Podmiotowość czy przedmiotowość

Obrazek użytkownika Leopold
Blog

Często spotyka się opinię, że między politykami nie ma istotnych różnic, bo "wszyscy kradną", choć jedni więcej, a drudzy mniej. Nietrudno zauważyć, że różnice jednak są, a można je sprowadzić do podziału na zwolenników przedmiotowości i podmiotowości Polski. Miłośnicy przedmiotowości noszą różne kostiumy i nawet jeśli wewnątrz grupy występuje coś w rodzaju rywalizacji, to w każdej chwili są w stanie zawiązać jakąś "koalicję europejską" czy "pakt senacki", by jako "opozycja demokratyczna" wspólnie zwalczać zwolenników podmiotowości. Cechuje ich postulowana przez Konfederację "wielowektorowość", ale jeden wektor jest najsilniejszy – to spolegliwość (służalczość?) wobec czynników zewnętrznych ubrana w retorykę "stosunków dobrosąsiedzkich" czy "współpracy międzynarodowej".

 

Gdy komuniści sowieccy przygotowywali się do swego "upadku", wymyślili "doktrynę Falina – Kwicinskiego" polegającą na zastąpieniu obecności militarnej w dawnych krajach "demokracji ludowej" na uzależnienie energetyczne. Kraje już formalnie niepodległe zamierzano kontrolować metodą tańszą, wizerunkowo lepszą, a równie skuteczną. Pewnie niewielu ludzi wie, że prezydent Putin jest doktorem gazownictwa, a jego praca doktorska dotyczyła eksportu gazu jako środka do osiągania celów politycznych.
Grupa ludzi skupionych wokół braci Kaczyńskich była zdania, że choćby częściowe uniezależnienie się od dostaw węglowodorów z Rosji jest niezbędnym warunkiem naszej suwerenności. Niestety ugrupowania polityczne sprawujące władzę przez większość historii III RP albo nie dostrzegały takiej zależności, albo nie uważały suwerenności za wartość istotną. Historia starań o dostawy gazu z Norwegii liczy już ćwierć wieku, bo starania te były dwukrotnie zatrzymywane natychmiast po dojściu do władzy koalicji SLD-PSL (2003) i PO-PSL (2007). Podczas pierwszych rządów PiS udało się rozpocząć budowę gazoportu w Świnoujściu, ale kadencja skończyła się po 2 latach, co wystarczyło na budowę Muzeum Powstania Warszawskiego, było jednak okresem zbyt krótkim na ukończenie terminala gazowego. Następny rząd premiera Tuska musiał już kontynuować budowę, choć zdołano opóźnić jej ukończenie o 3 lata.

Z ujawnionych amerykańskich danych analitycznych wynika, że Lech Kaczyński był "niesterowalny", i to, obok uporczywych starań o niezależność energetyczną Polski, było przyczyną jego śmierci.
Porozumienia z Gazpromem były nadzwyczaj korzystne dla Rosji. Były też korzystne dla negocjatorów, a tak się dziwnie składa, że Rosjanie upodobali sobie "ludowców" na negocjatorów.
Inżynier Witold Michałowski, który całe swoje życie zawodowe budował rurociągi na wielu kontynentach, twierdził, że negocjatorzy porozumień otrzymali prowizję 160 mln $, choć "gazowy biznesmen" Aleksander Guzowaty korygował tę sumę do 110 mln.

