Zagłosujmy na godną Polskę, niepodległą i suwerenną

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Czy będzie jeszcze Państwo Polskie jeżeli - nie daj Boże - kandydat PO-KO Rafał Trzaskowski  zyskałaby prezydenturę? Nie! Państwo polskie powoli niknęłoby i stawało się jednym z landów niemieckich lub też zostałoby podporządkowane kondominium niemiecko-rosyjskiemu.

 

Bo jakież to negatywne konsekwencje dla Polski przyniosłoby jego zwycięstwo? 

 

Nastąpiłoby załamanie ustrojowe państwa, gdzie prezydent nie potrafiłby współpracować z rządem i wszelkimi swoimi działaniami dążyłby do jego rozpadu. A tego po R. Trzaskowskim można się niemal w 100% spodziewać, skoro sam mówi, że będzie wypalał żelazem to, co zrobił dotychczas PiS.  Byłyby wetowane niemal wszystkie ustawy rządowe, które w jakikolwiek sposób byłyby dla PiS-u i Polaków ważne. Powstałaby inercja decyzyjna państwa oraz chaos ustrojowy, co skutkować mogłoby rozpadem koalicji rządzącej i rozpisaniem nowych wyborów parlamentarnych, których wynik mógłby być dla obecnej władzy niekorzystny... A wtedy do władzy mogłoby znów powrócić PO w koalicji z np. Lewicą i PSL-em. I mielibyśmy powtórkę z fatalnych i antypolskich rządów PO-PSL i cofnięcie Polski do stanu sprzed 2015 roku. 

 

Regionalizacja Polski (rozbicie dzielnicowe), likwidacja IPN i urzędów wojewódzkich jako instytucji państwowych, tęczowy i lewacki komunistyczno-kulturowy terror a także promocja dewiantów LGBTQ, zatwierdzenie małżeństw jednopłciowych z przyszłościową możliwością adopcji dzieci, państwo federacyjne, likwidacja wszelkiego socjalu danego ludziom przez PiS (ZP), znów wydłużenie czasu pracy do 67 lat, dalsze wyprzedawanie polskiego majątku (śmieszne, nie?), powrót do złodziejstwa aktywów naszego majątku, likwidacja darmowego PIT-u dla ludzi młodych, likwidacja złotówki (a to jest koszmar, bo własna waluta stabilizuje państwo w okresach kryzysu), być może (wypowiedzi totalniaków są różne i niespójne) odejście od 500+ i brak szkolnej wyprawki+ czy też likwidacja trzynastej emerytury i renty oraz darmowych leków dla seniorów. 

 

Tak może się stać, gdyby to R. Trzaskowski wygrał najbliższe wybory i gdyby w konsekwencji do władzy wróciło PO. Mielibyśmy powolną likwidację polskiego Państwa, utratę polskiej suwerenności i niepodległości oraz ponownie zrobiono by z nas tanią siłę roboczą dla Niemców i niektórych krajów Starej Europy. A wiązałoby się to z zaprzestaniem rozwoju ekonomiczno-gospodarczego Polski, co jest dla krajów Starej Europy (w tym Niemiec) bardzo niekorzystne: stąd m.in. chęć zaniechania budowy CPK, "skoro taki jest w Niemczech". A może po co nam rozbudowa i budowa nowego terminala LNG skoro gaz możemy sprowadzać z Rosji, albo po co nam przekop Mierzei Wiślanej skoro to jest akt wrogi Rosji? Takich pytań możemy zadawać więcej, choćby w odniesieniu do Baltic Pipe czy Via Baltica i Via Carpatia.

 

Czy w razie wygranej R. Trzaskowskiego będziemy więc jeszcze żyli w naszym wolnym i coraz zasobniejszym państwie?  Każdy - niezależnie od prezentowanych przez siebie poglądów - kto w jakikolwiek sposób czuje się Polakiem, ma polskość w duszy oraz  pragnie lepszej przyszłości dla siebie, swoich dzieci i wnuków... winien stawiać sobie to pytanie każdego dnia, ono winno nawet nękać i zmuszać do szukania odpowiedzi.

