Mafia z PO i MPWiK w ratuszu organizowała przetarg na modernizację
Niejasne kulisy przetargu z 2007 roku. Modernizacja "Czajki" warta ponad pół miliarda euro...
(...) Zwycięska oferta przekraczała o 244 mln euro szacunkowy koszt budowy, który wynikał z analiz przeprowadzonych przez niezależnych ekspertów na zlecenie MPWiK. Jest to także projekt najdroższej oczyszczalni ścieków na świecie”.
– Wybraliśmy najlepszego, a nie najtańszego oferenta – mówiła wtedy pewna siebie Gronkiewicz-Waltz. Jak prognozowali dziennikarze, inwestycja ta groziła nawet sześciokrotnym wzrostem ceny za wodę dla warszawiaków.
(...)
„Pierwszy przetarg na budowę ogłoszono we wrześniu 2006 r. Rzecznik MPWiK stwierdził wówczas, że nie ma pojęcia, dlaczego nikt się nie zgłosił. Tymczasem firmy zainteresowane przetargiem wysyłały do MPWiK listy, w których zwracały uwagę, że termin na składanie ofert jest zbyt krótki. Na przykład niemiecki Hochtief szacował, że przygotowanie takiej oferty musi zająć sześć miesięcy, i właśnie z tego powodu nie wziął udziału w przetargu” – wskazywano w publikacji.
„W trzecim przetargu na budowę Czajki (termin składania ofert wynosił prawie 13 tygodni) Budimex złożył ofertę niespełniającą głównego warunku przetargu, którym było zbudowanie oczyszczalni do 2010 r. Firma stwierdziła, że może zbudować ją do 2013 r.
Dlaczego Budimex wydał kilkaset tysięcy złotych (tyle szacunkowo kosztuje przygotowanie oferty w takim przetargu) na złożenie oferty, która nie miała nawet szans na to, żeby zostać rozpatrzona?
Na złożeniu nieważnej oferty przez Budimex skorzystał na pewno Warbud. Jego oferta, która dotychczas uchodziła za absurdalnie drogą, o 80 proc. droższą od wyceny dokonanej na zlecenie MPWiK, nagle stała się tą tańszą z dwóch propozycji złożonych przez dwie największe firmy stające do przetargu.
(...)
* * * * * * * * * * * * *
Nadtytuł mój - Andy
[Mafiozi organizujący lipny przetarg wzięli olbrzymią kasę - a teraz od tygodnia do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości i gówien na sekundę. - przyp.. Andy]
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 1251 odsłon
Komentarze
Upadłość firm budujących rurociąg - mafia dobrze wybierała...
3 Września, 2019 - 13:07
Kto wykonał rurociąg, który uległ awarii? Odpowiedź zdumiewa: "Te firmy popadły już w upadłość"
(...)
Dziś na konferencji prasowej na pytania dziennikarzy odpowiadali m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, jak również szefowa MPWiK.
Jedno z pytań brzmiało: Czy władze miasta nawiązały kontakt z wykonawcą rurociągu i czy oni się poczuwają do odpowiedzialności? Odpowiedź zaskoczyła wszystkich.
"Wykonawca był wybrany w roku 2010. Wtedy były też negocjowane warunki kontraktu. To są firmy, które dziś jako firmy, osoby prawne nie istnieją, bowiem popadły w upadłość"
- poinformowała Renata Tomusiak, prezes stołecznego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.
(...)
Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.
W III RP przetargi są na masową skalę ustawiane
3 Września, 2019 - 15:51
a takim przetargiem ustawianym z następstwami obejmującymi nie tylko przewał pieniędzy publicznych ale mającymi skutki polityczne i geopolityczne, był ustawiony przetarg z 2009 roku na remont dwóch rządowych Tupolewów, które posłużyły do przeprowadzenia operacji fałszywej flagi w dniu 10.04.2010 roku.
Wymienione w tekście firmy Budimex i Warbud, to firmy startujące w przetargach na inwestycje publiczne i stosujące zasadę, że o tym czyja oferta ma wygrać w konkretnym przetargu, ustalają przed złożeniem ofert.
Do Wisły wpływają ścieki przemysłowe z ponad stu zakładów
4 Września, 2019 - 13:09
Tego nie mówi Trzaskowski! Rzecznik GIOŚ: Do Wisły wpływają ścieki przemysłowe z ponad stu zakładów. W rzece pływają śmieci
(...) MPWiK w Warszawie do dnia 3 września do godziny 8.10 zrzuciło do Wisły niemal 1,5 miliona m sześc. nieoczyszczonych ścieków komunalnych (1 459 578 metrów sześciennych.) (...)
Jak zaznaczyła w komunikacie rzeczniczka prasowa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Agnieszka Borowska, ustalono, że ścieki nieoczyszczone wprowadzane do rzeki Wisły są ściekami komunalnymi, ale zawierają również ścieki przemysłowe z zakładów na terenie lewobrzeżnej Warszawy. Dodała, że wylot nie został zabezpieczony przed wypływem substancji ropopochodnych. W środę wodociągi założyły kratę do oczyszczania z nieczystości stałych.
W bezpośredniej okolicy oraz w odległości ok. 500 m poniżej wylotu ścieków nieoczyszczonych widoczne są stałe zanieczyszczenia (np. fragmenty artykułów sanitarnych). (...)
autor: Zespół wPolityce.pl
Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.