WARSZAWSKI CZERNOBYL

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Katastrofy inne, ale mentalność ojców katastrofy identyczna. Porównajmy. Gdy dwóch grotołazów ginęło w Jaskini Śnieżnej, kamery docierały razem z ratownikami osiemset metrów w głąb ziemi. Widzieliśmy nieomal na własne oczy to, co się dzieje. Gdy w centrum Warszawy nastąpiła awaria dwóch kolektorów, nie wiemy nic. Nie wiemy co się stało, co robią służby Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji miasta stołecznego Warszawy. Nie ma żadnych informacji o tym co się dzieje z tymi kolektorami, nie wiemy nic, co robi firma odpowiedzialna za pracę tych urządzeń. Żadna kamera nie dotarła do miejsca awarii.

Wiemy co się dzieje w całej przestrzeni rzeki, wiemy co się dzieje i jakie działania podejmują ludzie odpowiedzialni za każdy kilometr rzeki, wiemy co planują firmy wodociągowe miast na północ od Warszawy. 

Co się dzieje w miejscu awarii? Nie wiemy nic o tym, co się rzeczywiście stało, nie wiemy nic o tym jakie działania podejmują służby warszawskich speców od kanalizacji. Wybiło szambo. Dokładnie tak samo, jak to kiedyś działo się w Czernobylu. Wybiło szambo. 

Możemy tylko snuć domysły o tym co robią władze miasta stołecznego Warszawy. Bardzo możliwe jest, że najpoważniejszym ich problemem jest znalezienie sposobu zwalenia całej winy na PiS. No i już pojawił się Grzegorz Schetyna i powiedział coś takiego pod adresem rządu PiS - "jak nie chcecie pomóc, to nie przeszkadzajcie". Widać, że najważniejszy problem opozycji już jest rozwiązany. Jak na razie jest insynuacja. Jak pomóc, komuś, kto ignoruje konkretne oferty pomocy?

Pamiętam jednak, że najważniejszym zadaniem zarządu każdej firmy jest gotowość do radzenia sobie z awariami, gotowość i umiejętność radzenia sobie z problemami.
I to jest najważniejszy problem. Nie dalej jak wczoraj pojawiło się słowo UMIEJĘTNOŚĆ. 

UMIEJĘTNOŚĆ RZĄDZENIA 

Słowo  umiejętność pojawiło się przy okazji przyjmowania projektu budżetu na rok 2020. Zerowy deficyt tego budżetu to najważniejszy fakt potwierdzający umiejętność rządzenia Zjednoczonej Prawicy. PiS jak się okazuje umie rządzić, doskonale wie jakim obowiązkiem jest władza, jaką rodzi odpowiedzialność. To trzeba umieć robić.

Cechą rządów PO/PSL był i jest brak tej umiejętności. Przykład awarii warszawskich wodociągów jest tego jaskrawym dowodem. Chodzi nie tylko o utrzymywanie równowagi systemów państwa, ale na wykorzystaniu sterowności  całego skomplikowanego organizmu państwowego.

WARIANT OPTYMISTYCZNY RZĄDÓW PO/PSL

Ani rząd Donalda Tuska, ani Ewy Kopacz nie znał i nie interesował się poszukiwaniem żadnego celu dla Polski. PO/PSL rządził tak, aby było jak było, aby nie było gorzej, ale nikt z rządzących nie wiedział jak i co zrobić żeby było lepiej.
Nikt z rządzących nie wiedział

 1. Po pierwsze jak sterować nawą państwową
 2. Po drugie dokąd tę nawę kierować - brakowało rządzącym celu rządzenia oraz celu dla Polski
 3. Po trzecie jaką wybrać strategię - gdy rządzącym brakuje i celu i umiejętności sterowania państwem w zamierzonym kierunku, pozostaje tylko ciężka robota nad utrzymaniem jakości spawu pomiędzy ich tyłkami a ich fotelami. 

