TOTALNA KLAPA

Obrazek użytkownika Krispin

Miesiąc temu Tucker Carlson nazwał tak akcję "wycofywania się po cichutku, bez rozgłosu, aby nieprzyjaciel się nie zorientował" z Afganistanu. Totalny blamaż USA. Prezydent Biden vel. Dziadzio Bida chciał szybko pokazać, że panuje nad sytuacją i odnieść spektakularny sukces. Podobno sam zaaprobował szybką akcję „dronową” przeciwko terrorystom, którzy planowali ponoć atak na lotnisko w Kabulu. Amerykańska bomba padła i... okazało się, że zabito 10 niewinnych osób – w tym siedmioro dzieci. To nie zabawa w wojnę na komputerze. To nie byli terroryści. W ogóle nie było terrorystów, ani planowanego ataku.

Ciekawa była myśl końcowa Tuckera sprzed miesiąca. Mimo upływu czasu nie straciła nic z aktualności: 

"Prymitywni ludzie, znani z brutalności, zaściankowości i braku poczucia humoru są w pewnych rejonach Afganistanu bardziej popularni teraz niż w czasach, kiedy wypchnęliśmy ich z Kandaharu 20 lat temu. Jak to się możliwe? (...) Może taka była wola Boga? Nie! (...) Pewnie jest wiele odpowiedzi na to pytanie. Jedną z nich może być fakt, że Afgańczycy odrzucili to, co nasi liderzy próbowali im "sprzedać" przez te 20 lat. Wygląda na to, że Afgańczycy nie chcą sympozjów na temat gender. Nie chcą zaakceptować pomysłu, że facet może zajść w ciążę - uważają, że to bzdura. Nie nienawidzą własnej męskości - nie uważają jej za toksyczną. Uznają patriarchalny model rodziny, który lubią nawet niektóre kobiety. I teraz odbudowują to na nowo. Może jednym z powodów porażki w Afganistanie jest to, że liberalne idee są po prostu groteskowe, (...) przeciwne ludzkiej naturze i nie odpowiadają na najgłębsze pragnienia ludzkiej natury".

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

A  Tucker powinien pamiętać, że wojnę w Afganistanie rozpoczął konserwatysta Bush, mimo, że zamachu 9/11 dokonali Arabowie. A o tym jak się tam Amerykanie  zachowują, gdzie i do kogo celują, to decyduje szarża wojskowa, a nie prezydenci, którzy nie mają o tym bladego pojęcia. To dotyczy tak prezydenta Bidena jak i prezydenta Trumpa.  

Vote up!
2
Vote down!
-1

Anna K.

#1631223

...mogą sugerować, naciskać, planować, ale bez akceeptacji prezydenta nie zrobią kroku. Na tym polega dowodzenie armią w każdym kraju. Pan w mundurze ma swojego przełożonego.

PS Bush jr. konserwatystą? Pani wybaczy, ale taki z niego konserwatysta jak ze mnie koliber. Neo-konserwatyści w USA to jak "katolicy" z PO.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1631281

wojskowej plan  co i jak mają robić, kiedy zwijają  swój  pobyt w Afganistanie.  Jeżeli tak, to właśnie jest dowód,  jak prezydent  zna się na takiej ewakuacji, 

Co do tego jakim konserwatystą jest Bush, to  reprezentował konserwatywną partię jako prezydent. Nic mi nie jest wiadomo aby Tusk miał jakieś możliwości być liderem katolików. 

Ja lubię precyzyjnie i formalnie traktować  wszystko co się  dzieje. ;D 

Vote up!
2
Vote down!
-1

Anna K.

#1631282

Gdzie tam jest napisane, że "prezydent pisze szarży wojskowej plan..."? 

Przeprowadzała się pani kiedyś? Jesli tak, to prosze sobie wyobrazić, że robi pani plan i okazuje sie, że potrzebuje pani pięć dni, żeby sie spakować. Ale przychodzi Biden i mówi, że za 2 dni ma pani tu nie być. Teraz pani rozumie? On nie pisze planów. On je niszczy.

Czy wyraziłem się precyzyjnie? 

Vote up!
4
Vote down!
-3

Krispin z Lamanczy

#1631285

narobiono bałaganu z nagłego pośpiechu. 

Vote up!
2
Vote down!
-2

Anna K.

#1631308