45 % Polaków głosuje na "totalną" Z czego się cieszyć?

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Trzeba chyba zacząć od czegoś rozweselającego, bo czas jest paskudny. Dbają o to różnego rodzaju insekty, który zainsekciły nasze życie, oczywiście to publiczne. Ale najpierw dajmy spokój insektom. Są kąśliwe, ale nie niebezpieczne.  Otóż przeczytałem na Niezależna.pl, że „dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie, Jacek Jekiel, zamieścił na Twitterze bulwersujący filmik, w którym zestawił przywódcę włoskich faszystów, Benito Mussoliniego z prezydentem RP Andrzejem Dudą. "#Duda #Mussolini #Historia zawsze się powtarza jako farsa". A co powiedziałby on na to, że niektórzy ludzie są podobni do małpy, co mógłby zweryfikować łatwo spoglądając w zwierciadło? Niektóre wypowiedzi nie zasługują na żaden komentarz, a to tylko parabola, której zastosowanie należy do zainteresowanego.

            Takie farsy w wykonaniu owego dyrektora, to nic wielkiego. Coś innego niepokoi. „Jaką przyszłość po reformie sądownictwa wróży Polsce Małgorzata Gersdorf?   Skutki nowelizacji ustaw sądowych i sprzeczność między prawem polskim a unijnym prowadzić będzie do konieczności opuszczenia Unii Europejskiej - powiedziała dziś I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf podczas debaty nad tą ustawą w komisji senackiej.

(Niezależna. pl. 8 I 2020)

            „Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim. Głosujesz na nich? Masz prawo. Ale nie masz prawa dłużej udawać, że tego nie widzisz. Bo widzisz.”  To powiedział Tusk z miną co najmniej kreisleitera, który  stosownie do zarządzenia gauleitera Gdańska Alberta Forstera kiedyś zapowiedział Polakom, że skoro żyjąc na prastarej niemieckiej ziemi – Reichgau Danzig- Westpreußen – nie poczuwają się do niemczyzny,  będą przymusowo wysiedleni, mając 15 minut na spakowanie swego mienia. Prawo pozostania mają tylko spolonizowani Niemcy, czyli eingedeutschte. Ani pani Gersdorf ani pan Tusk tak bezwzględni nie są, choć podobnie jak ów kreisleiter zapowiadają wysiedlenie, tym razem całej Polski z Unii Europejskiej. Oni i im podobni pozostaną w Unii prawdopodobnie na zasadzie zasłużonych dla… chyba jednak, tym razem, nie Rzeszy, a Unii.

            Jak na to wszystko patrzeć? Ja, będąc dzieckiem szkolnym w czasie okupacji właśnie  na terenie owego Reichsgau-Danzig.Westpreußen dobrze zapamiętałem, jak wielu, zdawać by się mogło Polaków, robiło się eingedeutscht  (III grupa), by nie zostać wysiedlonymi. Widziałem też, jak w 1945 roku chodzili oni do Starostwa na tzw. rehabilitację, by odzyskać  polskie obywatelstwo. Pamiętam też jak w wiejskim sklepie przychodzili kupować Marmelade  (nur für Deutsche) i z pogardą spoglądali na Polaków przychodzących z miską po sfermentowany  Brotaufstrich (smarowidło na chleb dla Polaków). I jeszcze pamiętam, jak ich dzieci po 1945 roku zamieniły mundurek HJ na koszule i krawaty ZMP. Nie wiem z jakich Jeklów jest  ów dyrektor, jeśli z tych, których znałem, to bliżej im  było do Hitlera niż do Mussoliniego. Ale on chyba z innych.

            To wszystko co piszę, to jest rzeczywistość. Mało kto ją już pamięta, ale patrząc dziś na konduitę naszych posłów w PE i wielu polityków totalnej, obojętnie z jakiego ugrupowania, tę pamięć się odzyskuje.

            Jako ktoś całe życie związany z uniwersytetem zgorszony jestem  postępkiem Uniwersytetu Śląskiego, gdyż jak czytamy: „Dla wykładowcy socjologii Rzecznik Dyscyplinarny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zażądał kary nagany po tym, jak grupa studentów zarzuciła prof. Ewie Budzyńskiej, że na swoich wykładach rzekomo promuje „homofobię”, „ideologię anti-choice” oraz „poglądy radykalno-katolickie”.

