Idiotyzacja polityki i polityków

Obrazek użytkownika Gawrion
Idee

Czy pamiętacie ludzi Platformy obywatelskiej sprzed kilkunastu lat? Pamiętacie takie nazwiska jak śp. Zyta Gilowska, Jan Maria Rokita, śp. Maciej Płażyński, śp. Zbigniew Religa czy choćby Andrzej Olechowski? To wszystko ludzie dawnej PO. Można byłoby znaleźć jeszcze trochę starych nazwisk ludzi, z którymi nie zawsze się człowiek zgadzał, czy wręcz z którymi chciał politycznie konkurować czy walczyć, ale jednocześnie miał szacunek i respekt, jako do poważnych przeciwników politycznych. Prezentujących pewien poziom wiedzy, inteligencji, czy głębię analizy - po prostu jakąś klasę.

 

Żulia Spod mostu

Jeśli miałbym stworzyć trafne porównanie, to użył bym następującego: przez nieco ponad dekadę Platforma Obywatelska z pozycji średniozamożnego mieszczanina, właściciela kamienicy czynszowej wraz ze sklepikiem na parterze, stoczyła się do roli zapijaczonego, bezdomnego narkomana spod wiaduktu na  Kensingtone Ave w Filadelfii:

Brakuje mi bowiem nawet płaszczyzny porównania dla klasy i poziomu dawnych ludzi PO, do poziomu i klasy reprezentowanego przez takie patopostacie jak:

  • Klaudia Jachira,
  • Ewa Kopacz,
  • Iwona Hartwich,
  • Małgorzata Kidawa-Błońska,
  • Agnieszka Pomaska,
  • Joanna Mucha,
  • Radosław Sikorski,
  • biegacz Sterczewski,
  • mędrzec Myrcha. 

Tych dwóch ostatnich posłów nawet nie znam z imienia - zapamiętałem ich "dzięki" ich idiotycznym wyczynom. Pierwszy urządzał sprinty na granicy białoruskiej. Drugi - zapytany o imiona Trzech Króli - wymienił Belzebuba, zamiast Baltazara. To jakby pomylić Austrię z Australią czy Szwecję ze Szwajcarią, kombinerki z kombinatoryką... No kompletny idiota...

Upadek Platformy w dziedzinie klasy i poziomu jej posłów jest równie spektakularny, co zderzenie z ziemią arbuza, zrzuconego z ostatniego piętra wieżowca.

Zauważyłem właśnie, pisząc na bieżąco, że jestem w stanie z marszu wymienić znacznie więcej skrajnych idiotów z tej partii, niż dawnych ludzi posiadających klasę. Świadczy to jeszcze gorzej o przepaści pomiędzy dawną kanapą godnych reprezentantów-przeciwników tej partii sprzed 10-15 lat, a długim rzędem obecnych idiotów, walających się na długim krawężniku pod wiaduktem (nawiązując nadal do rzuconego na początku porównania). 

Tendencja ogólna

Powiem Wam nawet więcej. Tendencje dotyczące idiotyzacji, kretynizacji i infantylizacji polityki dotyczą całego spektrum politycznego Polski, Europy i Świata! Spójrzmy na takie postacie jak Spurek, gej Biedroń, jego gej-partner Śmieszek (czy jak mu tam).
W Europie takich debili posłów czy europosłów, są całe stada! Ba! Największe mocarsto świata - USA - właśnie wybrało na prezydenta dziadka idiotę, bredzącego bzdury, ojca narkomana (Huntera Bidena), ]]>dającego się filmować z prostytutkami w niejednoznaczych scenach]]>.
Czy wyobrażacie sobie co działoby się w Polsce gdyby opinia publiczna dowiedziała się o podobnych wyskokach dziecka urzędującego prezydenta? Nie muszę pisać. A tam? Nie stało się nic. Wszyscy natomiast zwariowali, gdy policjanci zabili niechcący murzyna-narkomana z kryminalną przeszłością. Zaczęły klękać narody Świata! W oparach absurdu i jakimś narkotycznym szale napędzanym przez serwisy społecznościowe...

Im gorzej tym lepiej?

Gdy dowiedziałem się ostatnio, że Platforma Obywatelska lokuję prymitywa: Agnieszkę Pomaskę, jako szefową struktur pomorskich pomyślałem sobie od razu: doskonale! Potrzebujemy jak najwięcej iodtów, kretynów w Platformie i władzach tej partii! Przypomniały mi się nawet memy-żarty, mówiące o tym, że za podobnymi decyzjami w Platformie stoi sam Kaczyński :) I powiem Wam szczerze: coś w tym jest, do pewnego stopnia. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Rozgrywanie ich będzie łatwiejsze niż wygrana partia szachów z szympansem. Ba! Jakich tam szachów!? Warcabów albo kółka i krzyżyk! Przynajmniej szybciej pójdzie.