26 marca 2010 roku zespół ekspertów złożył w kancelarii prezydenta RP dokument wskazujący, że pakiet porozumień gazowych z Rosją został zawarty z ewidentną szkodą na rzecz polskiego obywatela, że posiadał fundamentalne błędy prawne, i że nie pobieramy opłaty za tranzyt gazu tracąc miliard dolarów rocznie. Była też sugestia, żeby anulować pakiet porozumień i renegocjować umowę.
8 kwietnia 2010 prezydent Obama spotkał się z prezydentem Miedwiediewem, by podpisać coś w rodzaju układu o amerykańskim dezinteressement wobec Europy Środkowo – Wschodniej.
9 kwietnia 2010 uruchomiona została budowa rurociągu Nord Stream.
10 kwietnia 2010 mgła pojawiła się w Smoleńsku na godzinę przed lądowaniem i ustała dokładnie w momencie katastrofy. Dwadzieścia minut później minister Sikorski zawiadomił o katastrofie Jarosława Kaczyńskiego dodając, że wszyscy zginęli.
Trzy dni później Sikorski poinformował świat w telewizji CNN, że samolot był sprawny, a winę ponoszą piloci próbując wylądować we mgle.
29 października 2010 roku, już w warunkach "nowego otwarcia" i gwałtownego wzrostu przyjaźni z Rosją, Waldemar Pawlak i Igor Sieczin podpisali kolejną, również niekorzystną umowę, po której nasz "ludowiec" był nawet niepokojony przez wścibskich prokuratorów.
Dopiero dziś, po 25 latach starań i wielu ofiarach, jesteśmy blisko niezależności energetycznej, choć wcale to nie znaczy, że nie będzie kłopotów. Fakt, że uzyskano opinie środowiskowe i zgody rządów Norwegii, Szwecji i Danii, a nawet rozpoczęto budowę rurociągu Nordic Pipe świadczy, że Rosja nie ma już tak wielkiego wpływu na zachodnie rządy. Tym niemniej pozostaje jedna potencjalna przeszkoda – konieczność uzyskania zgody Rosji na skrzyżowanie trasy rurociągu z rurociągiem Nord Stream.

Czy to energetyka leży u podłoża ciągłych desperackich prób wymiany ekipy rządzącej w Polsce?
Dziś, w obliczu pandemii przedstawiciele wielu partii opozycyjnych w Europie deklarują zawieszenie walki politycznej i pełne poparcie rządów. Lecz u nas widzimy proces całkiem odwrotny – ataki na rząd uległy wzmożeniu, a nawet jest już organizowany "gniew ludu".

Mieliśmy w PRL całkiem duży przemysł zbudowany w sporej części za kredyty zaciągnięte przez Gierka, a zakłady przemysłowe -wbrew panującej opinii- nie zawsze były przestarzałe. Sam czytałem przed laty w "
Financial Times", jak prezes International Paper Company chwalił się swoimi zdolnościami biznesowymi, gdyż udało mu się zakupić najnowocześniejsze na świecie zakłady papiernicze w Kwidzyniu za okazyjną cenę 20 procent wartości (negocjator strony polskiej min. Lewandowski chyba też był zadowolony).
Zdaniem premiera Olszewskiego, żeby ukraść sto złotych marnowano tysiąc. Niszczarka działała skutecznie - w
1989 roku istniało 8500 państwowych przedsiębiorstw, a w roku 2015 już tylko 240.
Sprawdzoną techniką było doprowadzanie do bankructwa i odkupywanie zakładu po korzystnej cenie. Ale najdziwniejsze jest, że autorzy tych zniszczeń do dziś brylują na salonach, udzielają wywiadów, reprezentują Polskę w europarlamencie, a jednego z nich wdzięczni Europejczycy wybrali na swego "króla".
Z dzisiejszej perspektywy widać, że ten bezprecedensowy w dziejach świata demontaż państwa, to wygaszanie Polski, było świadomym niszczeniem dorobku pokoleń Polaków w celu pozbawienia podstaw materialnych do odbudowy suwerenności.
Ponadto świat nie był gotowy na przyjęcie "nowego gracza". Powiedział o tym wyraźnie pewien amerykański senator Andrzejowi Gwiaździe podczas jego wizyty w Stanach Zjednoczonych w latach 90 – tych: "Co zrobić z waszym przemysłem? Z zarobkami rzędu centów za godzinę zdestabilizujecie gospodarkę światową. Dlatego nie możemy poprzeć waszej niepodległości". Dlatego konieczny był "plan Balcerowicza" i powstanie państwa montowni, hurtowni i aquaparków – państwa z przywódcami w rodzaju Tuska czy Pawlaka.
Gdy poinformowano Donalda Tuska o katastrofalnym stanie polskiej demografii, o dosłownym wymieraniu narodu, jedyną reakcją premiera był chamski żart – "panowie, bierzmy się do roboty".