            Nie przypominam sobie, by studenci w czasie PRL donieśli na wykładowcę, że prezentuje obce im poglądy, bo student jest, a przynajmniej powinien być na tyle dojrzały, żeby na tle wykładu formować własne poglądy. Oczywiście donosicieli także wówczas nie brakowało, ale robili to po cichu. Teraz się tym szczycą. Dlatego, zarówno owi studenci-donosiciele jak rzecznik dyscyplinarny posługują się gorszymi narzędziami dyskryminacyjnymi niż ongiś „jedyna siła przewodnia”. W końcu można to przełknąć, gdyż zawsze bywali na uczelniach homines et homunculi (mam nadzieję, że denuncjanci potrafią coś więcej niż kapować i to zrozumieją). Ale Uniwersytet operujący cenzurą, a przecież Śląski to nie wyjątek, bo były i inne podobne przypadki, Szczecin, Toruń – to jest dno.  Pamiętam, że w czasie rządów komunistycznych  usunięto chwilowo sporo profesorów, ale nie dyscyplinarnie, lecz z powodu różnic ideologicznych. Tak musiał opuścić katedrę prof. Konopczyński. Obecny Homoporządek nie ma tak zniuansowanych racji.

            Przypadki tu przytoczone smucą i niepokoją, dodając  jeszcze jedną kroplę goryczy do owej fatalnej „Konstytucji dla nauki”. Ale skąd biorą się u nas takie zdarzenia i ludzie będący ich autorami”. Popatrzmy na sondaż poparcia z 17 I 2020 r. PiS - 44 %, KO – 23 %, Lewica – 10 %, PSL-Kukiz – 7 %, Konfederacja – 5 % . W wyborach deklaruje w tym czasie udział 78 %.

            Okazuje się, że opozycja wszelkich maści ma 45 % poparcia, zatem o jeden punkt więcej niż ugrupowanie rządzące. W PE, jak i sejmie i senacie cała opozycja zgodnie usiłuje torpedować poczynania rządu. 

            Tusk, głównie dla zagranicy, tej lewacko-libertyńskiej, której opcje przyjęły też, jak widać, niektóre polskie uczelnie, oświadczył, że rządzący „niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim”. Nawet Wolna Europa nie oceniała tak rządów komunistycznych, jak pluje na obecne „totalna”. I to mówi Tusk, pod którego rządami złodzieje rozkradali państwo,  który nic nie zrobił, by zropiały wymiar sprawiedliwości choćby tylko podleczyć, bo potrzebował właśnie sędziów dyspozycyjnych, a gdzież było ich szukać jak nie w ongisiejszych  kadrach pezetpeerowskich? Tusk i jego formacja, która dzięki wyborcom ma marszałka senatu, który gwiżdże na prawo i robi tak, by poprzeć owe 45%, a ponieważ w polityce orientuje się, mniej niż przeciętny kowalski, przeto sądzi, że jest Piłsudskim.    

            To są fakty i nie wolno robić wierszówki na ich aż do znudzenia przypominaniu. Trzeba zająć się rzeczywistym problemem, a jest nim wprost samobójcza niedojrzałość dużej części Polaków, którzy zapomnieli wszystkie klęski, jakie na ten kraj spadły. Nie tyle z ręki zaborców, ile wskutek służalstwa wspierających ich kanalii. Zawsze potrafili się jakoś nazwać, „targowica”  czy  któraś tam volksgrupa, ale zawsze robili jedno: kąsali to, czego powinni bronić. I tak czynią w dalszym ciągu. 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (23 głosy)

Komentarze

Nawet ci, którzy zapomnieli wszystkie klęski, jakie na ten kraj spadły...i ci którzy byli świadkami klęsk ...czerpią informacje z portali, które służą wrogom Polski.

Zawsze potrafili się jakoś nazwać, „targowica” czy któraś tam volksgrupa, czy jakaś tam narodowa czy któraś tam gazeta polska....ale zawsze robili jedno: kąsali to, czego powinni bronić.
I tak czynią w dalszym ciągu.

Vote up!
11
Vote down!
-6

Verita

#1615564

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

I daltego od dzisiaj każdy!, każdy jeden zdrowo myślący Polak powinien podjąć akcję uświadamiania i propagowania na prezydenta pana Krzysztofa Bosaka w swojej rodzinie i wśród swych znajomych.
Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

Vote up!
4
Vote down!
-8

panMarek

#1615588

przeprosiny?

 

"Prawda" się sama zgłasza

czy za kąsanie przeprasza?

