Geniusz Grodzkiego, czyli „travail privé"

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Śmiały program Platformy Obywatelskiej, czy jak się ona teraz nazywa po kolejnych „zjednoczeniach” – niestety nie został zrealizowany. Platforma przegrała kolejne wybory, więc nie udało się jej jedną ustawą zlikwidować Centralne Biuro Antykorupcyjne i wszystkie zmiany które wprowadził PIS.

Jak jednak zlikwidować podejrzenia o korupcję wysokich funkcjonariuszy Platformy Obywatelskiej, gdy CBA niestety dla PO nadal istnieje?

I tu dochodzimy do genialnej metody, opanowanej do perfekcji przez doktora Grodzkiego – zatrudnionego ongiś w państwowym szpitalu na stanowisku ordynatora. Wystarczyło założyć prywatny gabinet, czyli „travail privé" ze słynnego skeczu o hydrauliku z czasów PRL-u! Tę metodę zaznaczmy sobie, jak kultowy Jasiu (Wiesław Gołas) wężykiem, zgodnie z poleceniem pana majstra Kobuszewskiego….

Obecny marszałek najjaśniejszego Senatu RP nie jest zapewne jedynym doktorem Żywago-tówka, który pracę w państwowym szpitalu twórczo połączył z „travail privé". Wystarczyło założyć gabinet prywatny, w którym załatwiane były sprawy związane z operacją w państwowej służbie zdrowia i kasa sama płynęła od zrozpaczonych pacjentów - nie mogących doczekać się na operację!  Ten spontaniczny ruch prywatnych praktyk ordynatorów szpitali znany jest przecież w każdym mieście, gdzie jest szpital i zapewne doktór Żywago nie jest jedynym beneficjentem tzw. gospodarki „wolnorynkowej” Made in Poland.

Powiedzenie: „Powiedz lekarzu, co trzymasz w garażu” utarło się bowiem już na samym wstępie naszej transformacji i trudno dopatrywać się czegoś zaskakującego w garażu doktora Żywago. To Jaguar XT z 2016 roku, którym przybył ze Szczecina wprost na parking Sejmu III RP, genialny profesor.

Geniusz Grodzkiego polega na tym, że metoda na gabinet prywatny oddala wszelkie podejrzenia o korupcję:

- Tata wręczył profesorowi Tomaszowi Grodzkiemu pieniądze w kopercie – chodzi o 2 tysiące złotych- pyta dziennikarz

- Niech pan powie dalej: Wręczył w gabinecie prywatnym. Można w gabinecie też pracować dla idei, ale to nie było w szpitalu… - wyjaśnia zdumionemu dziennikarzowi WP.pl marszałek Grodzki i wszystko staje się takie proste!

Wystarczy teraz, że prezydent miasta założy gabinet prywatny, gdzie rozpatrywać będzie podania deweloperów i CBA będzie bezsilne! Kiedy deweloper wręczył prezydentowi pieniądze w kopercie – chodziło np. o 200 tysięcy złotych, wystarczy odpowiedzieć: „Wręczył w gabinecie prywatnym. Można w gabinecie też pracować dla idei, ale to nie było w urzędzie miasta….

Marszałek Grodzki jest więc jeszcze bardziej czysty niż łzy posłanki Sawickiej. Bo uniewinniona przez sąd posłanka wzięła kasę na ławce – w parku publicznym. Tym bardziej czysty jest profesor Grodzki, który w swoim gabinecie prywatnym bynajmniej nie pracował dla idei…

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

I tu zblizamy sie do podjetego juz wczesniej tematu: Jaki zawod jest w Polsce bardziej lub mniej doceniany?

Niestety pan Grodzki jest/byl lekarzem. Zaufania do tego zawodu prawie nikt nie ma, a my wiemy dlaczego.

Sama wprawdzie nigdy nikomu lapowek nie dawalam, i jakos przez zycie przebrnelam.

Mialam natomiast  sasiada, ktory mawial:"W Polsce to tylko ryba nie bierze".

Tak wiec malo kto wierzy w krysztalowosc pana senatora.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1612394

Jaki z Grodzkiego "KRYSZTAŁ", wystarczy popatrzeć w jego "krysztalowe" oczy!!!

Zaśpiewajmy sobie; ...czy te oczy mogą kłamać?  Co dzień napływają NOWE informacje o "czystych profesorskich rączkach " ....

Pozdrawiam serdecznie. 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1612396

Dzisiaj gdyby Śp. Bareja kręcił "Misia" to dialog w szatni miałby miejsce w szpitalu i zamiast "nie mamy pańskiego płaszcza i co mi pan zrobi" brzmiałby "wziałem kopertę i co mi zrobicie".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1612692

Ja nic nie rozumiem. Komorowski: maszynka do mięsa, mikser, mini wieża stereo, sztućce, mikrofalówka. Cimoszewicz: panele podłogowe, terakota, futryny, zlewozmywak. Grodzki: tylko koperty.

Jak taki facet bez wyobraźni i zmysłu poszukiwań mógł zostać Marszałkiem z PO

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1612697

To powszechnie stosowana praktyka w świecie wtajemniczonych, Znam ją również z autopsji!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#1612438

W ekstremalnej formie można wprost wrzucić pieniądze przez okno do samochodu. Dziwie się, że jeszcze nikt nie rozwinął patentu marszałka i nie stwierdził że żadnej korupcji we Włochach nie było. Acha - może chodziło o to że samochód biorącego burmistrza był jednak służbowy. 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1612441

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1612548

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Izby lekarskie do wymysł Cesarstwa Pruskiego sprzed ponad 100 laty. Służą one jedynie wielkiemu przemysłowi Big Pharma i reprezentowanym przez niego politykom, ścigają medyków, którzy mają odmienne zdanie na temat przymusowo wprowadzanych, nie wiadomo przez kogo opracowanych, tzw. procedur.