Przy okazji mowy wygłoszonej z okazji nadawania kolejnego doktoratu h.c. Lech Wałęsa stwierdził, że w Polsce powinno mieszkać 20 mln ludzi do obsługi linii tranzytowych wschód – zachód. Oczywiście "mędrzec Europy" sam sobie tego nie wymyślił, ale taką wizję kreślili Polakom przywódcy i na tyle wyznaczono górną granicę naszych ambicji i aspiracji.
Przyszli historycy będą spierać się który z nich bardziej zaszkodził Polsce. Gorzej, że ciągle w kraju są miliony ludzi skłonnych powierzyć władzę sukcesorom tych postaci. Bo nie jest tak, że w Polsce żyją sami patrioci, czy świadomi Polacy. Wielu jest takich, których Roman Dmowski określał jako "żywioł polski" – bardzo wdzięczny materiał dla medialnych manipulatorów. Być może znaleźliby się także budowniczowie bram triumfalnych dla wkraczających obcych wojsk. Uleciały z naszego słownika słowa "renegat" czy "zdrajca", ale to nie znaczy, że nie istnieją ludzie, którzy w pełni wyczerpują znamiona tych pojęć.
W grudniu 2013 roku Grupa Inicjatywna Związku Ludności Narodowości Śląskiej wysłała list do ambasadora Federacji Rosyjskiej z prośbą, by nie mierzyć rakietami z Kaliningradu w Śląsk, bo Śląsk nie identyfikuje się z Polską i zawsze pozostaje przyjazny Rosji.
Wcześniej przywódca Ruchu Autonomii Śląska dr Gorzelik zapowiedział, że do roku 2020 Śląsk uzyska pełną autonomię, a on przystąpi do walki o autonomię dla innych regionów – w pierwszym rzędzie dla regionu kaszubsko – pomorskiego. Plany te zostały pokrzyżowane w wyniku wyborów 2015 roku, ale wystarczyłaby jeszcze jedna kadencja rządów PO-PSL, a "kwestia polska" została by trwale "rozwiązana". Dlatego musimy być szczególnie uwrażliwieni na hasła typu "autonomia – najwyższą formą samorządności", czy mówienie, że "samorządy są najbliżej ludzi i najlepiej znają ich potrzeby, a nie rząd w Warszawie".

W trzydziestą rocznicę częściowo wolnych wyborów, 4 czerwca 2019 roku w Gdańsku prezydenci największych miast zrzeszeni w Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza ogłosili 21 postulatów. Czy przez przypadek Fundacja Batorego postanowiła udoskonalić polski samorząd i ogłosiła swój raport w tym samym czasie? W otulinie nowomowy i rytualnych frazesów o demokracji , samorządności i rządach prawa, eksperci od Sorosa i prezydenci "wolnych miast" jasno i bez ogródek wyartykułowali program demontażu państwa:
Likwidacja urzędu wojewody na rzecz "niezależnej izby audytu samorządowego".
Zwiększenie autonomii programowej szkół (możliwość kształtowania różnych programów szkolnych w zależności od regionu).
Likwidacja kuratorów oświaty.
Utworzenie policji samorządowej (wyodrębnionej z policji państwowej i podporządkowanej samorządom).
Tzw. "rozproszone przywództwo lokalne" reprezentowane przez Federację Samorządową – "jedną silną organizację grupującą wszystkie samorządy i reprezentującą je wobec władzy centralnej". Weto samorządowe umożliwiające czasowe wstrzymanie procesu legislacyjnego, co "pozwoliłoby na przeprowadzenie dodatkowych konsultacji".
Jest też postulat
"odpolitycznienia mediów publicznych". Jak widać "internacjonaliści europejscy" i postkomuniści nie mogą się pogodzić z utratą w 2015 roku monopolu informacyjnego i żądają "neutralizacji" telewizji publicznej.
Dlatego warto, żeby malkontenci narzekający na telewizję publiczną, której "nie da się oglądać", pamiętali, że nawet jeśli jest to propaganda, to propaganda polska. Byłoby źle, gdyby jej nie było.