Vote up!
8
Vote down!
-6

jan patmo

#1615576

Nie lekceważyć M.K.Blonskiej i POKO
U nich im głupszy, tym lepiej. Bronek był prezydentem, Petru szefem partii, Borusewicz Marszałkiem Senatu, a Teresa Piotrowska Ministrem Spraw Wewnętrznych.Piszę zupełnie poważnie. Może być wiadro, oby nie Duda

Vote up!
11
Vote down!
-3

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1615591

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

5 lt przydnt Dd prktyczn nc n rbł pz mntżm Pln trz n 5 msęcy przd wybrm WLK R-BR. Wygłsz "strszn słw". Strch sę bć! Pmętmy zwtwn stwy nprwczj sądwnctw. Jk n tm był t był, l tt zwtwł NC WĘCJ N ZRBŁ tn prwnk d sdm blśc! nlgczn cły PS pd wdzą Przs-Sntr. Ktś sę jszcz n t nbrz?Józf Mckwcz zwsz psł mówł, ż tylk wln nczym n grnczn dysksj m sns. l kt trz czyt Mckwcz? Np Drg dnkąd? Dpwm prblm sądów Józfm Mckwczm z jg Drg dnkąd: „Dlczg bją – b mgą!” Dlczg brą? B mgą! Rzmc jż węcj?Józf Mckwcz – Drg dnkąd, cyt.: „- N bć! – krzyknął mlcjnt – żywg brć! l człwk jż drzył z góry w dół p czpc. Czpk zwsł n ch, tmtn wcąż p głw, p głw, p głw kłm! Pwł n wdzł węcj twrzy przyjcl. Dstrzgł tylk p rz sttn, jk sę pchylł, późnj cły zgął sę jkś w pół cł, włśn w jg strnę, jkby sę kłnł czy żgnł z dlk. – Czg… n… – wyszptł w przrżn Pwł – jg… bją?… – jk przz sn słyszł dpwdź Jdz: – B mgą, t bją.” ____________________________________________ pmętj PS-wszczk młym "mnsk" pmętj zbk, swj ncy w rzkrk. Wszk Dbr Zmn ksj tg pn (Mrk) Prwd w czy kl PSwsk mtl? Dlj przygłp, dj m p d....
Vote up!
3
Vote down!
-9

panMarek

#1615604

panie Marek w niektórych tych swoich wypowiedziach jesteś sobowtórem Grodzkiego. Czasami napiszesz pan coś rozsądnego ale najczęściej toś pan Grodzki. 

Vote up!
4
Vote down!
-1

lupo

#1615888

-
-
-
-
-
-
-
-

____________________________________________
I pamiętaj PiS-owszcziku o małym "minusiku"
I pamiętaj zboku, o swej onucy w rozkroku.
Wszak Dobra Zmian kasuje tego pana (Marka)
Prawda w oczy kole PiSowski matole?
Dalej przygłupie, daj mu po d....

Vote up!
1
Vote down!
-1

panMarek

#1615914

Niestety, te wszystkie komentarze dowodzą, że jest to droga do nikąd, nie tylko ta Mackiewicza. Zatem chyba tylko Bosak. Czyli głupoty tom kolejny, az się ktoąś zlituje i weźnie nas na garnuszek jak w 1795.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1615633

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jśl chdz prtl Nzlżn, swją ncść kzł ngś pszkwlm n wszystkch, którzy krytykją Dnls. Czy n czs by ksądz zczął wrszc dksztłcć tn prtl...zmst pbrć d nch nk? https://npprwn.pl/blg/wwl24/hrstrts-lswcz-kntr-brn-vl-blk-20-czyl-mrwk-kp-sln
Vote up!
4
Vote down!
-7

Verita

#1615662

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

za tę cierpką, ale jakże prawdziwą uwagę,
Pokłony

Vote up!
1
Vote down!
-3

panMarek

#1615708

Wlasnie o to sie boje Ksieze Profesorze. "Czyli glupoty tom kolejny, az sie ktos zlituje i wezmie nas na garnuszek jak w 1795." Ciesze sie tylko z tego, ze Korwin nie zostal kandydatem Konfederacji. Bosak jest dla mnie zbyt mglisty - malo wyrazny. Uwazam, ze Winnicki najlepiej umie bronic spraw oczywistych.

Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1615791

Niestety, te wszystkie komentarze dowodzą, że jest to droga do nikąd, nie tylko ta Mackiewicza. Zatem chyba tylko Bosak. Czyli głupoty tom kolejny, az się ktoś zlituje i weźnie nas na garnuszek jak w 1795.