 

Bo tak naprawdę - o czym wielokrotnie pisałem w postach i komentarzach - w tegorocznych wyborach prezydenckich nie będziemy dokonywać wyboru pomiędzy A. Dudą a R. Trzaskowskim... Będziemy decydowali o przetrwaniu substancji narodowej, polskiej państwowości, godnego polskiego narodu, polskiej własności, polskiej ziemi i lasów, polskich zasobów naturalnych - będziemy decydowali o przyszłym istnieniu Polski! Będzie to nasz cywilizacyjny wybór pomiędzy Polską będącą zlaicyzowanym sztucznym regionem (województwem, gubernią?) zniemczonej już Unii Europejskiej a godną, niepodległą i suwerenną Polską. 

 

Cztery lata rządów ZP (PiS) oraz pięcioletnia kadencja prezydenta A. Dudy pokazały, że w 2015 roku mądrze wybraliśmy i dziś też mam taką nadzieję, że znów zwyciężmy i to jeszcze z lepszym procentowo wynikiem niż w 2015 roku. Może uda się pokonać rywali już w pierwszej turze dającej zwycięstwo obecnemu prezydentowi. Zewrzyjmy nasze siły, choćby tylko na te letnie wybory. To są znów najważniejsze wybory w okresie tak zwanej "wolnej Polski". Zaufajmy jeszcze raz PiS-wi i A. Dudzie, nawet gdy mamy wiele wobec nich zastrzeżeń. Oni są najbardziej wiarygodni i realizujący przedwyborcze obietnice... w przeciwieństwie do PO i jej akolitów czy też samego R. Trzaskowskiego (obietnice warszawskie).

 

Podstawą suwerennego państwa jest też oczywiście jego międzynarodowe znaczenie. Dziś mamy sojusznika w postaci USA a jestem pewny, że wygrana R. Trzaskowskiego zmieniłaby optykę polskich sojuszy strategicznych na korzyść Niemiec i Francji kosztem właśnie współpracy z największym mocarstwem świata. Wiązałoby się to zapewne z porzuceniem idei Trójmorza i rozpadem porozumienia V4 a to geostrategicznie dla Polski byłoby katastrofą. 

 

Wybierzmy w najbliższych wyborach rozwój i niepodległość Polski a nie jej uwiąd i utratę!

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:18)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika olononame został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1635258

//Dziś mamy sojusznika w postaci USA//

Dokładnie tak

Niektóre (zwłaszcza te nowe) osoby "piszące" tu, chętnie by zobaczyły 4 rozbiór Polski pomiędzy Rosja a Niemcami.Bez USA mamy powrót pod dominację Moskwy i Berlina a tego oczekuje POKO i Konfederacja.....geny poddaństwa połączone z mitem ......tylko czego

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4
#1635259

j.w.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1635260

Właśnie otrzymaliśmy od Gazpromu prawie 7 mld złotych zwrotu. To wyłączna zasługa Dudy i PiS. Jak łatwo zauważyć to jest wpływ a nie wypływ.Tutejsi piewcy wschodnich racji wyją, a karawana i tak idzie dalej.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3
#1635261

to wyłączna zasługa Dudy i PiS. Myślisz, że PiSowski "naród głupi" jest aż tak głupi, że nie wie iż decyzję podjął międzynarodowy sąd rozjemczy izby handlowej a Duda z Morawieckim z pewnością nie wiedzą iż taki sąd istnieje. Oni wiedzą tylko o sądach obsadzonych przez kastę trolli Mr. Zero.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1635281

