Kto największym wygranym, a kto przegranym debaty prezydenckiej?

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Kilka mln osób oglądało wczoraj w TVP 1 debatę prezydencką w której uczestniczyło 11 kandydatów na to stanowisko. Przez 80 minut prezentowali swoje stanowiska na zadawane pytania na 5 zadanych przez Redaktora tematów. Debatę oglądałem z uwagą i skupieniem.

Pytania przygotowane dla kandydatów były bardzo dobre, interesujące i ważne. Odpowiedzi wymagały znajomości wielu dziedzin, szczególnie nowoczesnego i kreatywnego zarządzania, innowacyjności, perspektywicznego myślenia, stosunków gospodarczych, geopolityki etc i pozwoliły nam lepiej poznać i ocenić kandydatów ubiegających się o ten ważny urząd. Debata była bez pułapek i bez faworyzowania kogokolwiek.

Moje spostrzeżenia na szybko: świetnie wypadł urzędujący prezydent Andrzej Duda, bardzo dobrze wypadł Marek Jakubiak i zadziwiająco słabo Krzysztof Bosak.

Nie wystraszyliście się jak bardzo agresywnie prezentował się wczoraj kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski na stanowisko Prezydenta RP w czasie wczorajszej debaty Prezydenckiej w TVP1. Chcecie tak agresywnego prezydenta?

Trzaskowski zaliczył wielką wpadkę! ostra krytyka i zarzut postawiony przez niego do rządu i Prezydenta Andrzeja Dudy o to, że nie wiedzą kiedy epidemia się skończy wprawił w zdumienie nawet ociężałych w myśleniu ! Trzaskowski, który nie poradził sobie z awarią czajki i nie potrafił odpowiedzieć kiedy zostanie usunięta, nie radzi sobie z wypłatami pieniędzy z tarczy dla przedsiębiorców itd.wymyśla takie absurdalne zarzuty, po prostu pustak. W czasie debaty zachowywał się jak trybun ludowy, nie odpowiadał na pytania,.... "Polsce potrzebny jest silny prezydent" ,ale nie Trzaskowski, który by był jedynie wykonawcą poleceń Merkel, Putina, Sorosa, i in. lewaków, dla których im gorzej dla Polski tym lepiej. Niekwestionowanym zwycięzcą debaty jest Andrzej Duda, mądry, konsekwentny, uczciwy, oddany polskim sprawom. Ciężko pracujący dla dobra Polaków, polskich rodzin, na chwałę Polski. Jest gwarantem harmonijnej współpracy z rządem, a ta zapewnia rozwój, stabilność, bezpieczeństwo kraju i ludzi.

Dlaczego Robert Biedroń i Rafał Trzaskowski nie udzielili odpowiedzi na żadne z zadanych pytań przez redaktora Adamczyka. Praktycznie Ich wszystkie wypowiedzi miały charakter narzekań i ataku na TVP lub urzędującego Prezydenta.

"Czy jest Pan za umożliwieniem przygotowania do pierwszej komunii św. na lekcjach religii w szkole?" - padło pytanie w drugiej turze debaty prezydenckiej. W odpowiedzi Szymon Hołownia zaatakował Kościół katolicki, a Rafał Trzaskowski mówił o... szczuciu ludzi na siebie.

Przeżyłem szok - oni mówią prawdę, oni tak myślą ? Polska w 90 procentach ( według opinii) jest krajem katolickim nie muzułmańskim czy podlegającym ideologii LGBT.

Najśmieszniej było, jak Trzaskowski domagał się od prezydenta Dudy podania daty skończenia epidemii !  Miałam ochotę poradzić mu, żeby spytał Pana Boga , w którego nie wierzy.

Zaszokowały mnie równiej wypowiedzi kandydatów takich jak Pan Żółtek, czy Piotrowski nie wiadomo skąd, Pan Witkowski komunistyczny prezes spółdzielni mieszkaniowej z Poznania. Hołownia wystawiony przez bezpiekę wojskową WSI. Reszta lewicowo-liberalnych zwolenników LGBT i sprowadzania uchodźców oraz powszechnego rozkradania kraju. Jedynie A. Duda mówi merytorycznie i z sensem.