A garnuszek to nie tylko papu, ale i w papu, jeśłi się będziesz wygłupiać

Vote up!
7
Vote down!
0
#1615634

Szanowny ks. Prof. Zygmuncie Zieliński z KUL dokładnie w punkt! Ale jest wielkie dobro z takiego obrotu sprawy! Otóż raz setny nie możemy się bezkarnie pysznić, że jesteśmy tak wspaniałym narodem, otóż nie jesteśmy! Co widać, słycha i dobrze czuć! Same Marsze Trzech Króli, Marsze Niepodległości, tudzież innych bez liku (Polacy się w tym kochają i specjalizują, to prawda w tym akurat jesteśmy dobrzy), absolutnie nie wystarczą. I jeżeli ta zdrowa część narodu, ta katolicka i prawa strona narodu dobrowolnie nie zrezygnuje z tej chorej dumy i patosu, nie zabierze się solidnie znowu do roboty, a raczej zacznie znowu od tak potrzebnej pracy organicznej, pracy znowu od podstaw, to tylko wtedy jest jeszcze dla nas nadzieja na normalną przyszłość. Inaczej znowu będzie tu i tam solidnie pozamiatane. Szczęść Boże. Pozdrawiam b. serdecznie

Vote up!
7
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1615649

Dlaczego ksiądz wprowadza czytelników w błąd? Jaka jest różnica między PO a Konfederacją powinien widzieć każdy, a więc od tych 45% należałoby odjąć te 5%. Przypuszczam, że Konfederacja chętnie weszłaby w koalicję z PiS, ale niestety sam prezes powiedział, że o jakiejkolwiek współpracy z Konfederacją nie może być mowy. Właśnie taka opozycja jak Konfederacja jest Polsce potrzebna, aby pokazywać Polakom jakie błędy popełniają rządzący i jakich obietnic nie dotrzymali, a nazbierało się tych błędów całkiem sporo.

Rządowi należy zawsze patrzeć na ręce, popierać wtedy gdy na to zasługuje, ale krytykować za błędy. Rządzący tępili Konfederację od samego początku jej powstania, tak jak gdyby to ona była największym zagrożeniem dla Polski, a nie "totalna" opozycja. Co do świadomości politycznej Polaków zgadzam się całkowicie, jest ona bardzo niska i to jest dużym zagrożeniem dla istnienia Polski. Mówi o tym Joanna Teglund w wywiadzie z nią sprzed dwóch dni.

Media przychylne rządzącym zajmują Polaków bzdurami i odwracają ich uwagę od prawdziwych zagrożeń i problemów. Przerabianie Polski na "polin" idzie pełną parą. W tym przerabianiu przoduje sam prezydent Duda, który do tej pory nie zrobił niczego dobrego dla Polski, wręcz przeciwnie. To właśnie jego należałoby zaliczyć także do "totalniaków".

https://www.youtube.com/watch?v=fGUjVFBuVug&fbclid=IwAR1WwyuWzCIWioSYGWh_-QMCZNu_KblJOLPmVGMLMbpk3nc_UVW_ALxbzCI

Vote up!
4
Vote down!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1615666

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie tylko tytuł jest niewłaściwy. Cały ogląd rzeczywistości PiSu i rządu jest niewłaściwy...ale to wpływ portalu Niezależna, który dezinformuje.

Konfederacji boi się nie tylko PiS...ale przede wszystkim Niepoprawni, szczególnie ci, zainfekowani socjalistyczną ideologią PiSu.

Vote up!
4
Vote down!
-5

Verita

#1615667

Dobrze, ze widzisz niechec Prezesa i PiSu do Konfederacji. Przeciez wyraznie widac, ze PiS i PO kreca sie bezradnie w kolko, jak pies za swym ogonem, z wielka szkoda dla Polski. PiS powinno postawic na mlodych, a nie ich zwalczac. Skostniale kadry PiS az sie prosza o wymiane. Oprocz totalnych durni, wielu wrogow Polski widac w samym PiSie - przykladem Gowin. I nie on jeden.

Ja tylko nie potrafie zniesc, kiedy niektorzy z Konfederatow, bezmyslnie i bez powodu obrazaja przedwojenna Polske, zamiast byc dumnymi z jej osiagniec. Zamiast sie uczyc o tamtych czasach, przejeli z mysli Dmowskiego tylko bezgraniczna, slepa nienawisc do Sanacji i pluja na swoja Matke Polske.  

Vote up!
1
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1615794