Takie same przemyślenia dotyczą całej rozgrywki europejskiej o praworządność. To jest sytuacja jedynie do wygrania! To że TSUE, Komisja Europejska, Parlament postawiły cały zakład na kartę pod tytułem "wyższość prawa europejskiego nad krajowymi konstytucjami", jest wyrazem tego, że po stronie UE rozgrywają to kretyni i idioci.
Polska nawet nic nie musi robić, bo wykazanie wyższości Konstytucji, jest równie łatwe, co dowodzenie tego, że czarne jest czarne. Na razie mamy polityczną szopkę, ale jak przyjdzie co do czego, to nikt nie podpisze się pod takim kuriozum.

Co więcej - elity UE tracą raz na zawsze wiarygodność w oczach Polski i zwykłych europejczyków. Misternie budowana narracja Unii Europejskiej, zawoalowana do tej pory w stosunkowo mądre, aczkolwiek nic nie znaczące pojęcia, takie jak demokracja, praworządność, europejskie zasady, właśnie zawaliła się doszczętnie, jak domek z kart! Doszczętnie! W ciągu kilku dni. Pospadały maski i przebrania i dziś doskonale wiemy, że mamy do czynienia z jednej strony z idiotami, a z drugiej strony z parszywymi, obrzydliwymi, odrażającymi, podłymi, paskudnymi kanaliami-zdrajcami. Mówię oczywiście o polskiej Targowicy v. 2. Królowie, królowe, książęta i damy oraz nasz rodzimy błazen, dedykowany na polskiego gubernatora - są nadzy! Widzi to cała Europa!

Na koniec przypominał mi się tekst, który latał wczoraj po necie. Trochę brzydki i wulgarny, ale według mnie to niezmiernie trafna parabola. Jeśli jesteście wrażliwi, to nie czytajcie. Carycę możemy zamienić dziś na Platformę/Unię Europejską:
Księżna hrabina caryca Aleksandra miała trzy nocniki. Srebrny nocnik do codziennego użytku. Złoty nocnik, którego używała w soboty, niedziele i święta. I nocnik platynowy wysadzany diamentami na  specjalne okazje. I co? Jak ‘ruskie’ wpadli w środku nocy to się na schodach zesrała.

--

Ilustracja przedstawia narkomanów z Kensington Ave (zdjęcie z filmu YT umieszczonego w tekście).

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (12 głosów)

Komentarze

   Witam! Odniosę się do ostatniej frazy nocnika.- Próżna pobudka, jak wokoło kiedyś zobaczą okalający drut kolczasty, a nieopodal dymiące kominy. Targowica jest bezrefleksyjna. Zero podmiotowości trwania Polski. To boli, ale tej hołocie nie pozwolimy na kolejne rozbiory naszej ojczyzny. Pozdrawiam!

Vote up!
16
Vote down!
-2

ronin

#1633833

po naszym trupie!

Vote up!
5
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1633917

Czyli jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. I właśnie owe krótkie słowo"ma" jest takie przemożne, iż wyznacza standarty danego, także tego środowiska UD-UW-PO i w tym podobnych. A w dwóch słowach brzmi to tak: równaj w dół! Pozdrawiam b.serdecznie STRoch

Vote up!
11
Vote down!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1633840

tylko oni dotarli już w wielu przypadkach na samo dno... Można niżej Jachiry? Czy Lempart?

Vote up!
5
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1633918

Dziś wybory Tuska na przewodniczącego Tuska

Wszyscy czekają z zapartym tchem kto wygra

Vote up!
12
Vote down!
-1
#1633842

pamiętamy, chętnie dodałabym jeszcze kilka innych, ale podejdę do tematu "humanitarnie" i z uwagi na ich bliskich , nie zrobię tego,

 dla mnie zawsze ich symbolem niech  bedzie pewna chudziutka pancia, ta ,co terroryzuje brukselkę zakazując jadania jaj,mleka i schaboszczaka/no cóż "doktorka,to doktorka"

Piszę z Trojkąta Trzech Cesarzy, więc tu by się nie ostała, bo za zakaz schaboszczaka i i rosołu pogonili by ją het za Brynicę i Przemszę 

Dobrego Dnia drodzy Niepoprawni, Dobrego Polsko i Szczęść Boże Wszystkim

Damy radę, bo My Polacy tacy już jesteśmy :)

Vote up!
11
Vote down!
-2

gość z drogi

#1633847

Kto by nie wygrał i tak teściowa będzie rządzić

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1633849

Najlepszy z możliwych kandydatów...

Vote up!
8
Vote down!
-2

M-)

#1633855

POmaska (kandydatka Tuska) nie wygrała. I to w jego rodzimym regionie. Będzie iskrzyć - też dobrze.