Wtedy, niestety jedynym celem rządzenia staje się rządzenie. Rządzenie i postaw czerwonego sukna.

WARIANT PESYMISTYCZNY RZĄDÓW PO/PSL 

Ich rząd co prawda nie znał i nie interesował się poszukiwaniem żadnego celu dla Polski, ale świetnie znał i sprawnie realizował i nadal realizuje cele wyznaczone przez wrogów Polski.
Podobnie tak jak w wariancie optymistycznym rząd PO/PSL co prawda nie wiedział
 1. ani o tym jak sterować państwem,
 2. ani o tym dokąd Polskę prowadzić,
 3. ani jaka wybrać dla Polski strategię na przyszłość

i nie musiał wiedzieć nic, ponieważ jedynym celem ich rządzenia był i pozostał zamiar dalszego udziału w grabieży i zniszczeniu polskich aktywów ekonomicznych, społecznych i politycznych, zgodnie z interesem i instrukcjami grupy państw kolonizujących Polskę, świadomie i celowo realizujących plan zniszczenia polskich systemów etycznych i społeczno-politycznych, dążących do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. Ten cel zorganizowana grupa przestępcza, która dokonuje wrogiego przejęcia władzy politycznej w Polsce, realizuje wszelkimi dostępnymi, nawet zbrodniczymi środkami także i wtedy, gdy uczestniczy w polskim życiu politycznym jako totalitarna opozycja.

Nadal dąży do wrogiego przejęcia władzy, a do tego czasu prowadzi systematyczną działalność, której celem jest destabilizacja funkcji polskich systemów państwowych.

________________________________

* * *

następny - poprzedni

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

No to w Warszawie wreszcie wypłynęła cała prawda o panu Trzaskowskim - ,,strefa relaxu'' nasycona gwónem.

Prezydent Trzaskowski powinien wysłać Rabieja - on jest specjalistą w tej dziedzinie. Rabiej mógłby przepchać zatkane dwa rurociągi i po-babrać się w tym co lubi najbardziej. Do roboty panie specjalisto penetratorze Rabiej. Rurociągi czekają.

Trzaskowski powiedział na konferencji, że nic się nie stało i nie ma żadnej katastrofy. I powiedział, że dalej nie wiedzą co jest przyczyną!

Szok!

Tak nawiasem to kiedyś - nawet za pierwszej żydo-komuny - techniką zajmowali się inżynierowie a teraz są 24h/dobę politycy po akademiach pierwszomajowych.

Są to matoły techniczne wybrane przez inne przygłupy pod postacią wyborców PO/PiS/PSL/ SLD i inną UBecką rzygowinę!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

panMarek

#1601119

Takie jakby gejowskie klimaty się zrobiły...
Do pomocy można też zaprosić Biedronia, powinien być zachwycony.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1601152

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

dedykuję śmieszną a pouczającą piosneczkę, bardzo lubianego przez mnie barda, Andrzeja Kołakowskiego pt. "Gówno w trawie zapiszczało" (bo jest jakby na czasie nie tylko po tytule).

https://www.youtube.com/watch?v=t70487lQmzM

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

panMarek

#1601167

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

....wśród słodkich chwil, czas szybko mknie....

https://www.youtube.com/watch?v=a9roIlxQstM

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1601172

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

;-)

Pokłony

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

panMarek

#1601173

Pozbawienie grup przestępczych i międzynarodowych mafii oraz wpływowych lobby w Polsce gigantycznych, wielomiliardowych zysków, to prawdziwe przyczyny bezprzykładnego hejtu i ataków na nas, ze strony totalnej opozycji oraz zagranicznych mediów działających w Polsce na czele z TVN, Gazetą Wyborczą, Newsweekiem, Onetu, Wirtualną Polską czy RMF. Gdy złodziejowi odebrać łup, będzie wrzeszczał jak głupi...

"Ktoś tu nas ordynarnie rżnie na kasie", a jego motywacją jest 250 miliardów złotych polskich ukradzionych z VAT no i drugie tyle z akcyzy, Amber Gold, różnych dragów i dopalaczy, alkoholu etylowego oraz draństwa wszelkiego.

