Wraca normalna polityka, koniec wojny plemion. Żegnamy PO

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Platforma Obywatelska odniosła swój pierwszy samodzielny poważny sukces od 2015 roku. Jej działanie doprowadziło do końca plemiennego podziału na PiS i antyPiS. Kluczenie, brak zdecydowania Małgorzaty Kidawy Błońskiej oraz PO w sprawie terminu wyborów oraz udziału w nich doprowadziło MKB do poparcia wyborców na poziomie max. 4%. Jako że życie nie znosi próżni, a życie polityczne tym bardziej natychmiast o stracone przez nią % rozgorzał się bój. PSL, Lewica i nawet Konfederacja dostały szanse zastąpić PO i MKB jako głównych rywali PiS. Lewica może PO lewe skrzydło, PSL, centrum, a Konfederacja liberałów gospodarczych. Jednak by zacząć walkę trzeba zacząć walczyć...Nie można stać w jednym rzędzie z PO... Konfederacja, PSL i Lewica wreszcie to zrozumiały  o czym świadczy ich zachowanie przy sejmowym głosowaniu w sprawie wyborów... PO została sama. Konfederacja poparła PiS. Grodzki już nie może ogłosić że senat będzie trzymać ustawę 30 dni.

Lider Lewicy Czarzasty powiedział dziś nierozsądne byłoby procedowanie nad ustawą przez miesiąc w Senacie, skoro mamy 14 maja, termin przesłania do Sejmu byłby 14 czerwca, a wybory 28 czerwca. Znowu będzie masa elementów, które będą łamały prawo, to jest po prostu nierozsądne - ocenił. 

Dla wszystkich oczywistym jest że PO znalazła się w sytuacji krytycznej. MKB nie zamierza ustępować, a jej poparcie nie wzrośnie znacząco. Oznacza to początek końca PO, tak jak kiedyś Nowoczesnej. Nikt za PO płakać nie będzie była to partia bez poglądów, bez idei, bez krajowa. Była jak Miś, nikt nie wie po co. Więc co się z nią zrobi? Protokół zniszczenia.                                                    Sytuacja polityczna się zmieniła ludzie widzą że ochronę, stabilność oferuje tylko silne, sprawne państwo. Nie żadne UE, ONZ czy WHO...PO bez zagranicy jest niczym...Wiedzą i widzą to jej opozycyjni rywale i przestali się już wahać. Jeśli chcą urosnąć to tylko teraz. Tyczy to nie tylko partii ale i kandydatów na klęsce MKD zyskają wszyscy Bosak, Kosiniaka-Kamysz, Hołownia, Biedroń. 

Na końcu wojny plemion zyska też PiS, już nie będzie mieć przeciw sobie antyPiSu, tylko poszczególne partie polityczne walczące o swój elektorat. Zyskamy na tym wszyscy. Tępy podział się zakończy.                       

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Taka totalna oPOzycja jest potrzebna, by PiS nie popadł w samouwielbienie. Będąc u władzy mógłby nieźle zepsuć to, co jeszcze funkcjonuje i ma szansę na trwanie. Co się zaś tyczy konstruktywnej opozycji to Konfederacji przybywa zwolenników i kwestią czasu jest, jak RN wyrośnie na samodzielną partię, zdolną do efektywnego działania na rzecz dobra Polski. Potrzeba tylko czasu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1630447

Taka totalna oPOzycja jest potrzebna, by PiS nie popadł w samouwielbienie.

Jest Konfederacja, jest PSL...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1630467

Oczywiscie jest to mozliwe ale istnieja cale tabuny onuc posowieckich i niemieckich volslokai,ktorzy w dosc szybki sposob powolaja nowe twory partyjne i zabawa zacznie sie od nowa.Jest podobno demokracja i kazdy wszystko moze a do tego jak jest jakas grupa ludzi i zarejestruja w sadzie jako zwiazek lub partia to mamy to co dotychczas.PZPR bardzo dlugo nie da o sobie zapomniec bo mieli setki tysiecy swoich pracujacych dla tzw dobra wspolnego i duzo pomagierow w postaci ZSLi innych.Co z tego ze mamy jakis tam Konfederacje czy inne pomniejsze organizacje pro polskie jak w ich programach nie slychac nic przyszlosciowego i krajowego a tylko ogolny lament.Mamy tez pajacy,ktorzy nie potrafia odroznic bulki tartej od kaszy manny a o nich pisze sie w prasie jak i mowi w portalach spolecznosciowych.Na takich blaznach mamy budowac przyszlosc panstwa?Sa tez cale tabuny ksiezy/klechow/ktorzy zamiast glosic slowo boze to lataja po studiach telewizyjnych i tam piepsza az sie dymi.Mamy tez tolajno,ktore organizuje protest przedsiebiorcow ale zapomina ze to nie panstwo jest odpowiedzialne za zyski tych przedsiebiorcow a sytuacja zdrowotna na swiecie.Cwierc mozg i niebezpieczny dla otoczenia.Powinien byc uznany za niepoczytalnego.Jedyna partia ktora nie glupieje a jest w opozycji to lewica SLD i ona wlasciwie jest jedyna opozycja jako partia.Reszta to kupa pajacy w gumofilcach bez realnej wizji przyszlosci panstwowej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1631008