TUSK KODZI NA ROCZNICY

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Przyznacie chyba, że nie ma większego faux pas, czyli obciachu niż się skodzić na ważnej rocznicy. Ten obciach jest jednak znacznie większy wtedy, gdy to główny prelegent uroczystości rocznicowych skodzi się na mównicy. I to nie raz…

Tak się stało na obchodach szóstej, okrągłej rocznicy KOD-u, którą uświetnić miała mowa führera totalnej opozycji, który po latach banicji, gdy brylował na salonach Brukseli i Berlina – zdecydował się na powrót do Polski. Powrót Donalda Tuska z tułaczki po salonach Europy był oczywisty w związku z tym, że partia jego chlebodawczyni przerżnęła wybory w RFN, więc Angela Merkel zmuszona jest przejść na emeryturę. Kto więc teraz wesprze Tuska zagraniczną karierę? NIKT! Tusk otrzymał więc od Niemców zadanie zrobienia w Polsce zadymy, więc chłop stara się jak może, by zasłużyć na kolejny order Rzeszy niemieckiej.

Powrót Tuska do nienormalnej Polski, gdzie nie udało się wyplenić „polskości” był od lat starannie przygotowywany przez RFN i Sorasa – sponsorujących organizację buntów, puczy i zadym w krajach, gdzie jeszcze nie dotarł postęp. Wielką rolę w tych przygotowaniach odegrał KOD - przybudówka Platformy Obywatelskiej, założona przez bezrobotnego utrzymanka starszych, samotnych pań – niejakiego Kijowskiego Mateusza.

Pierwsza zadyma KOD-u w której uczestniczył nieodżałowany Borys Budka, odbyła się pod nośnym hasłem przywrócenia przywilejów emerytalnych funkcjonariuszom UB, SB, ZOMO i Milicji, których jedyną przewiną było to że w czasach PRL pracowali jako sekretarki w tych zasłużonych dla PRL organach. Ponadto, jak wyjaśnił członek KOD – emerytowany pułkownik Mazguła – w stanie wojennym esbecja, MO i zomowcy bardzo kulturalnie traktowali opozycjonistów, organizując im nawet „ścieżki zdrowia” ! W PRL-u nie było więc bogato, ale za to jak zdrowo!

Mimo wielu zadym KODu przeciwko dyktaturze PIS-u – kaczystowski reżim nie poddał się kodziarstwu i nie przywrócił przywilejów osobom walczącym ze znienawidzoną przez Tuska „polskością”. Przeciwnie! Na przekór Tusku – pisoski rząd przywrócił Polakom zabrany im przez rząd PO-PSL wiek emerytalny i zamiast wspierać zbrojne ramię Platformy – pieniądze odebrane mafiom przeznaczył na zasiłki dla dzieci (500+), trzynaste emerytury i wzrost płacy minimalnej. Jednym słowem Platformy Obywatelskiej – na rozdawnictwo.

– Dawaliście nadzieję – także mnie – kiedy pełniłem funkcję szefa Rady Europejskiej. Nie macie pojęcia, ile energii, ile siły przetrwania i wiary w przyszłość dawaliście Polakom i Europejczykom na całym kontynencie – zaczął swoją przemowę Donald Tusk na obchodach szóstej rocznicy powstania Komitetu Obrony Demokracji. Jednak już po chwili Tusk okrutnie się skodził na mównicy kiedy stwierdził, że organizacja – którą zrównywał z KOR-em, SKS-em i „Solidarnością” – „wpisała się w najlepszą historię naszej ojczyzny ostatnich kilkudziesięciu lat”(sic!)

To oczywiste, że bojówki KOD-u to naturalne zaplecze Platformy Obywatelskiej i führera Tuska, ale już bez przesady z tym porównywaniem kodziarzy do KOR-u i "SOLIDARNOŚCI"! Wprawdzie esbecja miała swoje wtyki w „Solidarności” i w KORze, ale po co to dzisiaj przypominać wielu członkom dzisiejszego KOD-u? Czyżby Tusk zamierzał esbeków i zomowców honorować "Krzyżami Wolności i Solidarności??? A także Farmazona, Mazgułę i Szczurka?

