Co będzie za cztery lata?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Trzeba spojrzeć na wynik wczorajszych wyborów trochę szerzej i globalnie.

 

Teza

 

Platforma Obywatelska się rozpadnie a jej koalicjanci przejdą do Lewicy. Przepołowiony na pół dzisiejszy elektorat PO niemal po równo podzieli się na sympatyków PiS i właśnie Lewicy. Na polskiej scenie politycznej zostanie PiS, PSL oraz Lewica. Konfederacja może się umocnić i stanowić pewną alternatywę dla PiS-u po prawej stronie sceny politycznej podobnie jak Jobbik na Węgrzech. Są jednak pewne warunki: budowa struktur oddolnych tej partii i liberalny kościec ideologiczny oraz odejście od totalnej krytyki PiS-u i wzmacniania w ten sposób strony lewicowej (lewackiej).

 

Pozostanie więc wstępnie następujący układ sił: PiS, Lewica, PSL i Konfederacja.

 

Jak jeszcze spoglądać dalej to na polskiej scenie politycznej pozostaną tak naprawdę dwa obozy polityczne: prawicowy (konserwatywny) reprezentowany przez PiS i lewicowy (lewacki) reprezentowany przez Lewicę, przy czym należy odejść już od tego już tradycyjnego podziału.

 

Uzasadnienie

 

Żeby w jakikolwiek sposób udowodnić moją tezę należy spojrzeć globalnie na europejską a nawet światową scenę polityczną.

 

Wyraźnie tam oś sporu staje się ideologiczny. Następuje polaryzacja społeczna polegająca - z jednej strony - na promowaniu marksistowskiej rewolucji kulturowej (m.in. multikulturowość, gender, likwidacja państw narodowych, wolny dostęp do aborcji na żądanie, możliwość eutanazji i zawierania związków homoseksualnych oraz adoptowania przez te pary dzieci, walka o możliwość in vitro dla lesbijek, propagowanie ateizmu i ruchów LGBTQ+, nacisk na powstanie nowego nihilistycznego człowieka przyszłości) a - z drugiej strony - na obronie tradycyjnych wartości etyczno-moralnych wynikającej bezpośrednio z chrześcijaństwa.

 

Jest to więc wojna dwóch wzajemnie wykluczających się cywilizacji ideologicznych, które promują i akceptują lub nie - marksistowską rewolucję kulturową opartą na ideach Szkoły Frankfurckiej, A. Gramsciego, A. Spinelliego i innych komunistów kulturowych.

 

Wobec powyższego uważam, że i w Polsce będzie podobnie. Widzimy to ostatnio na co dzień... te wszystkie Marsze Równości ideologicznych ruchów LGBTQ+, pomysły na legalizację związków homoseksualnych z możliwością adoptowania dzieci, atak na wiarę chrześcijańską, ale też na każdą inną monoteistyczną, dążenie do rozbijania rodziny, seksualizacja dzieci, itd.

 

Naprzeciw tego staje obóz konserwatywny chcący zachować tradycyjne wartości i jest przeciwny jakiejkolwiek "czerwonej czy tęczowej zarazie".

 

Platforma Obywatelska jest partią bezideową, partią władzy bez jakiegokolwiek kośćca wartości, które spajałyby jej członków i zwolenników. Dotychczas jedynym ich spoiwem i fundamentem było nienawistne kontestowanie PiS-u (polityka antypisu, polityka totalnej opozycji, ulica i zagranica), co już się niemal wyczerpało a na pewno za cztery lata wyczerpie całkowicie. Nie mają żadnego programu i nie będą go w stanie zbudować.

 

Spór ideologiczny, spór o wartości będzie narastał i wtedy to PiS i Lewica będą stać naprzeciw siebie.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

 

P.S.1

W powyższej krótkiej analizie pominąłem cały obszar związany z NWO (Nowym Porządkiem Świata) i budowy Jednego Państwa Światowego.

 

P.S.2

Według danych PKW z 72% obwodowych komisji wyborczych ( z godziny 08.15) w wyborach do Sejmu Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 5 537 844 głosów, co daje mu 45,81 proc. poparcia. Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni zdobył 3 077 993 głosy - 25,46 proc. poparcia. Na kandydatów Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej zagłosowało 1 439 256 osób, co daje mu 11,90 proc. poparcia. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskał 1 083 783 i - tym samym - 8,96 proc. poparcia. Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość - 811 014 i 6,71 proc. poparcia.