I wcale nie jest oczywiste, że będzie zawsze. Po zmianach roku 2010 (które miały cechy zamachu stanu) zwolniono z TVP rzeszę ludzi, a z zapowiedzi beneficjentów III RP wynika, że tym razem czystki będą jeszcze większe. Czy wówczas telewizja z "naszych podatków" będzie obiektywna? Czy otrzymamy kolejną potężną michnikową gębę, która dołączy do chóru wszystkich mediów "głównego nurtu". Mieliśmy już w III RP jednolity przekaz medialny. Czy wówczas telewizję "dało się oglądać"?
Pomijając już wszystkich, którzy rodzinnie i niejako "systemowo" nie znoszą "kaczyzmu" (w samej Warszawie jest 400 tys. "Mazgułów"), nawet ludzie dalecy od sympatyzowania z komunizmem, surowo recenzują rząd. Znamy te utyskiwania: " Rząd jest słaby i sobie nie radzi." "Bo trzeba rządzić mądrze, a nie głupio." " Nie zrobiono tego, nie ruszono owego, to się wali, a tamto leży." "Ponadto przedsiębiorcy są niszczeni i szaleje drożyzna". Oczywiście, prawie nikt nie wierzy w przeznaczoną dla "zagranicy" bajerę o "łamaniu konstytucji", "niszczeniu demokracji", "dyktaturze" itp. Gdyby było inaczej- opozycja nie domagałaby się tak uporczywie wprowadzenia stanu wyjątkowego. Bo mieliśmy jedyną na świecie opozycję, która żądała stanu wyjątkowego- a przecież taki stan to nic przyjemnego dla opozycji. Nasi "totalsi" mogliby się o tym dowiedzieć choćby od kolegów – opozycjonistów w Turcji.

I Rzeczpospolita upadała przez 100 lat, później 5 pokoleń walczyło o jej odtworzenie. Dziś możemy państwo zniszczyć błyskawicznie jedną nierozsądną decyzją wyborczą powierzając władzę zwolennikom "rozproszonego przywództwa lokalnego".
Możliwe, że rząd jest zły (lub bardzo zły), ale jest polski. Powinniśmy cenić rząd i państwo polskie nawet, jak jest ono z "dykty". Niezbyt wielu Polaków w ostatnich 300 latach miało szczęście posiadać choćby słaby, ale polski rząd.
W 2015 roku prof. Andrzej Nowak mówił:
"Nie ma wątpliwości, że w ostatnich 25 latach politykiem najbardziej upominającym się o państwo polskie, o potrzebę jego umocnienia, unowocześnienia i odbudowę był Jarosław Kaczyński".
I to jest prawda.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:12)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Wszystk c Pn npsl t jst prwd. Wlczn z pn prf. ndrzj Nwk.

Tylk, czy mglby Pn wyjsnc dlczg  Przs njwkszj Prt w Plsc, tylk &qt;pmnl s&qt;  ptrzb mcnn, nwczsnn dbdw...  - ptrzc bzczynn, jk Plsk jst dmntwn?

Dlczg n rgwl?   N chcl? N mgl? prbwl?

W Mgdlnc czstnczyl bj brc. Jrslw w zspl Jn lszwskg,  Lch w zspl Tdsz Mzwckg, ktry w srpn 1989 glsl tzw. Grb Krsk. 

Czyzby wrnsc zwrtym tm kldm zbrnl m j zlmc? 

Pzdrwm.

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1631596

jak Polska jest demontowana" - to stwierdzenie bardzo oskarżające. Skąd wiadomo, że bezczynnie? Przecież rząd Olszewskiego przez te swoje 6 miesięcy istnienia zrobił b. dużo. Kaczyńscy musieli sobie zdawać sprawę z potęgi komuny i uważali, że więcej można ugrać wiedząc co jest grane, niż być outsiderem. Byli blisko Wałęsy wiedząc od 10 lat, że to kapuś. Prawdopodobnie liczyli na to, że będą nim sterować (tak samo zresztą jak Wyszkowski). Wiedzieli kim jest Wachowski, wiedzieli o wpływach "staliniątek" i Gazecie Wyborczej (dlatego wystawił Mazowieckiego na premiera, a nie Geremka - żeby nie było 100 % "żydokomuny" - puławian). Prawdopodobnie zdawali sobie sprawę z nasycenia agenturą środowisk nieprzejednanie "niepodległościowych". Nie mieli potężnych sojuszników ani dużego pola manewru. Osiągnęli b. wiele. Jarosław zrezygnował z życia rodzinnego poświęcając się "sprawie". Nie dorobili się majątków, a przez 30 lat wylewały się na nich tony hejtu gęstego jak smoła. Myślę, że dopiero przyszłe pokolenia to docenią.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Leopold

#1631609

Super odpowiedź. Lepiej bym tego nie ujął.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1631661

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Gdyby Dbr Zmn byl dbr dl Plsk, n dl przstpcw - t njprw &qt;sdzw n tlfn&qt; pszl by sdzc. Rzm z krkwskm &qt;sdzm kmncznkm&qt;, bftw w kjdnkch bylby dprwdzn z rszt. 