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3
#1635282

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1635283

  Witam! Trzeba było iść po całości i przypiąć im znaczek 447. Jakoś w naszym ustawodawstwie, nie doszukałem się ustawy, którą "popełnił" Polski parlament. Trzeba być sowieckim pachołkiem, aby próbować uprawiać pieniacką oderwaną od rzeczywistości politykę wyborczą. Wy tak macie, bo tak naprawdę zmiany pozytywne dla Polskiego społeczeństwa was nie interesują, interesuje was tylko aby było jak było. I nie straszcie, bo was garść przeciw narodowi. Sama kasa i TVNy nie wystarczą. Kopnęliśmy komunę w tyłek bez mediów w 2015 r. to się nie zmieni, nawet za 100 lat. Jeszcze trochę, a przy pomocy stanowczego sojuszu z USA, wyplenimy całą antypolską hołotę z kraju. Pan Andrzej Duda z reelekcją dla Polski, a pozostałe klocki, to tylko klocki dla dzieci. Polski, już nie jesteście zdolni przewrócić. Polska uzbrojona obronnie przez USA na wzór nuklearnego Izraela, ale u nas bez żadnego wpływu pejsatych, którzy dla mnie są obojętni, chociaż babcia uratowała żydowską dziewczynkę z transportu do Auschwitz. Temat w rodzinie znany, ale już pani profesor, nie przyjechała na pogrzeb babci, bo nie ma przekazu dziadka. Dziwne, po dziadkowie należeli do słynnych szlacheckich rodów. A o drzewko w Izraelu nie zabiegaliśmy. Cieszę się osobiście, że Polska w Świecie jest wreszcie postrzegana, jako partner.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1635284

Widzisz sam kolego jak to w rzeczywistości wygląda to tu na portalu.Ten fantastyczny sojusz pryszczy z 447 z tutejszymi komuchami.Jeszcze parę dni temu skakali sobie do gardeł, dziś spijają sobie z dziubkow.Zasada wróg mojego wroga to mój przyjaciel.
Sory, jak takie coś nazwać?W słowniku wyrazów wulgarnych takiej nazwy już nie znajdziemy

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4
#1635287

Spróbuj pomyśleć, to naprawdę nie boli, gdyby PiS dziś wystąpił z tym, że Polacy będą oddawali.... to gdzie byłby Duda?

Trwają negocjacje, Duda jedzie do USA i ma sytuację ciężką, bo gdy go kolejny raz ośmieszą jak wtedy: 

to będzie mógł spełnić swoje marzenia i szkółkę narciarską założyć. Podpisze co mu amerykanie podłożą i pochwali się, że Polska przejęła część wojsk niechcianych przez Niemców.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1635288

A kto pod stołem

Pajac z Saskiej

ps.

wklej trollu zdjęcia śmiecia Komorowskiego z Japonii.

Masz odwagę

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3
#1635289

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Teraz tego, co przez 5 lat tytułował się "prezydentem" ale nim być nie potrafił trzeba na trawkę wysłać.

Ale śliczny jesteś Husky z tym "Pajac z Saskiej" tak pięknie z siebie pośmiewisko robisz. 

A tak dla twojej wiadomości, w dzieciństwie mieszkałem na Wandy, na Zwycięzców i Międzynarodowej, na Saskiej nigdy nie mieszkałem :)

Ale popatrz, jakie inteligentne te chłopaki z Saskiej Kępy, z poznańskiej Wildy, tak pięknie zaorują tych ze Szmulek, Gliwic czy z "dyni"? Nie mówiąc już o tych z peryferii Londynu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1635291

Sapdaj komuchu milionów odsłon pilnować.Kolegów na polskim portalu szukasz?

Pomyliłeś adresy

EOT

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3
#1635292

w środowisku Pedofilów i Sutenerów, czyli "łudząco podobnych" do marszałka Kuchcińskiego, co nastoletni Ukrainki biologii uczą i Banasia co pokoje na godziny w swej willi ma. Za tydzień jadę do Krakowa. Wiesz, Kraków, atmosfera, piękne Krakowianki, może któraś przychylną mi będzie? Nie wiesz przypadkiem czy pokoje na godziny u Banasia to już czynne i ile kosztuje godzina? Pewnie wiesz, bo ciągle nam zdjęcia półnagich panienek pokazujesz, jaka to głupia sytuacja gdy masz chętną dziewczynę i kwatery brak. :)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1635302

Poczekamy

Na co?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1635306

 Mówisz do przedszkolaka. Siebie bronisz, bo za uszami. Przyjdzie bardzo krótki czas, a znamy większość...Narod sam oceni sowieckie pieski.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1635304