Pomyślmy dlaczego zniszczono polski przemysł stoczniowy, prawie zlikwidowano polska żeglugę śródlądową i zdemolowano polską gospodarkę morską, zastanówmy się z jakiego powodu zlikwidowane zostały dwie huty aluminium produkujące ten srebrzysty metal, dlaczego zniszczono polski przemysł bawełniany na Dolnym Śląsku...

Jeśli jakiś pan Lewandowski opowiada bzdury o tym, że polski przemysł był niekonkurencyjny i nienowoczesny i dlatego jego rozwalenie było dobrym interesem polskiej gospodarki, to zgódźmy się, najczęściej to są bzdury. Konkretny przykład - stocznia szczecińska w chwili zamknięcia działalności miała wypełniony portfel zamówień na okres ładnych paru lat i produkowała najnowocześniejsze, wręcz bezkonkurencyjne statki między innymi rewelacyjne chemikaliowce.

A gdy chodzi o prywatyzacje, to nawet zagraniczni dziennikarze ze zdumieniem pisali o idiotycznej prywatyzacji zakładów przemysłowych sprzedanych za kwotę, która była mniejsza od połowy rocznego zysku sprzedanej firmy. Chodziło w tym reportażu o fabrykę osiągającą rocznie 80 milionów EUR zysku. To naprawdę nie jest prywatyzacja, to była grabież i czyste złodziejstwo. 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

michael

#1601123

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

PiS tych 250 miliardów złotych polskich ukradzionych z VAT przez cztery lata nie odzyskał a wszystkie one szły przelewami bankowymi.

W czym więc jest problem, że tych 250 miliardów złotych polskich ukradzionych z VAT nie odszukano?

Zobaczycie, że PiS to będzie takie samo nieszczęście, jakim był i jest prezydent Kwaśniewski.

Michalkiewicz to wielokrotnie tłumaczył więc nie będę się powtarzał. Podpowiem tylko same tragiczne hasła obciążające PiS:

- Jedwabne

- Traktat Lizboński

- obiecanki żydom w 447

...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

panMarek

#1601124

I tu rodzi się replika - że to jest ta sama klika (pozazdrościłam wierszokletom)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1601142

większa klika

 

więcej klika

większa klika

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1601147

Bo przed wyborami

Wybrańcy Korwina

Klikają hordami!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1601190

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Każda klika nawet nie-PiSowszczyka

napiłaby się z państwowego koryta mlika

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

panMarek

#1601169

- dewianci i zdziczała lewica jeszcze nigdy nie miały się tak dobrze jak obecnie.
Pod osłoną bezkarności hodowla tego elementu idzie w Polsce pełną parą.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1601148

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

tylko kto daje tę bezkarność tym śmieciom?

PiS!

24h/dobę zapraszają to śmieci do wszystkich programów TVP i z nim dyskutują co jest w pragtyce jawnym propagowaniem zboczeń. A potem (kilka dni temu) Jarosław Kaczyński mówi na wiecu, że on nic nie może z tym zrobić "bo Unia się nie zgadza". No, cóż? Dobry tekścik prezesa dla swoich tępych wyborców.

Przykładem wręcz wzorcowym jest tu PiSowski kameleon Ziemkiewicz.

Popatrzcie sobie na Rafała Ziemkiewicza tutaj wSensie.tv i TVP INFO, WtyleWizji i porównajcie zachowanie tego osobnika. WtyleWizji nawet nie pozwala telefonującym widzom wypowiedzieć jednego zdania w jednym kawałku ciągle przerywając, cały czas się trzęsąc ze strachu, co też taki telewidz może chlapnąć na antenie. Jego i tych pozostałych "prowadzących" w tym propagandowym programie, podstawową metodą jest - po przywitaniu z dzwoniącym - nie dopuścić go do głosu a następnie wyciszyć rozmowę jak rozmówca mówi.

