Czy wyobrażacie sobie wybór między Arłukowiczem a Szumowskim?

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Opozycja już się cieszyła, już witała się z gąską, po wczorajszym pierwszym głosowaniu nad przeprowadzeniem korespondencyjnym wyborów prezydenckich w dniu 10 maja.

Opozycja wpadła w jakąś ekstazę po zremisowanym głosowaniu, co de facto oznaczało przegranie tego głosowania przez Zjednoczoną Prawicę, do czego przyczynili się min niektórzy posłowie Gowina  i sam Gowin, ale polskie przysłowie mówi „ nie chwal dnia przed zachodem słońca”, tak też się stało  w Sejmie.

Ale po ogłoszeniu przerwy i ogłoszeniu drugiego głosowania projekt zdobył wymagającą większość i zatwierdził projekt ustawy o głosowaniu korespondencyjnym, a przewidując obstrukcję Senatu i marszałka Koperty upoważnił  Marszałek Sejmu  Elżbietę Witek do przełożenia głosowania o tydzień lub dwa, a wydawałoby się że  marszałek Senatu zwolennik kopert będzie popierał głosowanie korespondencyjne czyli w kopertach.

Opozycji zależy na jednym, żeby nie było stabilnej większości, wyboru prezydenta, a Polska  ma się pogrążyć w chaosie politycznym, ekonomicznym i epidemiologicznym.

Opozycji nie zależy na Polsce tylko na władzy, opozycji marzy się, żeby rządzący zachowywali się tak, jak osoba , która wpadła w ruchome piaski i czym bardziej się rzuca i próbuje wydostać tym bardziej ruchome piaski tę osobę wciągają.

Opozycja chce żeby tak się stało z Polską a mutacja FJN ( Frontu Jedności Narodu) obecnie FJO ( Front Jedności Opozycji) gdzie proniemiecka PO , idzie ręka w rękę, z postkomuchami z Lewicy, tęczowymi chłopami od Kosiniaka i od Kamysza, oraz ruskimi onucami. Rzeczywiście niemal tęczowa koalicja.

Obecny min zdrowia prof. Szumowski robi co może i tylko Bogu można dziękować, że w tym trudnym okresie mamy takiego ministra, a porównując prof. Szumowskiego do np. min Kopacz, która w czasie epidemii świńskiej grypy, w czasie której zachorowało ponad  130 tys. osób a zmarło ponad 180 nie dość, że ukrywała dane o skali tej epidemii, to pytana przez reportera mówiła, bądźcie szczęśliwi i cieszcie się wiosna i jako min zdrowia jedyna w Europie nie kupiła szczepionki przeciwko świńskiej grypie.

Inna gwiazda min. zdrowia Arłukowicz, były komuch, którego „kupiła” PO dając mu resort zdrowia, w opinii wszystkich zainteresowanych był najgorszym min. zdrowia po 1989 r. To za jego kadencji likwidowano albo prywatyzowano szpitale, to za jego kadencji likwidowano laboratoria, których tak dzisiaj brakuje, to za jego kadencji dramatycznie zmniejszono i usankcjonowano skandalicznie niskie normy zatrudniania pielęgniarek na oddziałach i wreszcie to za jego kadencji w 2014 tylko Polska i Finlandia nie przystąpiła do porozumienia o zakupach sprzętu na wypadek pandemii, co skutkowało w czasie wybuchu pandemii koronawirusa i konieczność kupowania potrzebnego sprzętu na wolnym rynku.

Czy wyobrażacie sobie państwo w tym trudnym okresie dla polski i jej obywateli na stanowisku min zdrowia takie persony, jak Kopacz lub Arłukowicz?

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (11 głosów)

Komentarze

Zamach stanu władzy, która ma władzę, żeby mieć władzę, którą już ma, gdyż chce władzy, którą już dostała w demokratycznych wyborach, a teraz chce ją sobie odebrać, żeby znowu ją mieć, choć ją ma.

Jednak wychodzi na to ze bycie politykiem w Polsce to parszywe zajęcie, nagle musisz popierać to, czemu się głośno sprzeciwiałeś kilka lat temu, podczas gdy twoi przeciwnicy sprzeciwiają się temu, co kilka lat temu popierali. I taka zabawa trwa od jakichś kilkunastu dni, regularnie przy różnych sytuacjach.

 

ps.