Na te bydło z totalnej  przydałby się mjr. Łupaszka. On wiedział jak postępować z komunistami i UB-ekami


Zapomnijmy o dogadywaniu się czy zasypywaniu podziałów  z czerwonym bydłem które zostało wyhodowane przez tvn24, GóWno Wyborcze czy  przez tych z sowieckiego znanego tu portalu
Tu nie ma takiej możliwości, to jest bowiem patologia, to kolejny już miot przywiezionych na ruskich tankach. Ich można i należy tylko zwalczać  

Amen.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1635336

bo gdyby żył, to z pewnością tych z Nowogrodzkiej by się po swojemu zapytał, czemu kraj do ruiny doprowadzają. A jak sam widzisz, już teraz boją się wysunąć nosa z domu bez 10 goryli, choć twierdzą, że oni "jedyni pat-ryj-oci" przez naród ukochani.

Jak ostatnio podsumowano "uczciwość" Szumowskiego to też o ochronę poprosił. Nie taniej by było, gdyby ich we wspólnym budynku osadzić, takim z kratami w oknach. Bo przecież jest za co. A to dotacje, a to działki od księdza, a to koperty dla księdza, a to dotacje na inwestycje w medycynie.

A czego jeszcze nie wiemy, a wie Banaś, że mimo porażających kontroli jego majątku nadal szefem NIK jest?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1635348

Przecież to decyzja trybunału pojednawczego a nie jakieś zwycięstwo Dudy i PiS, szczególnie, że nie jest to wyrok ostateczny. Po co takie fakenewsy produkować? Idiotów szukasz?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1635308

Biało-czerwona drużyna jedzie dalej!

Mówimy po polsku, myślimy po polsku, ale przede wszystkim działamy dla Polski!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4
#1635266

Dziwne że jeszcze SL Cię nie wyrzucił.Bardzo to dziwnie wygląda.Brak mocy?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7
#1635275

to byś doczytał iż o promocję tego tekstu w komentarzu wystąpił SL, a ja się do jego sugestii, po zastanowieniu przychyliłem. Portal dla Polaków pokazuje różne myśli, nie tylko "jedyne słuszne", bo to za PRL było i dziś na niektórych portalach, by nie wskazywać palcem, występuje. A już czytelnicy oceniają, dla nich piszemy i na ich ocenę się wystawiamy. Na polskich portalach Polacy mają głos a nie "służby".

Przecież ten tekst jest wręcz podręcznikową czytanką do jakże potrzebnej Polakom pracy u podstaw. Za co dziękuję autorowi i nagrodę im. "Jerzego Ubana" przyznaję. Jest wart dogłębnej analizy, na którą niestety nie mam czasu, bo po przestoju koronowirusowym trzeba sprawy zawodowe nadganiać.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1635280

Ale nie jest tak źle

Jest gorzej

Lecz popatrzyłem uważnie na zdjęcia i się uspokoiłem.

Jest Ruda z KOD-u.

Jest maładiec Farmazon.

No i przede wszystkim - jest Lodzia!

Ufff... Mogę być spokojny o stan stolycy.

Ten umysłowy.

Wszystko w normie. Czyli -wariatkowo

 

https://twitter.com/Jan34733995/status/1274378832242327552

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2
#1635278

"Jerzego Urbana". Od czasów słusznie uśmierconej Trybuny Ludów, tego typu propagandy nie czytałem. Łezka w oku się zakręci, na wspomnienie czasów, gdy nauczycielka od przedmiotów politycznych w liceum sugerowała jako źródło "Trybunę Ludu", a ja "Politykę" czytałem", Moje gratulacje. Dlatego jak widzisz tekst jest promowany, by Polacy mogli ocenić "wielkość myśli" przekazanej przez ten tekst. Ciekawi mnie, czy Polacy znów dadzą się nabrać na metody propagandy słusznie minionej epoki "budowy komunizmu". Bo jak twierdzi Kurski, "naród głupi wszystko kupi", ale czy aż tak jest głupi?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1635279

To nie jest żadna propagandówka, bo podobnie myśli rzesza Polaków. Im też dasz jakąś kąśliwą nagrodę? Takie mam zdanie a czy słuszne to czas pokaże... Chociaż nie... Nie chciałbym przekonać się co znaczy prezydentura R. Trzaskowskiego. Wolę tego nie doświadczyć. 