Führer Tusk w swojej laudacji KOD-u poszedł jeszcze dalej, obiecując byłym esbekom nie tylko przywrócenie ich przywilejów gdy Platforma Obywatelska odzyska należną jej władzę, to jeszcze odsetki od tych przywilejów i ordery za „odwagę i bezinteresowność”: – Będziemy ci wszyscy, którzy może przez chwilę zwątpili, waszymi dłużnikami – oświadczył Tusk, który chwalił aktywistów KOD za „odwagę i bezinteresowność”, dodając: – Wszędzie w Polsce jesteście najbardziej autentyczną gwarancją, że przyjdzie ten lepszy dzień

Każdy, kto ma rozum wie, że lepszy dzień już był, co zresztą potwierdził w dalszej części swej rocznicowej mowy Führer Tusk, który dopiero teraz zrozumiał przesłanie „Króla Lwa” – choć przecież nie do końca:

– Niedawno oglądałem z wnukami „Króla Lwa¨ i zrozumiałem, że jest to metafora dzisiejszych czasów. Pamiętacie, był zły lew Skaza, który kiedy objął władzę, wokół niego było ciemno albo była pożoga, kompletna ruina, a jego ludzie, jego władza – to były te hieny, które zajmowały się wyłącznie rabowaniem własnych obywateli i te filmowe hieny, działały wyłącznie we własnym interesie. I tak naprawdę nie ma moim zdaniem w tej metaforze, w tej przenośni, ani grama przesady – perorował lider partii, który musiał uciekać z Polski po tym, kiedy zostawił po sobie „ch…,d… i kamieni kupę” a zamiast walczyć z głodującymi polskimi dziećmi - proponował im szczaw i mirabelki...

Wracając do pożogi i kompletnej ruiny z czasów Tuska, gdy bezczelnie rabowano własnych obywateli - to przecież każdy pamięta, jak Tuska władza ukradła Polakom fundusz emerytalny OFE a premier Tusk nie miał nawet guziczka, by go wcisnąć i zmniejszyć szalejącą inflację.

„Piniedzy nie ma" i miało już ich nie być po tym, gdy UE nałożyła na Polskę klauzulę nadmiernego deficytu, czego rezultatem było zamrożenie płac w budżetówce, paro-złotowe podwyżki emerytur, benzyna po 6 zł (po wygranych przez PO wyborach miała być nawet po 7!) i 89 złotych zasiłku na dziecko przy dochodzie do 600 zł/ osobę! Powyżej 600 zł/osobę nie było nawet i tych 89 zł!

Na szczęście hieny, które zajmowały się wyłącznie rabowaniem własnych obywateli i działały wyłącznie we własnym interesie, jak prawa ręka Tuska słynny Lolo Pindolo – przerżnęły wybory. Nic więc dziwnego, że Tusk opowiadając kodziarzom „Króla Lwa” nie dość, że skodził się okrutnie, to jeszcze wył jak owe hieny z filmu przeznaczonego dla dzieci…

Tusk przecież przed swoją ucieczką z Polski szukał wszędzie oszczędności, gdyż jak wyznał – nie zakopał nigdzie kasy, którą ukradziono Polakom. A były to miliardy złotych, wywożone z Polski przez mafie trudniące się przekrętami VAT i handlem lewym paliwem. Codziennie przez granicę przejeżdżało ponad 600 cystern z paliwem, a firmy trudniące się przerobem ropy ledwo zipiały, tak że Tusk zamierzał je sprzedać! Opylił za grosze CIECH, Kolejkę na Kasprowy i nawet Polskie Nagrania! W kolejce stały kolejne firmy – w tym Lotos, LOT i KGHM, a doktor Klich redukował armię tak, że na Stadionie Narodowym zmieściło by się całe Wojsko Polskie!

Na szczęście Tusk musiał z Polski uciekać po tym, gdy wyciekły informacje o rabunkowej gospodarce rządów PO-PSL. Tuska nie oszczędziła nawet wicepremierka Elżbieta Bieńkowska, która rozmawiając z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem ujawniła, czym w istocie zajmowało się Ministerstwo Gospodarki w czasie, gdy Tusk haratał w gałę, jako premier III RP:

- "Ministerstwo Gospodarki generalnie w d***e miało całe górnictwo przez całe siedem lat. Były pieniądze, a oni wiesz pili, lulki palili, swoich ludzi poobstawiali, sam wiesz ile zarabiali i nagle pierdyknęło" - oznajmiła wicepremier w podsłuchanej rozmowie z Wojtunikiem.