Trudno o bardziej obżydliwe zachowanie. No, ale cóż ludzie nie zrobią za pieniądze. Ziemkiewicz za pieniądze przebija nawet żydziaka Józka Goebbelsa.

Kameleon.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

panMarek

#1601170

Jeśli miałbym zgadywać to taki jest zapewne ogólny żydowski plan - w przyśpieszonym tempie wyhodować w Polsce oszalałe lewactwo, bo tego tu dotychczas bardzo im brakowało i już będzie komu w odpowiednim momencie przekazać władzę. Tak chce się tu zrobić lewacki przewrót.
A czy PiS w tym uczestniczy świadomie czy z głupoty to sobie można zgadywać, dla sprawy i tak nie ma to większego znaczenia...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1601193

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika panMarek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Za ileś lat to PiS to będzie takie samo nieszczęście jakim był i jest prezydent Kwaśniewski.

Michalkiewicz to wielokrotnie tłumaczył więc nie będę się powtarzał.Podpowiem tylko:

- Jedwabne

- Traktat Lizboński

- obiecanki żydom w 447

- nakręcanie LGBT w TVP przez 24h/dobę

- genderyzacja szkolnictwa poczynając od przedszkoli a na uniwersytetach kończąc

...

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

panMarek

#1601202

  Witam! Awaria oczyszczalni ścieków skutkuje katastrofą ekologiczną     i degradacją Wisły na wiele lat. Dziwnym zbiegiem okoliczności szybko ulega awarii drugi kolektor, który miał być furtką bezpieczeństwa w razie awarii pierwszego. A, to dzieje się na kilka dni przed doniosłą wizytą w Polsce, naszego głównego partnera gospodarczego i militarnego, prezydenta USA D.Trumpa. To również dziwnym zbiegiem okoliczności dzieje się, tuż przed historycznymi dla Polaków wyborami parlamentarnymi. Dodam do tego cuchnącego tortu, że nikt podobno nie zna przyczyny "awarii". Co chciano ukryć, powiadamiając opinię publiczną dobę póżniej, od zdarzenia? Nie wnoszę teorii spiskowych, ale, to chyba pachnie, nie tylko ściekami... Pozdrawiam!

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1601128

ale sądzę, że druga rura była zatkana już wcześniej tylko nie chcieli się przyznać do błędów projektowych i/lub niewłaściwej/braku konserwacji. Ukrywali ten fakt prostaczkowie-technicy na poziomie pompowni. Wiem coś o konserwacji, bo pracowałem kilkanaście lat na największych budynkach w Warszawie i wiem coś o takich kombinacjach. Pomysłowość ludzka nie zna tu granic.

Prawdopodobnie 7 lat eksploatacji spowodowało nagromadzenie się osadów wpływających na drożność rury (widziałem rury z kuchni zatkane w 90% po 10 latach eksploatacji) a nieprofesjonalna obsługa swoją bezczynnością doprowadziła do katastrofy tak jak w Gdańsku i teraz ... nie wiedzą jak o tej karygodnej głupocie powiedzieć Polakom.

Ot i cała prawdopodobna przyczyna.

 

cyt. za: Wojciech Byczot  48 minut temuWyróżniona odpowiedź

To jest tzw. gra polityczna ścieki są kotłowane od co najmniej dwóch tygodni widzieliśmy to poniżej Warszawy. Po 22 totalny kocioł na wodzie robili i to z czysta premedytacja, czemu o tym nie mówią było to zgłaszane? Niech pobiorą próbki w Bydgoszczy i ujściu do Bałtyku zobaczycie co się działo wcześniej.

