Czy istnieje coś takiego jak program Platformy ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Znacie Państwo program Platformy ? Nikt dokładnie nie zna, nie znają nawet jej działacze, co jest interesującym tropem, ale to odnosi się do oficjalnego programu Platformy skierowanego bezpośrednio do elektoratu. Widać tu wyraźną dwoistość - Platforma woli być oskarżana o brak programu, choć z drugiej strony z wypowiedzi jej poszczególnych polityków nietrudno wyrobić sobie zdanie na temat ich celów politycznych. Ale te cele mają taki charakter, że nie mogą być oficjalnie ujawniane i ujmowane w postaci spójnego programu. Dlatego Schetyna wije się jak piskorz, gdy jest przyciskany do sciany pytaniami o program.

A program Platforma ma, ale nie na uzytek społeczeństwa, bo ten ciemny lud się nie liczy. Platforma próbowała wprawdzie organizować wypady na teren ciemnego luda, i wyruszyła jak na safari w Kenii, ale po paru nieudanych kontaktach z tubylcami pomysł zarzuciła. Program jest dla nich samych, ale nawet tu oni są w drugiej kolejności. Program prawdziwy bowiem jest dostosowany do wymagań zagranicznych mecenasów, a oni mają być tylko wykonawcami. Więc wykonawca nie musi wykonywać żadnej pracy projektowej, takiej jak wokonywał regularnie PIS w postaci spotkań typu Kongres - Polska Wielki Projekt.  

W jakim kierunku zmierza ten nieoficjalny program środowisk postkomunistycznych zgodny z poglądami zachodnich mocodawców ? Ideologia ich jest prosta - państwo narodowe jest ich wrogiem, więc celem może być tylko regionalizacja. Historia rozwoju ludzkiej cywilizacji pokazuje wyraźnie jakie formy organizacyjne mogą przybierać grupy ludzkie, a nasza polska historia pokazuje, że takim wykonalnym celem może być rozbicie dzielicowe jak za Piastów czy federacja magnackich ksiąstewek udzielnych jak pod koniec I RP.

PS

To co zaprezentowałem powyżej, to podejście formalne. Realne podejście wymaga dodania stwierdzenia, że nie ma problemu opozycji w Polsce, bo taka nie istnieje. Jest za to problem V kolumny czy inaczej ujmując - targowicy.

 

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Program mafijnej PO jest prosty: "żeby było, jak było"! Kilka lat temu zdradziła ten plan zbolszewizowana, antypolska propagandzistka A. Holland. Potem publicznie potwierdził to samo ktoś jeszcze.

Od przegranych przez nich wyborów, podstawowym czynnikiem działania postbolszewickich wyrobów elitopodobnych z PO i lewackich degeneratów - jak napisał K. Wołodźko w artykule opublikowanym w tygodniku "wSieci" (nr 25, 20-26 czerwca 2016 r.) - jest żądanie "żeby było, jak było" - czyli powrót do bezkarnego rabowania Polski i Polaków przez przestępców, a także nienawiść do polskości i polskiego patriotyzmu oraz strach przed Polakami.

O tym, że postbolszewicka i mafijna PO wiernie służy zbrodniczym mafiom i przestępcom rabującym Polskę świadczą m.in. liczne zapowiedzi szefów i działaczy PO, że po przejęciu władzy zlikwidują zasłużone w walce z przestępczością zorganizowaną Centralne Biuro Śledcze czy Instytut Pamięci Narodowej badający zbrodnie komunistyczne.

A wyciągnięta z kapelusza Schetyny głupawa działaczka PO Małgorzata Kidawa-Błońska, za przykładem Schetyny ponownie zapowiada przejecie przez mafię z PO mediów publicznych...Po to, aby żadne zbrodnicze działania mafiozów rabujących Polaków nie mogły być już dłużej ujawniane...

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1602179

Narada w firmie pijarowej po wystąpieniu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Przeważa opinia, że odsunięcie w cień Grzegorza Schetyny było posunięciem nie do końca przemyślanym.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1602196

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1602180

Ktoś chyba podłożył politykom Koalicji Europejskiej opracowującym tezy programowe świnię, a ci – w swej totalnej niekompetencji – nawet się nie zorientowali i zamieścili w swych materiałach programowych zapis o „przywróceniu zlikwidowanego przez obecny rząd dowództwa 13 Dywizji Lotnictwa Szturmowego w Elblągu” [link].
 
 
To jest fragment programu Koalicji Obywatelskiej na temat wojska. Głosi on „przywrócenie zlikwidowanego przez obecny rząd dowództwa 13 Dywizji Lotnictwa Szturmowego w Elblągu”. Tymczasem takie dowództwo było, owszem, ale za Bieruta. 6 miesięcy w 1952 roku.
__________________________________________________
Żałosny stan politycznej jaźni "Koalicji Obywatelskiej" objawia się w sposobie poradzenia sobie z ujawnieniem tak koszmarnej niekompetencji w sprawach wojskowych. 
Mianowicie, należę do tych ludzi, którzy sprawdzają zanim coś opublikują. Dlatego sięgam do aktualnej wersji programu Koalicji Obywatelskiej i tam znajduję w rozdziale, który niżej dokładnie cytuję: 
WOJSKO KTÓRE DZIAŁA
    • Odtworzymy zdolności polskich dywizji
    • Odbudujemy marynarkę wojenną 
    • Przywrócimy opiekę nad weteranami 
Przywrócimy zlikwidowane przez obecny rząd dowództwo dywizji w Elblągu. Pozostałym dywizjom odtworzymy poprzednie zdolności. Nowa 18 Zmechanizowana Dywizja w Siedlcach otrzyma realny program uzyskania kadr i sprzętu. Przedstawimy program odbudowy Marynarki Wojennej zapewniający ochronę interesów Polski na Bałtyku.
Zwiększymy opiekę państwa nad weteranami zgodnie z przyjętą w 2011 r. ustawą o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych i w oparciu o działające od 2014 r. Centrum Weterana.
Koniec cytatu  opublikowanego w portalu Koalicji Obywatelskiej Programu (strona 36/136). Oto link:
https://platforma.org/upload/document/86/attachments/121/KO%20Program.pdf
 
Systemowa naiwność Koalicji Obywatelskiej objawia się w tym, że cytowane sformułowanie zostało wyczyszczone z konkretnego wskazania nazwy rzekomo zlikwidowanego przez rząd PiS dowództwa dywizji. Wygumkowana jest nazwa "13 Dywizji Lotnictwa Szturmowego". Ale dowództwo z czasów Bolesława Bieruta nadal ma być przywrócone.
 
Jak można zakwalifikować coś takiego?
Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1602181

Intereseujace, bo to za rządu Tuska zlikwidowano 1. Dyw. Warszawską a teraz "przywracają"

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1602201

Skrócony program PO

1.PIS to zło
2.PIS jest zły
3.PIS jest bardzo zły
4.PIS jest większym złem od zła
5.PIS ? Nigdy więcej

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1602186

Do PE mieli program - wystarczy w nim zmienić słowo "Europa" na "Polska" i będzie gotowe: https://www.salon24.pl/u/gps65/946509,program-wyborczy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1602216

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1602223