Pozdr

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1635286

poglądy a za wazelinę, która płynie z tego tekstu. To jest propaganda rodem z późnej PRL, dziś trącąca bezmyślnością i wazeliniarstwem. Niech Pan opisze zalety Dudy, ja jak może będę miał czas jego wady z punktu widzenia Polski a nie ośmiesza się hasełkami rodem z transparentów 1 majowych "godną Polskę, niepodległą i suwerenną". To dziś nawet nie trąci myszką, to śmieszy. Jeśli byłby to tekst kabaretowy to OK, byśmy się pośmiali z tekstu, ale Pan pisze to na poważnie, więc niestety śmiejemy się z Pana. Z tych tekstów wycieka przerażenie, że Polacy poznali się na Dudzie i kłamstwach PiS. Że już nie będzie przy porannych kapciuszkach dla prezesa "zadanie wykonane". Absolutnie PiS należy odciąć drogę wprowadzania dowolnej głupoty prezesa kolanem w czasie nocnych obrad, bo nad ranem "długoPiS" podPiSał i by z kapciuszkami prezes otrzymał wiadomość, przepchnęliśmy pana głupotę. Nie wystarczy, że za ośli upór prezesa Polska wyprodukowała makulaturę za 70 mln zł? Czy te drzewa nie mogły w lesie jeszcze stać i cieszyć oko Polaka?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1635293

"Nie wystarczy, że za ośli upór prezesa Polska wyprodukowała makulaturę za 70 mln zł? Czy te drzewa nie mogły w lesie jeszcze stać i cieszyć oko Polaka?".

Ten argument jest trywialny. I Pan dobrze o tym wie a powtarza jednak propagandę z TVN-u i GW. Po co tak się zniżać? 

Pan i Pana środowisko wydaje się jeszcze bardziej antypisowskie i antydudowskie niż nawet u niektórych zwolenników R. Trzaskowskiego. Też Panowie ni widzą żadnych zalet tych rządów i A. Dudy. Mało tego! Deklarują się Państwo, że w razie wyboru pomiędzy A. Dudą i R. Trzaskowskim zagłosują za tym drugim. Dla mnie jako katolika to jest zdrada prawicowych i konserwatywnych wartości opartych na chrześcijaństwie. Już pisałem, że nigdy, przenigdy nikt o polskich korzeniach nie powinien nawet pomysleć, że mógłby oddać głos na R. Trzaskowskiego. Dla mnie takie głosowanie jest co najmniej głupie (w stosunku do zwyczajnych wyborców PO-KO czy Konfederacji) lub niebezpieczne i noszące znamiona zdrady w przypadku ludzi tworzących trzon tych partii i ich wyborczych elit a za przedstawiciela tych wyborczych elit Konfederacji uważam też Pana. 

Ze wszystkich sił należy nie dopuścić do wygrania wyborów przez R. Trzaskowskiego a później można "patrzeć na ręce" A. Dudzie i wymagać od niego propolskich postaw, choć takie w większości reprezentuje. 

Ja wiem, że zaraz odezwą się glosy, że jest filosemitą, żydowskim pajacem, że wybrał go Kneset w 2014 roku w Krakowie i jest długopisem J. Kaczyńskiego. I nawet gdybyśmy uznali, choć częściowo takie argumenty to i tak jest lepszy dla Polski i jej rozwoju niż R. Trzaskowski, który doprowadziłby Polskę do upadku i utraty wolności i suwerenności. Na to nie można pozwolić. 

