Sprofanowano Krzyż Trzeciego Tysiąclecia w Bielsku-Białej

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Nazwa serwisu: 
[RADIOMARYJA.PL]
Cytat: 

Na wzgórzu Trzy Lipki w Bielsku-Białej nieznany sprawca sprofanował Krzyż Trzeciego Tysiąclecia. O sprawie poinformowała bielska policja. Osoba, która dopuściła się tego incydentu, zachlapała czerwoną farbą cokół i znajdującą się na nim tablicę z wizerunkiem i słowami papieża Jana Pawła II.

Dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. prof. Waldemar Cisło podkreślał w Radiu Maryja, że nie możemy być obojętni i milczeć, kiedy dochodzi do takich przypadków bezczeszczenia naszych świętości.

– Milczenie? To forma przyzwolenia. Te środowiska sprawdzają, jak daleko mogą się posunąć, a my chrześcijanie czasami mamy postawę: „Przepraszam, że żyję”. Inni będą nam wchodzić na głowę, pluć na nas, obrażać, a my będziemy mówić, że nic się nie stało. Nie! Nie wolno! Proszę zwrócić uwagę, że jeśli profanuje się symbole religijne, to zazwyczaj dotyczy to chrześcijaństwa – zaznaczył ks. prof. Waldemar Cisło.

Profanacja Krzyża Trzeciego Tysiąclecia w Bielsku-Białej to już drugi przypadek zniszczenia obiektu religijnego w okolicy tego miasta w ostatnich dniach. W sobotę policja informowała o dewastacji liczącej 136 lat kapliczki w lesie na Przełęczy u Panienki nieopodal Chrobaczej Łąki w Beskidzie Małym.

Policja w tej chwili ani nie potwierdza, ani nie wyklucza, że obie te profanacje łączą się ze sobą.

Ocena wiadomości: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:3)

Komentarze

Wy, obrońcy postępowań dyscyplinarnych wobec prof. Budzyńskiej. Zwracam się do anonimowych pałkarzy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1617292

zadowolony z profanacji Krzyża. Ohydne.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1617309

Śmiecie to jest śmiecie i nic tego nie zmieni. Jak rodzice nie wychowali to i ks. prof. Waldemar Cisło ich nie nauczy.

Bić i słuchać czy żyje jak mawiał moja Babcia szlachcianka. W ramach samoobrony zalecałbym wzorem naszych żołnierzy z NSZ – po 20 kijów na gołą dupę – jako środek wychowawcy krótkoterminowy. Piszę od lat, że najlepsze lekarstwo na wszelkie śmiecie i to bez skutków ubocznych to wg rozdzielnika NSZ – dostać 20 kijów na gołą d…. Tak dla napomnienia. Po tygodniu ewentualna poprawka. I tak aż do skutku. Aż zmądrzeje. Chrystus kiedyś osobiście wybatożył przekupniów w świątyni jerozolimskiej.
LGBT to wirus aplikowany światu przez żydów (wszyscy co propagują tę dewiację w Polsce to są żydzi! zastanawiające?). Nie ma żadnego LGBT - to zwyczajne grzeszne zboczenie które winno być surowo karane jak się afiszuje przed dziećmi (i dorosłymi też) oraz obnosi w świetle dziennym.

P.S. Stanisław Michalkiewicz powiedział: „Najzabawniejsze jest, że Episkopat zachęca cywilnych katolików, żeby angażowali się w politykę i życie społeczne. Ale kiedy się angażują w sposób, który nie pasuje żydowskiej gazecie dla Polaków i podnosi ona klangor, Episkopat zaraz podkula pod siebie ogon i przypomina o Chrystusie, co to kazał „nadstawiać drugi policzek” i tak dalej. Najwyraźniej zapomina, że polityka to nie jest schlebianie wszystkiemu; że to jest walka, w której wybiera się jeden kierunek, a pozostałe zwalcza. W tej sytuacji jest oczywiste, że katolicy, zwłaszcza ci, którzy próbują się w politykę angażować, nie mogą oczekiwać na wsparcie ze strony Episkopatu, który najwyraźniej nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że kiedy na pierwszej linii konfrontacji zabraknie tych, których dzisiaj wymownymi ustami przewielebnego księdza Pawła Rytela-Adrianika tak sztorcuje, to z agresywnymi sodomitami będzie musiał się konfrontować sam. Ciekawe, co im wtedy nadstawi.”
Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

panMarek

#1617421

ale zrozumiałe.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1617425

No pewnie że bicie śmieci i związek ze spiskiem żydowskim to zrozumiesz, skoro wygląda na część urojeń waszego uroczego rodzeństwa

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1617901

Mysle, ze gdyby zainstalowano, przy obiektach sakralnych i kapiiczkach w tamtej okolicy, ukryte kamery, mozna by zlokalizowac bisurmana. Takie kamery, dobrze zamaskowane, ustawiaja mysliwi, by wiedzec jakimi sciezkami poruszaja sie rozne zwierzeta. Po rozpoznaniu obwiesia, wystarczy pokazac go parafianom. Nie sadze by pozniej, zechcialo mu sie w dalszym ciagu, uprawiac ten proceder. 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1617925