Czy minister Ziobro ma pomysł?

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Niesamowitą sprawę relacjonuje ]]>portal beskidzka24.pl.]]>

Cytuję info z portalu:

Mężczyzna wezwany na rozprawę za brak maseczki do Sądu Rejonowego w Żywcu pomylił drzwi i wszedł na salę rozpraw nr 64. Jak twierdzi odbywała się tam prywatna impreza, gdzie na stole rozstawione były talerze z jedzeniem i siedziało około 30 osób bez maseczek. Filmik z tego zdarzenia zamieszczony został wczoraj (18 listopada) na kanale YouTube.

Autor nagrania podkreśla, że impreza trwała już przed 15.00. Mężczyzna wezwał na miejsce policję. Jak widać na nagraniu policjanci nie weszli do środka i zaproponowali mężczyźnie, aby złożył zawiadomienie w tej sprawie wraz z nagraniem. Policjanci nakazali mężczyźnie, aby opuścił budynek sądu.

Filmik od wczoraj wywołuje spore poruszenie nie tylko w Żywcu i na Żywiecczyźnie. O odniesienie się do tej całej sytuacji poprosiliśmy rzecznika prasowego Sadu Okręgowego w Bielsku-Białej, jak i Sąd Rejonowy w Żywcu. Czekamy na ich stanowisko.

A tutaj film:

Jak to zinterpretować? Walka z pandemią po polsku?

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (10 głosów)

Komentarze

- gorszego sortu. Przecież cały czas pisze o tym.

Za obecnego Rządu a dokładniej po "reformach" Ministra Z.Ziobry togowa mafia tylko się wzmocniła i scaliła.

Swoją drogą że też te togowe świnie za grosz wstydu nie mają bo uczciwość i przyzwoitość to to rozpasane bydło już dawno straciło.

Vote up!
5
Vote down!
-1

***** tvn.
Aborcja - to kontynuacja Katynia podczas pokoju. To czerwoni mordercy i ludobójcy zachęcają polskie matki do zabijania własnych, bezbronnych dzieci. Pamiętajcie - trauma po tym morderstwie zostaje na całe życie !!!!!!!!!!!!!

#1636112

a został zaprezentowany przez portal beskidzka24.pl w sposób - w mojej ocenie - wiarygodny,

to pokazane są w nim skandaliczne, choć niezaskakujące, sytuacje.

"Najlepsza" jest scena, w której policja uchyla się od sporządzenia "oględzin" inkryminowanego zdarzenia.

To prawda, że nastąpiła konsolidacja wymiaru sprawiedliwości w celu obrony przed ponoszeniem odpowiedzialności za draństwa, skandaliczne wyroki i kryminalne przestępstwa.

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1636123

Czy aby napewno ten sąd wydawał jakieś wyroki skazujące za brak maseczek? Z tego, co wiem, to generalnie sądy albo umarzają te wszystkie pandemiczne idiotyzmy albo  uniewinniają.

Pan  był dopiero wezwany na rozprawę , bo ktoś sprawę zgłosił i sąd musiał jakoś się do tego ustosunkować. Nie wiem czy autor tego nagrania mądrze zrobił, bo chyba sobie strzelił w kolano idąc na czołowe z sądem.

Przecież tam też pracują normalni ludzie, zwłaszcza, że to sąd rejonowy, może mieli imieniny jakiegoś pracownika, albo ktoś odchodził na emeryturę i zrobili sobie  imprezkę. Jeśli kosztem jakiejś rozprawy to skandal, ale jeśli po pracy, albo  zebrali się na pół godziny, to kto z was nigdy w pracy w takiej imprezie nie uczestniczył, niech pierwszy rzuci kamieniem.  

Zachowanie policji wyglądało żałośnie... a może też mają swoje zdanie na temat  pandemicznego cyrku?

Kiedy na wiosnę  poszłam zeznawać na policję w związku z nagonkami ówczesnymi na fitness kluby, przesłuchujący mnie policjant przepraszał i mówił, że mu wstyd, że w takiej farsie  musi uczestniczyć zamiast  łapać prawdziwych przestępców. Po kilku miesiącach odbyła się rozprawa przeciwko właścicielowi  klubu za prowadzenie zajęć w czasie "pandemii" i policjant zeznawał na jego korzyść, a sąd sprawę od razu umorzył.