T tk mkrskpjny wycnk pczynn, ktry mgl przywrcc PS-w w mr dbr m. Prktyczn nlzl by - drg wyznczn przz rdgn - zwlnc wszystkch sdzw prkrtrw, pznj przyjmwc ch n nw, p prwdzwj  dkldnj lstrcj.

Jzl chc s rtwc Plsk, t n wln zdwlc s pl, czy cwrc srdkm, tylk pstpwc nrgczn, n gldjc s n zdn pn. 

Pltyk trzscy prtkm n ndj s d krwn pnstwm.

Jzl  Kczynscy zdwl sb sprw z &qt;ptg kmny&qt; t pwnn s d nch przylczyc, lb djsc z pltyk. 

Zmst tg, w mysl wskzn glblstw, gtwl gtj Plsk pwl - jk t slynn zb.

Zby nkt s n zrntwl, z jst prwdzny n skrj przpsc.

Pzdrwm.

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1631665

Turcja nie leży między Niemcami, a Rosją i posiada najpotężniejszą po USA armię w NATO. Nie zarzucał  bym braku odwagi Kaczyńskim. Lech pojechał do Tbilisi jak czołgi sowieckie były 40 km od miasta. Skazać kogoś ważnego to można w kraju, gdzie istnieją sądy, u nas wypuszczą nawet Hossa za drobną opłatą. Gdyby Kaczyński chciał się przyłączyć do komuny, mógł to zrobić. Miał propozycje, ale wybrał drogę  z "workiem kamieni" (jak sam to określił). 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Leopold

#1631681

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1631684

I cóż takiego złego w Polin? Żydzi o nas przynajmniej zadbają, nie to co te ruskie trolle.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Leopold

#1631696

O siebie.

Ja jednak wolalbym, zeby to Polacy mieli moznosc dbania o siebie.

Nie chcialbym tez, zeby w Polsce kultura LGBT wyparla kulture lacinska, a Judaizm wyparl Chrzescijanstwo. 

Wolalbym tez, zeby to Polacy, mogli powracac do Polski, a Zydzi wyniesli sie do Izraela.

Chcialbym ponadto, zeby z polozenia geograficznego Polski, oraz z  jej wod, lasow i wszystkich bogactw naturalnych korzystali Polacy, a nie Zydzi.

Bo miedzy innymi, wlasnie na tym polega roznica pogladow, dotyczaca przyszlosci Polski - w rozmowach pomiedzy Zydami, a Polakami.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1631702

Jak Pan sadzi, jakiej nacji jest ten, koremu nie podoba sie, by Polska nalezala do Polakow?

A moze to Pan dal mi pale? 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1631714

"prowadzi do Polin"

Leopold - 25 Maja, 2020 - 23:01

I cóż takiego złego w Polin? Żydzi o nas przynajmniej zadbają, nie to co te ruskie trolle."

 

Ja pierkuje szczena mi opadła. Przecież to jest zwykłe przyznanie się do zdrady państwa Polskiego i Polaków!!! I za taką zdradę, taki Leopold dostał na portalu niby "niepoprawni" 3 plusy. To już wszystko mówi o nim i o niektórych tu piszących, jak i tym w co się przekształca niestety ten portal, gdzie takie coś jest tolerowane, a nawet promowane!

Leopold (i reszta zdrajców to promujących) tak ci się podobają żydzi, to ich tu do nas nie sprowadzaj, tylko sam wypi...j do nich i nie próbuj z Polski robić żydowskiego polin!!!

 

Ps. Leszku gratuluje Ci doprowadzenia do takiego odkrycia się tutejszych zdrajców Polski.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1631734

Już tak się czują pewnie, że co nie którzy już się z tym nie kryją i chcą być pachołkami żydów.

Czekamy którzy ci naczelni z NP, będą mieli śmiałość i się przyznają do tego.