"Wciąż nie uważam za konieczne wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, chociaż mamy klęskę żywiołową. Jej wprowadzenie oznaczałoby bowiem przesunięcie wyborów".
Donald Tusk 06.06.2010

 

https://twitter.com/i/status/1247452791884394496

Vote up!
7
Vote down!
0
#1625082

Po tym Twoim pierwszym akapicie, wszystko mi się pokalapućkało.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1625088

   Witaj! Ja bym się tak bardzo jeszcze nie cieszył. Podobno vice partii  "Razem" Gowina, nie pomnę nazwiska, wczoraj w Polsacie miał stwierdzić, że propozycja ustawy PISu po zwrocie z Senatu do sejmu, nie będzie tym razem w głosowaniu poparta przez ich ugrupowanie. Szok! Wtedy nam zostaje najdalszy termin, tj. sobota 23 maja i wybory przy urnach, z wyłączeniem tylko seniorów, którzy mogą głosować korespondencyjnie. Widzę, że Gowin nie odpuszcza, kopiąc nas po łydkach, bo oni dalej chcą zmiany konstytucji, co z góry jest nierealne. Coś jest na rzeczy, bo ich wiceminister podał się do dymisji. Zrobiło się gorąco i cała nadzieja w Jarosławie. Pozdrawiam!

Vote up!
4
Vote down!
-1

ronin

#1625186

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1625097

Są też ludzie, którzy mówią, że ziemia jest płaska.

Vote up!
8
Vote down!
-3
#1625098

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1625187

"Słuchając wystąpienia Premiera Morawieckiego można odnieść wrażenie, że celem władzy jest jedynie ukrycie zbyt późnej reakcji, braku przygotowania do epidemii i braku pomysłu jak zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo Polaków również po koronawirusie.".

Czyli, że... Włochy, Hiszpania, UK, Niemcy koronawirusa powitały przygotowane i zmobilizowane, w pełnej gotowości bojowej. 

https://twitter.com/EwaKopacz/status/1247099110836047874 

 

Pozdrawiam.

 

Vote up!
11
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1625107

można odnieść nieodparte wrażenie, że jej IQ mieści się w granicach 40 - <70.

Howgh,

Vote up!
8
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1625109

Proszę nie zawyżać.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1625122

Tak masz rację, Włochy, Hiszpania, Francja, były przygotowane jak cholera, wg. tej pani.

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1625121

D.Tusk:

-Po co Głosowanie Korespondencyjne w Polsce skoro jest w Niemczech

-Po co Poczta Polska skoro jest Deutsche Post

-Po co Wybory Prezydenckie 2020 skoro jest Kanclerz Niemiec

-Po co Centralny Port Komunikacyjny skoro jest lotnisko w Berlinie

 

Najgłupsza Opozycja na Świecie chodzi i opowiada jak to Polacy nie chcą PiS-u i PAD jak wielką wygraną zrobi Kidawa-Prompter czy Szymuś z TVN-u i jak dyktatura PiS-u chcę zrobić Wybory Prezydenckie2020 to mówią że oni  nie chcą
Co za tępa to opozycja

 

Vote up!
11
Vote down!
0

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1625114

Głupich nie sieją sami się rodzą, ale co z tymi co głosowali na głupich?

Vote up!
10
Vote down!
0
#1625124

Donald Tusk być może stoi również i za tą "perełką" Komisji Europejskiej: 

"(...) Dyrekcja Generalna KE ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO) skierowała do władz Polski list, w którym domaga się rzetelnego informowania „o zaangażowaniu europejskich funduszy strukturalnych w zwalczanie pandemii koronawirusa”. Eurokraci zauważyli bowiem „tendencję do pomniejszania roli Unii, relatywizowania jej pomocy, a często całkowitego pomijania”. Jesteśmy jedynym krajem UE, do którego takie pismo zostało skierowane. (...)"

https://wpolityce.pl/polityka/494396-premierze-i-ministrze-zdrowia-zacznijcie-chwalic-ue 

https://wpolityce.pl/polityka/494501-dziekuje-ci-unio-wlasciwie-na-tym-moglbym-poprzestac 

Pozdrawiam.

Vote up!
9
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1625131

Rząd powinien odpowiedzieć " walcie się".

Vote up!
10
Vote down!
0
#1625141

Rząd powinien odpowiedzieć " walcie się".

Vote up!
7
Vote down!
0
#1625142

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika SolidarnyX został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Kpcz, rłkwcz - wybrłś jdnych z njgrszych w hstr przcwstwsz m Szmwskg? Hh, t tylk pkzj jk nsk sm cnsz bzczlng łgrz Szmwskg, który jszcz pr tygdn tm prnczył, ż msczk nc n dją n w p c ldz j kpją, trz chc wprwdzć bwązk nszn msczk ( t tylk jdn z wl jg dblnych dcyzj).

Vote up!
1
Vote down!
-8

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1625144

Izraelski minister zdrowia, który twierdzi, że koronawirus jest „boską karą” za homoseksualizm, wypadł pozytywnie na testach na COVID-19

 

https://t.co/xd2IfBh2lC?amp=1

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1625145

w tych czasach :-))

Vote up!
6
Vote down!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1625148

choć nie jestem do końca pewien, dla kogo omawiany tak naprawdę pracuje. Instynkt.

Vote up!
2
Vote down!
-1

yenom

#1625173