Szczyt CIA-SWR

Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Nazwa serwisu: 
Interfax/Reuters
Cytat: 

Dyrektor CIA William Burns oraz szef SWR Sergiej Naryszkin konferowali dzisiaj w Moskwie. Omawiali możliwości współpracy w walce z terroryzmem. Obie strony demonstrują wolę utrzymania kontaktów pomimo częstych konfrontacji i deficytu wzajemnego zaufania.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

i nawiążą międzynarodową współpracę w obronie praworządności na Świecie, zapraszając Niemców...

Vote up!
4
Vote down!
-3

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1634739

Christopher Story (angielski sowietolog) opisywał poprzednie "owocne spotkania" mówiąc, że "służby wymieniają się rękawiczkami". Story oburzał sie na fakt, że Primakow - ojciec światowego terroryzmu, który pracowicie tworzył arabski (i nie tylko) terroryzm został zatrudniony przez Amerykanów jako "ekspert od zwalczania terroryzmu" (na koszt amerykańskiego podatnika!). Jest tu jednak pewna logika, bo kto się najlepiej zna na terroryzmie, jak nie jego organizator? Primakow ponoć powiedział, że wielu rosyjskich/sowieckich agentów z utęskieniem czeka, na zatrudnienie przez Amerykanów (dobrze płacą), a to "znakomici fachowcy".

Skutkiem tych kontaktów była większa infiltracja amerykańskich służb przez sowietów.

Vote up!
6
Vote down!
-2

Leopold

#1634991