Możni UE nadal tuczą Rosję, głodząc Polskę. Zgryz bezzębnych na Węgrzech

Obrazek użytkownika antysalon
Świat

Niemcy, UE, tzw zachód nadal mają bielmo na oczach.
Putin morduje ludność cywilną, niszczy osiedla mieszkaniowe, jego wojska grabią, palą, mordują, gwałcą na Ukrainie ....

A oni?
Durnowaty zachód, w szczególności Niemcy oraz możni UE dalej swoje.
Wydzwaniają do Putina, międlą o praworządności, o tych swoich rzekomych sankcjach, opóżniają dostawy broni Ukrainie.
Ba! zamiast dobrać poprzez blokadę do systemu bankowego Rosji, dalej, konsekwentnie utrzymują sankcje na Polskę, kraju niemal frontowego, pastwa , które przyjęło główny ciężar ataku Rosji na Ukrainę, 2,5 mln uchodżców.

Zagłodzić Polskę i nadal tuczyć Rosję, to jasny, jakże wyrazisty przekaz aktualnej polityki głównych macherów UE.

Obrazy o zbrodniach rosyjskich sołdatów, jakie do nas docierają z wyzwolonych przez Ukraińców miejscowości, z rejonu nie tylko Kijowa, Polacy dobrze zapamiętali, gdy 17 września 1939 krasnoarmiejcy zaatakowali Polskę wschodnią pod pretekstem ...."wyzwolenia" ziem Białorusi oraz zachodniej Ukrainy.

Było podobnie; Katyń!
Zaś, gdy wkroczyli w 1944r. na ziemie polskie;, to nie tylko Obława Augustowska, mordowanie żołnierzy podziemia niepodległościowego, pacyfikacje,

My, Polacy ( z wyłączeniem takich jak Michnik, Lis, Korwin, Warzecha, Hołdys... ) dobrze to pamiętamy.

Już pisałem, że Niemcy, nigdy tak porządnie nie zostali rozliczeni, ani tez się nie rozliczyli za swoje zbrodnie w l. 1939-45.
Tak więc mają chyba (?) taką jakby historycznie- anatomiczną wręcz skłonność do bagatelizowania zła, mordów, gwałtów dokonywanych przez Rosję Putina przedtem w Czeczeni, a teraz na Ukrainie.

Obecne Niemcy mają też jakby w SOBIE IMMANENTNĄ POTRZEBĘ WYBIELANIA ZBRODNI!
Wszak to wyrażnie przebija się z ich zachowania!

Władze Niemiec państwa - następcy prawnego zbrodniczej III Rzeszy, mają w sobie gen rozumienia oraz tolerowania poczynań ich owoczesnego sojusznika; wspólnika Rapallo, Ribbentrop / Mołotow.
Coś w tym jest.
Co? sojusz swoiście rozumianej zbrodniczej wspólnoty? ( znak ? stawiam bez przekonania).

To nie tylko uzależnienie Niemiec od rury Gazpromu i magazynów Rosnieftu!
To coś więcej!, kontynuacja real polityk; dalej, pomimo oczywistych zbrodni wojennych, zbrodni przeciw ludzkości zamierzają tolerować Rosję, wspierać Putina.

I niestety dalej GŁODZIĆ Polskę!

Jest to, tak widoczne i czytelne, jak choćby publiczna deklaracja nawet tej głupiej do bólu, nienawistnie antypolskiej szefowej AH cyt.: "... w Parlamencie Europejskim bardzo mocno gardłowaliśmy za tym, żeby nie dawać rządowi przynajmniej części tych pieniędzy”.

