Czyje interesy stoją za TVN należącą do Discovery?

Obrazek użytkownika 35stan
Świat

Notka polemiczna z tekstem pt. „Scenariusz pisany w Moskwie i Berlinie”, Tomasza Sakiewicza, red. nacz. "Gazety Polskiej".

 

]]>https://www.salon24.pl/u/tomaszsakiewicz/1041897,scenariusz-pisany-w-moskwie-i-berlinie]]>

 

Pisze Pan T.Sakiewicz m.inn.:

"W tym kontekście zdumiewa obrona przez panią ambasador Mosbaher TVN-u, głównej antyrządowej siły w Polsce. Założę się, że raczej nigdy nikt jej nie przetłumaczył, co ta stacja nadaje. W każdym razie to rzadki przypadek, żeby ambasador prowadził politykę, która zmierza do zmniejszenia wpływów swojego państwa w regionie, w którym się znalazł."

oraz:

„Nie wierzę w sondaże, które pokazują, że PiS nie ma się o co martwić. Nawet jeżeli byłyby dzisiaj prawdziwe, to przyszłość nie jest pewna. Pewny jest tylko chaos, a to scenariusz pisany w Moskwie i być może w Berlinie.

Czyżby tylko tam Panie Sakiewicz?

Wygląda na to, że ambasadoressa Mosbacher reprezentuje nie administrację D.Trumpa ale koncern medialny Discovery, będący w rękach żydowskiego kapitału, którego interesy musi respektować administracja D.Trumpa a który chce mieć narzędzia do wpływu na wewnętrzną politykę polską.

Koncernem medialnym Discovery kieruje David Zaslav(działacz  USC Shoah Foundation i członek Światowego Kongresu Żydów ), szef Discovery Communications, najlepiej w USA opłacany CEO (w 2018 roku zarobił 129 mln $) a przychody koncernu za 2017 rok to – 6.873 mld $, straty 313 mln $, natomiast zysk całej grupy kapitałowej TVN to 345,6 mln zł netto, ale już w 2018 roku straty całej grupy kapitałowej TVN, to już 1,97 mld zł).

Nazwisko D.Zaslava pochodzi od miejscowości Zasław.

od Zasławia pobrali swoje nazwiska m.in.:
 

David Zaslav-sky (1880–1965) - działacz żydowski, bolszewik z Bundu, czołowy propagandysta sowiecki, przez dziesięciolecia redaktor Pravdy sowieckiej i Izwiesti Czerskiej i Wiertniczej.
 

Jesse Zaslav (1927-?) - znany w półświatku adwokat w Nowym Jorku, aktywny od lat 60.
 

David Zaslav (1960-) - dyrektor zarządzający w Discovery Inc. (właściciel WSI24)

Sprawa przejęcia TVN przez Discovery nie była procesem czysto biznesowym ale była powodowana polityką globalną w okresie po klęsce polityki resetu USA-Rosja, prowadzonej przez poprzednią administrację B.H.Obamy i po przejęciu władzy w Polsce w 2015 roku przez PIS z J. Kaczyńskim jako szefem PIS-u.

Administracja Obamy pomna na kłopoty jakich im dostarczał „niesterowalny” śp. Brat J. Kaczyńskiego (tak to określił J.K. w wywiadzie dla „Do Rzeczy”, powołując się na amerykańskie analizy), postanowiła umieścić w systemie władzy powstałym po wyborach w 2015 roku swego rodzaju „bezpieczniki”, gdyby w jakim momencie także

J. Kaczyński szedł drogą swego „niesterowalnego” śp. Brata i by owe „bezpieczniki” mogły być używane w celu poskramiania zapędów J. Kaczyńskiego.

Takimi bezpiecznikami umieszczonymi w systemie władzy(media też są uważane „czwartą władzę) po 2015 roku były/są”

- Prezydent A. Duda, którego „wcisnęła” J. Kaczyńskiemu jako kandydata PIS na prezydenta administracja Obamy wraz z izraelskim Knesetem(uruchomiono go dla weta ustaw sądowych i ustawy degradacyjnej oraz IPN).

„Dziwnym” trafem, przedstawione poniżej „bezpieczniki” wykazują zbyt duże związki z A.Dudą.

Dziwnym trafem, to Michał Królikowski, były wiceminister w MS rządu PO-PSL kierowanym przez J.Gowina, został doradcą Prezydenta A.Dudy.

Publicznie krytykował zmiany w sądownictwie forsowane przez PiS, a po wecie prezydenta wobec dwóch ustaw sądowych doradzał prezydentowi Andrzejowi Dudzie w napisaniu nowych projektów dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego.