Aluminium jako adjuwant, powoduje uszkodzenie mózgu i inne uszkodzenia neurologiczne. Uszkodzenia te następują przy znacznie niższych dawkach, jakie rzekomo bezpieczne, otrzymują niemowlęta w szczepionkach.

Dlaczego w Polsce dopuszczono do sprzedaży pasty do zębów, pomimo zawartości w nich dużych dawek fluoru ? O toksyczności fluoru wiadomo było od dwóch pokoleń.

Dlaczego sądy lekarskie nie wytaczają procesów różnym "eksperymentatorom", realizującym tajne, zbrodnicze projekty broni biologicznej ?

Dlaczego wojskowe Izby Lekarskie nie podlegają cywilnym?

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=26763&Itemid=119

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1612652

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Problem polega na tym, że ciemny lud (naród polski) nie może pojąć, że taki PiS działa w zmowie z pozostałą częścią sitwy magdalenkowej. Nie może pojąć, że to tylko taki Teatrzyk Piątej Klepki dla niezbyt bystrych wyborców. 

Dla przykładu PiS już siódmy (2+5) rok pracuje nad “projektem ustawy o odpowiedzialności sędziów i możliwości ich ukarania”. Nie budzi żadnych podejrzeń 8 milionów wyborców PiS, ta 7-letnia ustawka z PO.

W przypadku gdy uda się niby coś przegłosować to wtrąca się tzw. Unia (mimo, że nie ma prawa i co zapisano w TL) i cofa te “wiekopomne zmiany”. I tak końca nie widać. A cimny lud po obu stronach barykady jest gotów oddać życie za jednych i drugich.

Przypomnę, że PiS pewne ustawy załatwiał w 24h i to z podpisem prezydenta. Ja już jestem za stary żeby się nabierać na to co “mówi” czy “chce” PiS czy jakiś jego koalicjant Ziobro. PiS jak PZPR jak mówi to mówi. Pusta dyskusja, bo liczą się tylko fakty. "Po owocach ich poznacie" mówi sam Bóg a więc nieomylnie. A owoce są takie, że oczy PiSiorów tylko szukają jakiegokolwiek żyda coby przed nim klęknąć lub mu coś oddać a każdy kto się temu sprzeciwia to ląduje tak jak Stanisław Michalkiewicz w milionowych długach ni z tego ni z owego. Dlatego takim nieszczęściem dla PiS i żydów jest dostanie się do Sejmu 11 z Konfederacji "którzy mówią ludzkim i polskim głosem" i co tak wzburza np. ambasadora państwa Izrael (mówił o tym kilkukrotnie mieszając się w wewnętrzne sprawy drugiego państwa). 

PiS to Magdalenka w czystej - choć zakonspirowanej przed wyborcami - postaci.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

panMarek

#1612660

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1612603

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisał rozporządzenie PEM, a asygnował je minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Zwiększa ono dopuszczalne poziomy pól elektromagnetycznych w środowisku nawet 100 razy. Wszystko po to, by operatorzy mogli zbudować infrastrukturę dla sieci 5G.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1612655

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Je voie que t'aime gratter dans la merde !

C'est aussi le travail privé !

Brrrrrrrrrrrrrr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-6

H44

#1612646

Koprofilia i obsceniczna tematyka to choroba. W tej podsufitce to Ci się już wszystko zlasowało!

Ale ten blog to nie miejsce do leczenia takich zaburzeń!

Spadaj z blogu! Szybko!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1612693

jest sama biegunka, "zlam sie" pod choinka....

feeeeeeeeeeee

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

H44

#1612748

... 500+ (najlepiej w dolarach USD) ...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ke-fas

#1612677

....... to i tak nikt mi nie uwierzy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1612691

Tomasz Grodzki do roku 2016 byl dyrektorem szpitala. Musial laczyc ta funkcje z praca spoleczna, poniewaz w 2015 roku zostal Senatorem. Od zakonczenia praktyki lekarskiej uplynelo juz trzy lata (prawie cztery), gdy nagle okazalo sie, ze jest podejzany (pomawiany?) o korupcje. Znalazlo sie nawet kilku swiadkow. Glownie kobiet. Nie zdziwie sie, kiedy jeszcze jakas Kasia przypomni sobie, ze prof. Grodzki molestowal ja przed dwudziestu laty. Takie molestowanie bardzo fatalnie odbija sie na zdrowiu psychicznym niektorych kobiet. Przez wiele lat wprost nie moga zapomniec i przezyc tego, ze przestano je molestowac. Dlatego zwykle prosza sad, by zrekompensowal im, ich olbrzymie straty moralne.

Wydaje mi sie, ze jezeli ktos spotkal sie z faktem jakiegos przestepstwa, to powinien natychmiast zawiadomic o tym policje.

Jezeli czeka z tym latami, wydaje mi sie to bardzo podejrzane.

Dlatego, zamiast przylaczac sie do nagonki, poczekam, az sprawa bedzie wyjasniona przez powolane do tego sluzby.  

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613005