100 lat niech żyje nam Jarosław Kaczyński.

Obrazek użytkownika norwid
Kraj

Dołączam się do życzeń sztabu wyborczego PIS. Niewątpliwie prezes Kaczyński jest sworzniem nie tylko polskiej prawicy ale i architektem polityki państwa. Z jednej strony skromność i minimalizm, benedyktyńska skrupulatność i prostota słowa godna kardynała Wyszyńskiego. Z drugie strony miłość do Polski, bezkompromisowość w walce z korupcją we własnym środowisku politycznym. Ten polityk swoją życiową postawą przekonuje mnie bardziej aniżeli jakikolwiek inny i kiedy go zabraknie państwo czeka trzęsienie ziemi.

 

Ciekaw powyborczych opinii prześledziłem różne fora, wysłuchałem dialogów i w zasadzie dostrzegłem jedną zajawkę słuszności obecnej sejmowej arytmetyki. Otóż w programie „w tyle wizji” z 14.10.2019 Ziemkiewicz na pretensje widza że Konfederacja nie była prezentowana w TVP dał jedyną rozsądną acz przewrotną odpowiedź. Stwierdził że gdyby była prezentowana w publicznej TV to na pewno Korwin strzeliłby gafę i do sejmu by nie weszli.

 

Ja twierdzę coś więcej. Uważam że Kaczyński wpłynął na taki bieg rzeczy celowo. Celowo dążył do nieobecności Konfederacji w TVP aby tym sposobem uwypuklić ich anty-systemowość. Jestem przekonany że Kaczyńskiemu zależało na tym ugrupowaniu politycznym w nowej kadencji Sejmu. Jest to podyktowane sytuacją międzynarodową RP szczególnie w UE ale i w relacjach z USA. Gdyby bowiem PIS uzyskał wynik wyborczy powiększony o wartość Konfederacji stałyby się zasadnym wszelkie asocjacje nazistowskiej partii NSDAP do dzisiejszej Zjednoczonej Prawicy RP. Parlament Europejski miałby pożywkę z porównań Kaczyńskiego z Hitlerem a wypowiedzi sodomity Timermansa byłyby niekwestionowane. Sankcje za teoretyczne łamanie praworządności w Polsce stałyby się faktem bo nikt w Europie nie chce 3 Wojny Światowej którą by pewnie wywołał nowy Hitler (czytaj Kaczyński).

Uważam zatem że obecność Konfederacji w Sejmie to majstersztyk Kaczyńskiego. On sam zaś nauczony polityką Orbana wyhodował sobie polski JOBBIK po to tylko aby w Europie PIS był postrzegany jako partia rozsądku i wyważenia. Prawicowe oszołomy i ekstrema – proszę bardzo – Konfederacja z liderem JKM który na jednym ze spotkań wyborczych nie ukrywał że gdyby wybuchła polsko-rosyjska wojna to stanąłby po stronie Rosji.

https://www.youtube.com/watch?v=MBI2mrMicQ8 (oglądaj od 8minut20sekund)

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)

Komentarze

- jeśli planem było wprowadzenie Konfederacji do Sejmu - samemu wystawiając się na porażkę (tylko 5 posłów przewagi) to nie było to rozsądne z każdego punktu widzenia.

Bezpieczny "zapas szabel" w Sejmie jest bardzo pożądany. Przyjdzie taki moment że Pan Kaczyński będzie musiał odejść (wszyscy gramy w tej sprawie "do jednej bramki" jak i Pan Szyszko) - i dobrze by było aby Polski samolot nie leciał bez pilota trzymającego stery.

Naturalną osobą którą widzę jest Pan Premier M.Morawiecki i bezkolizyjne przekazanie mu steru władzy PiS-em (można to było zrobić przed wyborami i przybyło by z 3% głosów) - aby nie było turbulencji to najlepszy z możliwych momentów. Dla mnie to będzie "papierek lakmusowy" czy naprawdę widzimy sprawy dalej niż cztery lata kadencji Sejmu.

Chciałem tu coś jeszcze dopisać ale to taktownie przemilczę........................

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1606381

Stając do wyborów PIS wystawiał się na porażkę tak czy siak, stąd apele Jarosława Kaczyńskiego o frekwencje. Również on, nie kto inny powiedział że na 55% przyjdzie czas. Zanim to jednak nastąpi mam nadzieje że Gersdorf zostanie wymieniona na lepszy polski model prezesa SNu. Kiedy to stanie się faktem - jak domino powolutku nastąpi wymiana kadr niższych instancji. To bardzo ważny element polityki państwa - bez niego niema szans na kolejną piątkę Kaczyńskiego- sbecja-cela+ itd..