W końcu w Polsce ponad  połowa społeczeństwa jest przeciwko temu cyrkowi, to i jakaś część policji i pracowników sadów też, nie wszyscy są bezmyślnymi funkcjonariuszami, choć oczywiście gnidy można spotkać wszędzie.

Reasumując, dla mnie ta sprawa  nie jest jednoznaczna. Ja  w każdym razie, na miejscu tego  gościa postąpiłabym inaczej...

Vote up!
5
Vote down!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636121

imieniny w sali rozpraw? To jednak narusza powagę sądu.

A co do tych wyroków, to jest z nimi rożnie. Niedawno widziałam wyrok zasądzający grzywnę w wysokości 200 zł i 100 zł kosztów sądowych za brak maseczki w przychodni (sic!).

Wyrok był nakazowy, a osoba ukarana z powodów od niej niezależnych (wyjazd) o wyroku nie wiedziała i go nie odebrała. O orzeczeniu dowiedziała się od komornika, który "przywalił" do tego - zgodnie z przepisami - swoje wynagrodzenie w wysokości 300 zł.

Ps. Sąd w Żywcu jest znany z tego, że pracuje w nim sędzina (była prokuratorka), która wraz z mężem (emerytowanym policjantem) zajmowała się udzielaniem pożyczek lichwiarskich i bezprawnym wymuszaniem ich zwrotu. Pisałam o tym na blogu. Sprawę już kilka razy prezentowała TVP (na podstawie mocnych dowodów, czyli nagrań przedsiębiorczej sędzi), ale funkcjonariuszka ta nadal tam pracuje i orzeka w wydziale karnym.

 

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1636126

bo:

(1) Nie da się w żadnym sensownym terminie wymienić wszystkich "felernych" sędziów

(2) gdyby stał sie cud i znalezionoby (ze szkoda dla innych zawodów, np. policjiantów) taka liczbe ludzi równoczesnie uczciwych, kompetentmych, odwaznych,  itd. to bez zasadniczych zmian organizacyjnych i technicznych i tak nie daliby rady

trzeba zmieniac  nie tylko sędziów, ale cały sposób myslenia o wymiarzez sprawiedliwości. Ale kazdy generał prowadzi zawze wojne "poprzednią", która juz sie dawno zakonczyła. Bez szerokiego udziału społeczeństwa żadnej reformy zrobic sie nie da. A z udzialem tego spoleczenstwa szybko to nie nastąpi. Tak źle i tak niedobrze.

Vote up!
5
Vote down!
0

Waldemar Korczynski

#1636129

że bez udziału społeczeństwa żadna naprawa wymiaru sprawiedliwości się nie uda.

Tymczasem reformatorzy nawet nie biorą pod uwagę włączenia do orzekania o winie ław przysięgłych.

Prawnicy są zresztą tak "zazdrośni" o swój status, że - jak właśnie zauważyłam - sędziami pokoju będą mogły zostać tylko osoby z wykształceniem prawniczym. I kółko się znowu zamknie.

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1636132

Tekst został bardzo szybko zdjęty ze strony głównej.

Jest widoczny tylko na moim blogu.

Powody nie zostały podane.

 

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1636192

https://beskidzka24.pl/wiecej-o-imprezie-w-zywieckim-sadzie-sala-rozpraw-czy-bankietowa/

Cytuję:

Szczepan Krzewicki przebywał w gmachu sądu w czwartek, 18 listopada. Był na rozprawie związanej z zarzutem braku maseczki w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Żywca. – I kiedy wychodziłem z sądu, omyłkowo wszedłem na salę nr 64 – mówi. – I co widzę? Imprezkę! Kupę ludzi przy zastawionym stole, wszyscy bez maseczek! A pod ścianą gitara… To co oni tam robili w godzinach urzędowania? Mieli szkolenie z gry na gitarze?! Sceny te widoczne są na upublicznionym na kanale YouTube nagraniu.