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1635329

Wyjechałem z domu zaraz jak hotele otworzyli i nie wrócę przed drugą turą, więc nie mam zaświadczenia. Od dawne pragnę przerwania zaklętego kręgu aby nie PiS, aby nie KO. Niestety wszystko wskazuje na to, że znów Polacy będą tylko taki wybór mieli. Wybór między Trzaskowskim a Dudą to nie jest wybór między Polską a nie Polską, co Pan chciał czytelnikom wtłoczyć i za co spotkała Pana krytyka z mojej strony, bo to wierutne kłamstwo i propagandówka, jest to wybór między podległością Europie Zachodniej (gdzie główne skrzypce grają Niemcy) a USraelem czyli USA i Izraelem, gdzie główne skrzypce grają środowiska żydowskie w USA. I teraz wybór dla Polaka jest znacznie trudniejszy. PiS nigdy nie było partią prawicową a tylko na tym środowisku się uwłaszczyli po likwidacji LPR. PiS nigdy nie był katolicki, katolicyzm to dla nich hasełko wyborcze i opłacanie się hierarchom Kościoła. Niech pan popatrzy, tacy katolicy a co drugi rozwodnik. Patrząc z tej perspektywy, którą opcję Pan wybiera? Jak zdążyliśmy się przekonać, opcja "długoPiSa" jest idealna dla Kaczyńskiego ale bardzo szkodliwa dla Polski, oni przepychają buble prawne blokowo odrzucając często dobre poprawki senatu, bo to wszystko co pochodzi od "Grodzkiego" jest złe a rano należy zameldować prezesowi iż zadanie wykonane. W naszym polskim interesie jest przerwanie tej szkodliwej dla Polski praktyki. Ma pan efekt pięciu lat rządów PiS, ośmieszenie Polski na arenie międzynarodowej i to z każdej strony, ambasador USA karci Dudę jak dziecko, mamy ruinę finansów publicznych, upadek przedsiębiorstw. A Duda plecie jak poroniony, zajmuje się środowiskami LGBT, jakby to dla Polaków było ważne, ostatnio opowiadał iż będziemy ograniczali pozyskiwanie energii z węgla inwestując w farmy wiatrowe na Bałtyku, w technologie nuklearne. Z pewnością będzie tak jak z promem, pod który stępkę stawiał Morawiecki. Ciekawe co mu na go górnicy powiedzą. Ci ludzie traktują nas jak idiotów, dlatego jako Polak nigdy nie zagłosuję na PiS.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1635333

    Widzisz Niebieski, my jako Pokolenie AK przyjdziemy po was z żelaznym , jakby...Wyjdziecie z nowu z KODem, to będzie ostatnia odsłona aktorów. Czekamy na Rudego....Bijecie ludzi, lżycie Polskich Bohaterów. Koniec zabawy. Po zadymach antypoloskich, każdorazowo polowanie na lisa...Nie ma Sprawiedliwości, to ją poszukamy dekretem obywatwelskim!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1635294

//Bą słar! Że mapel Rafau, e ożurdłi że ne repądre ką frąse. Demąde mła nęporte kła s il wu ple!//

Trzask dał nam dzisiaj olbrzymi prezent, ale wciąż wszystko zależy od nas. Od mobilizacji i od tego ilu niezdecydowanych przekonamy do 28 czerwca. Więc trzeba walczyć

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1635295

Podobnież byłeś kimś na Neon, ale nikt o tym nic nie wie. Teraz robisz z siebie pokolenie AK.  Nie bójmy się matematyki, ona naprawdę nie boli. Pokolenie AK, załóżmy rok 1944, jeśli walczyłeś to załóżmy 20 lat miałeś. Czyli dziś masz tak na oko biorąc około 90 lat. Pokolenie AK to dziś ma ok. 90 lat. Taki idiotyzm to możesz sprzedać Huskyemu, HD, ci myśleniem się brzydzą ale miej litość dla siebie, nie mów o tym Polakom bo cię śmiechem pogonią, jak Kaczyńskiego w Stoczni Gdańskiej. "Jarku tu cię nie było". Pamiętasz jak wiał goniony śmiechem? Bo co innego zrobić z takim osłem jak nie śmiechem pogonić?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1635312

Jaka niedobra ta matematyka. Ale od czasów służby w ZOMO pałeczkę przy pasku nosisz, więc sprawnie ją użyłeś. Skąd się biorą tacy ... Nie możliwe iż na naszej ziemi się coś takiego lęgnie. To musi być jakiś import.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1635313