Najgorzej, według mojej skromnej opinii, wypadł Kosiniak-Kamysz, Biedroń i Trzaskowski którym nie pasowało żadne pytanie,każdą minutą wykorzystali na swoje osobiste refleksje z miną przypominająca Biedronia na zajęciach wychowania seksualnego w przedszkolu.

Biedroń nie ukrywa,że nie ma nic do powiedzenia Polakom poza agitką ideologów LGBT i Gender o której olbrzymia większość osób o innej orientacji nie chcą nawet słyszeć.Bosak jak ognia unika od dłuższego czasu tematu sojuszy jakie ma zawierać Polska...Przypomnę więc,że on i jego Konfederacja wzywają do *wypędzenia amerykańskich okupantów* i szukania zbliżenia z kremlowskim psychopatą i ludobójcą co oznacza zgodę na utratę suwerenności i uznanie hegemonii sowieckiej w Polsce na dłużej niż 123 lata.

Trzaskowski najwyraźniej poirytowany ział żółcią nienawiści do wszystkich,którzy zmuszają go odpowiadania na pytania,które mu nie pasują i do TVP... to nie było słabe,to była kompromitacja produktu Sorosa i SokuZBuraka i atrapy Polaka. Trzaskowski nie ukrywa,że Polska i Polacy nie mają prawa do suwerenności i stanowienia o sobie,mamy być podległą enklawą Moskwy,Berlina i Paryża - nie wolno o tym zapominać.

Prezydent Duda nie musiał lawirować...mówił otwarcie o swoich poglądach i o tym jak widzi Polskę silną, opartą na sojuszu z USA inwestującą w swoją przyszłość...to nie gigantomania to pilnowanie Polski i polskich interesów strategicznych.

Inni kandydaci zabierali jedynie czas poza Jakubiakiem, który przedstawił się po raz kolejny jako rozsądny przedsiębiorca.

Tak ja oceniam tę debatę - a Państwo ?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:18)

Komentarze

ale za to wyglądała ślicznie

 

Pamiętajcie Drodzy Niepoprawni, że gówno owinięte w świecący papier zawsze będzie gównem. Może będzie mówiło po rosyjsku, znało Rosję i Putina. Ale to tylko gówno.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-8

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1634962

A co to za ciota?

Znana?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1635031

Clint Eastwood ma rację ... coraz mniej facetów, coraz więce..... ciot...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1635048

Pytania przygotowane dla kandydatów były bardzo dobre, interesujące i ważne. Odpowiedzi wymagały znajomości wielu dziedzin, szczególnie nowoczesnego i kreatywnego zarządzania, innowacyjności, Człowieku , absolutnie sprzeczna ocena z politologami!  Czy ty dla kogoś pracujesz?

TO BYŁA ZENADA!   Pytania sprzed 5lat moze aktualne i to widac marketing KURSKIEGO. To cd walenia 15l sie PO i PIS po glowach. Pytania LGBD, EURO, RELIGIA , MIGRANCI... Innowacyjność wg autora?  Dzis wyzwania wiec inne pytania o swiat , o sojusze, o podatki , o ZUS, o panstwo prawa,  447, ... I powiem  tu DUDA stracil!

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

prof Rycho

#1634965

ZENADA

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1634976

Cyt: "świetnie wypadł urzędujący prezydent Andrzej Duda, bardzo dobrze wypadł Marek Jakubiak i zadziwiająco słabo Krzysztof Bosak" Tak to jest, jak ślepa miłość przesłania cały świat. Twa subiektywna i emocjonalna ocena jest równie trafna, jak ocena zwolenników Trzaskowskiego nt króla ścieków.