Leopold dał przykład, by się nie bali.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1631737

Jedna blotka odkryta, kto następny?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1631740

oficerów prowadzących. Krótka ironiczna notka spowodowała ujawnienie kilku z nich. To marnowanie zasobów kadrowych.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Leopold

#1631742

tak, a o "oficerach prowadzących" to ty się znasz... z własnego doświadczenia - jeny i taki zdrajca jeszcze śmie innych bezczelnie oskarżać - za czasów AK byłaby z tobą "krótka piłka"...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1631750

Tak tylko pytam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1631839

Szkodaze nie znasz najnowszej historii Polski, chociaz to nie Twoja wina.

Popelniles kardynalna gafe.

Strzalem w tyl glowy zabijali polskich patriotow i polskich zolnierzy Armii Podziemnej - Sowieci i ich slugusy z MBP, UB, oraz Informacji Wojskowej.

Armia Krajowa likwidowala zdrajcow i okupantow na podstawie wyroku Sadu Polskiego Panstwa Podziemnego.

Wyroki tych sadow byly dokladnie rozpatrywane, wiec byly sprawiedliwe.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1631846

Wiem że to nie Żołnierze AK strzelali w tył głowy.

Nie znam Leopolda, ale po wczytaniu się w jego wypowiedzi sądzę, że jest patriotą i spadkobiercą AK.

Ta "ironiczna notka" o Żydach (jak napisał Leopold) to był chyba tylko żarcik, ale wcześniejsze ataki z Twojej strony na braci Kaczyńskich były moim (jak i zapewne Leopolda) zdaniem zdradzieckie.

Kto i dlaczego zginął w tzw. "katastrofie smoleńskiej"?

Kto rozpoczął zmiany w sądownictwie? (łatwo powiedzieć wyrzucić sędziów i zastąpić ... tak na marginesie kim i na jakich zasadach? - prawdopodobnie ludzie z aplikacją sędziowską, w 3/4 to resortowe wnuki)

Może faktycznie PIS przegra, a potem Polska (bo kto przejmie władzę...) - tę nierówną walkę przeciwko Rosji, Niemcom i Masońskim Żydom. Ale od 89 szliśmy niesamowicie dół (wyprzedawanie majątku, niszczenie świadomości narodowej przez obce media) a teraz coś się zmienia.

Trzeba się cieszyć, że coś ruszyło - przywracanie godności Niezłomnym, odebranie przywilejów UBkom, sprawa Gazociągów, karuzele Vatowskie, zwrócenie uwagi na wartość dzieci jako przyszłości Polski

(jest jeszcze wiele tego, ale faktycznie nie mam dużej wiedzy - więc w razie czego pytaj mądrzejszych np. Leopolda ;) )

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1632063

No tak masz takie same wymagania względem partii jako niby polskiej (PiS) jak i Leopolda (zdrajcy - żadne ściemy i wypieranie się teraz nie przejdzie) jako niby polskiego patrioty. Współczuje uczniu, ja wiem, że szkoła teraz produkuje uczniów  z zerowym myśleniem i dlatego nie mam do ciebie pretensji (choć z drugiej strony powinienem mieć, bo wspierasz właśnie tych, którzy utrwalaja takze w szkołach lemingoze i zero nauki myślenia).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1632071

Tak jak na prymitywną prowokację Hartmana złapał się Bosak, tak kpiarską odpowiedź Leopolda natychmiast łyknęły trolle karmiące się prymitywnie antysemicką moskiewską propagandą.

Chciałbym tylko przypomnieć - po raz kolejny - zaślepionym w przekonaniu o swej najprawdziwszej polskości i katolickości pożytecznym idiotom, że to wyjątkowo stary kacapski kawał. Już bowiem Polaków, którzy zajęli Kreml na początku XVII wieku mieszkańcy Moskwy nazywali żydami.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1631746

kwiczy i liczy

 

zomo kwiczy

i pałki liczy

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

jan patmo

#1631753

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Juz bylem prawie calkowicie przekonany, ze to tylko bolszewicy, noszacy te smieszne szpiczaste czapeczki, pragna zeby Polska byla Polska. 

A tu mi dolaczasz do tego jeszcze Zomowcow liczacych paleczki.

Wprowadzasz chaos pojeciowy!

Ewentualnie moge sie jeszcze zgodzic na polskich faszystow odzianych w ruskie onuce. 

Ale zomowcy z paleczkami - to juz troche za duzo.   :-)

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1631776