 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:10)

Komentarze

Jachira będzie miała 4 lata więcej, jak przetrwa; Czarzasty będzie mógł mniej: zęby Schetyny stracą blask ( jak to w przyrodzie ze szczękami bywa; Zandberg wywichnie szczękę, jak sie tak szeroko bedzie cieszył, jak do sera; Basi Nowackiej opadnie..... ( poparcie, a co myśleliście, brzydaki?);  Lubnauer już nie istnieje, jedynie petrukokon pozostał; Biedroń sam siebie załatwi , jakoś tak nietypowo. I tyle. Więc nie należy tracić czasu na dywagowanie, co będzie, tylko DO ROBOTY. Prostować scieżki  poskrecane przez kombinatorów i Pańskie na normalność.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1606159

... napiszę co chciałbym, by było:

Żeby Jarek trzymał się przy zdrowiu, oczyścił formację ze złogów i skierował ją na rzeczywistą, patriotyczną ścieżkę rozwoju Polski. Żeby Ruch Narodowy wypłynął na samodzielną, silną formację. By cała reszta była obecna w Sejmie i senacie tylko symbolicznie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

...

#1606160

  Ruch Narodowy, ale Polski, bez "Bolków" i agentury.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1606266

Już prawie nie mam paznokci.
Z nerwów.
Nie mogę się doczekać spotkania w sejmie Grzesia "Szczęść Boże" Brauna z Klaudią Jachirą
Czy wyobrażacie sobie ich "dialogi"
Tak zapytam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

White Lives Matter

#1606207

Wyniki głosowania w ambasadzie RP w Tel Awiwie:
KO - 418 głosów;
PiS - 240 głosów;
Lewica - 177 głosów;
PSL - 45 głosów;
Konfederacja - 29 głosów.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

White Lives Matter

#1606208

...Krzysztofie. PO jest partią niemiecką, tj. założoną za niemieckie pieniądze i nie sądzę, żeby oni tak łatwo chcieli się pozbyć wpływu na polską politykę. Nie jest ważne co będą głosić, pewne jest, że będą budować i podsycać konflikty destabilizujące sytuację w Polsce, tak jak to robią od dłuższego czasu. Oczywiście na poparcie PO mogą liczyć przede wszystkim wszelkie ruchy rozbijające jedność społeczeństwa i jak to nawet w PRLowskich podręcznikach pisano - podstawową komórkę społeczną, czyli rodzinę. Nihil novi.

Lewica... szczerze mówić nie wiem co z nią będzie, zwłaszcza, że to żadna lewica raczej lewizna. Pewnie przez lata będzie się wałęsić po korytarzach sejmowych plując na wszystko co wartościowsze od niej, czyli w zasadzie na wszystko.

A Konfederacja? Cóż, kolejny twór służb, po Stanie Tymińskim, Samoobronie czy Kukizie. Pocieszające, że z wyborów na wybory widać, że coraz mnie sprawne są te służby, jeszcze cztery lata temu prawie dziesięcioprocentowe poparcie było porażką, teraz przekroczenie progu o włos staje się sukcesem. Cóż starzy fachowcy wymierają a nowi do pięt nie dorastają poprzednikom.

Smutne te tegoroczne wybory, pokazały jakim jesteśmy, a może raczej jakim się stajemy, społeczeństwem. Grupą ludzi, która wybiera Klaudię Jachirę jako swoją reprezentantkę w parlamencie. Ja normalnie tego nie rozumiem.

pozdr...

/benjamin

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1606216

Kukiz 15 jest już trupem, Konfederacja na starcie się rozsypała, a to dopiero początek kabaretu. Nie wierzę też, że Zieloni zostaną w POKO, a Lewica w zestawie Biedroń Czarzasty Zandberg wytrzyma kadencję. No i najważniejsze w PO zacznie się wojna!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

White Lives Matter

#1606219

Sa na razie za "mali" zeby samodzielnieprzekroczyc prog wyborczy, a kto inny da im te kilka "bioracych" miejsc na listach wyborczych - a co za tym idzie - KASE? A, ze idee nie te same? Udowodnili juz, podczas "wyrzutu go...a" w Gdansku i w Warszawie, ze "swoje go...o" smierdzi swojsko - i nie nalezy protestowac (zwlaszcza jak wylewa sie je na oponentow politycznych).

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1606252

Znacznie bliższa kwestia to co będzie w przyszłym roku po wyborach prezydenckich.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1606245

a mimo to zdobyla okolo 1/4 glosow. Ludzie dzisiaj - w duzej czesci - nie ida za ideami, ale za... pieniedzmi.

Gdy policzy sie pensje, diety, koszty podrozy (niekoniecznie sluzbowych), delegacji, obslugi, bour, dotacji z budzetu - to z tej 1/4 robi sie dziesiatki (jesli nie setki) milionow rocznie "odciagnietych" przez przegranych z budzetu panstwa.

