Prawo humanitarne à la Ławrow

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

„Działania polskich służb skrytykował szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow. - Zachowanie strony polskiej jest absolutnie nie do zaakceptowania. Myślę, że gaz łzawiący, armatki wodne, strzelanie nad głowami imigrantów w stronę Białorusi - to wszystko odzwierciedla próbę ukrycia swoich działań. Nie mogą oni nie rozumieć, że naruszają wszelkie normy międzynarodowego prawa humanitarnego - ocenia rosyjski minister”.

Oto wypowiedź ministra spraw zagranicznych Rosji na temat bandyckiego najazdu na granice Polski, bo jak inaczej nazwać to, co dzieje się z terytorium sąsiedniego państwa przeciwko Polsce przy otwartej kurtynie i przy czynnym udziale tegoż państwa?

Czy Rosja ma prawo zabierać w tej sprawie głos? Już pomijając to, czym ta Rosja się wsławiła na przestrzeni historii, także tej najnowszej, należy w to wątpić. Mam na myśli tylko przestępstwa przeciwko Polsce i polskim obywatelom. O wiele bardziej była ona nieludzka wobec własnych ludzi. W 1939 r. dokonując najzwyklejszej i w wyjątkowo podły sposób dokonanej napaści na Polskę i aneksji w najtrudniejszej dla niej chwili 52 % jej terytorium, nazwała to cynicznie wyzwalaniem narodu białoruskiego i ukraińskiego, nie bacząc na to, że na Ukrainie walały się jeszcze tu i ówdzie szkielety zamordowanych przez Rosję sztucznie wywołanym głodem chłopów. Kto wtedy zapraszał Rosję w granice Polski, pod jakie prawo humanitarne podpadało wywożenie w siarczysty mróz Polaków do Kazachstanu i na Syberię? Pan Ławrow powie, że to robił Związek Sowiecki. I owszem, tylko czym różni się imperialna polityka obecnej Rosji od tamtej? Tym, że wtedy powoływano się na rewolucję proletariacką, a dziś? Wystarczyło wrócić do polityki caratu nigdy nie nasyconego w sięganiu po cudze. Oświadczenie Ławrowa to coś tak cynicznego, że deklaracje Hitlera przy tym bledną.

Gdyby na granice Rosji parły brutalnie watahy, jak to się dzieje dziś w Polsce, to z pewnością nie gazem pieprzowym i armatką wodną by walczono, ale zgoła inną bronią. I prawdę mówiąc, to co dziś wyczynia Łukaszenka na polskiej granicy z tymi w istocie zagubionymi i uwiedzionymi ludźmi także zasługiwałoby na bardziej zdecydowany odpór. Ale właśnie taka gadanina wprost bezwstydna, jaką uprawia dyplomacja Łukaszenki i Putina, podsycając groźne nie tyko dla Polski ale dla całej Unii wybryki, ma na celu wywołanie sytuacji, w której krokodylowe łzy wylewane rzekomo ze współczucia dla cierpiących ludzi sprowadzają właśnie na nich nieszczęście, którego rozmiarów oni sami jeszcze nie pojmują. Oni może nie pojmują, ale Rosja i Białoruś działają z premedytacją, dlatego dyplomacja, jaką uprawiają czołowe państwa Unii Europejskiej z Łukaszenką i Putinem, przypomina Chamberlaina wymachującego świstkiem papieru po powrocie od Hitlera.

Nie można też zamykać oczu na rozmazaną politykę Brukseli, która podobnie jak w 1938 r. dyplomacja zachodnia, działa tylko po to, by sobie zawiesić listek figowy. Granicę wschodnią Polski atakują dziś nieproszeni przybysze, których Europa zachodnia także już nie chce, gdyż ma ich już aż nadto wielu. Ale ta zachodnia Europa słownie popiera Polskę, a z Rosją i Białorusią rozmawia tak, by tamtych, broń Boże, nie urazić. A nie jest wykluczone, czy w odpowiednim momencie różni Verhofstadty i inni nawiedzeni nie ruszą przeciw Polsce zachęceni przez jej rodzimą V kolumnę z retoryką w stylu pani Ochojskiej czy pana Halickiego. Po prostu trzeba powiedzieć jasno, że mętna woda na granicy polsko-białoruskiej, to jakże dogodne łowicko dla wszelkiego rodzaju gęgaczy, których ani ziębi ani parzy los ludzi wykorzystanych przez polityczny bandytyzm, a jedyne co ich obchodzi, to wybieranie z tej mętnej wody tego, co im potrzebne i tym, którzy ich najęli. Ohydne. A w dodatku my znamy to, a przynajmniej powinniśmy to znać, z naszej bolesnej historii. „Miłośnicy humanitaryzmu” w naszej V kolumnie, jeśli brak im wstydu, to niech się postarają choćby o odrobinę zdrowego rozsądku i instynktu samozachowawczego. Ani Putin ani Łukaszenka ich nie ochronią, bo głupota, małoduszność, sprzedajność nie są w cenie nawet u tych, którym przynoszą zyski. A ci, którzy w Strasburgu gardłują, by okradać Polskę (bo czymże innym jest zabieranie należnych jej funduszy?) powinni sami pójść nad Bug i bronić swoich bambetli, bo to one są zagrożone, ich zboczona i perwersyjna gejolesbo wiara jest zagrożona. Nie Polska, bo cóż stałoby na przeszkodzie, by tych kilkanaście tysięcy atakujących jej granice przewieść za Odrę? Warto więc, by różni humanitarni dzieciobójcy zaczęli myśleć głową, o ile ona jeszcze czynić to jest w stanie.