W 2015 roku Tuskowi i Platformie pierdyknęło. Po sześciu latach tułaczki Tusk wrócił do Polski i już zdążył się skodzić na rocznicy KOD-u….

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

"Tuskizm - styl sprawowania rządów charakteryzujący się upadkiem wszelkich norm moralnych, wykorzystujący ludzkie tragedie dla własnego interesu, a w komunikacji posługujący się prymitywnym językiem uproszczeń i oskarżeń. Popularny w Polsce w latach 2007-2015"

Vote up!
9
Vote down!
0
#1636910

oby nigdy więcej .

Lecz - powtarzam to do znudzenia - jest ciągle wielu , zbyt wielu Rodaków , dla których jedynym dopuszczalnym źródłem danych jest "żółty pasek zamiast mózgu" czyli "cała prawda całą dobę" ... niestety ...

Vote up!
2
Vote down!
0

ke-fas

#1637032

Tusk tego nie napisał, prawda?

To jest niemożliwe. Przecież aż takim idiotą nie jest

Vote up!
6
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1636920

Likwidacja Polski: Donald Tusk na Kongresie Kaszubskim przedstawił Pomorską Ideę Regionalną – program pełnej autonomii dla Pomorza (Kaszub)

Donald Tusk 13 czerwca 1992 r. na Kongresie Kaszubskim przedstawił Pomorską Ideę Regionalną – swój program pełnej autonomii dla Pomorza (Kaszub), które powinno posiadać nie tylko własny rząd, ale własne wojsko i własne pieniądze. „Czy człowiek, który od wielu lat wykazuje działanie na rzecz dezintegracji Polski i narodu Polskiego może być premierem i kandydować na prezydenta? Gdzie i po co Polskę zaprowadzi”. Tak dzisiaj „bez strachu” przedstawia sprawę Albin Siwak – znana postać z PRL.

Więcej na ten temat:
https://ptto.wordpress.com/2013/03/23/likwidacja-polski-donald-tusk-na-kongresie-kaszubskim-przedstawil-pomorska-idee-regionalna-program-pelnej-autonomii-dla-pomorza-kaszub/

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1636966

USTAWA MARCOWA POWINNA ZACZĄĆ ZNÓW OBOWIĄZYWAĆ!

i skończyłoby się raz na zawsze wszelkie tuskowanie.

AMEN!

:

https://www.google.com/search?q=ustawa+z+dnia+30+marca+1921&oq=USTAWA+&aqs=chrome.1.69i57j35i39j69i59j0i512l7.6886j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Pozdrawiam z

NADZIEJĄ.

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1636974

Według posła KO Kropiwnickiego, sami decydują, kiedy są niezawiśli, a kiedy nie...

Vote up!
3
Vote down!
0

M-)

#1637018

   Dzisiaj mija następna doba intensywnego snajperskiego treningu. Tylko tyłek i  nogi bolą. Broń chyba w aptece zamówili. h e e he . jest dobrze...

Vote up!
2
Vote down!
0

ronin

#1637049

Dobrze znam ten film i warto przyjrzeć się bliżej jego fabule. Bo przecież ów zły Skaza przejął władzę w skutek paskudnej intrygi zabijając z pomocą swoich hien dobrego króla Mufasa, gdy za panowania Mufasy wszystkim żyło się dobrze. A nasz dobry "król" Prezydent Kaczyński właśnie zginął na skutek działań pana Tuska, intrygi z terminem przelotu, przynajmniej ze względów procesowych nazwijmy to jako nie dopilnowanie interesów Polski. To po przejęciu pełnej władzy przez PO rozpoczęto okradanie Polski w sumie zdaje się na ponad 200 mld zł. Porównywanie przez Tuska siebie do Simby, który wraca i pokonuje złego Skazę, zakrawa na śmiech, gdyż wszystko wskazuje że to on jest tym Skazą wraz ze swoimi hienami. 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1637101

Vote up!
3
Vote down!
0
#1637254

Warto posłuchać (krótkie): 5 sukcesów Donalda

Vote up!
3
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1637357