Do tego trzeba dodac nastepne dziesiatki milionow wydawane na "naszych " czlonkow PE...

Najwiekszy jek zawodu - to brak mozliwosci obsadzania prezesow i zarzadow w spolkach skarbu  panstwa - ale jednoczesnie jest to doping dla dalszych "intensywnych dzialan" w celu odsuniecia od wladzy PiS.

Nie sadze, zeby PO sie rozpadlo - a nawet gdyby - to uwazam, ze nie nalezy przyjmowac bylych czlonkow  PO do PiS. To tak, jakby wpuscic wilka do owczarni.

Przeciez poslowie PO - to nie tylko "politycy", ale takze "chlopcy na posylki" mafii vatowskiej, ktora zarobila setki miliardow, a dzisiaj traci takze setki miliardow. Co to dla nich zasponsorowac "swoich" politykow?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1606251

Dobrze Waćpan prawi, ale wśród PO-KO też można znaleźć kilkanaście osób, które byłyby w stanie przejść do PiS. 

Pzdr

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1606261

Kolidująca koalicja koloiDalnych instrukcji, proWadzi do koagulacji - kolizji praw „służąc” destrukcji... sprawiedliwości ustrojów (patriotyZmów)

Koalicja koloidalnych antypoloniZmów, rozważa warzenie się dywersyjnym osiadaniem – (sejmośluzową galaretą sabotażoidalną) w otoczeniach POselsko senatorskich...

Do obstrukcyjnego otamowania „konstytucyjnego” GALArtu 44 szykowane są szokujące jarzma, anty-jarzynowych restrykcji antybodźcowych – PROGRAMujących ‘ujmujący’ bezład „wymiarów sprawiedliwości”...

Ustroje „ujmujących wymiarów sprawiedliwości” nadal mają być POtrute koloiDalną koalicją legumin i sufletów „konstytucyjnego” suflerowania art. 44 POdpowiadającego totalne nie ściganie najbardziej antypolskich przestępstw i zbrodni „uprawomocnianych niedopuszczalnością” sprawiedliwego rozPoczęcia ścigania zbrodni antypolskich - teorEtycznie nie ulegających (światowemu–świadomemu) przedawnieniu ścigania...

Cywilizowanym legislatorom kłania się „konstytucyjny” art. 44 (przybliżający , czy ubliżający) prawdziwe dziwy „zgodności” z godności, czy z niegodności ściętych galaret (czytanych, czy tających) (klarowne ?) intencje preambuły konstytucyjnej - zMartwiOnej , czy martwej (?) od 1997 roku...

Czy MartwiMy się o los Polaków narażanych na „konstytucyjne” STOSY dozwalania - na nie ściganie przestępstw ( przeciwko zdrowiu i życiu Rodaków) - POpełnianych przez funkcjonariuszy publicznych, z przyczyn POlitycznych...

Z enigmatycznych przyczyn, POlityczne gmatwanie kodeksów prawnych, opiera się na magmie „konstytucyjnych” kłód zgód na niegodne przenoszenie do Sejmu i Senatu zbrodniczych praktyk „Łowców Skór” ciągle (od 1997r.) chronionych „konstytucyjnym” art. 44.

POdobnie jak mordowani są pacjenci „medycznym” doprowadzaniem „lekami i dopalaczam ” kurarą, panKurarium, pavulonem -  nie zabronionymi dopuszczalnościami „ konstytucyjno-sądowych”nagminnych proceDurnych godzeń w życiowe natleniania cyrkulacji krwi Polaków, manifestuje się w „naukowej” medyczno- metodycznej koagulacji w Polakach krwistej czerniny (POlewki) POwodującej tamPOnadę znacznych POpulacji polskich serc...

Takie same spOsoby kolidowania życiowych funkcji posłów i senatorów zostały zaplanowane (na przyszłość nawracającej do przeszłości zbrodni - nie skazanych) - programOwym truciem krwi „władz”...

 

- POlitycznych koalicji koloiDalnych koagulacji, nastawionych na zbiorową nieodpowiedzialność - za zbiorową , zawodową, zaWałową „sądowniczą”- zmyślną, umyślną, doZgonną tamPOnadę sprawiedliwych nadziei, w sercach Polaków żyjących Polską.

Pozdrawiam.

J. K.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1606264

  Witam! PO stworzyły komunistyczne reżimowe służby i agentura. Medialny początek gangsterki Tuska. Póżniej, przy braku stanowczej reakcji społecznej, mafia układu, a w końcowej fazie mafia międzynarodowa. Też widać czarne POwiązania, czyli " Śmiersz" rodem KGB, ponad 100 świadków smoleńskich. To nie może im gangsterom politycznym ujść bezkarnie. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1606265