Unia Europejska chce być superpaństwem, kwestionuje suwerenność należną każdemu z jej członków, ale kiedy pojawia się zamęt, jak ten obecny na białoruskiej granicy, wtedy, rzecz jasna, Polska jest jedyną siłą, która ma rzecz załatwić. Wtedy akceptowana jest suwerenność. Europa schodzi na psy i w tym tkwi cały jej problem.

A pro memoria to co niżej:

„Jacek Saryusz-Wolski na antenie TV Republika przestrzegł jednak przed "uśpieniem" wyrazami sympatii.

- Polska zyskuje sympatię, ale nie jest tak dobrze, jak chcielibyśmy to widzieć, że wszyscy nas popierają i wszyscy nam dobrze życzą. Oni chcą Polski słabej, która nie wpuści [imigrantów] do nich, a wpuści do siebie i będzie nadal podatna na szantaż i presję. (...) Ostrzegam, żeby nie być uśpionym tymi wyrazami sympatii. Gdy się poczyta więcej, np. Olafa Scholza dla "Der Spiegel", to mówią "za to was chwalimy, za to was ganimy", kij i marchewka.”

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

Pozwolę sobie na powtórne wklejenie filmu na żywo zrobionego przez ekipę rosyjską po stronie białoruskiej, czyli z punktu widzenia "nachodźców". Kopia filmu jest też pod moją notką. Film jest długi i pokazuje szczegóły tego, co się wydarzyło, a więc jest powiązany bezpośrednio z wypowiedzią  Ławrowa. Proszę to na spokojnie obejrzeć. Mnie to co zobaczyłam  przeraziło.

 

Znalazła się  też grupa osób, która krytykowała polskiego policjanta za to, że przeklinał kurdyjską "nachodźczynię" w czasie obrony granicy. 

Dla oburzonych przekleństwami zestresowanego polskiego policjanta podaję informację, że nie znam arabskiego, ale arabski nie był mi potrzebny.

Polscy obrońcy byli masowo obrażani przez atakujących ich Kurdów po angielsku:

"Fuck you polack, fuck you, fuck, fuck, fuck. Fuck you polack , fuck you polack..."

polack - obraźliwa, rasistowska obelga w stosunku do Polaków
fuck you - pierdolę cię

Oglądając film bardzo wyraźnie usłyszycie to Państwo.

Rosjanie filmowali i wymieniali fachowe uwagi między sobą. Później Ławrow oskarżył  nasz rząd o łamanie praw człowieka.

Vote up!
8
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1635872

czyli kto jest kim ,Zero złudzen, litują się nad "nachodżczynią" a nie litują się nad  Naszymi dzielnymi Obrońcami  Granicy, nad ich ranami, stresem i zdrowiem,  dziwna "empatia" podobna do wzruszenia pani Ochojskiej i niejakiego franka z torbami, czy innej pańci "legitymującej "Zołnierzy

i śmieszno i straszno

Vote up!
6
Vote down!
-1

gość z drogi

#1635873

- "człowiek sowietikus" -  to czarci mutant oderwany od rzeczywistości podatny na manipulację i skłonny do najcięższych zbrodni nie pomijając ludobójstwa. 

Tu jedna z przedstawicieli tego gatunku mutantów w prosektorium:

- aby za chwilę wejść do pociągu z propozycją: "komu kotlecik" ? - "dla Pana jajecznica" ? 

Jest propozycja w PE aby została szefową Parlamentu Europejskiego. Aż mi w żyłach krew zmroziło bo to znaczy że tam mają więcej idiotów. Niżej link do tematu aby Kopaczka została szefową:

https://niezalezna.pl/418951-kopacz-szefowa-parlamentu-europejskiego-w-polsce-nie-uniknela-bledow-oto-jej-najwieksze-wpadki

A tu niżej prawdziwa zbrodnicza morda czerwonych bestii po zamordowaniu księdza. Tak wygląda ich "wrażliwość" -  na ludzka krzywdę  i  skomentowały śmierć zakatowanego księdza:

"dobrze mu tak" !

https://tvrepublika.pl/Siarkowska-mowila-o-zamordowaniu-ksiedza-Furia-Lewicy-w-Sejmie-Dobrze-mu-tak,130655.html

- piszę ostrzegawczo po to aby Polki i Polacy wiedzieli z kim naprawdę mamy do czynienia.