- J. Gowin „oddelegowany” z PO w drodze kombinacji operacyjnej w 2013 roku, by w w wyborach parlamentarnych ulokować go w koalicji z PIS-em(podobny zabieg do tego po wyborach z 2005 roku, gdy PIS-owi wciśnięto do koalicji SO i LPR, które w 2007 roku uruchomiono do rozwalenia koalicji i przejęcia władzy przez PO-PSL).

- Kamil Zaradkiewicz, który swoją pracę doktorską przygotowywał pod kierunkiem Marka Safjana, był w przeszłości pupilem prof. Andrzeja Rzeplińskiego w Trybunale Konstytucyjnym.

Postanowieniem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z 19 października 2010 został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz funkcjonowania orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, za osiągnięcia w pracy zawodowej(był to okres, kiedy B.Komorowski odznaczał ludzi zasłużonych podczas zamachu stanu z 10.04.2010 roku).

Po dojściu PiS do władzy w 2015 dokonał politycznej wolty. Stał się jednym z głównych autorów operacji obliczonych na przejęcie przez PiS kontroli nad sądownictwem(ta jego „polityczna wolta” jest bliźniaczo podobna do wolty J.Gowina w 2013 roku, polegającej na ewakuacji z PO do koalicji z PIS w 2015 roku).

Jego nominacji nie zatrzymała nawet krytyka ze strony posłanki PiS Krystyny Pawłowicz, która uważa go za „ideologa homomałżeństw”.

W mediach pada pytanie dotyczące K.Zaradkiewicza: czy to jest „Najemnik PIS?” a ja pytam: czy to jest: „koń trojański totalnej opozycji?”.

- w związku z przejęciem władzy w 2015 roku przez PIS i przejęciem kontroli nad mediami publicznymi, dla utrzymania wpływu na polską opinię publiczną, zdecydowano o przejęciu kontroli nad najpoważniejszym medium opozycyjnym(obok koncernu Agory będącej już pod kontrolą Sorosa) czyli TVN.

16 marca 2015 roku Grupa ITI i Grupa Canal+ sprzedała większościowy udział 52,7% w TVN S.A. za 584 mln euro grupie Scripps Networks Interactive.

Już 28 września 2015 roku(3 dni po wyborach parlamentarnych, wygranych przez PIS/ZP), amerykańska firma Scripps Networks Interactive ogłosiła, że skupiła wszystkie pozostałe akcje TVN, zostając tym samym właścicielem pełnych 100 procent akcji TVN.

31 lipca 2017 roku(czyli po przejęciu władzy w USA przez administrację D.Trumpa), firma Discovery Communications ogłosiła, że kupi Scripps Networks Interactive za 14,6 miliarda dolarów w ramach transakcji gotówkowej i akcyjnej.

6 lutego 2018 roku Komisja Europejska wydała warunkową zgodę na tę transakcję oraz odrzuciła wniosek Polski żeby decyzję w tej sprawie podjął krajowy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Warunkiem jaki postawiła Komisja Europejska jest udostępnianie przez Discovery Communications operatorom telewizyjnym stacje telewizyjne TVN24 i TVN24 BiS za „rozsądną cenę”.

26 lutego 2018 roku Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych zakończył postępowanie dotyczące kupna Scripps Networks Interactive przez Discovery Communications i nie zgłosił zastrzeżeń do tej transakcji.

6 marca 2018 roku Discovery Communication poinformowało o zakończeniu transakcji i tym samym przejęciu firmy Scripps Networks Interactive.

Firma ogłosiła też, że będzie działać pod nazwą Discovery,

Tym samym TVN trafiła na końcu we „właściwe” ręce, które sterują za ich pośrednictwem działaniami na rzecz destabilizacji sytuacji w Polsce czyli destrukcyjne działania Agory zostały silnie wzmocnione.

Brytyjski dziennik "The Guardian" poinformował 29 maja 2018 roku, że amerykański koncern medialny Discovery rozważa możliwość przeniesienia swoich europejskich operacji z Londynu do Warszawy lub Amsterdamu po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

Dlaczego administracja D.Trumpa, którą rząd PIS-u uważa za „strategicznego partnera” taką transakcję przyklepała(bo decyzji KE trudno się dziwić, gdyż otwarcie walczy z rządem PIS)?

Może interesy lobby żydowskiego w USA górują nad interesami aktualnej administracji USA, co potwierdzałoby znane stwierdzenie, że „ogon macha psem”.

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (11 głosów)

Komentarze

W każdym kraju następuje ścieranie się interesów różnych grup wpływów. Raz jedni są na górze raz drudzy. Tak w USA jak i w Polsce. Najlepsze byłoby ujawnienie opinii publicznej kto i za kim stoi. Aby było przynajmniej czytelne kto z kim walczy i jakie reprezentuje interesy. Niestety cała zabawa polega na tym, aby jak najbardziej zmylić opinię publiczną i z wrogów zrobić przyjaciół, a z sojuszników wrogów. Abstrahując  od tego kto za kim stoi ważne jest aby mieć świadomość nieustannego przepoczwarzania się wrogich sił.