   Poszukaj mój jakiś wpis, jeżeli twierdzisz, że na neonie pisałem. Pisałem dawno na innych "szczujniach" np. interia, gdzie mnie zaraz zablokowano, bo moje postrzeganie kolidowało z "głównym nurtem". Co do AK, to właśnie jestem pokoleniem moich wujów oficerów AK, którzy zginęli z bronią w ręku z Niemcami w okrążeniu, po donosie konfidenta. Kiedyś, to opisałem. Takie twoje kłamliwe wpisy, świadczą o tym, że wpisujesz się do grona, które chciałoby nadal "państwa teoretycznego" dyscyplinowanego przez twoich bandytów z ZOMO i innej resortowej szarańczy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1635332

- Głosował pan przeciw obniżeniu wieku emerytalnego.
- Nie byłem wtedy posłem.
- Był pan.
- Może i byłem, ale nie głosowałem.
- Głosował pan. Proszę, jest pan na zdjęciu.
- Ce n'était pas moi!
- Hę?
- Nie wiem, jak to powiedzieć po polsku.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2
#1635300

Wcale nie ja byłam Ewą

skusił mnie wąż, wlazłam na drzewo

To nie ja byłem Rafauem

Z Rabiejem zajmuję się kałem

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1635303

Zagłosujmy na godną Polskę

niepodległą i suwerenną

Nie z dziecinną buźką i bosą

Nie na Hołowianą i denną!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1635301

     Witaj! Sam się kiedyś zastanawiałem, czy odpalenie fizyczne przez grupy patriotyczne wyrokiem sądu Pokolenia AK, usuną pokłosie Millerów, Belek, Cimoszewiczów Olków, Bolków, Niesiołowskich, po prostu sowieckiej agentury i kilku innych z nowszą odsłoną Kierwińskich, Mitrasów, Brejzów, Szczerbów, Halickich , będzie pomocne...Takie założenia hipotetyczne, ale zaczyna cisnąc, jeżeli się jawnie mówi i robi się zbiórkę dla przyszłego zabójcy naszego Prezesa PISu Jarosława. Coraz częściej myślę, ąby zrezygnować z członkostwa  w PISie, aby kiedyś nie obciążyć..., a zająć się komunistycznymi bandytami, bo lata będą się niedługo odkładać. Widząc jawne bezprawie..., a publiczne nawoływanie zabójstwa Pana Prezesa Kaczyńskiego. Boję się, że kiedyś się wkurzę, a wielu nas.... Za długo nadstawiany policzek...Polskie sądy, jedynie przy zerowej opcji! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1635311

Mówi się, że dzieci i psy bezbłędnie oceniają ludzi ..................i to by się zgadzało.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1635331

https://www.facebook.com/RuchNarodowy/videos/313867659615290/UzpfSTEwMDAwMDc3NTM2MDQ0NDozMDc5MDM1ODAyMTMyMjM1/

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

antyleming

#1635317

Pan Krzysztof Jaworucki - jeden z lepszych blogerów.
Trafne opinie,dobre teksty. Troska o Ojczyznę
Pozdrawiam Panie Krzysztofie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Ewcia

#1635325

Dziękuję za miłe słowa i też serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1635330

niejaki Trzaskowski. Nie robmy ludziom wody z mozgu - w Polsce prezydent niewiele ma do powiedzeniabez poparcia wiekszosci sejmowej - a te poki co - PiS ma zapewniona na najblizsze 3 lata (nastepne wybory jesienia 2023 r.).

Oczywiscie bylaby wielka niedogodnosc - bo nie daloby sie przeprowadzic zadnych nowych ustaw (chyba, ze PiS dogadalb sie z Konfederacja i PSL- w sprawie odrzucenia veta prezydenta).

Niezaleznie od wynikow wyborow prezydenckich- trzeba zastanowic sie dzisiaj wlasnie nad wyborami 2023 r. - bo juz dzisiaj widac, ze bez zmiany sposobow prowadzenia kampanii wyborczej - wyborow w 2023 r. wygrac sie nie da.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1635375