Już następnego dnia wokół sprawy zrobiło się niezwykle głośno. Tego samego dnia Monika Ostrowska-Trębacz, prezes Sądu Rejonowego w Żywcu, wydała zarządzenie w sprawie wszczęcia postępowania wyjaśniającego w sprawie imprezy na sali rozpraw, zapowiadając, że zostanie ono zakończone do piątku, 26 listopada. Potwierdza to Jarosław Sablik, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej, który zaznacza, że postępowanie wyjaśniające wszczęto też po decyzji Andrzeja Trzopka, prezesa bielskiego Sądu Okręgowego. – O jego wynikach poinformujemy po zakończeniu postępowania – zaznacza Jarosław Sablik..

(...)

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1636666

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1636723

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Admin długo mamy czytać tę brednie rodem z Moskwy, te propagandę.

Zrób z tym porządek wreszcie. Inaczej komentarze nie będą tak delikatne bo subtelne ale ostre

Dość tej propagandy wrogiej Polsce przez nawiedzonych udziwnionych pseudo myślicieli z zerową wiedzą.

Vote up!
4
Vote down!
-5

Tezeusz

#1636724

co jest brednią w oficjalnych danych statystycznych z dzisiejszego dnia na Żywiecczyźnie?

Czy chcesz powiedzieć, że raport Ministerstwa Zdrowia, to brednie? W którym miejscu mamy do czynienia z propagandą "udziwnionych pseudo myślicieli z zerową wiedzą"?

Chyba trzeba zawiadomić prokuraturę, że ubliżasz Ministrowi Zdrowia. Ponieważ chlubisz się donosicielstwem, to dopełnij obowiązku i zawiadom organa ścigania o swoim przestępstwie. Możesz liczyć na dobrodziejstwa samodonosu.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1636727

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"Chyba trzeba zawiadomić prokuraturę, że ubliżasz Ministrowi Zdrowia. Ponieważ chlubisz się donosicielstwem, to dopełnij obowiązku i zawiadom organa ścigania o swoim przestępstwie. Możesz liczyć na dobrodziejstwa samodonosu."

 

Czy każdy antyszczepionkowiec to albo zero wiedzy albo chorzy z nienawiści. Albo chory na umyśle.

 Zawiadom Prokuratura czekam niecierpliwie

 No na co czekasz ! Dawaj ! Hahahaha

Do lekarza marsz !

 

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-5

Tezeusz

#1636729

Za trudne? To poproś o pomoc "prawników".

A jeśli chodzi o prokuraturę, to ty w wielu tekstach piszesz o swoich donosach. A więc, konsekwentnie, do dzieła!

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1636730

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Twoje teksty nawołujące by się nie szczepić już dawno są tam gdzie trzeba w MZ.

Chcesz masz.

Vote up!
4
Vote down!
-5

Tezeusz

#1636731

I nadal nie odpowiadasz na pytania.

EOT

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1636732

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

J.w.

Vote up!
4
Vote down!
-5

Tezeusz

#1636734

Z tego powodu opuść ten blog.

EOT

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1636735

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

To wracaj do Scierwoneona i to szybciutko  tam Tezeusz was już punktuje.

Nikt tutaj ciebie nie chce. Odetchniemy  czyli delikatnie papapa, nie powiem won !

 

Vote up!
4
Vote down!
-5

Tezeusz

#1636736

EOT

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1636737

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

J.w

Vote up!
4
Vote down!
-5

Tezeusz

#1636738

- wycofania Izby Dyscyplinarnej i otrzymanie zielonego światła od UE na dalszy rabunek i rozkład Państwa Polskiego.

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

***** tvn.
Aborcja - to kontynuacja Katynia podczas pokoju. To czerwoni mordercy i ludobójcy zachęcają polskie matki do zabijania własnych, bezbronnych dzieci. Pamiętajcie - trauma po tym morderstwie zostaje na całe życie !!!!!!!!!!!!!

#1636958

Na razie twierdzą, że to była narada wydziału. Tylko, że w tym małym sądzie żaden wydział nie liczy 30 osób.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1636959

- zawsze mają dobre kłamstwo pod "ręką" - to tak jak ze złapanym uczniem palącym papierosy:  "paliłem ale się nie zaciągałem" ;)

Vote up!
3
Vote down!
0

***** tvn.
Aborcja - to kontynuacja Katynia podczas pokoju. To czerwoni mordercy i ludobójcy zachęcają polskie matki do zabijania własnych, bezbronnych dzieci. Pamiętajcie - trauma po tym morderstwie zostaje na całe życie !!!!!!!!!!!!!

#1636960