PAD przede wszystkim nie odpowiedział na ważne dla Polaków pytanie: Czy poprze przymusowe szczepienia? Brak jednoznacznej deklaracji każe przypuszczać, że przymusowe szczepienia są w planach Dudy. Z tego powodu dyskredytuje go jako przyszłego Prezydenta RP.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1634968

pielgrzymka duraka

 

na boso do Bosaka

pielgrzymka duraka

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1634971

To taka Twoja choroba grafomańska. Idę o zakład, że przed opublikowaniem tego tekstu - nawet go dokładnie nie przeczytałeś, by skorygować błędy. Ów tekst jest po prostu napisany niechlujnie, z bardzo dużą ilością błędów interpunkcyjnych, że nie wspomnę o paskudnym stylu. Dlatego oceniłem go tylko na tróję.
Oj!... Wiele jeszcze przed Tobą pracy nad pisownią i stylem. Więc się nie leń nawet w wakacje i... do roboty!

A teraz ad rem 

Debata telewizyjna kandydatów na najwyższy urząd w Rzeczpospolitej obnażyła "słabe strony" R. Biedronia, R. Trzaskowskiego, K. Bosaka, S. Hołowni, Wł. Kosiniaka-Kamysza i St. Żółtka. Ich płytkość myślenia, brak "otrzaskania" politycznego oraz wyraźne nieczyste zamiary wobec Polaków dały się zauważyć nawet przez telewidza o przeciętnym ilorazie inteligencji.
Natomiast mnie najbardziej wnerwiało ich uchylanie się od odpowiedzi na zadawane pytania. A takie zachowanie wyraźnie wskazuje, że owi kandydaci nie mają narodowi polskiemu nic pozytywnego do zaoferowania.

Satyr

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1634994

//Debata telewizyjna kandydatów na najwyższy urząd w Rzeczpospolitej obnażyła "słabe strony" R. Biedronia, R. Trzaskowskiego, K. Bosaka,//

Bosaka???????????

I Ty Brutusie...........

8-)))))

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1634995

To zdjęcie wykonałem 17 czerwca o godz. 15:55 w Toruniu przy ul. Wojska Polskiego.
Tak oto bezczelnie postąpili ludzie z Komitetu Wyborczego Krzysztofa Bosaka (namaszczonego przez WSI) - zaklejając plakat wyborczy Andrzeja Dudy, mimo iż było miejsce wolne na tym słupie ogłoszeniowym. Oto "czysta" gra wyborcza :-(

Satyr

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1635008

Satyr - 18 Czerwca, 2020 - 16:08 .....zostaje portalowy wrogiem publicznym nr.?

//Tak oto bezczelnie postąpili ludzie z Komitetu Wyborczego Krzysztofa Bosaka (namaszczonego przez WSI) //-

no nieeeeee

Za chwilę dowiesz się że jesteś nawet Banderowcem, albo minimum antypolakiem

Taka tu jest sytuacja

8-)))))

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1635012

Myślałem że już wyrosłeś z bajek i straszeniem wilkiem.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7
#1635014

Jackiem????

To kretyn z Konfy....... jak i pozostali

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1635015

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

@Satyr

Obiecałem Adminowi, że nie będę komentował komentarzy - nawet tych najbardziej debilnych !

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

Tezeusz

#1634999

Nie pisałem w komentarzu, byś swoim zwyczajem... "odwracał kota ogonem" i komentował to, co napisałem, ale byś się po prostu wziął za robotę edukacyjną w zakresie polskiej pisowni. Nic poza tym. A Ty "wyjeżdżasz" mi z tekstem, że cyt.: "Obiecałem Adminowi, że nie będę komentował komentarzy - nawet tych najbardziej debilnych !".
Nawet w tym jednozdaniowym oświadczeniu popełniłeś dwa błędy interpunkcyjne!!! Założę się, że ich nie znajdziesz, bo... masz potężne braki jeszcze z klasy VI szkoły podstawowej.

Satyr 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1635051

twoja opinia jest cenna, wszak "niech rozkwita tysiąc kwiatów", a każdy inny. I w dodatku zasadniczo różny od kwiatków Twoich przemyśleń, które nam zaprezentowałeś na blogu. Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

gabro --> skała głębinowa -ZASADOWA-

#1635059