Jakby w tle tych fałszywych tonów, o "zatroskaniu" o los Ukrainy, Węgrzy nie ulegli olbrzymiej presji także ze strony zachodu, UE i po raz kolejny dokonali samodzielnego wyboru, dając V. Orbanowi na kolejną kadencję większość konstytucyjną w parlamencie.
" Partia premiera Viktora Orbana uzyskała 53,19 proc. poparcia, a zjednoczona opozycja 34,95 proc., po przeliczeniu 98,95 proc. głosów. Swoich reprezentantów w takim układzie miałaby jeszcze skrajnie prawicowa partia Nasza Ojczyzna z wynikiem 6,19 proc. - podało Narodowe Biuro Wyborcze (NVI)"

Gdy Viktor Orbán tryumfował nad brzegiem Dunaju, jego kontrkandydat Péter Márki-Zay ze smutkiem patrzył na swoich zwolenników, oczekujących na płycie lodowiska pomiędzy placem Bohaterów a zamkiem Vajdahunyad.

Jakże to symboliczne i wymowne, że opozycja węgierska od lewa po jobbik, czyli po Sorosa i Tuska, wspierana nie tylko hałaśliwie przez unijnych możnych została zmrożona na lodowisku.
I tam pozostanie przez najbliższe lata.
Ma w tym swój udział także Jonasz- D. Tusk-czarny kot, a raczej fałszywe ....rude szwabisko, knecht A. Merkel.

A co Polsce, Polakom z tego kolejnego zwycięstwa ( wynik lepszy niż cztery lata temu) Viktora Orbana?
Mnie ono cieszy.
Przypuszczam, że trochę gorzej może czuć się dzisiaj pan prezydent A. Duda, który niepotrzebnie, zbyt wyrywnie skrytykował Węgry, Orbana za jego zbyt ( zdaniem pałacu ) wstrzemiężliwą krytykę Rosji, Putina.
Jarosław Kaczyński-prezes PiS oraz premier Mateusz Morawiecki uniknęli tak niepotrzebnej, ostrej retorycznej przygany wobec V. Orbana, Węgier.
I dobrze się stało!

Albowiem niepotrzebne, to było i zbyt wyrywne ze strony A. Dudy.
Wszak przy zachowaniu wręcz....k......m; Scholza, Macrona, można było odczekać, a nawet sobie odpuścić tę połajankę premiera Węgier, szczególnie tuż przed wyborami.

Niestety stało się inaczej, gdyż pan prezydentowi, prócz wielu dobrych rzeczy, jakie czyni po ataku Rosji na Ukrainę, przydarzają się też wpadki.

Na mój....gust!. mógłby mniej uderzać w zapleśniałe tony ...mumii wolności; czyli nie przesadzać z tą nadmierną...koncyliacją! wobec opozycji, gdyż jest to moim zdaniem bez sensu, bezproduktywne!, przeciw skuteczne.

Tak samo, jak nadmierna atencja wobec wątpliwych zasług byłego doradcy prezydentów- demokratów, ojca obecnego ambasadora USA w Polsce.
A po cóż to było? a na cóż?, skoro jego syn, ekselencja ambasador, jest z gruntu nie tylko nieprzychylny obecnemu polskiemu rządowi, na dodatek mocno sprzyja totalsom; od opozycji parlamentarnej przez czarne zlemparciałe marsze, aż po tęczowe szmaty.
I chyba jedynie z powodu obecnej sytuacji na wchodzie MUSI MOCNO TONOWAĆ swe sympatie do opozycji.

Zaś kolejne zwycięstwo wyborcze V. Orbana, pomimo jego ostrożności w krytyce Rosji, Putina, powinno moim zdaniem wzmocnić pozycję Polski w UE.
Zapewne można już ogłosić zakończenie polskiej krytyki Węgier, którzy to, trzeba uczciwie mieć na uwadze, mają bardzo zadrażnione stosunki z Ukrainą poprzez ograniczanie statusu mniejszości węgierskiej na Zakarpaciu.

Dlatego też w interesie walczącej Ukrainy jest, aby prezydent W.Żełeński też odpuścił sobie atak na Wegry, na V. Orbana, gdyż nie oni są jego wrogami.
Ukrainie ma dość wrogów; Rosja, Białoruś, Niemcy-Scholz, Francja-_Macron.

Po jaki gwint, Ukrainie, Żeleńskiemu sztucznie kreować, szukać na siłę kolejnego?

Uzyskanie ponownej stabilnej większości konstytucyjnej na Węgrzech, daje V. Orbanowi większą niż przed wyborami możliwość manewru, nawet przy tak totalnym uzależnieniu energetycznym od Rosji.