Vote up!
8
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1635879

O. Maksymiliana i opętańcze wycie lewicy

a tak przy okazji jakie "one" są wtedy  brzydkie, brzydkie jak ich serca i dusze

 wstyd mi za te pancie,po prostu  wstyd

a pani poseł Marii Siarkowskiej dziękuję za wystąpienie

serdeczna modlitwa za zamordowanego Kapłana

Vote up!
4
Vote down!
0

gość z drogi

#1635894

Trzeba pamiętać, ale nie wypominać. Szczerze pisząc, to nie bardzo jest jak odpowiedzieć p. Zacharowej na zarzuty o udziale Polski w zbrodniczych napaściach na Irak i Afganistan , gdzie wojska koalicji wymordowały ok 2mln ludzi. I destabilizacja Bliskiego Wschodu -powód aktualnej wędrówki ludów-to też nasz ,Polaków, haniebny udział.

Cwane  żydoanglosaskie kraje przynajmniej nakradły zabytków,złota, do dzis kradną iracką i syryjską ropę-a Polska?

I po co nam była ciamajdanowana próba zamachu stanu na Białorusi?  Wykreowaliśmy sobie wroga z człowieka do niedawna przychylnego Polsce.

Ot geniusze-stratedzy!

Vote up!
2
Vote down!
-3

wit

#1635982

- zdestabilizował Bliski Wschód to nie ulega nawet najmniejszej wątpliwości.

Cały ten kryzys to wina Żydów którzy obawiając się Arabów - podstępem i prowokacją i fałszywym oskarżeniem o posiadaniu broni chemicznej przez Irak doprowadzili do wojny i upadku całego regionu.

Mały wkład w tym mamy i my ale my wstajemy z kolan po 45 letniej okupacji sowieckiego pasożyta i z kimś trzeba trzymać w tej rozgrywce gigantów.

Z moskwą ? z Brukselą ? z Chinami ? - bo na samodzielność to jeszcze nas nie stać.

Co do Białorusi to się nie zgodzę bo Łukaszenka to ruski agent tak jak Janukowycz i Jaruzelski i nie ma znaczenia co my robimy bo on i tak wykonuje rozkazy tego zbrodniarza i mordercy z Kremla.

Polska lekko wspierała Naród Białoruski który tak jak my chce się uwolnić spod okupacji tego sowieckiego bandyty i zbrodniarza któremu nikt na świecie ręki nie podaje.
Prawdziwa demokracja na Białorusi to i bezpieczniejsza Polska i bezpieczniejszy Świat.

Czy ktoś z Was chciałby trupa na urodziny ? - bo Putin dostał dziennikarkę Politkowską zastrzeloną w windzie na jego urodziny i się bardzo ucieszył. To dopiero zbrodniczy gad.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1635983

Tego samego życzysz przyjaznym nam Białorusinom?

A co do Lukaszenki-to przez 20 lat wymigiwał się od wpadniecia w objecia Wielkiego Brata. A teraz, dzieki "pomocy" Polski mamy de facto zamiast granicy polsko-białoruskiej granicę polsko-rosyjską. Dzięki "Geniuszom" z Po-PIS u

Vote up!
2
Vote down!
-3

wit

#1635985

- który z całej siły uderzył nosem w but swojego oprawcy.

Jak bandyta nie ma pokojowych zamiarów to i tak cie napadnie. Sfałszował wynik wyborów i wtedy doszło do buntu Białorusinów a Polska nie miała z tym wiele wspólnego, jedynie pokazywała reportaż "na żywo" z wydarzeń - taka była kolej rzeczy.

Trzymaj się faktów i chronologii wydarzeń.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1635988

Mam podobne zdanie do twojego. Z Białorusią i Łukaszenką mogliśmy więcej ugrać dla swoich interesów niż z Ukrainą.  Nasza dyplomacja, w imię demokracji, wypięła się na Łukaszenkę ale dalej pompuje pieniądze w Ukrainę, niczego nie otrzymując w zamian. 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1636219

Jak Interia czy WP?

Wstyd!

Vote up!
1
Vote down!
-2

wit

#1635984

This week everyone in Poland is on a crash course in global media games

Vote up!
2
Vote down!
0
#1636013

to wyjątkowa ruska gnida. Sama jego facjata już wiele tłumaczy.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1636220