Tu „Układ przesyłowy ścieków pod Wisłą”: https://www.youtube.com/watch?v=K4AYyq7Skng

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

panMarek

#1601132

 przyszło do głowy patrząc na bieg Wisły na mapie, czy tu przypadkiem nie chodzi o Mierzeję Wiślaną, aby obudzić ekologiczne potwory i wschodniego niedżwiedzia, aby powstrzymać przekop...Chyba jednak, za dużo fantazjuję, albo i nie..., czas pokaże...mieliby kilka zrealizowanych celów, jednym posunięciem...A na końcu POdniosą krzyk, jak zwykle propagandowo, że to wina PISu..Moim zdaniem, tam powinno wejść CBŚ i wszystko frontalnie wyjaśnić. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1601137

czy odpowiednie służby( jasne i mroczne), zabezpieczają już dokumentacje projektową i wykonawczą tej inwestycji. czy wstrzymują wyjazdy projektantów i wykonawców na podstawie odpowiednich paragrafów, obecnych w polskim prawie. Czy jest ktoś, kto postawi do pionu tego gogusia prezydenta i oceni jego gadanie merytorycznie? Czy polskie prawo działa na gogusiów? czy tylko czcza gadanina o bzdurach?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1601192

PO wykonało, PO odbierało robotę, PO zarządzało.

a. - II wersja, ciekawe ile tam jest tej drugiej nitki

b. III - wersja, właśnie upłynął okres gwarancji na mat.budowlane

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1601129

Oto działacze Greenpeace którzy uwierzyli Trzaskowskiemu, że w Wiśle można się kapać.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1601134

Ile razy ścieki były odprowadzane awaryjnym kolektorem? Czy ktoś to wie?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1601136

W sytuacji w której najprawdopodobniejsze jest to, że oba kolektory są skorodowane w podobnym stopniu na całej swojej długości, dla bezpieczeństwa całego systemu oba kolektory muszą być zastąpione nowymi kolektorami poczynając od Zakładu Farysa podającego ścieki, aż do Zakładu Świderska, odbierającego ścieki do Oczyszczalni Ścieków "Czajka" po drugiej stronie Wisły [link]. Oba kolektory nie nadają się do eksploatacji i nie mogą być ani wymienione ani naprawione w rozsądnym terminie. Tak jest, ponieważ oba kolektory są zalane betonem w dolnej części tunelu o średnicy 4,5 metra. [link]:

Jedyne w miarę sprawne rozwiązanie polegać powinno na porzuceniu czyli wyłączeniu obu skorodowanych kolektorów z ruchu i pozostawienie ich bez ich demontowania i przeprowadzenie jednego kolektora awaryjnego na powierzchni w górnej wolnej przestrzeni tunelu, a następnie po odpowiednim zaprojektowaniu i starannych wyborze odpowiednio sprawdzonych i przetestowanych odpornych na korozję rur wykonanie drugiego trwałego kolektora obok awaryjnego i wtedy demontaż kolektora awaryjnego i wybudowanie trwałego rezerwowego kolektora. 

UZASADNIENIE

Jeśli w prawie tym samym czasie padły dwa rurociągi zbudowane w tym samym czasie i z tego samego typu rur wykonanych z identycznego materiału i zmontowane przez tego samego wykonawcę, to dlatego, że były w jednakowym stanie technicznym.  Mówiąc krótko, były jednakowo "zmurszałe". 

Wyciągam ten wniosek na podstawie danych przekazanych w drugiej połowie dnia 29.08.2019 r. Mianowicie zgodnie z tymi informacjami awaria pierwszego rurociągu polegała na jego "rozszczelnieniu", co spowodowało rozlanie się ścieków na zewnątrz kolektora, zatykając tunel o średnicy 4,5 metra na odcinku kilkuset metrów. Przełączenie strumienia ścieków do drugiego kolektora spowodowało jego rozszczelnienie po kilkunastu godzinach, co spowodowało dalsze zatkanie tunelu oraz tak zwanych syfonów na jego końcach, co zablokowało dostęp do wnętrza tunelu,. To są wszystkie informacje pochodzące od warszawskiego ratusza. 

Teraz moje wnioski: Obudowa tunelu wykonana jest z betonowych tubingów, które najprawdopodobniej są bardzo trwałe, choć wątpię czy są wiecznotrwałe.  