Nie mam żadnych złudzeń co do dalszych poczynań nie tylko Niemiec, Scholza, Francji ( nawet po wyborach), Macrona i niestety UE, tej decyzyjnej!

Dalej będą bić pianę, międlić kolejne deklaracje o sankcjach wobec Rosji, rozmywać te już ogłoszone i lać krokodylowe łzy nad mordowanymi, gwałconymi Ukraińcami.
Ba! i wdrażać ten obłąkańczy zielony ład.

Czy też nadal, będą konsekwentnie głodzić Polskę? także poprzez brak celowych funduszy pomocowych na utrzymanie ponad 2,5 mln uchodżców wojennych z Ukrainy, aby wspólnie z Putinem, Łukaszenką destabilizować Polskę poprzez realizowanie operacji Śluza 2.

Przy tej grozie, jaką niesie Rosja, zbrodniarz Putin, cieszy mnie bohaterski opór Ukraińców, którym dawano szanse trzy do siedmiu dni na obronę ich kraju, wolności, niepodległości.
Tak samo to, że rzekomo niezwyciężona armia sowiecka, to realny dowód na ruski wielki bardak!, okazała się bowiem zwykłą zgrają-bladzi, zdolnych jedynie do masakry, gwałtów na bezbronnej ludności cywilnej, do grabieży.
Niby taka wszechpotężna Rosja!, a jedynie dzięki rakietom balistycznym, dalekiego zasięgu jest w stanie zagrażać, niszczyć infrastrukturę dzielnie broniącej się Ukrainy.

Dominanta i mediana!
Także zwycięstwo, dominanta Orbana, Fideszu nad putano-medianą węgierskich totalsów też mnie cieszy, jak cieszy!
Zaś sorosowsko-unijna putana, ma znów kolejne cztery lata funkcjonowania w parlamentarnej bezradności, w nicości, aby się wzajemnie dalej rozgrywać.
I zagryzać w swej opozycyjnej...bezzębności.

Otóż to!, Soros, unijni możni i nie tylko D. Tusk Jonasz-czarny kot!, czyli wielki zgryz bezzębnych.

Zgryz ...bezzębnych!

I o to chodzi!

pzdr

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

  Dzięki za artykuł. Życzmy sobie podobnego wyniku wyborczego za rok w Polsce. Brawo węgierska prawica, na pohybel Tuskowi i jego mocodawcom. Ciekawe, jak długo Ryży będzie się jeszcze ukrywał...Pozdrawiam!

Vote up!
6
Vote down!
0

ronin

#1642966

... zachód przez długie lata tuczył putasa

a teraz udają , że go odchudzają ...

Vote up!
5
Vote down!
0

ke-fas

#1642985

Bardzo dobry tekst.

Ze swojej strony chcę dodać, że naród niemiecki nie jest taki zepsuty jak ich rząd. Wielu demonstruje, pomaga, wysyła pieniądze i wstydzi się za opieszałość niemieckiego rządu.

Rząd niemiecki cały czas głaskał Putina, aż ten sobie pomyślał >>>teraz ich mam.

Vote up!
3
Vote down!
0

Gosia

#1643081

Rosja jest zachodowi potrzebna nawet z Putinem jak sie nie da bez niego. Europa Zachodnia potrzebuje surowcow, Niemcy partnera do rzadzenia Europa glownie srodkowa a USA potrzebuja strategicznego przynajmniej nie wroga w rozgrywce z Chinami, ktora predzej czy pozniej nadejdzie.

Jesli Putin zostanie to Chinom bedzie to bardzo na reke bo wiele silniej uzaleznia Rosje od siebie gospodarczo a nawt militarnie ze wzgledu np na elektronike ktorej Rosja nie ma. Jesli Putin zniknie z jakiejs przyczyny to wszystkie winy bedzie mozna zwalic na niego i zaczac nowe piekne wspolzycie z Rosja wyzwolona z putinowskiej opresji.

Vote up!
1
Vote down!
0

Vik

#1643138