Vote up!
5
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1633919

Piszesz, że idioci na stanowiskach kierowniczych w PO są lepsi od ludzi na poziomie. Może. Ale boję się, że z prymitywami wcale nie będzie łatwiej. Bo z człowiekiem na poziomie można dyskutować, można przewidzieć jego reakcję. Prymityw po prostu przywali kiedy nie będziesz się tego spodziewał. 

Vote up!
9
Vote down!
-2

M-)

#1633854

wał "

i na takich należy szczególnie uważać, są nieodpowiedziali, nieobliczalni  ,

takich własnie najczęściej pewna partyja wysyła do debat telewizyjnych, mnie zawsze w takich sytuacjach zastanawia JEDNO,

 jak silne trzeba mieć nerwy ,by takowego nie walnąć w buzieńkę wykrzywioną nienawiścią i głuPOtą 

Vote up!
9
Vote down!
-4

gość z drogi

#1633856

Z nimi już dawno rozmawiać nie ma o czym, bo to zdrajcy bez dobrej woli. Z nimi trzeba wyłącznie walczyć, a do tego im głupsi, tym lepiej w polityce.

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1633920

Witaj!
Pomijam cynicznych zdrajców, którzy dokładnie wiedzą co robią i chcą to robić. Ale właśnie wśród totalniaków w Polsce, jak i wśród "elit" unijnych jest naprawdę wielu idiotów... Tylko, że jest problem... bo idiota nawet nie wie, że jest idiotą. I z takimi idiotami nie ma co dyskutować, bo do nich nic nie dotrze... Tutaj potrzebny jest lekarz i to o wiadomej specjalizacji, czyli psychiatrii. A i nawet on w wielu przypadkach musiałby polec. 
Pzdr

Vote up!
10
Vote down!
-2

krzysztofjaw

#1633858

Wreszcie

 

Radio ZET NEWS Wiadomości

@adrian_rzeszow

Paweł Graś w rozmowie z nami potwierdza, że @donaldtusk przekonał @vonderleyen do wypłaty Polsce funduszy z KPO. "To osobiste zaangażowanie Premiera Tuska zdecydowało, że pieniądze trafią do Polski. Tusk nie mówi o tym z wrodzonej skromności ale powinniśmy być mu wdzięczni".

 

 

https://twitter.com/adrian_rzeszow/status/1451847165299597315

Vote up!
0
Vote down!
0
#1633890

Mój sąsiad rozmawiał z Urszulą Wo... nie pamiętam nazwiska, ale mówił jej, że "Polska powinna dostać te pieniądze", a ona - pamięta to dokładnie, a ja dokładnie pamiętam, co dokładnie mi powiedział - odpowiedziała mu: "Ma pan rację!".

A zatem to mojemu sąsiadowi - który z wrodzonej skromności nie powtórzył tej rozmowy nikomu innemu (tylko mnie, pozostałym sąsiadom, całej swojej rodzinie i mniej niż połowie powiatu) - należą się podziękowania oraz wyrazy wdzięczności. Dozgonnej wdzięczności - co nie będzie bardzo obciążające, bo to starczy człowiek i nie pociągnie już długo.

Vote up!
8
Vote down!
-3

Krispin z Lamanczy

#1633894

"Prawda już została ustalona i żadne fakty jej nie zmienią".

/Katarzyna Kolenda-Zaleska, TVN24/

Vote up!
5
Vote down!
0
#1633895

...wcale nie egzotyczny: KDL (lub KLD - jak kto woli). Skrót ten nie oznacza Kapusi-Demokracji-Ludowej, ani Koalicji-Ludowo-Demokratycznej, tylko triumwirat Kolenda-Durczok-Lis. Powiedzieć, że oni mijają się z prawdą, to jak powiedzieć, że Durczok mało pije. Oni zderzają się z prawdą, ale jak ten alien z Terminatora, otrzepują się i... jadą dalej.

Vote up!
7
Vote down!
-3

Krispin z Lamanczy

#1633923

a w pierwszej kolejności swój obecny i potencjalny elektorat :D

Vote up!
6
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1633922

Vote up!
0
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1634098

Już dawno nie ma celu w dyskusji, bo jak wspomniałem Maciejowi - do każdej dyskusji, której celem jest dojście do wniosków czy porozumienia, potrzebna jest dobra wola. A przecież nie będziemy szukać dobrej woli u kogoś, kto chce Polskę niszczyć.

Vote up!
6
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1633921

Agnieszka Pomaska musiała uznać wyższość marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka w wyborach na szefa PO w regionie. Posłanka była faworytką po powrocie Donalda Tuska do partii

Wybory na szefa pomorskich struktur były rozgrywką między stronnikami Donalda Tuska, a Sławomira Neumanna. Pomaska była wspierana przez lidera PO, natomiast Struk należał do "drużyny" Neumanna. 

 

https://www.salon24.pl/newsroom/1175299,wybory-szefow-struktur-po-zaskakujaca-porazka-poslanki-na-pomorzu

 

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1633893

Vote up!
0
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1634182