Na powyższej fotografii widać wejście do tego tunelu, widać powierzchnię betonu, w którym zabetonowane są oba kolektory. Trzeba być bezrozumną małpą, aby coś takiego zaprojektować. Jakiemuś idiocie mogło się wydawać, że jak zabetonuje się rury to konstrukcja będzie wiecznotrwała. Niestety, projektant wykazał się wręcz patologiczną niekompetencją z następujących powodów:

 1. Wszystkie materiały bez wyjątku podlegają korozji o różnej naturze. Złoto, srebro, beton i stal, wszystkie materiały podlegają korozji.
 2. Podejrzewam, że rury kolektorów wykonane były z kręgów betonowych, a beton jest jak skała odporny mechanicznie, ale łatwo ulega korozji chemicznej. Agresywne chemicznie ścieki komunalne wypełniające kolektory musiały spowodować intensywną korozję betonu.
 3. Beton jest materiałem odpornym mechanicznie na ściskanie i naprężenia, jednak jest znacznie mniej odporny na drgania i wyginanie. 
 4. Beton w którym zalano rurociągi, był potraktowany jako wypełnienie najprawdopodobniej był najniższej jakości, był wiec tworzywem kruchym i nieelastycznym, łatwo podlegając korozji i starzeniu. 
 5. Główna wada takiej konstrukcji tunelu polegała na tym, że była ona budowlą jednorazową, a więc faktycznie nie naprawialną i nie demontowalną. Z tego powodu niemożliwe były przeglądy kontrolne i bieżące naprawy rur obu kolektorów z zewnątrz. Proszę sobie wyobrazić konieczność demontażu nawet kilku metrów bieżących kolektora. Do zrealizowania takiego zadanie konieczne jest wykucie całego betonu wypełniającego dolną część tunelu. 
 6. Taka konstrukcja rurociągów zalanych betonem niezmiernie ułatwia budowę rurociągu z kiepskich materiałów, ponieważ zalewana betonowa masa, po czasie wiązania betonu praktycznie uniemożliwia lub bardzo utrudnia kontrolę jakości oraz późniejsze przeglądy techniczne oraz bieżące naprawy. 
 7. Mój ojciec zwykł mawiać - wspólną cechą bolszewickich konstruktorów jest projektowanie inwestycji, bez uwzględnienia w projekcie żadnych procedur i warunków eksploatacji, a w szczególności możliwości serwisu, gwarancji jakości oraz napraw i remontów. Kalkulacja kosztów inwestycji zawierała wyłącznie tak zwany nakład inwestycyjny bez żadnej kalkulacji późniejszych kosztów eksploatacyjnych. Mój ojciec nie żyje już od wielu lat, ale w ocenie bolszewickiej głupoty nie mylił się nigdy.

Zachowanie bolszewickiego zarządu warszawskiego samorządu zostało przez mojego tatę opisane tak trafnie, że trafniej nie można, a ta ocena odnosi się doskonale zarówno do rządów Pani HGW jak i jej następcy, pana Rafała T. 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

michael

#1601149

  Witaj! Nie jestem ekspertem, ale jednak zwróć uwagę na podstawowy element. Ta oczyszczalnia ma dopiero 7-lat, a nie kilkadziesiąt.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1601157

pobory a kolektory

 

by warszawskiej mafii

zwiększyły sie pobory

trzeba było spieprzyć

ściekowe kolektory

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1601158

 Jakiś usłużny oPOzycjonista wyciągnął kolejne GóWno na PiS, owinął je w GW, wysłał kanałem (kolektorem) do Wisły by dotarło do Gdańska a ta tak problem wyolbrzymiła, że zatkało kolektor i sprawa się rypnęła.

 Jak zwykle winien ich zdaniem jest PiS - bo nie ON to zrobił!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1601161

Widzieliśmy, ze niezbędne naprawy zamierza wykonać taśmą klejącą. I oto wyniki...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1601177