Co do Morawieckiego - przeszedł czas próby obronną ręką. Radzi sobie międzynarodowo, ma charyzmę i wyrobioną pozycję. W innej konfiguracji sejmowej byłby wystawiony na Prezydenta, a tak pozostanie jak jest. Ma jednak jedną wadę - miałkie przemowy, być może z powodu wypalenia i zwykłego zmęczenia. Nie słyszałem u niego również iskry geniuszu w ocenie sytuacji politycznej - co u Kaczyńskiego jest normą. Dlatego myślę że Morawiecki jest dobrym politykiem ale nie genialnym. Poza tym Ziobro nie będzie się go słuchał a Gowin zacznie swoje numery kasowe ze stołkami. .. Może Terlecki mógłby zastąpić Kaczyńskiego.

Co do słuszności mojej oceny nowego Sejmu przekonamy się 11.11.19. Jeśli będzie państwowy Marsz Niepodległości - nie miałem racji. Jeśli jednak będzie to wyłącznie marsz narodowców i szambo Rafał rozwiąże zgromadzenie po godzinie - każdy będzie wiedział że norwid jest prorokiem ;p

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

norwid

#1606469

To tylko jeden kwiatek z charyzmy!

https://buzz.gazeta.pl/buzz/56,156947,23973268,za-po-nie-bylo-drog-i-mostow-premier-prawie-nie-klamal-wiec.html

A poza tym zgoda... przewody hahhhaaa.

https://niezalezna.pl/286946-co-by-wyszlo-gdyby-naciac-brzytwa-reke-premiera-j-kaczynski-opowiedzial-dowcip-krazacy-w-pis

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1606848

Jeśli rzeczywiście taki był zamiar Jarosława Kaczyńskiego i otoczenia prezesa PIS, na co wiele wskazuje,  byłoby to genialne posunięcie. Zresztą nie pierwszy raz Jarosław Kaczyński, wcale się z tym nie obnosząc, prezentuje się (choć nazywany "kurduplem") w  porównaniu do totalnej opozycji (i nie tylko), jak gigant wobec ujadających kundli!

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1606424

Ukłony panie Janku.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1606470

"kurdupel" (chyba się zagalopowałeś?) i "gigant" to się wyklucza?

PS

Jaśko - już lepiej pisz swoje rymowanki bo to się "kupy" nie trzyma!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

casium

#1606851

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1606448

Wpier..l jaki PiS spuścił PO ma jeszcze jeden wymiar.
Międzynarodowy a szczególnie europejski.Bruksela, Niemcy i Francja dostały mocnego kopa.
Rosja i globaliści od Sorosa też nie mogą być zadowoleni.
Wygrała cywilizacja łacińska i chrześcijańska

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1606449

Ja bym to raczej widział odwrotnie. Ów wpie.. jest raczej lokalny - PIS poza małymi wyjątkami odzyskał zachodnią Polskę. To zaś oznacza że w niedalekiej przyszłości po zmianie prezesa SN zacznie się pucowanie lokalnych sitw suto dotowanych przez kanclerza Niemiec. Wtedy dopiero Bruksela, Niemcy i Francja dostaną kopa jak się patrzy. Kolejnego kopa dostaną jak ruszy CPK. Jestem optymistą jeśli chodzi o najbliższe 4 lata.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

norwid

#1606471

100 lat - to za mało aby wypalić "ogniem i mieciem" u-becję i ich ( nie tylko ) resortowe dzieci . Kto  po Panu Jarosławie ???

Jak na-razie nie widać (następcy) ...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

ke-fas

#1606515

Dzięki Bogu, Wielce Szanownemu Panu Jarosławowi Kaczyńskiemu dobrze służy - dobre służenie Polsce.

Pan Jarosław Kaczyński maszerując drogą Wielkiego Męża Stanu, z biegiem lat dobrzeje, w zdrowiu i życiu, nabierając sił, regenerując swoją energię i generując energię polityczną w milionach Polaków – inteligentnie Łączących poprawę Swojego Życia z pomyślnością dowodzenia Polską, którą owocnie Żyje Pan Jarosław.

Pozdrawiam.

J. K.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1606559