrał. No właśnie, to samo. 

I nie wchodźmy na opowieści o czadzie z turbin, pliiiizzz. Już było dużo maskirowek.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1643337

Imperia - wysoko mniemające - sobie o sobie, totalnie POgardzają intelektem Tubylców (nienawidzonych państw).

Imperia - im bardziej POgardzają państwami POdbijanymi, tym bardziej ich zamachy WYGLĄDają - na zorganizowane od niechcenia - "warunkami naturalnymi"...

Żeby służby państw nienawidzonych (ŚWiadomie nienawiedzonych wiedzą  i niedouczonych wiedzy o rzeczywistości) - nie było stać, na inteligentne połączenie faktów dokonanych przed doprowadzeniem do KATAstrof - z elementarnymi prawami środowisk naturalnych - uczących, życiowo uczonych (PO ustaniu) - nie ścigania antypoloniZmów -> " do ustania przyczyn politycznych" - imperialnych mnieMANII.

Pozdrawiam. J. K.

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1643348

Dynamika prawdy - (prawDy) - praw dynamiki NewTona...

O fundamentach dynamiki lepkości powietrza - pisałem zaraz po 10 IV 2010r...

- Krótko  po przeczytaniu (medialnych) relacji smoleńskich - świadków - niecodziennych, podejrzanych operacji specjalnych (specjalistycznych, fizycznych doświadczeń od  1 do 10 kwietnia) - dokonywanych (kolektywnie) wokół lądowiska, na którym miało dojść do KATAstrofy...

Na forum (Polska Polityka - polityczni.pl) - przed 10 kwietnia (komentarzem KATAstrofa)  - zasygnalizowałem (przeCzuwane) -KATAstrofalne konSekwencje  - lotniczej wyprawy katyńskiej...

Liczą się pierwsze, autentyczne relacje - przed faktami i obserwacje tereNowe  - bezpośrednie po zaistniałych fAktach "zbrodni doskonałej" - dokonanej po profesorsko-elitarnych przygotowaniach i doświadczeniach - POprzedzonych naukową preMedytacją ... k

KryminaliStycznych praw fizyczno-umyslowych, umyślnie cenzurowanych nauk... - do "nieumyślnego" 

= politycznego  zaSTOSowania (przyCzyn) - konSekwencji fizycznych nadużyć...( patrz art.44 - w Konstytucji RP - od 1997 roku)

Pozdrawiam. J. K.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
-1
#1643406