Vote up!
12
Vote down!
0
#1628430

Prawda o rzeczywistości jest "liściem" z opowiadania  G.B. Chestertona pt. "Złamana szabla".

Ksiądz Brown pytał: „Gdzie mądry człowiek ukryje liść? I odpowiadał: W lesie. A jeżeli nie ma lasu? Wtedy mądry człowiek zasadzi las”.

W tym  obserwowanym procesie, odpowiednikiem ”liścia” jest prawda a odpowiednikiem „lasu” jest chaos w jego wieloaspektowym wymiarze a zwłaszcza w aspekcie informacyjnym.

 

Vote up!
10
Vote down!
0
#1628444

- albo żeby generowali ciągłe straty.

Oni są na naszym terenie i wystarczy umiejętne wpływanie na patriotyzm Polaków aby nie kupowali produktów reklamowanych u tefałenoskich bandytów.

To co słyszę o tych zbójach z tej bandyckiej stacji to by się wpisywało w cały ciąg agresywnych i zbrodniczych działań żydo-bolszewików.

Ja wiem jak ich wziąć za pysk ale nie mogę tu napisać bo są to metody bardzo skuteczne ale po za prawne.
Albo te tefałenoskie świnie będą się zachowywały godnie w naszym kraju albo trzeba się za nich wziąć porządnie.
Myślę że kibice mogli by im bardzo uprzykrzyć życie a Policji trzeba wydać rozkaz aby odwracała się plecami jak ktoś ich atakuje.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1628546

Do spowodowania generowania strat są również metody w pełni legalne i spokojnie można byłoby ich załatwić "w białych rękawiczkach". Tylko najpierw trzeba mieć tzw. polityczną wolę żeby to zrobić.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1628661

i prowadząca do jedynego wniosku - Polak nie powinien głosować w nadchodzących wyborach na Judę, a na jedynego kandydata Opcji Polskiej, nie zależnego od nikogo Krzysztofa Bosaka.

Vote up!
6
Vote down!
-4

antyleming

#1628563

           wypowiedziach jego partyjnych kolegów z tzw. ruskiej koalicji - zaprzyjaźnionych z rosyjskimi szpiegami, którym udzielają wywiadów w Moskwie! [sic!]

Vote up!
4
Vote down!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1628580

Ostatnie lata i miesiące pokazały prawdziwą twarz tych ludzi.

Bosak, wychowanek Giertycha, stoi tam gdzie Giertych z tą różnicą, że Giertych złożył w Gazecie Wyborczej samokrytykę i otwarcie przystąpił do totalnych sporo już lat temu a Bosak formalnie udaje Ruch Narodowy nie precyzując o który "naród" mu chodzi a w działaniach politycznych ręka w rękę idzie z totalnymi.

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1628583

Ostatnie lata i miesiące pokazały prawdziwą twarz tych ludzi.

Bosak, wychowanek Giertycha, stoi tam gdzie Giertych z tą różnicą, że Giertych złożył w Gazecie Wyborczej samokrytykę i otwarcie przystąpił do totalnych sporo już lat temu a Bosak formalnie udaje Ruch Narodowy nie precyzując o który "naród" mu chodzi a w działaniach politycznych ręka w rękę idzie z totalnymi.

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1628584

- nie potrafię wstawiać zdjęć na forum ale jak ktoś by zechciał mi pomóc to mogę powstawiać jako miniaturki i mógł by ktoś przenieść na forum do identyfikacji tych ruskich szpiegów z kofidencji.

Pamiętajcie że trzeba atakować te bolszewickie mendy ze szczególną siłą bo ich podszywanie się pod ruch narodowy to wyjątkowy podstęp i beszczelność z ich strony ale oni tacy właśnie są.

Cała ta ich pie*dolona komuna była zbudowana na fałszu i podstępie którą wzmaniali ludobójstwem i niebywałym okrucieństwem wobec nas Polaków.

Vote up!
4
Vote down!
-3

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1628589

"- nie potrafię wstawiać zdjęć na forum"

To proste.

Zdjęcie z Internetu:

- kopiujesz adres zdjęcia, potem w okienku komentarza klikasz ikonkę "obrazek" i po otwarciu wklejasz ten adres do ramki i klikasz "OK"

Zdjęcie z aparatu fotograficznego:

- wczytujesz go na dysk komputera, potem specjalnym programem(jest ich wiele, darmowych) umieszczasz na serwerze w Internecie i z zapisanym tam adresem  zdjęcia postępujesz j.w.

 

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1628627